Skocz do zawartości

Luźne gadki


Rekomendowane odpowiedzi

Znamy listę 10 piłkarzy, którzy w drugim głosowaniu powalczą o najlepszą trójkę piłkarzy grających w Europie. Oto ona:

 

Gareth Bale (Real Madrid & Wales)
Gianluigi Buffon (Juventus & Italy) 
Antoine Griezmann (Atlético Madrid & France)
Toni Kroos (Real Madrid & Germany)
Lionel Messi (Barcelona & Argentina)
Thomas Müller (Bayern München & Germany)
Manuel Neuer (Bayern München & Germany)
Pepe (Real Madrid & Portugal)
Cristiano Ronaldo (Real Madrid & Portugal)
Luis Suárez (Barcelona & Uruguay)

 

 

Reszta, która się nie załapała, w spoilerze:

 

 11 Riyad Mahrez (Leicester & Algeria)

12 Jamie Vardy (Leicester & England)
13 Dimitri Payet (West Ham & France)
14 Jérôme Boateng (Bayern München & Germany)
15 Arturo Vidal (Bayern München & Chile)
16 Luka Modrić (Real Madrid & Croatia)
17 N'Golo Kanté (Leicester & France)
18 Zlatan Ibrahimović (Paris Saint-Germain/Manchester United & Sweden)
19= Eden Hazard (Chelsea & Belgium)
19= Andrés Iniesta (Barcelona & Spain)
19= Neymar (Barcelona & Brazil)
19= Renato Sanches (Benfica/Bayern München & Portugal)
23 Robert Lewandowski (Bayern München & Poland) 
24 Gonzalo Higuaín (Napoli & Argentina)
25= Giorgio Chiellini (Juventus & Italy)
25= Diego Godin (Atlético Madrid & Uruguay)
25= Will Grigg (Wigan & Northern Ireland)
25= Hugo Lloris (Tottenham & France)
25= Paul Pogba (Juventus & France)
30= Toby Alderweireld (Tottenham & Belgium)
30= Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund & Gabon)
30= Kevin De Bruyne (Manchester City & Belgium)
30= Kevin Gameiro (Sevilla & France)
30= Grzegorz Krychowiak (Sevilla/Paris Saint-Germain & Poland)
30= Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain & France)
30= Georges-Kévin N'Koudou (Marseille & France)
30= Jan Oblak (Atlético Madrid & Slovenia)

 

 

Kto obok Ronaldo i Griezmanna na podium? Bale? Suarez? Messi? Czy może, kur.wa, Pepe?

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Lewandowski niemal na równi z Willem Griggiem, a Renato Sanches ex aequo z Neymarem (być może najlepszym piłkarzem zeszłego sezonu na świecie?). Widać że efekt świeżości mocny wśród głosujących.

 

Aha. I ktoś głosował na Georges'a-Kevina N'Koudou. Nie np. Mchitarjan, Di Maria, jakiś Alexis Sanchez. N'Koudou.

 

No po Euro podobno wygrana w finale Portugalii była dowodem na geniusz Cristiano, a przegrana Argentyny w finale na to, że Messi kapa, tak że pewnie takie będą wyniki. Dziennikarze sportowi...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Pozycja Neymara to jakiś żart (zdobył tyle samo punktów co Hazard, wow), ale nie uważam, żeby Neymar był najlepszym piłkarzem poprzedniego sezonu. Najlepszy był w rundzie jesiennej, na wiosnę było już słabiej. Jednak jego brak w najlepszej dziesiątce jest zaskakujący, to oczywiste. 

 

 

Iniesta zdobywający tyle samo punktów co Renato Sanches to również niezła beka. Renato Sanches, ja pyerdolę. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie bajer jest taki, że ja mówię o całym zeszłym roku. Jeśli np. ktoś zagrał 40 meczów, to każdy z nich się dla mnie liczy tak samo. Oczywiście dla innych liczy się kilka meczów albo i nie mecze, tylko ogólna reputacja. No bo, kurde, Buffon? Serio? Po prostu za to, że Włochy wywołały sympatię na Euro, a on wywołuje najwięcej sympatii. Dobry bramkarz, no ale bądźmy szczerzy - inny grając tak samo nie dostałby ani jednego głosu. Za grę to spokojnie nawet taki Łukasz Fabiański zrobił więcej przez ostatni rok. Gdybym był np. takim Samirem Handanoviciem, to codziennie by mnie szlag trafiał, że nie urodziłem się we Włoszech i przez to jestem sto razy gorszy.

 

Renato Sanches grał bardzo dobrze, no ale bądźmy szczerzy - gwiazdą nr 1 ligi w tym sezonie był jednak głównie Jonas, a nie on. Dla mnie pół sezonu Neymara, gdy był najlepszy, liczy się tak samo jak rozsiane pojedyncze mecze Cristiano, gdy był najlepszy. Ogólnie trudno mi się kłócić o konkretne miejsca bo są różne poglądy, ale na pewno Neymar wydawałby się raczej kandydatem na szczyt. O sezonie Edena Hazarda powiedziano zaś raczej wszystko.

