Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

W ciagu dwoch dni GT5 sprzedalo sie w ilosci 1.8m!! >>LINK<<

Co do samej gry, to jestem bardziej niz zadowoloniy. Uwielbiam cala serie i od zawsze najbardziej zalezy mi by otrzymac jak najwiecej samochodow, jak najwiecej wyzwan i oczywiscie ukochane licencje :).

Pierwszy pozytyw to wersja polska (mieszkam w UK). Nie spodziewalem sie tego, fajnie jest czytac ten ogrom informacji o autach w naszym ojczystym jezyku. Drugi pozytyw to... po prostu brak rozczarowania i otrzymanie gry, ktory pochlonela mnie bez reszty. Wiadomo, ze grafika jest bardzo nierowna, jednak po pierwsze: tory mnie nie obchodza gdy walcze o pierwsze miejsce, a auta standard... hm - akceptuje je. Warto oczywiscie wspomniec o autach premium, ktore wygladaja fantastycznie!

Niektorzy wczesniej pisali, ze woleliby troche wiecej aut premium kosztem wszystkich standardow. Ja nie wyobrazam sobie gry od PD, ktora nie ma aut w ilosci 1000 sztuk tak mniej wiecej :).

Fizyka jazdy jest swietna, dokladnie taka jaka oczekuje od seri GT.

Co do online, to na razie nie gralem, wiec pomijam ten element.

Uwielbiane przeze mnie licencje pochlonely mnie na razie bez reszty. Na razie zaliczone wszystko, az do IB (raz byl braz, szesc razy srebro, reszta na zloto - po zaliczeniu wszystkich wrocimy do brazow i sreber :) ). Podczas wykonywanie licencji wyszly dwa zgrzyty: dwa razy gra sie mi zawiesila podczas wczytywania IC10 i IB10, na szczescie nic nie stracilem, bo gra zapisuje sie po kazdym evencie.

Gra mogla by sie troche szybciej ladowac (mimo zgrania 8GB na dysk). Przeraza mnie tez ilosc patchy (bodajze w sb instalowalem juz 1.2).

Grze wystawilbym 8+ z czystym sumieniem. Nie spodziewalem sie gry na 10, nie czekalem tez tych wszystkich lat, sledzac kazde mozliwe info o grze. Po prostu mialem zapisana date premiery w kalendarzyku :), potem jej obsuwy hehe i oczywscie ciesze sie, ze moge w nia w koncu pograc.

Mysle, ze ocena GT5 w internecie i czasopismach bedzie sie bardzo wahac. Przede wszystkim dlatego, gdyz nie wiadomo co dla rezenzenta jest najwazniejsze (grafika, czy grywalnosc), jak rowniez czy dlugie oczekiwanie na gre nie wplynelo na jej odbior.

Pozdrawiam i zycze samej radosci wyniesionej z gry bez niepotrzebnego wytykania wszelkich niedorobek i osobistych zawodow. Jezeli nie grales nigdy w gre z serii GT, a od najnowszej czesci oczekujesz super grafiki... zawiedziesz sie. Jezeli jestes fanem serii GT, calej tej otoczki, ilosci wozow, modelu jazdy, gdy robionej przez fanatykow, zaglepisz sie w GT5 bez konca...

Odnośnik do komentarza

Przepraszam bardzo gdzie te 800 fur standard? Co to ma być? Na giełdzie używanych mamy 30 aut i co mam teraz czekać aż pojawi się za godzinę, dwie a może jutro czy za tydzień auto które potrzebuję właśnie teraz do wyścigu? No bez jaj...

mi się wydaje,że oni te bezsensowne randomowe pojawianie się aut na giełdzie wprowadzili specjalnie by sens miała cała "społeczność". Gra nas niejako sama zmusza byśmy pożyczali,wymieniali się autami z znajomymi

Odnośnik do komentarza

Dawkuje sobie Gt5, bo zona na swieta mi kierownice kupuje, takze nie chce za duzo przejsc na padzie ;] Przypomnialy mi sie stare czasy jak mialem 14 lat i przed szkoła byl syndrom jeszcze jednego wyscigu, co by pare kredytow na nowa fure dorzucic. Piekna gra, ale ja jestem nieobiektywny, bo mam niesamowity sentyment do tego tytulu i jak tylko wlaczylem gre, zobaczylem intro potem menu glowne, to wiedzialem ze jestem w domu :) Czeka mnie kilkaset godzin swietnej zabawy.

