Skocz do zawartości

Luźne gadki


Rekomendowane odpowiedzi

Obecna sytuacja w tabeli I ligi polskiej pokazuje jak PZPN pipipipi małe kluby jak Znicz Pruszków. Centralizacja 1 i 2 ligi była w zamyśle robiona po to by podnieść organizacyjnie i sportowo poziom piłki nożnej w Polsce, ale i również utopi słabsze finansowo kluby. Czasy gdy w ekstraklapie zagra zespół z 60 tysięcznego miasteczka raczej odeszły w niepamięć bo we współczesnej piłce musi być duży ośrodek miejski by kasa się zgadzała :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ile razy jakiś dziennikarz sportowy po prostu dodaje kwoty transferów za sprowadzonych piłkarzy i ma z tego coś wynikać, to na polnej łączce umiera mały szczeniaczek. Czyli sto razy dziennie. Ja nie wiem, co ludzie mają z tymi kwotami transferów. Jak już jaramy się cyferkami, to nawet nie łączny koszt piłkarzy? Nawet nie roczny budżet? NIe, sto artykułów dziennie o tym, ile przelano innym klubom za transfer. To jakby oceniać życie ludzi po tym, ile łącznie wydali na chleb pszenny.

 

 

Co do Romy, to powiem tak. Klub bez wątpienia jest biedniejszy niż Juve. Bywa. W tym stuleciu zdobył jednak mistrzostwo i 8 razy drugie miejsce. Wcześniej w całej historii piłki nożnej? Jeden raz na podium. No ale fani znajdą sposób, by narzekać.

 

Po banie Obso może jestem po prostu jedynym takim staruchem, który pamięta, jak by się ludzie śmiali 20 lat temu, gdyby usłyszeli, że fani Romy będą narzekać na brak "trofeów". Może niech przejdą na amatorstwo i grają w 8. lidze, w końcu 2. miejsce to to samo bo nie ma trofeów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ok pomyliło mi się, mieli tytuły zanim się urodziłem. Zamiast "historia piłki nożnej" trzeba wpisać "ostatnie ponad 30 lat". Bowiem ta niesamowita ilość trofeów, których brak teraz świadczy o złym zarządzaniu Romy, to trzy. 1942, 1983 i 2001. Przed 2001 ostatni raz na podium byli w latach 80., parokrotnie.

 

 

Ogólnie przekaz pozostaje ten sam: a) budżety klubów tak nie działają, że konkretna kwota dana innemu klubowi za transfer coś konkretnego znaczy, b) Roma jest drugim klubem we Włoszech pod względem finansowych i sportowym, a rzadko w historii tak było.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Fifa nie doszła do porozumienia z France Football i nie będzie już czegoś takiego jak Złota Piłka FIFA. Czyli mamy powrót do sytuacji sprzed 2010 roku. Fajnie? Może fajnie to nie, ale fajniej już tak. Jeśli to ma wyglądać na zasadzie, że ZP przyznawana jest za głosy piłkarzy i trenerów, a nagroda FF za głosy tylko dziennikarzy, to już wiemy, co będzie bardziej wiarygodne. Bo głosów na zasadzie "gram z nim w drużynie/jestem jego trenerem, to zagłosuję" jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza

Obie nagrody rywalizują ostro jeśli chodzi o funkcję informacyjną. Z jednej strony, piłkarze i trenerzy często nie interesują się w ogóle tym, kto gra w piłkę na świecie. Bo przecież w weekendy są zajęci... swoimi meczami. A po meczu czy treningu wolą pojechać Ferrari od kasyna i ruchać modelki. Z drugiej strony, dziennikarze często swoje zainteresowanie również ograniczają do 3-4 klubów i obejrzenia turnieju głównego Euro czy MŚ, a do tego dokładają w ogromnej większości brak jakiegokolwiek pojęcia o grze w piłkę. Summa summarum, obie nie mówią nic o graniu w piłkę poza bycia barometrem popularności.

