Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pupcio napisał:

Już słysze o tym rimejku trójki od 20 lat :doom: niech to wydają w końcu. Masakrycznie wolno robią te gry te atlusowe japońce

Ten rimejk to pewnie wpadł do kosza i to jakis stary gameplay z tej wersji, bo jaki sens miałoby wydawanie Portable na nowe platformy w tym roku. Wolałbym P6, niż P3 w nowych szatach, miedzy innymi dlatego, ze teraz ją ogrywam :). Ale pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

To w jaki sposób podnieśli rozdziałkę obrazków w wersji Portable raczej nie wymagało żadnych szczególnych nakładów finansowych. Szczególnie biorąc pod uwagę, że fani w modach zrobili to o niebo lepiej.

 

Może też tak być, jak mówicie, że projekt porzucono. Z drugiej strony mogli też wyjść z założenia, że najpierw sprzedadzą to, co mają, niskim nakładem pracy, a potem zrobią remake za większą kasę.

 

Z Atlusem nigdy nie wiadomo. Port SMT5 też coś długo robią, choć plotki na temat wersji PC pojawiły się chyba nawet jeszcze przed premierą na Switchu.

 

Ogólnie to nawet nie jestem przekonany, czy tego typu Remake bym chciał. Tzn. pewnie chętnie bym zagrał, ale to musiałoby być coś więcej, wręcz nowa gra dostosowana do dzisiejszych standardów. Bohaterów i ich relacje chciałbym, żeby poprawili, może trochę fabułę skorygowali, no i oczywiście urozmaicili Tartarusa. Jednocześnie to nadal musi być P3, czyli np. muzyka powinna zostać ta sama, a przynajmniej część utworków. Boję się też, że pewnie znowu zignorowaliby żeńską protagonistkę.

 

Gdyby to tak przeanalizować, to chyba faktycznie lepiej, żeby skupili się na potencjalnej P6, zaś resztę ograniczyli do portów i remasterów.

Odnośnik do komentarza

Też bym wolał 6ke oczywiście ale trójkę też bardzo lubie ale nie dam rady drugi raz przebrnąć przez tartak więc taki rimejk z przebudowanymi dunegeonami na wzór tych z piątki plus rozbudowane sociale i eventy i mamy hit. Dużo osób zaczęło przygode od 5ki więc pewnie chętnie by sprawdziło taką nową wersje, a zdecydowanie warto :asax: 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

Też bym wolał 6ke oczywiście ale trójkę też bardzo lubie ale nie dam rady drugi raz przebrnąć przez tartak więc taki rimejk z przebudowanymi dunegeonami na wzór tych z piątki plus rozbudowane sociale i eventy i mamy hit. Dużo osób zaczęło przygode od 5ki więc pewnie chętnie by sprawdziło taką nową wersje, a zdecydowanie warto :asax: 

 

No tak, teraz gram w 3jkę Portable pierwszy raz i w porównaniu do nawet 4 Golden, a co dopiero 5 i 5 Royal pod względem rozgrywki mocno przestarzała i zmieniło się baardzo wiele, wszystko na plus. Gra się przyjemnie, dla fabuły itp. ale jednak sporo osób może czuć się odtrącona tym gameplay'em. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

Mnie w portable boli brak chodzenia po mieście. To dla mnie kluczowa sprawa sprawa w personkach

No to boli bardzo, na początku mi się nawet podobało, bo gram na handheldzie, ale po 15h jednak trochę mnie to klikanie zamula, także dawkuje dla fabułki powolutku tą część. 

Tyko w P3 ten remake to musi być na full - pałace, bo Tartarus niedomaga, rozwinięte social linki + inne ficzerki gameplayowe, nie tylko graficzka. 

Po tych zmianach to wyjdzie gra na 150h xD. 

Odnośnik do komentarza

Prędzej by zrobili coś w stylu rozbudowanego Mementosa, niż cokolwiek ambitniejszego. Jeśli o mnie chodzi, to też spoko. Po wszystkich megatenach już przywykłem do monotonnego dungeon crawlingu. Wszystko sprowadza się do tego, czy właściwy gameplay/walka/eksploracja są dostatecznie satysfakcjonujące i nie męczą przesadnie przy monotonii.

 

Persona 3 Portable nadal uważam, że to była fajna ciekawostka dla kogoś, kto już miał do czynienia z oryginałem. Wtedy te uproszczenia i skróty można odebrać jako pozytywy. Oczywiście można grać po raz pierwszy, ale naprawdę dużo się przy tym traci.

 

Ogólnie walić Personę 3. Wciąż czekam na resztę remasterów z PS2 i DSów. :D Kurcze, Atlus, łatwa kasa - do roboty.

 

@Pupcio, a gdyby nam Personę 4 nagle chcieli remasterować? Ja nie jestem przekonany, czy by tego nie spartolili. W końcu to gra idealna... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

P3P się jednak idealnie nadaje na Steam Decka. Świetnie działa i dobrze wygląda. Jak odpaliłem grę potem na dużym ekranie, to nie wygląda to za ciekawie, ale na małym jest ok.

 

Nie wiem, czy były już jakieś patche, czy nie, ale japoński VA źle nie wypada, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Reszta tak so. Ale przypomniało mi się, jaki żeńska protagonistka ma fajny OST.

 

Jakby kogoś to obchodziło, to ustawienia samej gry nie przenoszą się wraz z savem w chmurze, więc wygodnie można grać i na Decku i na PC.

 

Ogólnie to są promocje Segi na Steam. Wziąłem też Persona 4 Arena Ultimax, na lepsze czasy. W bundlach wychodzi nieco taniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Suavek napisał:

P3P się jednak idealnie nadaje na Steam Decka. Świetnie działa i dobrze wygląda. Jak odpaliłem grę potem na dużym ekranie, to nie wygląda to za ciekawie, ale na małym jest ok.

