Skocz do zawartości

Luźne gadki


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to prezes organizacji rządzącej ligą, klubami i szkoleniem trochę by mógł mieć do powiedzenia na tematy, no nie wiem, sytuacji futbolu. Dla mnie to trochę jakby mówić, że szef McDonaldsa nie zmieni przecież tego, ile osób chodzi do McDonaldsa. Wydawało mi się, że to jest właśnie jego praca.

 

Coś tam Boniek z tym robi, jest np. mało rozwinięty Narodowy Model Gry czy nieśmiałe przebąkiwanie o konieczności robienia czegoś z kibolami, ale jeśli mało kogo to obchodzi to nie dziwne, że jedyną alternatywą okazał się cyrkowiec z Majdanem i Kucharskim po bokach, a nie ktoś z propozycjami programowymi.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to Boniek w całości jest odpowiedzialny za centralizacje niższych lig gdzie mniejsze kluby które nie zdążyły załapać się do obecnej 2 ligi raczej długo nie będą miały szansy walczyć w tej klasie rozgrywkowej bo:

a)3 liga (odpowiednik dawnej 4 ligi) ma teraz 4 grupy a nie jak parę lat wstecz 8!!! gdzie rozpoczynalo grę 128 drużyn.

b)dystans wynikający z tego jak sformatowany został system 3 ligi w poprzednim sezonie powoduje że ta odległość między lokalna piłka gdzie polowa zespołów z tamtych klubów jest na wsi a liga centralna będzie dla nich od strony sportowej nie do przeskoczenia. Kluby które się tam znalazly mają szansę bliska zeru by awansowaly choćby do 2 ligi mając na uwadze to jakimi budżetami dysponują te kluby.

 

Podejrzewam ze zamysł tworzenia ligi centralnej już na poziomie 3 ligi był taki by kluby z nizsych lig gdy już znajdą sie na boiskach które widzą kamery telewizyjne miały jak najbardziej reprezentatywne stadiony, budżety a najlepiej i mieli wartościowych piłkarzy co by podnosili jakość ligi w której występują wszak polska piłka klubowa będzie w niedalekiej przyszłości miała rynek telewizyjny na poziomie Holandii a i na tym pewno nie poprzestana włodarze ligi.

 

Gorzej, że to spoteguje przepaść między klubami z małych miejscowości a tymi klubami występującymi obecnie w 1 lidze. Czy to dobrze że w Polsce będzie o kilka lepiej funkcjonujących klubow kosztem 60 innych? Moim zdaniem raczej nie, ale kogo to interesuje skoro polska piłka klubowa musi iść do przodu nawet kosztem gorszych zmian w dłuższym przedziale czasowym.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka z meczów kadry, FIFA-mafii i w ogóle Facebook cenzurujo komuchy. Uznałem, że może być interesująca w świetle.

 

 

Kto ogląda mecze Premier League i kadry Anglii, na pewno zauważył, że czasami na koszulkach albo opaskach pojawiają się kwiaty maku. Jest to ogólny wyraz hołdu dla żołnierzy brytyjskich. Irlandczyk James McClean, który nie założył maku, będąc krytycznym wobec wielu działań brytyjskiego wojska, nie został najlepiej przyjęty przez kibiców - włącznie z groźbami śmierci. Każdy typowy gracz w lidze je zakłada, bo taki zwyczaj - jak sądzę, nie myślą wiele nad tym, wybierają popularną opcję jak to normalni ludzie robią.

 

Ponieważ zbliża się rocznica rozejmu I wojny światowej, Anglia i Szkocja miały zamiar znów założyć opaski z makiem. Ale! FIFA uznała, że jest to gest polityczny i z tej racji niedopuszczony. W Brytanii oburzenie. Poprzednim razem, w 2011 roku, początkowo też im zakazano dużych maków na środku koszulki, ale po płaczu i interwencji księcia zgodzono się na małe maczki na opaskach.

 

Anglia i Szkocja odpowiedziały: hej, ale wiosną Irlandia grała w koszulkach z napisem "1916-2016", celebrującymi powstanie wielkanocne! Powstanie owo to oczywiście ichniejsza wersja banderowców, czyli duże wydarzenie walki o niepodległość Irlandii, nie bez ofiar i kontrowersyjne.

 

FIFA wszczęła więc dziś postępowanie wobec Irlandii za to, że w marcu mieli koszulki z powstaniem wielkanocnym.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dlaczego w tym sezonie ligi europejskie kończą grać około 20 grudnia a zaczynają już w styczniu? To przez eliminacje do Mistrzostw Świata? Miałem wrażenie, że kiedyś mimo eliminacji i tak się sezon w drugiej połowie lutego zaczynał xd

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Coraz śmieszniejsza jest ta hipokryzja, z którą wszyscy się jarają tym San Marino. Kolesie zgrywają jakąś piękną historię "spełniania marzeń", że "nie liczą się tylko pieniądze", ale dziwnym trafem pozostałe 7 miliardów ludzi jakoś nigdy nie może spełnić swoich marzeń i zagrać przeciw prawdziwym piłkarzom, mimo że też nie ma pieniędzy. Niemcy nigdy nie grają z reprezentacją Ołbina, reprezentacją sierot z Brandenburgii, reprezentacją bezdomnych z Vanuatu. Zawsze tylko San Marino. Tylko ich marzenia zasługują na spełnienie aż tak, że trzeba grać takie mecze zamiast, nie wiem, pojechać do USA, zrobić mecz charytatywny i zebrać w dzień tyle, ile rocznie zbiera WOŚP. Wszędzie indziej liczy się to, czy dobrze grasz w piłkę. Nikogo nie obchodzą twoje marzenia. Nawet na każdym innym kontynencie nie ma tak, że każdy gra z każdym - zawsze są rundy wstępne. Tylko nie San Marino.

