Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, MaZZeo napisał:

Czy warto w ogóle brać soundbar? Przyznam że LG B8 ma IMO bardzo dobry dźwięk nawet ze Spotify, ale zacząłem się zastanawiać czy nie dałoby się jeszcze lepiej.

Znakomity zestaw za 3k jak kolega Figaro rzecze?


A takie cudo polecić mogę, co prawda ja nie mam, ale ma mój brat i słyszałem jak to gra. Za te pieniądze to jest banderasik. Focal? Zawsze szanowałem.

https://cyfrowedomy.pl/pl/p/Soundbar-FOCAL-Dimension-Sub-Cub-3-APX/198

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
18 minut temu, _daras_ napisał:

Właśnie dziwne, bo wcześniej te kolumny kosztowały 16 tyś, ale patrzę ostatnio i oczom nie wierzę- ich cena teraz to 8 tyś, czy to możliwe żeby potaniały dwukrotnie?

Cena za sztukę to 8k. Pamiętaj. :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, LukkAs napisał:

Cześć wszystkim. Podzieli się ktoś opinią i różnicami pomiędzy soundbarem yamachy model yas-106 VS yas-107? Warto dopłacić za 107? wg specyfikacji różnią się tylko systemem dzwięku: 106 Virtual Surround, a 107 DTS VIRTUAL:X

 

Wydaje mi się, że z tego co piszą to yas 107 przepuszcza oprócz 4k także HDR przez HDMI, a yas 106 tylko 4k.

Odnośnik do komentarza

Jadę właśnie zwrócić yamahe yas-107. Uff, ale babol. Począwszy od dźwięku, który jest bardzo słaby, absolutnie nie nadaje się jako substytut miniwieży do słuchania muzyki podczas sprzątania. Nie chodzi o niskie tony, ale ogólnie o "rozmemłane" średnie i brak wysokich. Do tego nie działa ARC z LG UK6950 - działa tylko sterowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem go głównie do TV, ale od czasu do czasu chciałem puścic radio albo spotify. Jednak wciągnę pianocrafta i nie będę sobie zawracał głowy pseudo przestrzennymi pierdołami. Poza tym mieszkam w bloku, nie bardzo mogę użyć czegoś większego, a zawsze byłem wychowywany na stereo i podłogówkach jak bozia nakazała.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Pajda napisał:

Jadę właśnie zwrócić yamahe yas-107. Uff, ale babol. Począwszy od dźwięku, który jest bardzo słaby, absolutnie nie nadaje się jako substytut miniwieży do słuchania muzyki podczas sprzątania. Nie chodzi o niskie tony, ale ogólnie o "rozmemłane" średnie i brak wysokich. Do tego nie działa ARC z LG UK6950 - działa tylko sterowanie.

 

 

 

Aplikacją na telefonie można przełączyć w tryb odtwarzania muzyki, jest wtedy dużo lepiej niż na trybie domyślnym czy do gier. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pajda napisał:

Jadę właśnie zwrócić yamahe yas-107. Uff, ale babol. Począwszy od dźwięku, który jest bardzo słaby, absolutnie nie nadaje się jako substytut miniwieży do słuchania muzyki podczas sprzątania. Nie chodzi o niskie tony, ale ogólnie o "rozmemłane" średnie i brak wysokich. Do tego nie działa ARC z LG UK6950 - działa tylko sterowanie.

 

 

Praktycznie każdy soundbar bez suba to zagra jak ... głośniki w TV. Co do ARC to żeby w LG zadział ARC trzeba włączyć SIMPLINK. Bez tego nie zadziała. 

Czytam że ten sb ma suba - wtf? Aż tak źle to gra?

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Audio w sounbar może być naprawdę dobre ale pod warunkiem, że nie ustawiamy trybu audio a jakiś dobry surround. Moja Yamaha posiada DTS Virtual X a to potrafi fajnie zagrać. Już tłumaczę dlaczego nie tryb audio. Listwa posiada głośniki, które są zbyt blisko obok siebie a wiec w tym trybie dźwięk jest punktowy. Dobry tryb surround potrafi super rozszerzyć scenę, dając efekt dźwięku wypełniajacego całe pomieszczenie. Oczywiście tryb audio powinien być używany do muzyki ale często listwy grają za cicho i mają wąską scenę.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, mozi napisał:

Praktycznie każdy soundbar bez suba to zagra jak ... głośniki w TV. Co do ARC to żeby w LG zadział ARC trzeba włączyć SIMPLINK. Bez tego nie zadziała. 