 

Nie wiem, czy były już jakieś patche, czy nie, ale japoński VA źle nie wypada, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Reszta tak so. Ale przypomniało mi się, jaki żeńska protagonistka ma fajny OST.

 

Jakby kogoś to obchodziło, to ustawienia samej gry nie przenoszą się wraz z savem w chmurze, więc wygodnie można grać i na Decku i na PC.

 

Ogólnie to są promocje Segi na Steam. Wziąłem też Persona 4 Arena Ultimax, na lepsze czasy. W bundlach wychodzi nieco taniej.

Powoli ją miele na wyjazdach na razie stuknął sierpień w grze, fajnie się w to gra na Decku, dokładnie. Na dużym ekranie oprawa trąci padem. Wielkość ekranu na Decku jest akurat :). 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Suavek napisał:

P3P się jednak idealnie nadaje na Steam Decka. Świetnie działa i dobrze wygląda. Jak odpaliłem grę potem na dużym ekranie, to nie wygląda to za ciekawie, ale na małym jest ok.

 

Nie wiem, czy były już jakieś patche, czy nie, ale japoński VA źle nie wypada, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Reszta tak so. Ale przypomniało mi się, jaki żeńska protagonistka ma fajny OST.

 

Jakby kogoś to obchodziło, to ustawienia samej gry nie przenoszą się wraz z savem w chmurze, więc wygodnie można grać i na Decku i na PC.

 

Ogólnie to są promocje Segi na Steam. Wziąłem też Persona 4 Arena Ultimax, na lepsze czasy. W bundlach wychodzi nieco taniej.

Ja pykam bardzo powoli bo jednak Tartaturs męczy cholernie. Mam wrazenie ze, wbijanie leveli trwa jakos 2x dłuzej niz w P5. Nie chce się zniechęcić więc wolę mocno powolutku. Inna sprawa, że wakacje mocno nadchodzą a uwielbiam czasem wieczorami z hh na balkonie posiedziec jak juz sie ciemno robi. Persona moze być na takie okazji idealna. BTW Ty wczesinej już skonczyłeś scenariusz babeczki? Tam są jakieś ciekawe różnice fabularne dla których warto to przechodzić drugi raz? Nie szukałem na necie, żeby nie trafić na jakiś większy spoiler?

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, pawelgr5 napisał:

wczesinej już skonczyłeś scenariusz babeczki? Tam są jakieś ciekawe różnice fabularne dla których warto to przechodzić drugi raz? Nie szukałem na necie, żeby nie trafić na jakiś większy spoiler?

Tak, naście lat temu na PSP. Różnice są subtelne, biorąc pod uwagę styl VN, ale jednak duża część dialogów, eventów, a szczególnie social-linków wypada inaczej. Czy znacząco? Poniekąd. Czy jest to warte drugiego przejścia? Niekoniecznie. Tj. na pewno nie od razu, bo ja mimo wszystko miałem trochę przerwy między PS2 a PSP. Od tamtego czasu też minęło kilkanaście lat, więc obecna powtórka na SD też mnie nie boli. Ale zacząłem mimo wszystko jako babka, bo social-linki są dużo ciekawsze, podobnie jak OST, moim zdaniem.

Spoiler

 

 

 

 

 

Nie jestem pewien, czy NG+ nie pozwala przypadkiem zachować postępu z pierwszego przejścia przy jednoczesnej zmianie postaci, więc może od tej strony powtórne przejście byłoby szybsze i łatwiejsze.

 

EDIT:

W sumie jest jedna naprawdę znacząca zmiana w scenariuszu babki, ale opcjonalna i zapewne niekanoniczna (o ile ma to znaczenie dla kogoś).

Odnośnik do komentarza

Cofam to co mówiłem o dźwięku P3P - japoński VA też brzmi kiepsko, jeśli chodzi o jakość audio. Po prostu na Decku nie jest to tak irytujące i ewidentne, jak na normalnych głośnikach. Pograłem trochę dziś na PC i faktycznie zaczynam rozumieć, skąd te niezadowolenie. A zwykle podkreślam, że wcale nie jestem audiofilem.

 

Boli brak jakichkolwiek usprawnień QoL, z możliwością wyboru skillów przy fuzji. No takie coś, to by mogli dodać w jakimś patchu, mimo wszystko. Zarazem można docenić, jak P4 i P5 wiele usprawniły z czasem. Toż nawet względem P4 trójka wydaje się już mocno zacofana, dlatego nie dziwię się, że niektórym trudno się przemóc.

 

Na swój sposób eksploracja 2D jest fajna, bo naprawdę można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Oczywiście klimat nie ten, ale z punktu widzenia kogoś, kto gra w to po raz trzeci (właściwie to czwarty, jeśli liczyć całkiem pierwsze nieudane podejście do P3 przed FES), kiedy to czas na granie jest na wagę złota, to akurat nie mam co narzekać.

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał - pierwszy raz gram z japońskim VA i oczywiście niebo a ziemia względem dubbingu. Ale dodam też, że zmienia trochę spojrzenie na niektóre postacie. Np. Mitsuru w dubbingu wykreowali na taką paniusię z kijem od szczotki w tyłku. Tymczasem japońska lektorka mocno stonowana i przyjemna. Podobne odczucia mam właściwie jeśli chodzi o większość postaci. Dubbing zbyt mocno stworzył swego rodzaju karykatury, podczas gdy w oryginale postacie mówią całkiem naturalnie. Oczywiście są wyjątki, które w dubbingu dobrze zapamiętałem, jak chociażby Junpei, ale z drugiej strony mamy tragiczną Fuukę i kilka innych...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...