Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2019 o 23:34, Redmitsu napisał:

Biorąć pod uwage ze chyba praktycznie zadna gra nie obsługuje Atmosa (poprawcie mnie jezeli sie myle)

Ponoć tylko na XOX i tylko w tych grach:

https://www.dolby.com/us/en/categories/games.html

 

Jest tam filtr z podziałem na Dolby Atmos i Dolby Vision.

 

Ja właśnie się biję z myślami - najbardziej pasował by mi jakiś Soudbar z dwoma wejściami HDMI, Atmosem i DTS X - i niby jest Samsung N950 no ale za 5-6 koła to już (chyba) można coś fajnego z amplitunerem złożyć.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Kyo napisał:

Ja właśnie się biję z myślami - najbardziej pasował by mi jakiś Soudbar z dwoma wejściami HDMI, Atmosem i DTS X - i niby jest Samsung N950 no ale za 5-6 koła to już (chyba) można coś fajnego z amplitunerem złożyć.

 

Soundbar za 6 koła. No wiesz, tak trochę, no, nie bardzo. 

Odnośnik do komentarza

Yas-207 posiada DTS X.

Atmos w soundbar? Po co Tobie to, jak fizycznie to nie może się sprawdzic w tego typu sprzetach. Powtarzam, DTS Virtual X to taki jakby odpowiednik Dolby Atmos gdyż dzwięk rozchodzi się nie tylko na boki ale rownież góra/dół.

Jeśli nie masz fizycznych głośników to nic Tobie z Atmos itp. Do tego potrzebujesz głośniki na suficie, po bokach, z przodu i z tyłu.

Posiadając tylko listwę pozostaje tylko dźwięk symulowany a więc nie ma nic lepszego jak DTS Virtual X.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam Oleda od LG, mam Netflixa, planuje za chwilę kupić XOX więc tak, chcę sprzęt z Atmosem. Chcę Soundbara bo tak sobie wszystko zaplanowałem (i nie jestem jakimś freakiem audiofilskim - samo to powinno o tym świadczyć że chcę SB a nie kino) No i chcę 2 wejścia HDMI więc łaskawie mi nie wciskaj YAS 207 bo to trochę niepoważne. Poza tym DTS Virtual X to nie to samo co DTS X. Cieszę się że jesteś zadowolony z tej Yamahy ale skoro miałeś napisane moje nazwijmy to priorytety to nie wciskaj jej każdemu bo sam uważasz że to najlepsze. 

I co to za pytania po co coś mi jest? xD Bo tak chcę :D 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _daras_ napisał:

Prawdziwy Dolby Atmos to tylko amplituner i monitory nad głową.

Wszystko inne, w tym soundbary czy te bezprzewodowe badziewia to imitacja.

 

No wlaśnie. Z jednej strony prosi się o Atmos, z drugiej chce soundbary. Ktoś chce zjeść ciastko i mieć ciastko.

Edytowane przez Figaro
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Poważnie myślisz, że sam dekodek dźwięku załatwi sprawę jak nie masz odpowiednich narzędzi, w tym wypadku sprzętu? Jak listwa z przodu ma obsłużyć atmos jak nie ma głośników fizycznych dookoła plus na górze.

 

Myślisz, że usłyszysz różnice na sounbar między prawdziwym Atmos, DTS X a DTS Virtual X?

 

Jedynie tylko zapłacisz za sprzęt, który potrafi odczytać Atmos ale nie odtworzy Ci tego. Zaufaj, że ten sam efekt uzyskasz kiedy źródło dźwięku ustawisz na PCM a w sounbar włączysz Virtual X.

 

 

Odnośnik do komentarza

No luz. To tylko imitacja. Co nie zmienia faktu że takie coś chcę bo sobie tak to wymyśliłem :D Poza tym luźno napisałem sobie że biję się z myślami - zauważcie że nikogo o zdanie, opinie i porady tutaj nie pytałem. No ale to forum PE - tutaj każdy wie lepiej co jest lepsze dla mnie xD 

 

16 minut temu, _daras_ napisał:

Prawdziwy Dolby Atmos to tylko amplituner i monitory nad głową.

Wszystko inne, w tym soundbary czy te bezprzewodowe badziewia to imitacja.

Absolutnie nigdzie tego nie neguję i nie przekonuję nikogo że SB też dają radę. Wiem o tym że SB to nawet nie pół środek ale jak już wspomniałem - mam inne priorytety i moje potrzeby są moimi indywidualnymi :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Kurde - no wiem o tym ale póki co naprawdę nie ma opcji żebym jakiekolwiek kable ciągnął w salonie (wyjdę na pantofla ale obiecałem żonie że nie zobaczy ani jednego kabelka - w starym lokum była tona kabli które też mnie zaczęły w(pipi)iać). Więc teraz nie ma absolutnie takiej możliwości. Sam przewód od satelit bym jakoś uzasadnił (zasilanie) ale kuć w ścianach już nie mam ochoty. Rzygam tym urządzaniem się i remontami. W gabinecie jakiś prawdziwy pokój do gier i filmów za rok albo dwa lata sobie urządzę włącznie z wieszaniem badziewia na suficie a teraz chcę coś takiego żeby stało i cieszyło bardziej oczy. A same dekodery - no cóż, jak wspomniałem taką mam zachciałkę i jestem gotowy za to zapłacić :dunno:

Odnośnik do komentarza

@Square Ale dzidzia kce. Bardzo kce! I to już najlepiej. 