 

Rok temu głosował ktoś z "Kickera", który miewa teksty na ok poziomie (nie wiem, jak całościowo). Z Polski głosował Roman Kołtoń. Koleś, który dziś napisał, cytuję: "Szok! Borussia chce się pozbyć Błaszczykowskiego". Tak. To był dla niego szok. Dzisiaj. Na komentarze, że przecież zawsze chciała od ponad roku, odpowiedział, że są "przemądrzałe". Tak że tacy są dziennikarze sportowi. Interesowanie się tematem, za zajmowanie się którym dostajesz pieniądze, jest złe.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 Dla mnie pół sezonu Neymara, gdy był najlepszy

 

Pół sezonu to 2-3 miesiące? Mniej więcej tyle czasu Neymar grał kosmos, później grał nieźle, a na końcu Barca grała w dziesiątkę. Do tego ludzie zazwyczaj też patrzą na jakim etapie sezonu ktoś bryluje (w grupie LM ze słabiutką Romą możesz być kotem, ale później też by wypadało coś grać), a to było tak dawno, że już zapomnieli.

Odnośnik do komentarza

To musi być jakiś błąd. Może jakiś dziennikarz z Estonii myślał "hm, ten koleś walczak z Leicester, coś na N'Coś, ale ja tam nie wiem, jam prawdziwy Europejczyk z dziada pradziada", poguglał i wyszedł mu N'Koudou. Albo może ktoś pisał wczoraj newsa, że N'Koudou przechodzi do Tottenhamu. Alt+Tab, i pomieszało mu się i wpisał N'Koudou w maila do UEFA.

 

Pajdżis, bez takiego fanowskiego jęczenia proszę. Po pierwsze, Neymar wymiatał co najmniej do końca grudnia. To jest praktycznie pół sezonu. Później też żadnej padaki nie było - nie w porównaniu do kogokolwiek innego na świecie. Słabo to wypadł w tej serii trzech porażek Barcy pod rząd (w których też nie błyszczeli czasami sami Suarez czy Messi - ogólnie jak jest słabo no to ciężko). No ale jak chcesz powiedzieć że z Deportivo czy tam, kto tam był pod koniec, Espanyolem "grali w dziesiątkę" bez Neymara to szarżowanie srogo. Przeplatał mecze dobre, dominacji i słabe, może tak by opisać drugą połowę sezonu, ale wobec trochę ciężkiego sezonu Messiego w sumie to samo można powiedzieć o każdym piłkarzu. To nadal najtrudniejszy do zatrzymania z piłką gracz, i całkiem dobry w wielu innych rzeczach.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pierwsza trójka:

 

Ronaldo

Griezmann

Bale

 

 

Następne pozycje:

4 Luis Suárez (Barcelona & Uruguay) – 29 points
5 Lionel Messi (Barcelona & Argentina) – 25
6 Gianluigi Buffon (Juventus & Italy) – 19
7 Pepe (Real Madrid & Portugal) – 9
8 Manuel Neuer (Bayern München & Germany) – 6
9 Toni Kroos (Real Madrid & Germany) – 5
10 Thomas Müller (Bayern München & Germany) – 2
Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co za pytanie z czapy. Teraz tylko Mahrez! Ogólnie raczej Brahimiego uważa się za lepszego i w ogóle we Francji od lat jest uważany za najjaśniejszy punkt algierskiej piłki. Niby ostatnio trochę przestał się rozwijać, w Portugalii na niego narzekają (jak zawsze narzeka się na gwiazdy dużej ekipy, która rozczarowuje), ale rokrocznie wszyscy widzimy, jak szaleje w Lidze Mistrzów. Szkoda, że w tym roku w tych rozgrywkach może nie zagrać, bo Porto raczej jest słabsze od Romy. Nieźle radził sobie w lidze hiszpańskiej, a w Barsie nie grał, delikatnie mówiąc.

 

Feghouli w ostatnim sezonie nawet za bardzo nie grał dla Valencii, trochę meczów zaczął, trochę z ławki, trochę kontuzjowany. To mniej magik, a bardziej solidny gracz, który umie po trochu wszystkiego, dobrze walczy na flance, ma dobrą technikę itp.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Pytam bo Everton i podobno Arsenal negocjują z Porto o Brahimiego, a ten już raczej definitywnie odchodzi (wykreślili go ze składu na LM), więc dobrze mieć skalę porównawczą, bo co nie przeczytam to wszyscy się jarają Feghoulim jaki to zaje'bisty deal z nim zrobił West Ham. Ogólnie od mundialu to Feghouliego widziałem może z pięć sześć razy w lidze hiszpańskiej, a Brahimiego to tylko w LM. 

 

Co do innych Algierczyków to widzę że Slimani też wymiata w lidze portugalskiej, może gdzieś do Anglii też przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Spytaj w WKP w wiadomym temacie, tam są sami eksperci od wszystkiego co dotyczy życia Algierczyków. Nie no, to kolejna plotka w stylu "żal typa do Evertonu". Przecież tam nie poszaleje. To Everton. W LM też już go nie zobaczymy. No szkoda. Oczywiście może pociągnie Everton z 15. na 9. miejsce i przy okazji zarobi miliony, wow. Everton zatrudniając jego i Bolasiego pewnie myśli, że będzie nowym Leicester.

 

Joao Mario też jest na razie "zamrożony" bo od ponad miesiąca przechodzi do Interu i co, nico, zapewne nic z tego nie będzie, bo gracz zachował rozsądek i nie zgodził się na wariant "kupiony do Chin, wypożyczony do Interu", a innymi metodami Interu na to nie stać. Geniusze biznesu. Pewnie Joao Mario wróci do gry 1 września.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...