Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra koledzy forumowicze mam problem, ponieważ miałem zamiar kupić Logitech Z906 jako mój pierwszy niedrogi zestaw 5.1. Wszystko byłoby pięknie ładnie, gdyby nie fakt, że moim obecnie sprzętem docelowym ma być Switch w trybie stacjonarnym (reszta to filmy i seriale z netflixa lub ew. PS4 Pro/XO, które to optyka posiadają) a niestety szanowne Nintendo nie mogło pójść użytkownikom na łatwiznę, więc z tego co wiem Switch odpali dźwięk 5.1 ale jako LinearPCM. Tutaj leży pies pogrzebany, ponieważ szukając niedrogiego zestawu 5.1 z ampli i wyjściem HDMI nie mogę zawsze znaleźć info czy dany model odpali mi prawdziwe 5.1 na Switchu czy też jest tak, że PCM posiada każde ampli z wyjściem HDMI? (niestety obecnie internet to wielka sraka i informację bywają sprzeczne a ja sam niczym Master Chief jestem zielony w temacie). 

 

Czy jakaś dobra dusza może mi w tej kwestii pomóc?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, chrno-x napisał:

Dobra koledzy forumowicze mam problem, ponieważ miałem zamiar kupić Logitech Z906 jako mój pierwszy niedrogi zestaw 5.1. Wszystko byłoby pięknie ładnie, gdyby nie fakt, że moim obecnie sprzętem docelowym ma być Switch w trybie stacjonarnym (reszta to filmy i seriale z netflixa lub ew. PS4 Pro/XO, które to optyka posiadają) a niestety szanowne Nintendo nie mogło pójść użytkownikom na łatwiznę, więc z tego co wiem Switch odpali dźwięk 5.1 ale jako LinearPCM. Tutaj leży pies pogrzebany, ponieważ szukając niedrogiego zestawu 5.1 z ampli i wyjściem HDMI nie mogę zawsze znaleźć info czy dany model odpali mi prawdziwe 5.1 na Switchu czy też jest tak, że PCM posiada każde ampli z wyjściem HDMI? (niestety obecnie internet to wielka sraka i informację bywają sprzeczne a ja sam niczym Master Chief jestem zielony w temacie). 

 

Czy jakaś dobra dusza może mi w tej kwestii pomóc?

 

Nie jestem nieomylny w tych kwestiach ale sprawa wydaje się prosta. Każde ampli które obsługuje dźwięk 5.1, 7.1 czy więcej, powinno obsługiwać liniowe 5.1, zwłaszcza przez hdmi. Kiedyś miałem najprostszy ampli od Sony z jakiegoś randomowego marketu do konsoli ps3 i wyjście liniowe obsługiwał, a dodam że to był naprawdę podstawowy sprzęt bez jakichkolwiek bajerów.

Edytowane przez ireniqs
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@ireniqs

Dzięki wielkie, wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć :thumbsup: Ja ostatnio wyczytałem, że dźwięk LPCM można mieć tylko poprzez HDMI a nie np. optyk i dlatego rzekomo ten zestaw Logitech Z906 nie odpala na Switchu 5.1 a wyłącznie stereo. W kwestii dźwięku, to też nie jest tak, że LPCM jest osobnym formatem dźwięku obok DD i DTS?

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, chrno-x napisał:

@ireniqs

W kwestii dźwięku, to też nie jest tak, że LPCM jest osobnym formatem dźwięku obok DD i DTS?

 

Można powiedzieć że jest to oddzielny format. Optykiem LPCM nie osiągnie ze względu na ograniczenie przepustowości optyka, dlatego idzie tylko po hdmi. Liniowe PCM to skrótowo bezstratna jakość dźwięku na każdym oddzielnym kanale dlatego mimo wszystko zamiast DD czy DTS najlepiej używać tej opcji na nowych konsolach. Przy jakimś gorszym zestawie głośników różnicy może nie zauważy ale jak ktoś ma lepszy sprzęt to sprawa prosta. Optyk to już tylko najwyżej DD nie wiem czy też DTS, bo takie jest ograniczenie tego kabla, więcej nie wydoi. :kaz:

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ireniqs napisał:

 

Można powiedzieć że jest to oddzielny format. Optykiem LPCM nie osiągnie ze względu na ograniczenie przepustowości optyka, dlatego idzie tylko po hdmi. Liniowe PCM to skrótowo bezstratna jakość dźwięku na każdym oddzielnym kanale dlatego mimo wszystko zamiast DD czy DTS najlepiej używać tej opcji na nowych konsolach. Przy jakimś gorszym zestawie głośników różnicy może nie zauważy ale jak ktoś ma lepszy sprzęt to sprawa prosta. Optyk to już tylko najwyżej DD nie wiem czy też DTS, bo takie jest ograniczenie tego kabla, więcej nie wydoi. :kaz:

 

 

Optyk jeszcze ciągnie DTSa bo główną zaletą tego zestawu od Logitecha jest właśnie format DTS. Problem w tym, że wiele producentów TV odchodzi od formatu DTS. Tak czy siak cieszy fakt, że mogę tańszy zestaw 5.1 z ampli i będzie git. :rayos:

Odnośnik do komentarza

Sam używam HTST5000 ;) różnica w atmosie jest jak najbardziej ale uprzedzam nie jest to aż taki kosmos :) słychać owszem i nie na każdym filmie czy grze ale moc 800w tego soundbara daje radę na wszystkich frontach. Jeżeli jesteś zdecydowany na przesiadkę na Belkę to innego wyboru premium nie ma nigdzie. Jak masz jakies pytania to pisz śmiało. 

