Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak była premiera iPada2 to jak byłem we Wro w ispocie to dostali aż 2 sztuki a zapisy na kartki były 3 miesiące do tyłu a na polskęw ogóle trafiło koło 100szt tylko więc nie ma co się spinać. Kolejka jak po PS2 w dawnych czasach więc kupiłem jakiegoś importa, chyba ze Szwecji.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Zepsul mi sie iPad chyba. Chcialem walnac fote i nagle sie wylaczyl. Tzn nie da sie nic zrobic, jedynie swieci sie to biale logo Apple takie jak przy wlaczeniu. Podlaczanie do kompa, ladowarki nic nie daje. No po prostu swieci sie to jablko i tyle. Ostatni nic na niego nie wgrywalem, zadnych nowych aplikacji tez nie sciagalem ;/ wie ktos o co moze chodzic? Ipad 2 16gb bez 3g jak cos.

 

Dobra zrestartowalem i dziala :D

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widziałem, że od iOS 5 można bezpośrednio zgrywać rzeczy z PC na tablet, bez używania iTunes. Może ktoś dokładnie opisać prostemu Polakowi jak to czynić, to przekaże to swej małżonce, która zawłaszczyła sprzęt...

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Generalnie to sie nie da.

Rzeczy czyli co? Filmy? Jak program obsluguje udostepnianie poprzez wifi, nawet nie musisz podlaczac do kompa, w innym przypadku Itunes. Muza? itunes tylko, chyba ze kupisz z poziomu tableta. Z PC na tablet bez Itunsa to tylko zdjecia.

Odnośnik do komentarza

Generalnie to sie nie da.

Rzeczy czyli co? Filmy? Jak program obsluguje udostepnianie poprzez wifi, nawet nie musisz podlaczac do kompa, w innym przypadku Itunes. Muza? itunes tylko, chyba ze kupisz z poziomu tableta. Z PC na tablet bez Itunsa to tylko zdjecia.

 

Ja mam podobne pytanie co Kalel tylko dotyczące legalnej strony przegrywania softu. W przypadku iPada sytuacja wygląda tak, że wszystko czy się chce czy nie zgrywa się przez iTunesa. Jak to wygląda w przypadku Samsunga? Na komputerze z Windowsem.

Począwszy od IOS 5 nie potrzeba już iTunes do zgrywania na iPada tylko konto Apple. Wygląda to tak, że musimy podłączyć urządzenie do sieci, wpisać dane i po chwili tablet działa sam z siebie.

 

aha, to źle zrozumiałem post Texza, a zdjęcia jak ? pojawia się jako dysk wymienny, czy jak ? no mnie właśnie to irytowało zawsze, chcę dodać na ipada kilka zdjęć, a ten mi synchronizuje wszystko i przerzuca, a jak czasami nie podłączamy iPada do PC przez kilka miesięcy, to jest tego w uj

Odnośnik do komentarza

No zdjecia jako dysk wymienny. Generalnie nie uzywam juz ipada przy kompie, jedynie zeby film zgrac. Nie rozgryzlem jeszcze jak synchronizowac muze na 3 rozne urzadzenia, oczywiscie zeby muza byle wszedzie inna ;0 i zeby za kazdym razem nie klikac nic. Dwa mi sie udalo ale 3 juz nie :(

 

On pisal ze do aktywacji pc nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza

No tak, i tak mam ustawione.

Tylko na urzadzeniu 1 synchronizuje zaznaczozne utwory, jak podlacze urzadzenie 2 to chce synchornizowac te same utwory, chyba ze zmienie zaznaczenia(bez sensu robic to za kazdym razem). Dlatego mozna ustawic zeby na urzadzeniu 2 synchronizowal tylko wykonawcow albumy itd. Co samo w sobie jest juz utrudnieniem, no ale niech bedzie. Jak sie podlaczy 3 urzadzenie to juz wogole jest (pipi) :(

Nie wiem jak amerkance calymi rodzinami 7 iphonow synchronizuja :(

Odnośnik do komentarza

1. Mam zsynchronizowany jeden album zdjęć przez iTunes z iPadem. Jak mogę usunąć ten album ze zdjęć? Jak naciskam na edycje, to nie ma usun, tylko opcja kopiuj jest i przenoszenia miedzy folderami. Kiedy wybieram inny album z iTunes do synchronizacji to zdjęcia pozostawia mi na iPadzie dalej te same, tylko zmienia nazwę folderu na taki jak ten nowy, który chce zsynchronizowac.

 

2. Mam na iPadzie dwa konta. Główne polskie i jedno dodatkowe, na US z którego kupiłem kilka rzeczy przez giftcard. Przy każdej synchronizacji programów z iTunes pojawia sie komunikat, ze moj komputer nie jest już autoryzowany i muszę wpisać ponownie hasło do tego konta na US i mi autoryzuje komputer..za każdym razem, ale potem i tak informuje, ze to pierwszy z 5 autoryzowanych komputerów. Jakiś błąd iTunes?

 

Odnośnik do komentarza

Tyram w tym moim kołchozie po 12h dziennie i powoli na koncie zaczynają się pojawiać większe cyfry, więc zastanawiam się powoli na co je wydać. Po głowie od dłuższego czasu chodzi mi iPad. I teraz pytanko:

 

iPad 2 czy 3? Jak z ekranem jest, to wiem - ogromna przepaść. A jak jest z wydajnością? Skok podobny jak iPhone 4 -> 4S czy może nie? Zastanawiam się, czy nie wziąć jakiejś używanej dwójki i sprawdzić, czy po miesiącu zabawka mi się nie znudzi. Jakby się przyjęła, to puściłbym dwójkę w obieg a sobie kupił już The Nowego iPada.

