Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Top Gear i Lotus- 10 minut i złoto jest :) Więc spokojnie można to przejechać :)

można wiedzieć czy udało Ci się to na padzie czy na kierownicy, bo wydaje mi się, że na kierownicy gra jest o wiele trudniejsza, widzę to po opisach paru osób na forum, którzy maja problemy z niektórymi zadaniami w GT 5, ja sam się męczyłem chyba z 2-3 godziny z tym lotusem (na kierownicy), oczywiście wszystkie pomoce wyłączone, a wieczorem wziąłem do ręki pada bo nie chciało mi się rozkładać kiery i po 10 minutach wpadło złoto ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Żaden kierowca by tego nie wytrzymał. Przecież tam są przeciążenia ponad 10G.

Przeciążenia wynoszące więcej niż 10 g można znieść najwyżej przez ułamki sekundy. Łatwo dochodzi wtedy do uszkodzenia narządów wewnętrznych, a zwłaszcza niedotlenionego mózgu. Gdy licznik pokazuje więcej niż 12 g, ustaje praca serca. Przy stałym przeciążeniu 35 g ludzkie ciało może zostać rozerwane. Nikt tego oczywiście nie sprawdzał – to tylko wyniki obliczeń.

 

Źródło: Focus

Odnośnik do komentarza

Amerykanski SSC Aero - 440 km/h - 1350 KM - z najnowszego Top Geara jest opisany jako samochod, ktory pobil najnowszego Veyrona. Z reszta te 2 samochody beda sie bic o to kto jest najszybszy, ale i tak oba sa samochodami bzdurnymi dla boagatych poj.ebow, ktorzy sie onanizuja jak patrza na nie w garazu ;)

Nie żebym chciał bronić Veyrona czy coś ;) ale moim zdaniem to inna liga. Nie sztuką jest zrobić auto, które będzie tak szybkie jak Veyron (a w przypadku tego Super Sport także i jeżdżące) ale sztuką jest zrobić auto tak szybkie a przy tym tak wyposażone i komfortowe jak veyron. W odcinku, gdzie testowali zwykłego Veyrona mówili, że tam przy 300km/h w środku jest spokojniej i przyjemniej niż np. w Ferrari Enzo (chyba do niego przyrównali) przy 200km/h..

Odnośnik do komentarza

Co do tych bajerów z remontem i wymianą oleju to szkoda że nie ma opcji że wyświetla nam w jakim stanie jest samochód bo tak to startuję w wyścigu i dopiero lampka kontrolna oleju mi mówi że muszę to zrobić nie mówiąc o remoncie silnika gdzie mechanik powinien nam wyświetlić jaki jest spadek jego mocy po dłużej jeździe a tak to co po przejechaniu iluś kilometrów po prostu robię to tak na odczep.

popieram. tez mi tego brakuje.

ale z olejem to po prostu pamietam ile moj woz mial konikow i jak mu sie bilans nie zgadza to wymieniam :P

Odnośnik do komentarza

Amerykanski SSC Aero - 440 km/h - 1350 KM - z najnowszego Top Geara jest opisany jako samochod, ktory pobil najnowszego Veyrona. Z reszta te 2 samochody beda sie bic o to kto jest najszybszy, ale i tak oba sa samochodami bzdurnymi dla boagatych poj.ebow, ktorzy sie onanizuja jak patrza na nie w garazu ;)

Nie żebym chciał bronić Veyrona czy coś ;) ale moim zdaniem to inna liga. Nie sztuką jest zrobić auto, które będzie tak szybkie jak Veyron (a w przypadku tego Super Sport także i jeżdżące) ale sztuką jest zrobić auto tak szybkie a przy tym tak wyposażone i komfortowe jak veyron. W odcinku, gdzie testowali zwykłego Veyrona mówili, że tam przy 300km/h w środku jest spokojniej i przyjemniej niż np. w Ferrari Enzo (chyba do niego przyrównali) przy 200km/h..

Spoko ale Veyron to dla mnie samochod absolutnie bez sensu. Jadac z predkoscia w granicach 200 km/h od pelnego baku do zera jest... 19 minut. Samochod dla szejkow z nadmiarem kasy, jezdzacych od stacji do stacji. Wyglada jak rozgnieciona przez grawitacje kluska. W srodku wyglada pieknie i w srodku jest cichy jadac ponad 250 na godzine.