 

Tutaj masz też dobrą recenzję:

 

https://www.whathifi.com/sony/ht-st5000/review

Edytowane przez Wesker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że @_daras_ się zna więc wstępnie zapytam bo nie chce wtopić na to prawie półtora kafla a mieć totalną lipę 

 

https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx1400h

 

Chciałem coś takiego, pod kolumny i gramofon ale też chciałem skorzystać z ampli i kolumny do konsoli (PS4 i XOX) czyli żeby mieć możliwość słuchania muzyki z streamingu czy płyt i bez żonglowania kablami wystarczyłoby że podpiąlbym to kablem HDMI? 

Odnośnik do komentarza

Mój brat kupił sobie coś takiego z soundabrów

https://www.q21.pl/focal-dimension-bar-cub-3-aptx-receiver.html

 

Gra i wygląda rewelacyjnie. Za te pieniążki ciężko znaleźć coś lepszego. Momentami aż dziwne że taki dźwięk potrafi wyłazić z tak niepozornego sprzętu. Polecam od siebie jakby ktoś szukał.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2018 o 16:07, _Be_ napisał:

Widzę, że @_daras_ się zna więc wstępnie zapytam bo nie chce wtopić na to prawie półtora kafla a mieć totalną lipę 

 

https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx1400h

 

Chciałem coś takiego, pod kolumny i gramofon ale też chciałem skorzystać z ampli i kolumny do konsoli (PS4 i XOX) czyli żeby mieć możliwość słuchania muzyki z streamingu czy płyt i bez żonglowania kablami wystarczyłoby że podpiąlbym to kablem HDMI? 

 

Żaden ze mnie ekspert, po prostu staram się być na bieżąco. Widzę, że ten Denon ma wszystko co obecnie potrzeba. Normalnie podpinasz źródła pod HDMI in w ampli (PS4, dekoder, odtwarzacz BD) i jeden kabel HDMI out do TV, ampli przesyła obraz.

Co do streamingu- musisz chyba ściągnąć apkę HEOS (u mnie w Yamasze jest to MUSICCAST) na smartfona lub tableta i to samo Spotify i normalnie odtwarzasz sobie z komórki. Tak samo z kompa z plików streamujesz poprzez np. Windows Media Player. No i jest też bluetooth w razie braku netu w domu (ale gorsza jakość dźwięku). Czy ma ten Denon wejście gramofonowe?

Ja teraz poluję na końcówkę mocy albo wzmacniacz zintegrowany co by poprawić stereo (poprzez wyjście pre out w ampli), bo jednak ampli to nie wzmak. A na przyszłość najlepiej oddzielić stereo od kina domowego.

Odnośnik do komentarza

Panowie czy taki zestaw dla laika będzie ok czy może coś tańszego/lepszego możecie polecić?  

Glownie do gierek, filmów, sportu, okazjonalnie muzy. Głośno jakoś nie słucham. Pokój gdzie będzie stał sprzęt ma ok 6,5 m. Stanowsko gdzie będzie ewentualna nasiadówa znajduje się niecałe 3m od centrali (amp), a do tylnych satelit będzie ok 3,2-3,5m.

 

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v485-czarny-ns-f51-ns-p51-czarny.bhtml?from=roihunter&p=2990.00&utm_campaign=remarketing_new_template_carousel_1000+_BF_viewed+product+or+category+last+7+days+excluding+initiate+checkout+last+7+days+and+last+3+days+viewed+product+or+category+carousel+(nf+mobile)&utm_medium=cpc&utm_source=facebook.com&utm_term=ROIHUNTER&utm_id=at1!12375602

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2018 o 14:41, _daras_ napisał:

 

Żaden ze mnie ekspert, po prostu staram się być na bieżąco. Widzę, że ten Denon ma wszystko co obecnie potrzeba. Normalnie podpinasz źródła pod HDMI in w ampli (PS4, dekoder, odtwarzacz BD) i jeden kabel HDMI out do TV, ampli przesyła obraz.

Co do streamingu- musisz chyba ściągnąć apkę HEOS (u mnie w Yamasze jest to MUSICCAST) na smartfona lub tableta i to samo Spotify i normalnie odtwarzasz sobie z komórki. Tak samo z kompa z plików streamujesz poprzez np. Windows Media Player. No i jest też bluetooth w razie braku netu w domu (ale gorsza jakość dźwięku). Czy ma ten Denon wejście gramofonowe?

