Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

mam teorię którą wręcz uważam za pewnik,że ostatnia obsuwa była wynikiem problemów z optymalizacją. GT5 było pokazywane niezliczoną liczbę razy na różnych targach ale zawsze bez jakieś bajerów - coś było, a czegoś brakowało - nawet na buildzie na TGS nie było śladów opon.

 

Różne buildy miały rożne bajery - były takie gdzie cienie były idealne, były takie gdzie zniszczenia były bardzo fajne,były takie gdzie dym nie był w tak mizernej rozdzielczości i nie powodował tych ząbków i nawet powstawały takie gify:

fks6x0.gif

 

gdy wreszcie musieli wszystko wrzucić do jednego wora ich engine graficzny po prostu się rozjechał jak dziwka w godzinach pracy. Dalsza obsuwa byłaby już kompromitacją więc zdecydowali się wypuścić grę w tej formie jaką mamy z nadzieją,że conieco jeszcze uda im się poprawić w łatkach ( i tak np na 1 grudzień ma być jakiś patch co ma coś zmieniać we zniszczeniach)

 

Na 100000000000% poprawa cieni i efektów cząstkowych jak dym i kurz(chodzi o te ząbki) jest w zasięgu możliwości PS3.

Ficuś - nasz forumowy Sherlock Holmes :-). Bardzo inteligentne spostrzeżenia.

 

 

Dla mnie wiadomością dnia jest to, że będziemy mieli trzecią Akademię GT w Europie (Yamauchi potwierdził). To mi się podoba, choć nie wiadomo czy Polska się załapie tym razem. Do trzech razy sztuka? Tak czy siak mamy:

- GT5 Road Show

- SLS Challenge (z edycji Signature)

- i być może GT Academy

 

Wszystko w naszym pięknym kraju.

Odnośnik do komentarza

odpaliłem grę w 720p na moim tv(w 720p gra chodzi z 4xAA w 1080p w QAA) - jest znaczna poprawa jeśli chodzi o alliasing trasy choć mam trochę mniej wyraźny obraz(ale tu akurat na każdej grze w 720p tak mam)

No niestety nie od dzis gry w full hd wygladaja na PS3 nieco gorzej, dlatego kiedy siostra chciala sie wymienic na dokladnie taki sam TV, tylko w wyzszej rozdzielczosci, odmowilem. Zaczekam na PS4... Czytajac opinie nie mam wiekszego dylematu - teraz kierownica, a GT5 za miesiac, jak dodadza i naprawia pare rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę(jakieś 6 godzin) i muszę się zgodzić z opinią większości.

 

Model jazdy w połączeniu z DFGT dostarcza niesamowitych wrażeń. Myślałem ze F1 2010 to maksimum możliwości tej kierownicy ale to co dzieje się w GT5 jest... jeszcze lepsze. Wszelkie uślizgi(nawet jednego z kół), zmiana nawierzchni, nierówności w asfalcie, zderzenia z bandą lub innymi samochodami, drgania przy odcięciu... po prostu brak słów. Nawet na padzie jeździ się wygodnie. W GT model jazdy i fun płynący ze ścigania się był i jest najważniejszy i tak jest w przypadku GT5.

 

Graficznie niestety nie jest tak jak być powinno. Wydaje mi się ze dodatkowe ficzersy( deszcz, wycieraczki, światła, zmienna pora dnia/nocy itd.) nadwyrężyły silnik graficzny który po prostu nie wyrabia. GT5 jest brzydsze i mniej płynne niż GT5P... WTF? W zasadzie na każdej trasie oprócz high speed ring widoczne są wahania fps'ów. Deszcz na szybie wygląda słabo, aliasing jest bardzo widoczny choć tak jak pisze Ficuś, wymuszenie 720p (Sharp HD Ready) na pewno pomogło.

 

W trakcie wyścigu różnice miedzy premium a standard nie są jakoś bardzo widoczne(przynajmniej dla mnie). Ilość premiumów też jest śmieszna. Po co, pytam sie po co tyle badziewia pokroju, Cappuchinno, Yaris, VW militarnych? Powinni to wy(pipi) w pizdu i zrobić wiecej BMW, Maseratti, prawdziwe Porshe... Forza 3 wypada tu lepiej niestety(do F3 nie mam kierownicy - dlatego niestety). Standardy na szczęście prowadzą sie tak samo świetnie jak premiumy.