Czytam że ten sb ma suba - wtf? Aż tak źle to gra?

 

Włączyłem wszystko, spokojnie, nie jestem aż takim leszczem, poza tym pracowałem kiedyś w branży. W najlepszym wypadku działało jedynie samo sterowanie, ale dźwięku brak. Soundbar ma wyjście na aktywna skrzynkę (której nie ma w zestawie) , a sam w sobie ma jakieś pierdki + bass reflex. 

 

Głównym problemem soundbarow i słabego odsłuchu nie jest to, że głośniki są zbyt blisko i gra punktowo.U dziewczyny gra sobie Naim Mu-So i przecież to skrzynka, a dźwięk masakruje, aż człowiek na początku musi przeanalizować czy to możliwe. Tak samo zestawy mini hifi, ich raczej nie rozsuwa po dwa metry, tylko wszystkie elementy są przy sobie. 

 

Odnośnik do komentarza

Ciężko porównywać soundbar za 800 zł do sprzętu za kilka tysięcy. W tej cenie ciężko dostać soundbar który ma w sobie 6 głośników plus z czasem można dokupić zewnętrzny subwoofer bo ma takie wyprowadzenie. W tej cenie sprzęt raczej jest jednym z lepszych wyborów w swojej klasie a nie jest to klasa dla zbytnio wymagającego użytkownika tylko raczej dla kogoś  szukającego dobrego stosunku ceny do jakości. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fakt, mini wieża raczej nie ma rozstawionych głośników a wiec łatwo można obalić słowa, które napisałem wyżej. Ja posiadam Yas-207 i jestem zadowolony. Sam slucham muzyki w trybie audio i mam dobrze wywarzoną scenę. Dobrze słychać górę i środek też jest jak dla mnie spoko.

Zauważyłem, że najważniejsze jest źródło dźwięku i podłączenie urządzeń. Jeśli słuchamy muzyki np. z konsoli, która jest podłączona do TV kablem hdmi a sounbar jest podłączony do TV kablem hdmi arc to dźwięk wychodzi z TV do listwy a nie z bezpośrednio z konsoli. Są telewizory, które wpuszczają dźwięk np. 5.1 a wypuszczają w 2.0.

Mini wieża ma o tyle lepiej na starcie, gdyż źródło dźwięku wychodzi bezpośrednio ze sprzętu do głośników. Sounbar, najlepiej zagra jeśli źródło dźwięku (odtwarzacz BR, konsola) jest podłączone bezpośrednio do niego.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, może jeszcze spróbuję Twojego modelu soundbara, o ile znajdę go w swoim mieście. Jak nie to raczej skuszę się na Magnaty 723 + amplituner stereo np Yamaha R-S201. Wyjdzie około 1800zł. Wadą jest to, że strasznie nie lubię stojaków pod monitory, a pomiędzy szafka, a TV mam mało miejsca.

 

 

edit

Po ponad 8 latach znowu wróciłem do JVC NX-F3 , w sumie przez przypadek, bo wyskoczylo na OLX i udalo się je kupić za....300zł. Pamiętam jak w media markt je sprzedawałęm po 1900. Przynajmniej można normalnie posłuchać muzki

 

5cnak5.jpg

 

Ma Optical In, więc załatwia to sprawę.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam na oku taki zestaw do pokoju o powierzchni 41m (właściwie to 24m, bo reszta to otwarta kuchnia):

Pioneer SX-N30AE

Jamo C 97

Cel: Tylko muzyka. Spotify, radio internetowe, to co się zachce i puści przez Bt na telefonie. 

Chodzi tylko o przyzwoicie grający zestaw stereo. 

Jeżeli w podobnej kwocie jest coś bardziej wartego zainteresowania to proszę o sugestie. 

Nie mam pojęcia czy warto brać sobwoofer do tych głośników, czy może jednak poradzą sobie z niskimi tonami bez pierdzenia. Może lepiej wydac kolejne 1000-1500zł na sobwoofer czy lepiej dołożyć do lepszych głośników? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, II KoBik II napisał:

Mial ktos do czynienia z głośnikami 2.0 lub 2.1 od Edifier? 

Edifiery 2.0 mam ale tylko do peceta. Dobre są, fajne średnicowe granie, ale nie jest to sprzęt dla bardziej wymagających.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...