 

Kolesie dostają ogromny prezent za darmo i jeszcze się mądrzą, jacy to są antykomercyjni, "podążają za marzeniami". Nie, marzenia im są podarowane. Za marzeniami to podąża ktoś, kto poświęca całe życie dla piłki. Mniej niż 1% trenujących robi karierę, żeby się utrzymać. Zaryzykować tak, to jest podążanie za marzeniami. Ta myślałem, ale dla internetu nie, teraz to Mueller jest cynikiem kierującym się tylko kasą, a kolesie, którzy pracują w banku i po godzinach sobie kopią to kolejna wersja Rocky'ego Balboi, z tej tylko racji, że urodzili się w San Marino.

 

 

Żeby chociaż kogoś z tych lajkujących faktycznie interesowało to San Marino poza tym, z kim grają. Ale przecież nikt nie ogląda San Marino, nie śledzi ich ligi itp. Wszyscy popierają taki niekomercyjny futbol i spełnianie marzeń, tylko że tak naprawdę dopóki nie grają z aroganckimi bogatymi dupkami, to absolutnie nikt nie spędza sekundy żeby się tym interesować. Tak jak z tymi "prawdziwymi mistrzami" w Lidze Mistrzów - każdy chce żeby byli, bo trzeba bo to znacznie ciekawsze niż sami bogaci potentaci, ale w praktyce jakoś wszyscy ci ludzie mają ich gdzieś.

 

Zresztą już miałem o tym tekst. Ale tak bezczelnego wywyższającego się bullshitu ze strony samych zainteresowanych się nawet nie spodziewałem. I oczywiście 95% internetu przytakuje. No ale może to jest ta epoka, żeby się jarać ludźmi, którzy będąc najbardziej uprzywilejowani jednocześnie zgrywają jakąś walkę z systemem i elitami.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z większością wypowiedzi i też uważam że powinny być te rundy wstępne (bardziej rozwalił mnie ten fragment o sandałach) ale trochę poleciałeś.

 

Kolesie zgrywają jakąś piękną historię "spełniania marzeń", że "nie liczą się tylko pieniądze", ale dziwnym trafem pozostałe 7 miliardów ludzi jakoś nigdy nie może spełnić swoich marzeń i zagrać przeciw prawdziwym piłkarzom, mimo że też nie ma pieniędzy. Niemcy nigdy nie grają z reprezentacją Ołbina, reprezentacją sierot z Brandenburgii, reprezentacją bezdomnych z Vanuatu. Zawsze tylko San Marino. 

 

Hmm, może dlatego że San Marino jest tak samo zrzeszone w Fifa jak Niemcy i dlatego pozostałe 7 miliardów ludzi nie ma okazji zagrać przeciw prawdziwym piłkarzom. Takie są zasady, reprezentacje to reprezentacje, a przy takiej grze co im pozostało jak "usprawiedliwianie się" spełnianiem swoich marzeń? Zresztą co to za logika, tak jakby jakiegoś losowego chłopca chorego na raka odwiedził w szpitalu Lewandowski i zły chłopiec, bo w Polsce są dziesiątki tysięcy innych chorych na raka chłopców i ich Lewandowski nie odwiedził.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o mówienie, że jak ktoś ma przywileje to jest zły, tylko o takie  żałosne wypaczanie - jak już ma, to śmieszne jest jak się buńczucznie zgrywa jaki on to przeciw systemowi, niepoprawny i wbrew panującym standardom.

 

"Takie są zasady". No tak, takie są. Faworyzujące San Marino.

 

Wbrew standarom to jest jak syn mechanika poświęca życie piłce i zostaje milionerem, bo należy do bardzo wąskiego grona najlepszych na świecie. Jak ktoś ma normalną pracę a lubi sobie pokopać po godzinach, to jest zupełnie normalne, też lubię kopać, jestem w tym kompletnie beznadziejny, nie wpadłbym na pomysł że jest w tym coś zaje'bistego i obalam system bo nie jestem tak chciwy jak Thomas Mueller.

 

 

Mecze typu Niemcy-San Marino istnieją tylko jako przykry obowiązek dla Niemców, spełnienie marzeń wyróżnionych politycznie sanmarińczyków, oraz źródło żartów dla całej reszty świata. Mueller też nie powiedział, że to "złe", ale to jest komedia, wszyscy to wiemy a w necie sporo osób jeździ po nim, bo to powiedział na głos. Widzieli taki film lecący w kinach pod tytułem "Boska Florence"? Ktoś powiedział na głos, że Florence śpiewa słabo i nie widzi sensu chodzić na jej koncerty, a ludzie z glanami na niego.

 

 

Jeszcze cały ten styl tego tekstu, widocznie pisanego żeby ludzie na Wykopach plusowali, aluzje do Hitlera bo hehe koleś z Niemiec to trzeba mu dosrać że jest jak Hitler bo powiedział, że mecze z San Marino nie są profesjonalne hehe, ale pięknie żeś mu pojechał, w sedno brachu beka. (pipi) żyjemy w jakiejś memokracji.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś nie wiedział to jest to foto graczy Chapecoense którzy nie polecieli tym samolotem.

 

Fajne wsparcie ogólnie dla nich, brazylijskie kluby zapowiedziały że będą tam wypożyczać graczy za darmo i chcą żeby ten klub nie mógł spaść z ligi w następnych 3 sezonach, PSG chce wpłacić 40 milionów euro żeby mogli się jakoś odbudować a Atletico Nacional chce żeby dostali puchar za wygranie Copa Sudamericana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...