 

Muzyka jak zwykle świetna(GT1 rulez - Sweet Sixteen i wszystko jasne), odgłosy; silników, zderzeń, zawieszenia również świetne.

 

Online nie sprawdzałem.

 

Tunnning trochę ograniczyli, ale w ilości ustawień nadal nie ma konkurencji(gram tylko na konolach). Fajnie że w końcu dołożyli tunning optyczny, niewiele go ale zawsze coś :).

 

Nascar to zbędny dodatek ale hamburgerom się spodoba. WRC i gokarty na plus.

 

GT5 ratuje to co najważniejsze w każdym "symulatorze" tzn. model jazdy i nieograniczona ilość przyjemności płynąca z pokonywania każdego zakrętu. Graficznie rozczarowuje i raczej tylko w tym aspekcie i w ilości premiumów GT5 kuleje.

 

GT5 jak narazie dałbym 9, bo grafika nie jest najważniejsza.

 

Jest to chyba najdłuższy mój post na forum ale GT na to zasługuje :).

Odnośnik do komentarza

Koniec świata :P

Kto by przypuszczał, że GT może dostać po głowie za grafikę :D Jak do tej pory tylko to zawodzi... modelu jazdy na szczęście nie z(pipi)ali :thumbsup:

 

Tak czy siak dobrze zrobiłem, że trochę się wstrzymałem z zakupem konsoli... poczekam sobie spokojnie na rozwój sytuacji, a nóż część baboli do tego czasu wyeliminują patchami :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ludzie posiadający obie konsole + obie kopie gry (wiem że tacy są), jakbyście ocenili (obiektywnie, bez fanboystwa!!!!) forza 3 vs gt5 ??

Zostać przy forzie czy napalać się na najnowszy twór od sony??

Po co takie pytanie, skoro i tak żadna odpowiedź nie będzie równie słuszna jak TWOJA własna opinia.

 

Osobiście, jestem przerażony jajami z grafiką, ale że jako praktycznie wszyscy mówią tutaj o najlepszej fizyce w grach wyścigowych na konsolę, to ja raczej nie mam wątpliwości: czekam na DFGT i kupuję GT5.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
- dwa razy chciałem sprawdzić multi i dwa razy konsola mi się zawiesiła
Mi z 5 razy, ale po godzinie w końcu udało się zagrać.

 

Masakra z tym tłumaczeniem polskim - i nie chodzi mi tu o tylną okładkę;), wolę oryginalną wersję angielską, bez kitu
Tylko, że jej się (chyba) nie da wybrać, jest polski, turecki i chyba grecki.

 

Pierwsze wrażenia tragiczne:

-nie mogłem znaleźć online, udało się w instrukcjach, poczekalnia? co to ma być? zagrałem jeden wyścig, ale wygląda to słabo, ciężko znaleźć jakiś rozsądny pokój (w FM2 przynajmniej opcje były jawne) BTW. wymagane porty to 3658 i 5658 UDP

-gdzież do *** są rankingi?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zrobiłem jeden czas na HSR i mam tylko ten wynik offline, żadnych wyników innych graczy, ani możliwości przełączania widoku, nie wierzę że tego nie ma, gdzieś musi być schowane. Zaś wynik z online mi się nie zapisał (i chyba tak będzie zawsze).

Odnośnik do komentarza

Jeśli kupiłeś polską wersje GT5, no bo innej raczej nie ma. To w XMB konsoli zmień język na Angielski. I gra będzie już po angielsku. Głos martyny wojciechowskiej zastąpi inna babka.

 

Mi gra sie jako tako podoba, ale na kierownicy pogram jutro albo w poniedzialek zależy od tego jak kurier sie spisze. Póki co mam za sobą dwie godziny w licencjach i jak narazie B zrobiłam na złoto, a połowa nastęnej na Srebro. Nie warto trzymac sie sygnałów kiedy hamować bo mam gorsze czasy, lepiej je troche opóźniać tak w połowie czerwonej linii.

