Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Flasha nie ma oficjalnie. Ale są jakieś przeglądarki, które go wspierają jednak różnie to działa.

Inna kwestia ze wiele stron działa z filmikami mimo wszystko, No ale wiele tez nie działa ;-)

 

Jeśli to ma być tylko net, jakieś krótkie teksty,fejsbuki i inne takie i nie szkoda ci wydać trochę wiecej kasy to bierz ipada. Jego mobilności, szybkość działania wynagradza wiele.

Ja używam go ciagle. Net, maile, filmy, seriale, kalendarz. Nie potrzeba mi do tego laptopa ;-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można udostępnić net z iPhone do ipada to po pierwsze. Po drugie od ios5 komputer w zasadzie nie jest już potrzebny do ipada.

 

a jak zgrywać np muzę , zdjęcia ?

 

zdjęcia to mailem albo czytnikiem kart(jest chyba).

muza hmmm...

 

michaelis jakiego ipada masz?

Edytowane przez Nadrill
Odnośnik do komentarza

Jest czytnik opcjonalnie do dokupienia, można zrzucać zdjęcia z usb i sd.

Dlatego napisałem w zasadzie nie jest potrzebny, bo aktualizacje już można bez kompa robić :-) muza do kupienia przez iTunes, albo z kompa właśnie.

Po za tym iPad nie jest do muzy ;-)

Można udostępnić net z iPhone do ipada to po pierwsze. Po drugie od ios5 komputer w zasadzie nie jest już potrzebny do ipada.

 

a jak zgrywać np muzę , zdjęcia ?

 

zdjęcia to mailem albo czytnikiem kart(jest chyba).

muza hmmm...

 

michaelis jakiego ipada masz?

Miałem ipada 1 16gb i 3G

 

Teraz mam ipada2 takiego samego. 3G sie przydaje jak dużo jesteś po za domem

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

http://www.ebay.com/...a#ht_3973wt_873

 

Filmy w określonych formatach wspieranych natywnie przez ipada, zdjęcia, muzyki nie (tylko itunes w tym przypadku)

Zainteresowało mnie to coś, może przy zrobionym jb jest możliwość "poprawy" funkcjonalności? Ktoś coś wie?

 

Wygląda na to, że mając zrobionego jb i program ifile (z cydii) można bez problemu odczytać dane z podłączonego urządzenia zewnętrznego, chyba trzeba się w to coś zaopatrzyć, transfer plików na pewno będzie szybszy niż przez sambę :)

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Oficjalnie w apple store pl 129 zł, w media i saturnach po tyle samo widziałem. Dostajesz dwa czytniki podłączane do docka.

http://store.apple.com/pl/product/MC531ZM/A?fnode=MTc0MjU4NjE

Zdjęcia, filmy ale nie wiem jak jest, czy programy od filmów złapią to, pewnie zależy od programu ;-).

Chce kupić niedługo.

 

Z tego co wiem to po jailbreaku wszystko z tego zrzucać mozna

Odnośnik do komentarza

widzę, że coś ostatnio się ruszyło i coś kombinujecie pod górę w paru tematach, więc podpowiem kilka moich rozwiązań jakie stosują na co dzień i jakie mi się sprawdzają. Kilka oczywistych i pewnie ameryki nie odkryję, ale może Wam podsunie jakieś nowe pomysły:

 

1. AVPlayer HD - czyli oglądanie filmów w formatach:

  • XVID,AVI,WMV,RMVB,ASF,H264,MKV…
  • SMI, SRT, TXT, SubStationAlpha Subtitles

wrzucanie filmów banalnie proste, podłączamy iTunes, zakładka Programy, Przeglądaj... i wybieramy filmy razem z napisami. Banał, szkoda mojego pisania

 

2. StreamToMe - streaming wszelkich materiałów audio/video w dowolnych formatach na iPhone i iPad. Z tego korzystam naprawdę sporo. Jak to działa? Kupujemy program za oszałamiające 3 dolce:

http://itunes.apple.com/us/app/streamtome/id325327899?mt=8

w tej cenie mamy soft pod iPada i pod iPhone. Instalujemy go na naszych urządzeniach. W domu na kompie na którym mamy filmy, muzykę, zdjęcia whatever instalujemy StreamtoMe (już za free) na kompa. Uruchamiamy program, wskazujemy udostępnione katalogi (lub po prostu bibliotekę iTunes), spisujemy sobie nasze IP, otwieramy odpowiednie porty (lub DMZ zone - ja z tym kłopotu nie mam bo mam Apple'a) i jedziemy na wakację/trasę/podróż służbową cokolwiek.

 

W hotelu podłączam się po WiFi odpalam sobie program, łączę się z moim kompem i mam dostęp do pełnej biblioteki iTunes. Ale nie mam na myśli tylko wszystkich plików, ale przeszukuję sobie bibliotekę jak chcę - po kategoriach, rodzajach muzyki, alfabetycznie, latach (80te, 90te, 2000 itd). Filmy podobnie - widzę wszystkie razem z podglądem. Daję PLAY i oglądam film w dowolnym formacie (jeśli jest np jako plik poza iTunes) razem z napisami jaki streaming audio/video.

 

Program działa genialnie, nic się nie wiesza, chodzi płynnie. Mamy oczywiście od cholery opcji a najważniejsza to fakt, że soft sam dostosowuje jakość filmów do posiadanego łącza. Podobnie z audio.

