Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wiem, dla mnie to w zasadzie troche ten sam poziom. Tez nie jestem audiofilem i nie ma mowy ze zauwaze jakies drobne rzeczy. Odpaliłem na chwile równoczesnie wszystkie wersje które mam i to z PSP na Vicie dzięki jej swietnemu ekranowi broni się perfekcyjnie do dziś. Jedyne co wyraźnie odstaje od reszty to dymki z dialogami bo czcionka wygląda jak by miała niższą rozdzielczośc niż cała reszta i źle się to czyta. Tak to jest świetnie a czerń lepsza niz na SD :D

 

Dałem to 89zł i jest to uczciwa cena żeby ograć tak starą gierkę na nowym sprzęcie. Ja takie gry wolę grac przenośnie. Jak by nie to to grałbym na XSX.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.01.2023 o 20:34, Suavek napisał:

W recenzjach userów widzę częste narzekania na poziom audio P3P. Nie jestem audiofilem, ale zaintrygowało mnie to. Może ktoś się wypowiedzieć?

 

Ja póki co sobie jednak odpuszczam. Rozgrzebałem za dużo gier, które i tak nie wiem, kiedy przejdę.

Ja akurat ogrywam P4 i muzyka czy voiceacting jest ok. Jednak te dźwięki w menusach - zatwierdzanie/anulowanie są strasznie takie szorstkie/nieobrobione "kują w uszy" musiałem je ściszyć.

Odnośnik do komentarza

Jakby komuś nie pasowała P3P (bo to jednak visual novela w tym wydaniu) to polecam zakręcić się po sieci i poszukać P3 FES Undub z modem Controllable Party. Japoński dublaż, kontrola nad wszystkimi członkami drużyny, The Answer w pakiecie i można sobie elegancko pogiercować na emulatorze. I tak pewnie wezmę przy wypłacie Portable, bo jednak legalna gierka to legalna gierka, a i ta wersja ma jako jedyna ścieżkę female protagonist, więc ma czym do siebie skusić.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę polecam zainteresowanym trójką zerknięcie w stronę tematu, o którym pisałem wcześniej. Skrin przed:

Spoiler

Shin_Megami_Tensei_-_Persona_3_FES_SLUS-21621_20230124201857.png

I ta sama scena jakieś 10 minut później:

Spoiler

Shin_Megami_Tensei_-_Persona_3_FES_SLUS-21621_20230124201939.png

Zabawa warta świeczki, do tego japoński dublaż, możliwość kontrolowania ludków z drużyny i tak naprawdę prawdziwy remaster można sobie zrobić samemu w domowym zaciszu, a Portable kupić tylko po to, żeby panu Atlusowi skapnął pieniążek za zrobienie tego sztosiwa.

Odnośnik do komentarza

Stronę wcześniej wrzucałem filmik pokazujący zmodowane jak wyżej P3 FES i P3P przez fanów. I jeden i drugi wypadają lepiej. Szczególnie w fanowskim P3P widać różnicę np. w tłach, gdzie Atlus ewidentnie użył jakiegoś prostego AI do upscalingu, zaś fani w niektórych przypadkach zrobili grafiki na nowo.

 

 

P3 mam już FES na PS2, P3P na PSP w pudle i digital na PSV, więc ode mnie kasy Atlus już dość dostał. ;) Niech się przyłożą następnym razem, bo w tym przypadku serio entuzjazm mocno opadł. Liczę, że razem z patchem audio postarają się o dodanie wyboru zdolności przy dziedziczeniu.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Suavek napisał:

Niezupełnie. Pogoda w P4 ma pewne znaczenie fabularne i akurat brak muzyki był tu raczej celowy w budowaniu atmosfery.

 

Czyli brak dźwięku i poczucie jakby się gra popsuła to zabieg celowy? Nie kupuje tego.

 

Mieli zdolnego kompozytora na pewno potrafiłby coś skleić cichego, niepokojącego. A tak to masz wrażenie, że sie coś zawiesiło.

Odnośnik do komentarza

Nigdy grając nie miałem takiego odczucia. :) Widocznie subiektywna sprawa.

 

W starszych grach np. ery SNES jeszcze były takie przypadki uwarunkowane tym, że dźwięk deszczu i muzyka jednocześnie wzajemnie się wykluczały ze względów technicznych, np. w grach Harvest Moon / Story of Seasons. Ale i w nowych deszcz sam w sobie często ma za zadanie budować atmosferę. Dlatego zakładam, że w P4 było to celowe. Bo może to być zarówno "po prostu deszcz", jak i zwiastun potencjalnego, nadchodzącego zagrożenia, tudzież tajemnicy budowanej na przestrzeni całej historii. Muzyka nie ma na celu Ci tego zdradzać/podpowiadać. Gracz sam powinien to odebrać na swój sposób.

 

Krótko mówiąc, dla mnie było to dobre rozwiązanie. Też wolę słuchać Your Affection, ale deszcz też jest fajną odskocznią.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem p3p i rozczarowanko trochę tym kastratem. Kiedyś grałem na ps2 w FES(nie skończyłem, bo mnie kurwica brała przez brak możliwości sterowania członkami drużyny) i downgorad portable jest gigantyczny przez co niektóre sceny wywołują meh zamiast emocji. No i chyba nie widziałem bardziej męczącego final bossa w żadnym innym rpg, bo przebijanie się przez te 14 faz by w jakimś momencie się zagapić i dostać randomowe game over przez insta death typu mudo to nieśmieszny żart, a dodam, że pokonanie go ok 70lvl zajelo mi circa 30min na finałowym podejściu(patrząc na yt i gameplaye to normalny czas).

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.01.2023 o 17:27, Suavek napisał:

Nigdy grając nie miałem takiego odczucia. :) Widocznie subiektywna sprawa.

 

W starszych grach np. ery SNES jeszcze były takie przypadki uwarunkowane tym, że dźwięk deszczu i muzyka jednocześnie wzajemnie się wykluczały ze względów technicznych, np. w grach Harvest Moon / Story of Seasons. Ale i w nowych deszcz sam w sobie często ma za zadanie budować atmosferę. Dlatego zakładam, że w P4 było to celowe. Bo może to być zarówno "po prostu deszcz", jak i zwiastun potencjalnego, nadchodzącego zagrożenia, tudzież tajemnicy budowanej na przestrzeni całej historii. Muzyka nie ma na celu Ci tego zdradzać/podpowiadać. Gracz sam powinien to odebrać na swój sposób.

 

Krótko mówiąc, dla mnie było to dobre rozwiązanie. Też wolę słuchać Your Affection, ale deszcz też jest fajną odskocznią.

 

Oczywiście, że to w pełni subiektywna sprawa. No ale autorzy w grze używają muzyki do tego żeby przekazać emocje/odbiór sytuacji np.: utwór "who's there" często puszczany w trudnych, niepokojących sytuacjach.

 

Skoro cisza podczas deszczu miała potęgować zjawisko zaniepokojenia mogliby chociaż nagrać jakiś dźwięk opadów. A nie ma nic i mi to przeszkadza trochę.

 

Nie mówię od razu o jpopie przecież w personach są fajne, klimatyczne, spokojne kawałki. Dla mnie ta cisza to minus po prostu i źle wpływa na imersję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...