 

No właśnie biję się z myślami. Czytacie w ogóle? :D Chciałem kupić SK10Y od LG ale jak przyszedł to go w pizdu oddałem bo przy tej listwie TV wygląda jak by miał 40 cali xD Jak znajdę zdjęcie to wkleję - główna listwa jest wręcz nieprzyzwoicie długa.

 SK9Y ma tylko jedno HDMI in i wyczytałem że ma problem z lip sync po ARC. No to zostały topowe bary za dużo więcej niż 3-4k - taki miałem budżet :( 

 

17 minut temu, _daras_ napisał:

Dla mnie już lepsze by było po prostu stereo.

No to jest jakaś myśl ale raczej nie kupię ampli (przyszłościowo) który ma dobre stereo, prawda? Musiał by być dedykowany a nie chcę się tak rozdrabniać. 

Miałem pomysł żeby teraz brać dwa dobre głośniki + ampli ale jak usłyszałem ile Square dał za swoje to się ukłoniłem i podziękowałem :D 

Odnośnik do komentarza

Dobry sounbar naprawdę daje radę.
Oczywiście musi być dobrze dobrany do pomieszczenia w którym się znajduje.
Najważniejsze aby posiadał DTS Virtual X, który przy spełnionych warunkach da poczucie przestrzennosci i głębi góra/dół.

Atmos w soundbar jedynie może tylko się przydać do odczytu tego formatu ale nie do jego odtworzenia . Efekt będzie podobny do Virtual X i tyle w temacie.

Ja rozumiem, że im większa ilość hdmi tym lepiej ale istnieje hdmi arc. Źródła dźwięku we wszystkich urządzeniach ustawia się na PCM a soundbar ustawia się na DTS Virtual X i zapomina się o kombinacjach bo i tak Atmos, DD i DTS HD (5:1) bez fizycznych głośników to ściema.

Piszę to po prostu abyś nie popełnił błędu ale jeśli chcesz atmos w sb to kup najtańszą opcję jak i tak za 2-3 lata chcesz wieszać głośniki.

Odnośnik do komentarza

Ale mieliscie okazje posluchac chociaz tego N950 ze sie wypowiadacie negatywnie na temat tego soundbaru? Czy tylko hasła Atmos =/= Soundbar bo tak. Przeciez N950 posiada fizycznie 7.1.4 ( ma 2 satelity tylne bezprzewodowe), listwa z boku posiada 2 glosniki  oraz 2 glosniki ktore z belki kieruja sie do gory by odbic dzwiek od sufitu + w tych 2 tylnych rowniez sa 2 dodatkowe 2 by odbijac od sufitu. Mialem okazje pojechac na prezentacje tego sprzetu i puszczali test 5.1.4, typu jakas burza, samolot przelatujacy itp i moge potwierdzic ze naprawde w dobrze ulozonym pomieszczeniu slyszalem jak ten samolot mi przelatywał nad glowa i w kazdym momencie zmienialo sie jego polozenie, efekt byl genialny jak na listwe. 

Oczywiscie, lepszym rezultatem bylo by zakupienie Amplitunera z atmosem i pelnym zestawem 5.1.4 i fizycznie je porozstawienie z kazdej strony plus jeszcze w suficie najlepiec przykrecic, ale cena takiego zestawu bedzie drozsza niz zakupienie tego soundbara. 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Wiesz to już taki soundbar/nie soundbar. Ciężko już go tak nazwać skoro ma dodatkowe fizyczne głośniki ale masz rację, dźwięk zawsze będzie lepszy kiedy będzie taki zestaw i atmos w takim sprzęcie będzie "jakoś" użyteczny i będzie to już namiastka tego formatu

 

Niestety góra/dół nadal będzie działać na takiej samej zasadzie jak w DTS Virtual X.

Jedyny plus to fizyczne tylne głośniki ale nie jest to warte 6 koła.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.02.2019 o 07:57, Redmitsu napisał:

Przeciez N950 posiada fizycznie 7.1.4 ( ma 2 satelity tylne bezprzewodowe), listwa z boku posiada 2 glosniki  oraz 2 glosniki ktore z belki kieruja sie do gory by odbic dzwiek od sufitu + w tych 2 tylnych rowniez sa 2 dodatkowe 2 by odbijac od sufitu.

 

No i powiedzcie mi co to za pomysł z tym odbiciem od sufitu. Ludzie tłumią ściany (mało, całe pokoje!) żeby uzyskać jak najlepsze brzmienie i wcale nie trzeba być audifilskim freakiem żeby usłyszeć różnicę- wystarczy pochodzić po pomieszczeniach i poklaskać.

Czyli co, bajer jest najważniejszy. Tak samo z tymi kablami, nie rozumiem tej awersji do "niewidzialnych" kabli, dla mnie super wygląda sprzęt audio, który widać jak jest połączony, np. jest tak na różnych wystawach HiEndowych (wiadomo że tam chcą pokazać kabel:-)), ale ten modny wszechobecny minimalizm w pokojach bez pudełek z grami, filmami, CD itd. ("książki sprzedałem bo som tablety") do mnie nie przemawia.

Żyjemy w czasach, gdzie bajer jest ważniejszy niż jakość i wcale tu nie chodzi o kasę, bo za 6 koła kupisz bardzo dobry sprzęt stereo (fronty + wzmak), który zagra 100 razy lepiej niż te soundbary nawet jako kino domowe.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...