 

Fajnie jest znów mieć konsolę :)

Edytowane przez PiotrB
błędy ortograficzne
Odnośnik do komentarza

Ja tylko nie rozumiem takiego (pipi)enia, ze konsola nie pociagnela. Ludzie ten tytul miejscami wyglada 5razy gorzej niz Forza na przeciez slabszej maszynie. Jedynie samochody premium maja przewage, ba niektore trasy wygladaja gorzej niz w Forza 2 z przed lat! Rozumiem, ze grafika nie jest najwazniejsza, ale bez przesady. Prawda jest taka ze ten tytul z(pipi)ali na maksa. Dla mnie najwiekszy zawod na tej konsoli! Jawet MGS wyprzedzili w moim osobistym rankingu. Zostaje przy konkurencji i czekam na scigalke z cyfra 4.

 

A no i nie liczylbym na to, ze graficznie cokolwiek sie zmieni po aktualizacji. 5 lat robili bit mapy rodem z psxa, a teraz wam to w pachu poprawia? I jeszcze ten screen tearing miejscami... Jakbym gral na pc ze slaba karta graficzna. Zenua!

Odnośnik do komentarza

Martyna wojciechowska mówi jak najlepiej pokonać zakręt w licencjach. Zamiast od razu zabierać się za przejazd lepiej zobaczyć jak to robi komputer jest tam taka opcja pokaż przejazd, i wówczac Martyna doradza, ale aby usłyszeć inna kobiete i to po Angielsku to w XMB konsoli trzeba zmienić język na Angielski i ponownie uruchomić grę. Ja już wszystko mam po angielsku, nawet napisy.

Odnośnik do komentarza

Ludzie posiadający obie konsole + obie kopie gry (wiem że tacy są), jakbyście ocenili (obiektywnie, bez fanboystwa!!!!) forza 3 vs gt5 ??

Zostać przy forzie czy napalać się na najnowszy twór od sony??

Po co takie pytanie, skoro i tak żadna odpowiedź nie będzie równie słuszna jak TWOJA własna opinia.

 

Osobiście, jestem przerażony jajami z grafiką, ale że jako praktycznie wszyscy mówią tutaj o najlepszej fizyce w grach wyścigowych na konsolę, to ja raczej nie mam wątpliwości: czekam na DFGT i kupuję GT5.

Moje subiektywne zdanie:

 

Ja specjalnie dla GT5 PS3 bym nie kupił jeśli miałbym X360. Jeśli miałbym PS3 bez kierownicy i nie planowałbym jej kupić a miałbym jeszcze X360 z F3 to GT5 bym kupił bo uwielbiam tą serie. Jeśli nie miałbym żadnej konsoli to kupiłbym PS3, GT5 i DFGT.

 

Największą zaletą GT5 oprócz tego co napisałem wyżej to dostęp do kierownic logitech'a. F3 jest super ale kierownica microsoftu to shit :(.

 

MOje obiektywne zdanie:

 

Forzie 3 też dałbym 9 tyle że z minusem(kierownica) a jeśli brałbym pod uwagę tylko grę na padzie stawiam ją na równi z GT5.

 

Moje zdanie, fan'a GT od zawsze:

 

W GT5 widać że robią ją pasjonaci motoryzacji. Nawet intro jest za(pipi)iste. Pośpiech (wiem 6 lat robili niby) sprawił że wyszło jak wyszło - na prawdę świetnie ale GT po raz pierwszy nie rozpierdala wszystkiego graficznie co było tradycją do tej pory.

 

Wina imo leży w burdelu który opanował Polyphony w tej generacji konsol. Zamiast dłubać przy GT HD, Prologu i GT PSP powinni od razu zabrać się za GT5. Wtedy może wyszłoby tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza

Ludzie posiadający obie konsole + obie kopie gry (wiem że tacy są), jakbyście ocenili (obiektywnie, bez fanboystwa!!!!) forza 3 vs gt5 ??

Zostać przy forzie czy napalać się na najnowszy twór od sony??