Odnośnik do komentarza

To ja może dla odmiany opisze swoje wrażenia z gry :P. Playstation mam krótki czas, ale od tego czasu ze zniecierpliwieniem czekałem na Gt. W sumie oczekiwałem jednak czegoś troche lepszego, ale i tak naprawde ciesze sie z tej gry. Błędy wiadomo są już omówione wszystkie. Wcześniej grałem chyba tylko w pierwszą część pare razy jak miałem przez jakiś czas psx, tak więć sposób rozgrywki i wszystko w grze było dla mnie nowe (wielu pisało, że jest to poniekąd odgrzewany kotlet). Sam system rozgrywki z tym levelowaniem nie do końca mi się podoba, ale nie przeszkadza zbytnio, powoli przechodze dostępne wyścigi, eventy i licencje. Online dla mnie moglby byc lepszy, jakos to ciekawiej, przejrzysciej zorganizowane.

Za dwa tygodnie będe miał kierownice to wtedy zaczne na nowo wszystkie licencje i eventy na złoto zaliczać, narazie gram na luzie i naprawde mnie ta gra wciagnela

Edytowane przez med
Odnośnik do komentarza

Jadac 400 km/h, anie 200 oprozniasz bak w 19 minut, przy 200 na 7 biegu to masz podejrzewam jakies 3000 obrotow wiec pewnie spalanie nie jest jakies abstrakcyjne. Zreszta zanim oproznilbys bak przy predkosci maxymalnej nie wytrzymalyby tyle opony, jesli dobrze pamietam nie zalecaja jazdy z vmax dluzej niz kilka minut.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Panowie mozecie dac jakies rady odnosnie prowadzenia dwoch aut: Cobra i Buick'62 (ten ktory mozna bylo wygrac w B-spec). Nie daje nimi rady kompletnie sterowac przy zakretach lub przyspieszeniu. Musze ze zaznaczyc ze z reguly nie gram w zadne samochodowki wiec przesiadka z normalnych autek do tych dwoch sprawila mi ogromne trudnosci. Nie wiem czy moze mam cos zmienic w ustawieniu hamulcow, zawieszeniu zeby poprawic stabilnosc? Jakies czesci?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo czy da się zapisywać grę w trakcie wyścigów długodystansowych? Bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie grał bez przerwy 24 godziny..?

 

e: Pytanie do osób z wyższymi levelami (ja mam 22.): Da się w końcu od któregoś levelu regulować przełożenia poszczególnych biegów?

Obecnie nawet jak ma się niby w pełni konfigurowalną skrzynię można ustawiać jedynie ogólnie długość przełożeń (v-max).

Zawsze w serii dało się regulować wszystkie przełożenia. W Prologu w ogóle było to świetnie rozwiazane bo dokładnie było widać, który bieg do jakiej prędkości wystarczy...

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Sory ale takie błędy nie powinny mieć miejsca :( Ogólnie gra jest mocno z czasów PS2, 5 lat prac i takie kwiatki. Mogli sobie podarować te standard cary i zrobić coś z tym systemem zniszczeń i fizyką bo to kuleje na maksa. Nie wspomnę już o wbijaniu się w przeciwników na zakrętach. Real Driving Simulator...

Odnośnik do komentarza

trochę ich fantazja z tym autem poniosła - nawet za 10 lat nie skonstruuje się niczego podobnego co będzie mieć taką przyczepność i przy takich prędkościach pokonywać szykany

 

wogole ten film wyglada jakby byl przyspieszony. wierzyc sie nie chce ze to tak posuwa

Wydaje sie...ale nie jest niestety. Zielone pielo w 3:55 :D

 

Nie wiem, czy filmik jest przyspieszony, ale co do X1, to czytałem w RedBulletin wywiad z Adrian Newey, gdzie konstruktor powiedział, że PD włożyło X1 do gry z takimi parametrami jakie dostali od niego. Tzn, taki bolid dałoby się skonstruować, miałby takie parametry przyspieszenia, prędkości, przyczepności, ale człowiek po prostu nie dał by rady go prowadzić w real life. Obciążenia powyżej 7-8 G.

