Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jak wiadomo Academy Edition będzie zawierać dodatki DLC, okazuje się jednak że jest haczyk. Z oficjalnego forum:

 

Will the DLC be on the disc or will we only get vouchers?

There will be voucher to redeem, but the content of the DLC will be on the disc, since they are implemented with each major patch.

This means that to access the extra content of the DLCs you only have to download a bunch of KB when you enter the Promotional Codes!

 

Czyli Academy Edition nie będzie istnieć na rynku wtórnym :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przecież to ta sama gra, tylko z upakowanymi DLC, więc nie widzę powodu żeby "sejw" nie działał :yes:

Natomiast mam pytanie a propo DLC, a mianowicie torów do pobrania. W tym "ulepszonym" sklepiku i wspaniałej wyszukiwarce nie ma jak dokopać się do tras do kupienia - Spa+gokartowe oraz Motegi. Akurat pierwszy pakiet mam więc to nie problem(ale chętni go nie kupią), ale już japońskiego toru ni chuchu nie odkopię, a z kolei Test track, który mi powiewa jest dostępny. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to odnaleźć, czy może te tory nie są już dostępne w store(co byłoby głupotą ze strony PD czy tam $ony)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Natomiast mam pytanie a propo DLC, a mianowicie torów do pobrania. W tym "ulepszonym" sklepiku i wspaniałej wyszukiwarce nie ma jak dokopać się do tras do kupienia - Spa+gokartowe oraz Motegi. Akurat pierwszy pakiet mam więc to nie problem(ale chętni go nie kupią), ale już japońskiego toru ni chuchu nie odkopię, a z kolei Test track, który mi powiewa jest dostępny. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to odnaleźć, czy może te tory nie są już dostępne w store(co byłoby głupotą ze strony PD czy tam $ony)?

 

Odpowiadam sam sobie, ale może komuś też pomoże...

Gry>PS3 Add-ons>pojazdy i trasy - tam znajdziemy Motegi, natomiast Spa+gokartowe poprzez "wszystkie dodatki" i wyszukanie albo wpisanie w wyszukiwarce gran turismo. Niby nic trudnego jak się wie, ale bur.del w sklepiku jest. :ph34r:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

powiem wam że gram sobie w to gt5 i zastanawiam się nad czym oni spędzili te spore kilka lat , przeciwnicy jeżdżą jak po sznurku , brak zniszczeń , jakaś widownia z dykty wycięta , jedynie te autka premium wyglądają fajnie te standardy to jakaś poracha .

 

edit : aha i bym zapomniał oczywiście o wszechobecnych loadingach mimo iż instalowałem grę na dysku .

Edytowane przez Sig
Odnośnik do komentarza

powiem wam że gram sobie w to gt5 i zastanawiam się nad czym oni spędzili te spore kilka lat , przeciwnicy jeżdżą jak po sznurku , brak zniszczeń , jakaś widownia z dykty wycięta , jedynie te autka premium wyglądają fajnie te standardy to jakaś poracha .

 

edit : aha i bym zapomniał oczywiście o wszechobecnych loadingach mimo iż instalowałem grę na dysku .

Nie mam zamiaru bronić tej gry.. bo to dla mnie jeden z największych (a moze i największy) zawód tej generacji... ale małe sprostowanie..

Zniszczenia są wizualne (bardzo biedne, nieco lepsze są tylko w tych kilku autach WRC.. ale i tak szału nie robią) jak i mechaniczne (te są jak najbardziej ok.. tylko, że niestety nie wystpują w trybie kariery).

 

Co do przeciwników to AI jest właśnie całkiem niezłe (od któregoś patcha). Przeciwnicy zachowują się dosyć naturalnie i nie jadą po sznurku tak, jak poprzednich częściach. A że starają się trzymać optymalnej linii toru...? To chyba normalne i oczywiste. Słabe AI to w GT5 JUŻ na szczęście tylko mit.

 

Jak dla mnie gra ma MASĘ innych wad... wymienie kilka najbardziej mnie irytujących:

- Mały i niezbyt trafny wybór samochodów (licząc tylko premiumy) - brakuje wielu nowych jak i klasycznych ważnych modeli..

- Mimo wszsytko niezbyt duży wybór tras.

- Tylko kilka torów ze zmienną pogodą i tylko 2 w pełni dynamiczne (Nurb i Sarthe).

- Słaby performance (na dynamicznych trasach framerate często bliżej 30 niż 60fps) i tragiczny screan tearing.

- Słaba jakość cieni (w Prologu była o niebo lepsza).

- Niska rozdzielczość efektów dymu/kurzu/pyłu itp (co, jak wiadomo skutkuje słynną "pikselizacją")... podczas gry mogę przełknąć.. ale w trybie photo powinny być renderowane w pełnej rozdzielczości.

- Niedokładnie i błędnie wykonane niektóre modele premium.

- Słabo wyglądające niektóre modele premium w wersji in-game (zdecydowanie za mało polygonów).

 

Na koniec... TRAGICZNA fizyka. Nie mylić proszę z modelem jazdy.. bo ten ogólnie jest bardzo dobry...

Jest bardzo odbry przy prędkosciach od... powiedzmy 20km/h i tylko w autach ze stosunkowo niskim i twardym zawieszeniem. W każdej innej sytuacji to jest niestety zwykła kpina i zenada :/

Niestety ogólnie fizyka jest beznadziejna. Niedługo postaram się nagrać jakiś filmik, żeby pokazać dlatego tak twierdzę (bo tak niestety jest...) i wrzucę go na YT.

 

 

wylałem żale :P

 

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...