Na twoim miejscu odpuscilbym sobie FM3, kupil GT5 i do tego FM2 ktore jest znacznie lepsza od trojeczki a na allegro wyrwiesz na 2 dyszki lub mniej :P

Odnośnik do komentarza

GT5 update confirmed for Saturday

An update for gargantuan simulation racer Gran Turismo 5 will be released on Saturday 27th November, creator Kazunori Yamauchi has confirmed to Eurogamer in a new interview.

"We received a lot of demands for having more regulations placed on the online play. We're going to perform an update on the 27th that will include things like max power restrictions and weight restrictions," Yamauchi said.

"It's like a living creature, dynamically growing as we speak."

According to Yamauchi, the update will "refine the usability of the game to make it a better experience.

"I think it's going to be hard to find an end to that process," he admitted.

This morning it emerged that Sony has had to limit some areas of Gran Turismo 5 while it works out a way to ease the online congestion currently crippling the game.

The high demand coupled with GT5's constant communication with the internet is causing all sorts of problems that spill over even into single-player races.

Sony's temporary solution? Disable your PS3 internet connection."Yesterday the online service was kind of in a critical state," Yamauchi said.

"The data centre was set up to handle 500,000 connections but the number of connections we received greatly exceeded that amount and there was a high chance of experiencing problems as a result.

"The design of the GT game really integrates the online and offline parts. So the problems online actually affected the offline play as well. Right now we've changed the number of simultaneous connections that are possible to one million, doubling the number, and we're trying to gauge what will happen, but we don't know at this point in time."

Yamauchi also responded to criticism of the online feature set, revealing to Eurogamer, "Online updates are planned of course for leaderboards and matchmaking - [they're] all planned in the process of evolution."

The Polyphony Digital boss pledged that his team would be "upgrading every week, every month" to improve the game, which took five years to develop.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2010-11-25-gt5-update-confirmed-for-saturday

 

Nie ma to jak robić grę ponad 5 lat i teraz być wspaniałomyślnym,że rankingi online może kiedyś umieszczą bo się nie wyrobili :P

 

- KONKRETNE zniszczenia mechaniczne

- szybsze wizualne uszkodzenie (a nie jak teraz gdzie trzeba parę razy walnąć by dopiero coś się poluzowało)

- LEADERBOARDY!!!!!!!!!!!!!

- poprawa cieni i ząbków przy dymie

- obiecane przed premierą wrzucanie powtórek na youtube

- obiecane przed premierą gtanywhere

 

To tak na dzień dobry z rzeczy którę wymagam

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Nie ma to jak robić grę ponad 5 lat i teraz być wspaniałomyślnym,że rankingi online może kiedyś umieszczą bo się nie wyrobili :P
Mi nie jest do śmiechu, to tak jakby sprzedawać samochód bez kół (i bez możliwości dokupienia ich), za tego knota wartego oceny 0/10 dałem właśnie 1333 zł (PS3sl-160 i GT5). Mogłem poczekać na bundle packa i patcha, do lutego może się wyrobią, a ceny może wtedy spadną. Liczyłem, że tragedii być nie może, że co najgorzej skopiują rozwiązania z GT5:Prologue, a wtedy można by sporo pograć. Cóż trzeba wracać do X360 i GTA4, a PS3 niech się kurzy (czekając na patche).

 

Jeżeli liczycie, że patche poprawią cokolwiek to nie jesteście naiwni ale po prostu głupi.
W przypadku GT5 Prologue też japońcy dostali kichę, a dopiero potem dochodziły zmiany. Bodajże na początku nie było systemu kar więc gracze online taranowali się niczym w GTA, chyba też można było spokojnie uderzać w bandy itp. Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Po tylu latach, tylu obietnicach, dostajesz "porzadnego racera", ktory nie zawodzi w zasadzie tylko w modelu jazdy i mozliwosci grzebania w bebechach (czyli w tym, w czym zawsze byl super), a Ty sie cieszysz? WTF?! CTRL+C CTRL+V z PS2? Nie jestem w stanie pojac jak dla kogos moze to byc do przyjecia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...