Gra ma pare wad, ktore w tych czasach nie powinny sie pojawic. Jesli samochody uzywane/ standard i nowki/premium moge przebolec i tlumacze sobie ze standardy to w koncu uzywki, o ktore poprzedni wlasiciel nie dbal ;))))), to ciezko przebaczyc nierowne trasy. Co jednak widac tylko na powtorkach, bo w trakcie gry gram z nad maski i wpatrzony jestem w asfalt przed soba. No ale to tylko proba usprawiedliwienia bledow ktorych byc nie powinno.

Dziekuje Bogu, ze zyje w dobie internetu, licze na srogie DLC z toną aut i tras premium ;]

Kocham ta gre za to jeszcze, ze kupilem isuzu z 70 roku i wpakowalem w nie jakies 30k aby wygrac na zloto wyscigi aut klasycznych z jp i wygrac 15k i kolejnego japonca z 69 roku z 30KM. Cos pieknego.

Odnośnik do komentarza

A-Spec 11 level

 

Licencje A / B / IC mam już na złoto, czyli 30 z 60. Pozostały  IB IA oraz S. Nie wiem jak mi pójdą dalej ale na kierownic jeździ się super miodnie. Licencja IA odblokowuje się od 12 levelu więc trzeba będzie gdzieś dojeździć brakujące punkty. 

 

Nie czepiajcie sie tak, po kilku patchach gra powinna działać jak należy, tak jak Kaz ją sobie wyobraża. Ta gra przecież ma ewoluować. 

 

 

Odnośnik do komentarza

mi już tylko została licencja S na złoto, w sumie to już tylko 9 z 10 :)

poprzednie mam na złoto, w miarę gładko poszły tylko z pojedynczymi miałem problemy :)

szkoda, że nie są to już tak wyśrubowane licencje jak w GT 3, tam był hardcore :D

licencja S po pierwszej próbie nie wygląda tak strasznie, ale zobaczymy czy to się nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza

Pamięta ktoś właśnie w GT3 ostatnią ze wszystkich licencji w Monako? Gdzie trzeba było tą czerwoną Toyotą(już nie pamiętam nazwy) zmieścić sie w czasie przy wyłączonych wszystkich wspomagaczach? To był hardcore, gdy zdobyłem wtedy złoto cieszyłem sie jak hoooi. Z czasem wszystko zaczęli ułatwiać dla casualów i już nie ma takich przeżyć jak kiedyś :( GT5 też prawie połowa licencji jest prosta że aż szkoda gadac :down:

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

No nie wiem, wychodzi na to że jestem casualem. Ale kiedys dla kumpla robiłem Licencje Rajdowe na gold bo inne mi nie podchodziły, pewnie też bym porobił kto go dziś tam wie może i nie w sumie to w GT3 nie grałem tylko tyle co casualowo u kumpla. 

 

Jesli komus brakuje szmalu to niech powtarza zadania w Nascar. Niezły zarobek, na początek cholera skreślam to :) właśnie się zreflektowałem  :verymad:

Edytowane przez 2097
Odnośnik do komentarza
No nie wiem, wychodzi na to że jestem casualem. Ale kiedys dla kumpla robiłem Licencje Rajdowe na gold bo inne mi nie podchodziły, pewnie też bym porobił kto go dziś tam wie może i nie w sumie to w GT3 nie grałem tylko tyle co casualowo u kumpla.

 

Jesli komus brakuje szmalu to niech powtarza zadania w Nascar. Niezły zarobek, na początek

 

A te licencje da sie powtarzac? Zrobilem w nowicjuszu i amatorze wszystko na zloto i nastepnie jak ponownie chcialem nabic kredyty to juz kasy nie dostalem. Wydaje mi sie ze mozna tylko raz dostac kase za dany przejazd. Wyjatkiem jest jak zrobimy na zloto to dostajemy kase za zloto, srebro oraz braz.

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

No cóż 15 lvl i tak samo jak kolega dwie strony wcześniej uznaję, że gra ogranicza gracza jak żadna inna część serii. Kupowanie tych dziadowskich aut i do tego musowe ich tuningowanie daje się we znaki. Miałem nadzieję, że to tylko na początek ale niestety. Gracz musi się dostosowywać do gry a nie na odwrót. Wystarczyło, że na mocną furę gracza będą inne mocne fury i można byłoby grać eventy czym się chce a tak zamiast ulubionych muszę kupować wymagane - dla mnie straszny fail.

Gra się fajno ale pewnych ograniczeń nie jestem w stanie zrozumieć.

Ale od czego mamy DLC:P

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...