Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Puryści od grymaszenia na markę z reguły w du.pie byli i go.wno widzieli, najlepiej sprawdź sam, salony bose są dosyć popularne w polsce, kiedyś bywaly też standy w marketach ale rzadko tam bywam i nie wiem czy jeszcze się tam wystawiają. Co do modelu to ciężko coś konkretnego polecić, charakterystyka dźwięku jest bardzo podobna niezależnie od modelu i każde grają bardzo dobrze. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.05.2019 o 15:52, kiseki napisał:

Mam na oku taki zestaw do pokoju o powierzchni 41m (właściwie to 24m, bo reszta to otwarta kuchnia):

Pioneer SX-N30AE

Jamo C 97

Cel: Tylko muzyka. Spotify, radio internetowe, to co się zachce i puści przez Bt na telefonie. 

Chodzi tylko o przyzwoicie grający zestaw stereo. 

Jeżeli w podobnej kwocie jest coś bardziej wartego zainteresowania to proszę o sugestie. 

Nie mam pojęcia czy warto brać sobwoofer do tych głośników, czy może jednak poradzą sobie z niskimi tonami bez pierdzenia. Może lepiej wydac kolejne 1000-1500zł na sobwoofer czy lepiej dołożyć do lepszych głośników? 

 

Późno odpowiadam, ale.

 

Ten Pioneer to AMPLITUNER SIECIOWY, a nie typowy wzmacniacz. Dlaczego więc wybrałeś ten, jeżeli nie interesuje cię spotifaj itd? Ucierpi jedynie jakość dźwięku.

Kolejna sprawa - spotify przez BT. Jakość nie będzie świetna z takim przesyłem.

Także polecam jakiś faktyczny wzmacniacz (na przykład NAD, który nada ciepłego dźwięku), do tego Chromecast za stówkę, żeby mieć Spotify, a nie jakiś bluetooth z telefonu.

 

Czemu akurat Jamo? W tej cenie znajdziesz lepszą parkę kolumn.

 

Trzeba dodać że mówimy tu o 40m pomieszczenia, więc jeśli ma to dobrze zagrać, polecałbym podkręcić budżet.

 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Alastor84 napisał:

Hej :) Jestem zielony w temacie amplitunerów/wzmacniaczy :) Szukam dobrego wzmacniacza/amplitunera do słuchania muzyki/gier (PC/konsole). Dlatego ARC/HDMI musi być. Cena max 2tyś. Mam na oku coś takiego; Yamaha MusicCast RX-V485. Jeśli to wg Was w miarę niezły sprzęt to jakie kolumny (2) audio? (max 1tyś).

 

Metraż pomieszczenia?

W jakim mieście żyjesz?

Jaki typ muzyki słuchasz?

 

Yamaha 485 to typowy amplituner do kina domowego. Nie do muzyki.

 

Kolumny za tysiąc złotych? Może jakieś stare używki. To już lepiej zainwestować w monitorki (choć tu ponownie zależy od metrażu), ale 1tys to wciąż średni budżet. Ale może coś ogarniemy.

Odnośnik do komentarza

1. Poddasze 16.7  Niestety zbyt dużo wolnego miejsca nie mam. 

2. Zielona Góra

3. Każdej :) ale głównie trance/house/ambient.

Obecnie mam soundbar Yamaha YAS 107 bez subwoofera. Wcześniej miałem zwykłe głośniki/wzmacniacz/subwoofer (jakoś poniżej 400zł) do kompa (MODECOM). Audiofilem nie jestem i jakiś super wymagań nie mam :) Z tego co widziałem to w zestawach stereo nie ma HDMI/ARC. Wolałbym nowe.

 

 

    

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

W Zielonej Górze jest kilka sklepów audio. Tam z radością podłączą Ci jakikolwiek zestaw i sam zdecydujesz co najlepiej Ci wpada w ucho. Nie słuchaj opinii w internecie jeżeli chodzi o jakość kolumn/sprzętu audio bo czynników decydujących o jakości dźwięku jest od ogroma (metraż, ułożenie kolumn, rodzaj pomieszczenia, ściany).

To Twoim uszom ma się podobać, a każdy ma inne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Figus fagot a powiedz ty mnie do pokoju 2.5m na 4 do gierek co bys brał? Monitorki?
Mam obecnie z5500 są ok ale to nie rozwija skrzydel na tym metrażu.
Jak do kuchni wyjdę to wtedy dopiero czuje jak ten woofer trzaska.
Wczesniej mialem microlaby solo 6c byly ok ale mało bassu.
Co b a tak mały metraż?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Figus fagot a powiedz ty mnie do pokoju 2.5m na 4 do gierek co bys brał? Monitorki?
Mam obecnie z5500 są ok ale to nie rozwija skrzydel na tym metrażu.
Jak do kuchni wyjdę to wtedy dopiero czuje jak ten woofer trzaska.
Wczesniej mialem microlaby solo 6c byly ok ale mało bassu.
Co b a tak mały metraż?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Powtórzę się ale weź pod uwagę Bose, w używkach mozna trafić fajny sprzęt.,mało miejsca zajmie i gra jak sam szatan. 

Odnośnik do komentarza

Polećcie coś niedrogiego do salonu. Mam już jakieś 8 letnie kino domowe sonego HTFS 1300 ale amplituner powoli kończy żywot na końcówkach zrywając dźwięk więc czas na coś nowego.

Nie chcę już taniego plastikowego kina i o ile HTFS 1300 kupowałem do pokoju 6m2 i było ok na moje potrzeby tak w salonie 25m2 już nie dawał rady.

Myślę całkiem nad zrezygnowaniem z 5.1 i pójściem w dobre stereo lub... Porządny soundbar może? Muzyki nie słucham w domu, na PS4 mam porządny headset więc przeznaczenie to głównie TV i filmy. Czy w 2000zł da rade się zmieścić w zestawie amplituner + stereo czy lepiej w tej cenie kupić soundbar? Oczywiście fajnie by było mieć sprzęt obsługujący Spotify czy streaming BT/Wi-Fi ale to chyba nie w tej cenie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...