Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Emet...zdajesz sobie sprawe co zrobiles?

Zaraz przyjdzie Boban i zrobi dym :mocking:

Heh.. zapraszam :D Ciekawe jakby to wytłumaczył... albo np. to jak w grze tylnionapędowe auto ze szperunkiem zachowuje się przy ruszaniu z miejsca na "pełnej kicie"... tzn to, że choćby nie wiem co.. ono jedzie idealnie prosto (chyba wszyscy wiemy jak w takiej sytuacji zachwouje się auto w rzeczywistości).

 

@ up:

Chodzi mniej więcej o to samo co z VW. Masz np. wbity 6. bieg (to samo jest reż na każdym innym.. ale fakt, że dzieje się to na takim przełożeniu jest tym bardziej absurdalne)... dajesz lekko gazu.

Teoretycznie gra używa sprzęgła aby nie zdławić silnika.. a auto rusza powoli. Jak się okazuje koła nie mają rzeczywistego kontaktu z nawierzchnią.. kręcą się z pewną prędkością bez związku z tym co dzieje się z samochodem. Tak.. jakby były animowane oddzielnie.. a jakaś lewa fizyka działa sobie w tle.

Nie wiem czy teraz wiadomo o co chodzi.. ale w sumie nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć :P

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

A czy podobnie nie bylo z animacja transferu masy?

Bylo chyba cos takiego ze "bodyroll", czyli przechyl fury w zakrecie, nie byl wynikiem przeciazenia tylko samego skretu kol.

Tzn. nawet stojac w miejscu, gdy skrecalem to samochod sie gibal w przeciwna strone.

Glowy nie dam, bo PS3 juz sprzedalem i nie mam jak sprawdzic.

Ale w sumie moglem pomylic z inna gra.

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie jest... i pojawiło się to właśnie w GT5 (pokazałem to na ostatnim fragmencie filmu.. ale trochę ciężko to dostrzec). Oprócz tego w ogóle cała prawca zawieszenia w GT5 to też parodia. Szczególnie dotyczy to aut ze stosunkowo wysokim i miękkim zawiasem.. zero realizmu.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

jako uzytkownik auta ze szperą dodam że ruszając na nierównym terenie zrywając przyczepność auto nie pojedzie prosto, tzn tył będzie uciekał tam gdzie jest niżej, bardzo często gdy napada sniegu i ruszając spod swiatel na lekko pochyłej drodze można to zaobserwować.

zresztą na idealnie równej drodze na pełnej kur ie też nie bedzie jechać po sznurku

bledy pokazane na filmie powinny zostac poprawione w 6czesci, nie wypada ich posiadac przy tak rozbudowanej grze ;)

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie jest... i pojawiło się to właśnie w GT5 (pokazałem to na ostatnim fragmencie filmu.. ale trochę ciężko to dostrzec). Oprócz tego w ogóle cała prawca zawieszenia w GT5 to też parodia. Szczególnie dotyczy to aut ze stosunkowo wysokim i miękkim zawiasem.. zero realizmu.

Transfer masy to akurat jedna z rzeczy ktore bardziej mi pasuja w FM4. Zwlaszcza w muscle cars i klasykach.

Z drugiej strony praca zawieszenia w Gt5 wyglada duzo lepiej na nierownosciach.

Jak juz jestesmy przy zawieszeniu to wzorem jest tutaj iRacing.

 

(od 1:20) Niektore ujecia niczym real.

http://www.youtube.com/watch?v=7j7pwlbi9tY

 

 

Licze ze w przyszlej generacji PD i T10 dowala do pieca po tym wzgledem i konsole doscigna pecety.

Konkurencja rosnie w sile.

http://www.youtube.com/watch?v=aoDa-tiQ6iE

 

http://www.youtube.com/watch?v=EFijM0z5zhc

Odnośnik do komentarza

To po co gracie w GT5? Skoro tak wam to wszystko nie odpowiada.

 

GT5 ma wady ale to japonczycy zrobili a oni nie wiedza jak sie robi gry wyscigowe. Tylko jak robic arcade slaschery i shootery i final fantasy. Natomiast wszystkie dobre symulatory robi ameryka i europa no i one są na PC'ty a nie na konsole. Ograniczenia sprzętowe wiadomo! PC3 to nie PC

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Po to gram w GT5 bo mam PS3.. a nie mam PC do grania. Poza tym GT5 ma swoje inne zalety.

Jeśli chodzi o ograniczenia sprzętowe to.. bullshit. Na PC już wiele lat temu były gry, które pod względem fizyki były bardziej zaawansowane niż to, co mamy na obecnych konsolach. A tamte gry chodziły dobrze na PC ze słabymi jednordzeniowymi prockami i kartami graficznymi na poziomie pierwszego X'a więc to bzdura, że PS3 czy X360 by sobie z tym nie poradziły.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To po co gracie w GT5? Skoro tak wam to wszystko nie odpowiada.

Z tego samego powodu dla ktorego grasz w WRC3 (ktore przeciez mega symulatorem nie jest).

Jazda daje frajde a to jest przeciez najwazniejsze ;)

 

Widzimy wady to o nich mowimy. Jakby gracze siedzieli cicho i tylko przyklaskwali developerom, ci by nie rozwijaliby gier w takim tempie ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde próbuję ten wyścig academy challenge i powiem szczerze nie wiem jak oni robią czasy po 1:45. Ja ledwo przejeżdzam w 1:52 czyli trochę szybciej niż złoto. Jestem ciekawy czy te lepsze czasy to np. jakieś sztuczki po bandach czy naprawdę mają aż taki czysty przejazd. Druga sprawa to, że nissana można tuningować. Dokupiłem ulepszenia, ale nie czuje tego na torze tak czy inaczej, dziwne.

Odnośnik do komentarza

Bo Ci co kręcą takie czasy to prawdziwe "maniaki", które dodatkowo grają na Logitechach czy innych kołach za dwa koła ;) Na pewno też na manualnej przekładni, no ale przede wszystkim pewnie dużo męczą i dobrze auta ustawiają. Ja też sezonówki robię często ledwo na złoto, a jak patrzę na global ranking i widzę, że tam dowalają jeszcze kilkanaście sekund to wymiękam. Można sobie ściągnąć powtórki ich przejazdów i obejrzeć jak Ci szaleńcy śmigają :) :ph34r:

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

O stary to powiedz mi, czy na przykład mogę ściągnąć przejazd nr1 z listy z tego challenge'a? Jeśli tak to w jaki sposób to się robi? Z góry dzięki za odpowiedź :) p.s. teraz grzebię właśnie w dyferencjale, bo podejrzewam, że tu ma duże znaczenie jak dodaję mocy na zakrętach i żeby bardziej tył mi zarzucało :D

Edytowane przez rela2
Odnośnik do komentarza

Dlatego kolega Hal, który napisał Ci jak zapisać powtórkę urządza eventy wyścigowe online, gdzie ścigamy się nie tuningowanymi wozami i tam właśnie liczą się umiejętności :)

Trzeci sezon pewnie niebawem będzie miał miejsce więc serdecznie zapraszamy Ciebie i innych chętnych, bo jak wiadomo im więcej szaleńców, tym lepsza zabawa ;)

Wszelkie szczegóły tutaj --> http://mgs.gram.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=3709

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...