 

Inna sprawa, jaka mnie męczy, to oglądanie filmów. Jak to wygląda? Można odtwarzać 720p/1080p mkv-ki/avi/mp4/cokolwiek z napisami (.txt, .srt, wbudowane)? Na SGS II wrzucałem wszystko jak leci i odtwarzało we wbudowanym odtwarzaczu z napisami O_o. W sprzęcie za 2 średnie krajowe nie spodziewam się niczego gorszego.

 

Jaką opcję wybrać? 32GB wystaczy czy może rzucać się na 64GB? Bo że biorę z 3G to już raczej pewne, zbyt często jestem poza zasięgiem jakiegokolwiek znajomego WiFi.

Odnośnik do komentarza

1. Wydajność ponoć na takim samym poziomie. Ekran mi osobiście dupy nie urwał, ale w necie jest wielki spust. Ja jakbym brał (planuję we wrześniu/październiku) to wezmę najnowszą wersję.

 

2. To przygotuj się na szok. iPad chyba domyślnie nie odtwarza mkv, nie wiem jak z napisami. Możliwe, że potrzebny jest program z appstore albo z cydii.

 

3. Czemu bierzesz 3G? Ja wymyśliłem, że biorę wersję WiFi, a jak będę potrzebować neta to zrobię z telefonu hotspota. Nie muszę mieć drugiej karty i w ogóle, wydaje mi się to spoko opcją. Sam jestem zainteresowany wersją 32 GB. Muzyki tam nie mam zamiaru trzymać, więc tyle miejsca powinno mi spokojnie wystarczyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do filmów, to ściągasz XBMC i wrzucasz tam co chcesz. Avi/mp4/mkv/srt/txt - co chcesz. Filmy z napisami oglądam bez problemu.

 

Ekran w 3 jest zaje.bisty, ale jak cenowo jest spora różnica cenowa, to pewnie i 2 wystarczy. Mi jest tu ciężko mówić o tym że przepłaciłem, bo trójkę dostałem w prezencie ;).

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

1. Wydajność ponoć na takim samym poziomie. Ekran mi osobiście dupy nie urwał, ale w necie jest wielki spust. Ja jakbym brał (planuję we wrześniu/październiku) to wezmę najnowszą wersję.

 

2. To przygotuj się na szok. iPad chyba domyślnie nie odtwarza mkv, nie wiem jak z napisami. Możliwe, że potrzebny jest program z appstore albo z cydii.

 

3. Czemu bierzesz 3G? Ja wymyśliłem, że biorę wersję WiFi, a jak będę potrzebować neta to zrobię z telefonu hotspota. Nie muszę mieć drugiej karty i w ogóle, wydaje mi się to spoko opcją. Sam jestem zainteresowany wersją 32 GB. Muzyki tam nie mam zamiaru trzymać, więc tyle miejsca powinno mi spokojnie wystarczyć.

 

1. Ja piszę wrażenia o ekranie na podstawie własnych doświadczeń, choć dałoby radę przeżyć z dwójką ;).

2. Aplikacja z Appstore jest jaknajbardziej OK, jailbreak nie akceptuje.

3. Nie mam aktualnie w domu WiFi i często się przemieszczam, więc taki Internet wszędzie gdzie chce byłby super. Niby można z telefonu zrobić hotspota, ale... nie działa to jakoś super + zjada baterię w mgnieniu oka.

Odnośnik do komentarza

Z zasięgiem 3G w Polsce też średniawo. Tzn. w mieście jeszcze da radę, ale gdzieś w trasie to tragedia jest. No ja też piszę wrażenia na podstawie własnych doświadczeń. Bawiłem się iPadem 2 i 3 w sklepie. Porównywałem je pod kątem ekranu (to nie jest jak 3GS > 4, nie robi takiego wrażenia) i wydajności. W sklepie iPad 3 był szybszy, ale zapomniałem wyczyścić multitasking, więc w sumie nie wiadomo ile appek było otwartych na obu urządzeniach. Po obejrzeniu kilku wideo recenzji skłaniam się ku temu, że różnica jest raczej niezauważalna.

 

Poza tym pamiętaj, że iPad 3 dłużej się ładuje i szybciej zżera baterię.

 

Btw: nie wiem jak to działa na innych telefonach, ale jak robię hot spota ze swojego iP4 nawet do kompa to działa spoko. Ostatnio jak byłem u rodziców w domu to wifi padło i nie mogłem na redtube'a wejść. Pyk, hot spocik i wszystko gra ;)

 

W ogóle nie znam się na tych technicznych sprawach, więc mój mózg został rozj.ebany, gdy odnalazłem opcje zrobienia hotspotu z wifi. Później połączyłem przez wifi komputer z telefonem i heja. Kiedyś trzeba było używać kabli albo bluetootha, który w iP jest jakiś z dupy. Teraz wszystko pięknie gra. Ten cały postęp technologiczny to jakaś masakra ;)

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
2. Aplikacja z Appstore jest jaknajbardziej OK, jailbreak nie akceptuje.

 

Bez jailbreaka? Szkoda. Na cydii jest sporo bardzo fajnych aplikacji.

 

W takim razie pozostaje Ci AVPlayerHD, który jest dostępny na Appstore. Czyta pliki avi i mp4, a także napisy w srt i txt, ale z tego co wiem, to woli srt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...