Odnośnik do komentarza

Nie no ja nie mogę w to uwierzyć że są na tym wyścigowym forum ludzie którzy rzeczywiście wierzą w takie bajki jak możliwość skonstruowania tego samochodu. Porównywanie przeciążeń do tych panujących w lotnictwie jeszcze bardziej mnie dołuje. Ludzie do jasnej cholery, przecież tam piloci noszą specjalne kombinezony które pozwalają wytrzymać taki lot. To auto nigdy nie powstanie z takimi cyframi jak te podane w GT, a już na pewno nie osiągnie takich przyśpieszeń i hamowań. Póki co Formuła 1 posiada najszybsze samochody zdolne osiągnąć najlepsze okrążenie na dowolnym torze wyścigowym. A bugatti posiada najszybszy samochód na świecie, którego jeszcze żaden inny nie pokonał. Fakty fakty i jeszcze raz fakty !!! A ten cały  Newey to też niezły kanciarz.

 

---------------------------------------

 

 

Zakończymy może ten temat i skupmy się na Sebastian Vettel Challenge   :angry2:  :angry2:  :angry2:  nie wiem kto z was celuje w platyne oprócz mnie ale dziś przejechałem się u znajomego RedBull'em X1 bo sam jeszcze nie mam tego levelu a on tak. I muszę wam powiedzieć że nie jestem wielkim mistrzem w wyścigówki ale bardzo je lubię dlatego gram i staram się podnosić swoje umiejętności a te są niemałe i jestem całkiem zadowolony. Ale nawet jakbym grał chyba cały miesiąc to w tym challenge spędzimy długie tygodnie. Trzeba całych godzin układających się w dni aby zdobyć brąz !!!   :wacko:  :wacko:  :wacko:  Ja nie żartuje, to co może ten samochód mnie przeraża, grałem w Wipeout HD i zrobiłem tam platynę, nie było to specjalnie wymagające ale ten challenge to koszmar nad koszmary Kto nie jechał ten nie wie, kto jechał i porówna swoje czasy po trzech godzinach prób załamuje ręce. Jestem poważnie podłamany ale zdeterminowany, szkoda że nie mam jeszcze tego levelu bo wyścig po złoto już się zaczął beze mnie  :verymad: i teraz trzepie levele aby jak najszybciej mieć Vettel Challenge i osiągnąć coś z czego będę ku%$#%wsko dumny a platyna w tej grze zostanie zdobyta przez Polaka !!!

 

 

 

Edytowane przez 2097
Odnośnik do komentarza

Nie no ja nie mogę w to uwierzyć że są na tym wyścigowym forum ludzie którzy rzeczywiście wierzą w takie bajki jak możliwość skonstruowania tego samochodu. Porównywanie przeciążeń do tych panujących w lotnictwie jeszcze bardziej mnie dołuje. Ludzie do jasnej cholery, przecież tam piloci noszą specjalne kombinezony które pozwalają wytrzymać taki lot. To auto nigdy nie powstanie z takimi cyframi jak te podane w GT, a już na pewno nie osiągnie takich przyśpieszeń i hamowań. Póki co Formuła 1 posiada najszybsze samochody zdolne osiągnąć najlepsze okrążenie na dowolnym torze wyścigowym. A bugatti posiada najszybszy samochód na świecie, którego jeszcze żaden inny nie pokonał. Fakty fakty i jeszcze raz fakty !!! A ten cały  Newey to też niezły kanciarz.

 

Ale Ty nie rozumiesz chyba tego, że to auto w grze pełni rolę ciekawostki, rozbudzającej wyobraźnię koncepcji bolidu bez nakładania na niego jakichkolwiek restrykcji.

 

To jest tylko koncept (swoją drogą w dużej mierze wzorowany na współczesnym bolidzie F1, tylko w obudowie innej), a Ty wymagasz faktów od czegoś co jest tylko i wyłącznie dostępne na ten czas w wersji wirtualnej w grze...

 

P.S. Czy przypadkeim Bugatti Veyron nie jest najszybszym seryjnie produkowanym autem, a nie najszybszym autem w ogóle?!

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...