HINT: Jak stoję w korku autem w Krakowie i mam ochotę posłuchać jakiejś muzyki, to się nie zastanawiam kiedy synchronizowałem iPhone'a, tylko odpalam sobie StreamToMe i włączam dowolny kawałek po 3G i chodzi to super (szczerze, to zdarzyło mi się film po 3G odpalić czekając w urzędzie w kolejce i też chulał, ale jakość leci na pysk).

Soft bardzo polecam, to mój sposób na olanie pojemności iPhone'a/iPada (mam cały czas dostęp do 100GB filmów/muzy).

 

3. Remote - darmowa aplikacje Apple służąca do zdalnego zarządzania iTunes z poziomu iPhone'a/iPada. Działa to tak: mam w domu bezprzewodowy router, wszystkie urządzenia do niego podpięte po WiFi. MacBook Pro również (choć kablem też go podpinam, ale czemu to napiszę w punkcie 4). Stoi sobie spokojnie na szafce, podpięty pod amplituner. Jak ja słucham muzyki? Napewno nie odpalam kompa, bo nie po to mam iPada. Wchodzę do domu, wyjmuję iPada z torby, włączam Remote, łączę się z iTunesami i naciskam Play. i Tak słucham muzyki przez głośniki nie podchodząc do lapa. Oczywiście znów dostęp jest do dowolnego contentu, czyli mamy do dyspozycji wszystkie playlisty, sortowania itp. + regulacja głośności i pełny podgląda okładek (z resztą w stremtome też jest).

 

4. LogmeIn - czyli odpowiedź na wszystkie Wasze problemy z plikami, drukarkami itp. Ja po prostu stale zarządzam kompem zdalnie przy pomocy tej aplikacji. W zasadzie tak zarządzam zdalnie dowolną ilością komputerów. Soft jest w dwóch wersjach darmowej i płatnej (ta płatna słono już kosztuje bo około 100zł, choć ja ją kupiłem bo dużo z niej korzystam).

http://itunes.apple.com/us/app/logmein-ignition/id299616801?mt=8

soft działa jak StreammToMe - ściągamy api na iPhone/iPad i na kompa. Ustawiamy hasło i mam y full podgląd wszystkiego z zewnątrz. Na dotykowym ekranie mamy widoczny nasz pulpit i zdalnie sobie korzystamy z kompa - działa to wyśmienicie, specjalnie na urządzeń dotykowych zrobiono interfejs (skróty klawiaturowe, lewy prawy przycisk). Ale sterowanie to nie wszystko, jeżeli nie chcemy odpalać aplikacji to prostu logujemy się do FILE BROWSER i mamy podgląd do wszystkich plików na całym kompie. Możemy je ściągać na iPada/iPhone'a i na nim otwierać, zdalnie je drukować, mailować whatever. Dodatkowo można się logować do kompa poprzez www, ale to chyba oczywiste i nie o to tutaj chodzi

 

Korzystam z tego dużo, gdyż ma opcję WAKE UP ON LAN (dlatego właśnie podłączam kompa po sieci kablem). Czyli nawet jeśli komp padnie, kobieta go wyłączy etc, to mogę wyłączonego kompa włączyć przez LogmiIna a potem odpalić StreamToMe i oglądnąć film w hotelu w Poznaniu.

 

Dodatkowo mam stale dostęp do wszystkich exceli, maili, dokumentów na iPadzie. Bo naprawdę iPad nie służy tylko do zabawy

 

screeny:

 

 

 

LogmeIn na iPadzie:

logmein_500x334.jpg

 

logmein-ipad-mac.jpg

 

Świetny StreamToMe na iPadzie:

 

ipad-app-store-aplicaciones-StreamToMe-1.jpg

 

ipad-app-store-aplicaciones-StreamToMe-3.jpg

 

ipad-app-store-aplicaciones-StreamToMe-4.jpg

 

ipad-app-store-aplicaciones-StreamToMe-5.jpg

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy tym softem można wydrukować kopiując na pulpit dokumenty z Pages albo Numbers ? Czy jednak w tym kierunku jest kicha ?

 

Nie bardzo wiem, czy dobrze zrozumiałem. Możesz zrobić tak (ale tylko w pełnej, płatnej wersji), że logujesz się do kompa w domu, otwierasz z pulpitu pliki drukujesz na lokalnej drukarce podpietej do iPada przez Wifi (sieciowa). Podobnie moge robic z kompa, mogę sie przez www zalogować do kompa w domu i wydrukować plik bezpośrednio na lokaljne drukarze podpiętej do kompa w domu.

 

Ja w moim profilu mam kilka kompów, np. jak moja mama dzwoni, że nie da się nic drukowac to zdalnie łaczę się z jej kompem nawet z ipada i pomagam (jak umiem :))

Odnośnik do komentarza

Mamy ipada z Pages albo Numbers, tworzymy w nim dokumenty excela, potem logujemy sie przez ten remote desktop i drukujemy je na komputerze. Czy tam kopiujemy je na komputer i wtedy je drukujemy.

 

kopiujemy na komputer /wysyłamy mailem na komputer i tam drukujemy. iPad nie obsłuży Ci zdalnych drukarek po LogmeIn, z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

nie - wystarczajace. Zreszta aplikacja sprawdza sie na codzien w mojej pracy, wystarczy przegladarka, by naprawic problem programowy po stronie klienta. Do tej pory na ipadzie byla platna, dzieki temu, nie musze wstawac juz do komputera jak skoncze ogladac film :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...