 

Myślę, że jednak jak dawniej, więcej ludzi będzie zwracać uwagę na Złotą Piłkę. Jednak to brzmi dużo bardziej imponująco i szacunowo "wygrać Złotą Piłkę", niż "wygrać nagrodę Piłkarz Roku na Świecie Międzynarodowej Federacji Futbolu".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Przemyslaw Frankowski to zawodnik ktory za 3-4 lata na stale zagosci w reprezentacji Polski. Karol Swiderski troche w wczesniej, ale jego zaraz wykupia wlodarze jakiegos sredniego klubu z Wloch i bedzie walka o czas i przebicie sie do swiadomosci zwyklego kibica. Jesli przejdzie ten etap na zachodzie w miare szybko to podejrzewam, ze mozemy miec roberta lewandowskiego bis.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://www.nytimes.com/2016/10/14/sports/soccer/the-scouting-tools-of-the-pros-a-controller-and-a-video.html?action=click&pgtype=Homepage&version=Moth-Visible&moduleDetail=inside-nyt-region-0&module=inside-nyt-region&region=inside-nyt-region&WT.nav=inside-nyt-region

 

 

Ciekawy tekst o tym, jak FIFA i PES wpływają na grę prawdziwych piłkarzy.

 

Iwobi: "jak nie znam piłkarza, z którym mam grać, sprawdzam jaki jest w FIFA". Godzinami ćwiczył na podwórku zagrywki Ronaldinho i... Aidana McGeady'ego z gier.

 

Zlatan: "mogłem grać 10 godzin pod rząd". "W grach często znajdywałem rozwiązania, które potem przekładałem na życie".

 

Grał bez przerwy Messi.

 

Pirlo: "po kole, PlayStation to najlepszy wynalazek ludzkości". Porównuje do grania w FIFA metody Guardioli.

 

Jacobson, twórca FM-a: "w klubach Ligi Mistrzów jako scouci pracują ludzie, którzy zaczynali robią scouting dla FM-a".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

od 1:07:48 

 

Teo mi imponuje, to nie jest typ gwiazdeczki typu Milik czy Lewandowski bo porusza bardzo ważną kwestię w klubach gdzie zaczynał swoją karierę (tutaj jest to Wkra Żuromin). W niższych ligach jest taka jazda o każdy punkt, że kluby nie stawiają na swoich wychowanków bo oni nie gwarantują dobrej gry na już teraz co skutkuje tym, że jesteśmy w tym miejscu w piłkarskiej Europie tam gdzie jesteśmy. 

Odnośnik do komentarza

Hahahaha wybory w PZPN najlepszy kabaret od lat

 

 

Wszystko wskazuje na to, że Józef Wojciechowski wycofał się z wyborów, ponieważ obraził się na maszynki. – Ja w tej formie głosowania uczestniczyć nie będę – oświadczył i złożył mandat. Trwa zamieszanie, czekamy, czy mu nie przejdzie i czy wróci na salę. Trzeba mu przyznać, że zaprezentował się jako niezwykle dojrzały i stabilny kandydat.

Wojciechowski ma chyba zamiar iść do sądu i udowadniać, że tajne głosowanie wcale nie jest tajne. Życie przerosło kabaret.

 

 

Zaczęło się! Janusz Hańderek podjął z sali desperacką walkę o głosowanie zza kotarki, złożył nawet wniosek formalny. Co prawda próbował podkreślić, że nie chodzi mu o wybór kandydata, ale o sposób wybierania kandydata, co nie zmienia faktu, że w ten sposób właśnie ujawnił, na kogo zagłosuj

 

1477645956973732.jpg

Odnośnik do komentarza

Kojarzy mi się to z krajową polityką. Mało uwagi na jakieś programy, rzeczy przydatne dla futbolu. Mimo że Polska jest krajem, w którym naprawdę futbol leży - komparatywnie do liczby ludności, najbardziej spośród większych krajów w Europie. Ale po co. Wszyscy tylko czekają na jakiś cyrk i kogoś wyjątkowo żenującego, żeby zajmować się omawianiem tego.

 

No i przynajmniej można się pocieszyć, że wygrał kandydat mniej żenujący. A przecież i to nie jest pewne na przyszłośc, bo nie wiem, czy po końcu tej kadencji Bońka jeszcze znajdzie się ktoś w miarę trzeźwy, komu będzie się chciało startować. Więc może znowu będą do wyboru tylko te wesołe dziadki.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No wyznacznikami jest choćby poziom ligi, która jest mooże 20. najlepszą w Europie (gdzie porównywalne ligi są tylko z krajów wielokrotnie mniejszych), oraz to ile osób chodzi na mecze, co przebija z większych krajów chyba tylko Rosję.

 

Wiadomo, że pstryknięciem palcami się tego na pewno nie zmieni, ale w sumie nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem gdzieś w mediach tekst o tym, żeby ktoś w ogóle chciał - jakieś pomysły. Bez wątpienia takie są i są ludzie od tego gdzieś tam, po prostu mało się o tym mówi, porównuje. Jak w polityce krajowej, lepiej się czyta teksty o charakterach, nie programach.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...