Ja teraz poluję na końcówkę mocy albo wzmacniacz zintegrowany co by poprawić stereo (poprzez wyjście pre out w ampli), bo jednak ampli to nie wzmak. A na przyszłość najlepiej oddzielić stereo od kina domowego.

Dzięki za informacje, właśnie skumałem, że to nie ma wejscia gramofonowego :pawel: Chyba postawie na Onkyo TX-NR656

Odnośnik do komentarza

Jak nie ma wejścia, zawsze możesz kupić przedwzmacniacz gramofonowy, bo ten wbudowany w amplitunery jest zazwyczaj słaby. Ja pół roku temu nabyłem sobie to cacuszko za tysiaczka Cambridge Audio Duo:

 

E96A6iX8GjD5vWVH8v3BtH-1200-80.jpg

Polecam!

 

@ balon- a czy to jest cały zestaw z kolumnami czy tylko ampli? Bo jak całość to coś za tanio mi się wydaje...

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Wracając do soundbara ht-st5000

W dniu 24.11.2018 o 22:13, Wesker napisał:

Mam nadzieję że spełni oczekiwania bo moc ma konkretną i pamiętaj w ustawieniach ustaw suwaki od soundbara i suba na maks kreski

 No pobawiłem sie już troszke sprzętem i moc ma konktetną(w porywach dojechałem do 20 w skali głośności i to tylko na moment bo innaczej sąsiedzi by mnie ukrzyżowali a max to 50).

Na plus: zaskoczony jestem przestrzennością dźwięku nawet bez ścieżki dźwiekowej  nagranej w systemie atmos. W opcjach można dostosować głośność poszczegółnych partii zestawu zwiększając decybele subwoofera, głośników na froncie listwy oraz na górze listwy(nie wliczając korekt parti z poziomu pilota).

Na minus: interfejs.. zestawu nie da sie odpalić i dostosować w 5 min(do głupiego puszczenia muzyki z telefonu trzeba sciągnąć apke.

 

Do zestawu dokupiłem 2 głośniki SRS-ZR5 i narazie to tak średnio z połączeniem ich bo w trybie multiroom jest opóźnienie względem obrazu(pewnie dlatego że dźwięk leci po wi-fi) i chyba będe musiał podpiać je kablami do soundbara

Edytowane przez grabipl
Siła wyższa
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2018 o 14:24, Square napisał:

Mam tego Onkyo i polecam.

Kupiłem, spiąlem wszystkie urządzenia w domu i śmiga fajniutko tylko coś mi z głośnoscią nie pasuje, stary onkyo na 1/3 pokrętła dawał sporo mocy już, tutaj trzeba wejść na poziom 60-65 żeby było tak w miarę akceptowalnie przez mnie, ale tak po za tym to fajnie śmiga spotify po wifi, tv i konsole mam po optyku i w sumie nie potrzebuje podpinać pod HDMI (miałem wrażenie, że ampli generuje laga na tv w trakcie grania ale to może moje przeświadczenie). To teraz jeszcze jakiś subwoofer musze kupić i wstępnie będę kontent. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, grabipl napisał:

kupiłem 2 głośniki SRS-ZR5 i narazie to tak średnio z połączeniem ich bo w trybie multiroom jest opóźnienie względem obrazu(pewnie dlatego że dźwięk leci po wi-fi) i chyba będe musiał podpiać je kablami do soundbara

Przerabiałem to. Tylko po kablu. Wtedy zero laga.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, _Be_ napisał:

Kupiłem, spiąlem wszystkie urządzenia w domu i śmiga fajniutko tylko coś mi z głośnoscią nie pasuje, stary onkyo na 1/3 pokrętła dawał sporo mocy już, tutaj trzeba wejść na poziom 60-65 żeby było tak w miarę akceptowalnie przez mnie

Nie mam porównania do innych ampli, ale jak odpaliłem pierwszy raz to tez miałem takie wrażenie. Na starym kinie miałem ustawioną głośność na 10/40 w grach i stykało, tutaj mam ustawione 45 i więcej raczej nie daję, bo już wystarczająco głośno (przy mocniejszych kolumnach pewnie musiałbym mieć mniej). Podchodzę do tego, tak, że wolę mieć większy zakres przy ustawieniu głośności niż żeby przy niskiej wartości grało głośno. Jak wchodzę na poziom 60 to już masakra jak na jakimś koncercie czy innym disco.

Co do suba to ja mam Klipsch R-10SW i jak na moje warunki to nawet za dużo, w grach mam ustawione gdzieś na 25-30% i więcej to już by była przesada. Ogólnie to cieszę się, że w tamtym roku wymieniłem całe kino i jak tylko będzie działać cały czas to spokój na 10 czy więcej lat :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...