Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

No no, pewnie i jeszcze flash powoduje glod w afryce. Zamiast dac przelacznik On/Off to wycieli go calego bo nie lubia sie z Adobe od wielu lat. Jakos inne telefony nie padaja z powodu flasha tylko apple ma problem z bateryjka. Rownie dobrze mozna tym samym wyciac gry bo gta3 strasznie zjada bateryjke. Albo niech dadza przegladarke bez obslugi JS, PHP bo wtedy bedziemy otwierac same szybkie strony.

Odnośnik do komentarza

Apple wielokrotnie podkreslalo ze flasha nie wspiera ze wzgledu ma obciazenia ramu i baterii.

 

sr,anie w banie

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Flash oprócz tego, że ładne animowane reklamy się w nim robi, jest (z tego co słyszałem) bardzo dobrym obiektowym środowiskiem do tworzenia różnej maści gier i aplikacji i dostęp do takiej technologii z poziomu przeglądarki byłby ogromną konkurencją dla często shitowych i prostych aplikacji w App Store, które bardzo łatwo byłoby zastąpić odpowiednią gierką we flashu (z tym, że zamiast wydawać $1,99 nie płaciłoby się nic, czyli 0% zysku dla Apple).

Android ma flasha od 2009 i proszę, jakoś żyje! Jak każda rzecz mocno obciążająca procek, zjada baterię w szybszym tempie, ale sama możliwość uruchomienia tej technologii nic nie zmienia w telefonie. Teraz, kiedy HTML5 wbija na salony, to już mniej boli brak tego (bo już znaczną większość video iOS potrafi z przeglądarki włączyć), ale kiedyś to była padaka. Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy jakaś strona zrobiona jest we flashu.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dla mnie ipad sluzy tylko do pracy, ktora da rade na nim wykonac, przeczytaniu newsow, przeczytaniu pdfa albo wikipedii i koniec. Nie nadaje sie nawet do sluchania muzyki w tle ze wzgledu na itunes/ipod i brak folderow dlatego jedynym rozwiazaniem jest puszczenie polskiej stacji w tle.

 

@Yacuś, to wybika też po części z faktu, że nadal jesteś przyzwyczajony do systemu pracy na Windows. Pracuję na MACu od 7 lat i generalnie architekturę folderów porzuciłem już dawno na rzecz po prostu pracy z danymi projektami. Na Macu mam tak, że mam JEDEN folder dokumenty i wrzucone tam WSZYSTKO jak do bardzo pojemnej teczki z notatkami. Kluczem (podobnie jak w iTunes ale o tym za chwilę) jest nazewnictwo projektów (dla Ciebie plików). Potem jak czegoś potrzebuję to albo odpalam program w którym to robiłem i wchodzę do hsitorii plikó albo używam czegoś, czego nie ma w Windows - opcji SPOTLIGHT. Wpisuję kilka pierwszym liter i przeszukuje wszystko - foldery, maile, dyski zdalne, ipady etc.

 

Dlaczego o tym piszę? Bo z muzyką jest tak samo - nigdy nie zaglądałem do folderów. Mam nazwy plików, dobre tagi (jazz, blues, pop, rock, lata 80te, lata 90te, etc), uzupełnione dane meta (nazwa twórcy, utworu, albumu). I teraz wchodząc do domu biorę iPada w dłoń, odpalam REMOTE i daję jazz, lata 70te. Albo konkretny album (wyszukuję to w 3 sekundy). Jest to duuuuuuuużo szybsze niż gdybyś miał teraz z folderów robić sobie playlisty ręcznie (w Itunes są one automatycznie). Przygotowanie biblioteki iTunes nie musi być czasochłonne, niczego nie robiłem ręcznie, mam do tego program który dba o porządek.

 

Oczywiście iTunes ma masę wad - przede wszystkim nadaje się moim zdaniem tylko do muzyki - filmy, programy do appstore i inne - to już mnie w(pipi)ia :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Windows ma "Spotlight" i nawet z tego korzystam a co do pracy na plikach - ja bardzo czesto operuje na nich jak również na róznych ich typach i tutaj "projekt" w żadnym wypadku się nie sprawdzi. iTunes działa naprawdę ok jeśli wszystko dobrze jest otagowane a nie zawsze tak jest i wtedy cała zaleta tego rozwiązania okazuje się jednym wielkim dramatem.

 

Ja nie tyle jestem przyzwyczajony do pracy na Windows, co raczej na bezpośrednim dostępie do wszystkiego aby mieć jak najwiekszą kontrolę. Mac i iOS to systemy mocno uproaszczające pracę na urządzeniu co właśnie jest zaletą dla większości ludzi a dla mnie ogromną wadą bo nie mam nad niczym tak naprawdę bezpośredniej kontroli. Wszystko działa właśnie na jednym worku, który sięsortuje i wyszukuje po pewnych zdefiniowanych kryteriach. Tak samo jak tagi mogą być różne i wtedy lezysz i kwiczysz.

Odnośnik do komentarza

Windows ma "Spotlight" i nawet z tego korzystam a co do pracy na plikach - ja bardzo czesto operuje na nich jak również na róznych ich typach i tutaj "projekt" w żadnym wypadku się nie sprawdzi.

(...) Mac i iOS to systemy mocno uproaszczające pracę na urządzeniu co właśnie jest zaletą dla większości ludzi a dla mnie ogromną wadą bo nie mam nad niczym tak naprawdę bezpośredniej kontroli. Wszystko działa właśnie na jednym worku, który sięsortuje i wyszukuje po pewnych zdefiniowanych kryteriach. Tak samo jak tagi mogą być różne i wtedy lezysz i kwiczysz.

 

i tak i nie - spróbuj testowo nazywać soie dowolny rodzaj pliku nazwą projektu lub numerem. typu np przetarg nr, albo częstochowa-ucyfrowienie albo cokolwiek innego - wtedy spotlight po wpisaniu "częstochowa" łyknie pliki wszystkich rodzajów, maile gdzie takie słowo jest itp. to jest to czego mi bardzo brakuje w klientach pocztowych - pracy na projektach, gdzie w jednym worze za jednym kliknięciem miałbym wszystkie maile i pliki z danego projektu (podobno MS Encourage ma takie coś ale nie chcę się przesiadać)

 

co do tych uproszczeń jest tak jak mówisz - jeśli chcesz mieć pełną kontrolę to niestety kłania się wiedza komend UNIXowych w Terminalu, których ja też nie znam

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Standardowy windowsowy klient poczty (Windows Live Mail) ma również ten swój 'spotlight', z którego ciągle korzystam w omawiany przez Ciebie sposób w firmie. Nie twierdzę, że windows lepszy od OSXa bo oba systemy mi się podobają ale niektóre uproszczenia i wymagania wg widzimisie apple bez żadnej alternatywy są dla mnie nieakceptowalne. I tak do codziennego, lajtowego użytku ipad jest idealny ale żeby coś faktycznie zrobić to bez wahania sięgam bo laptopa z Win, na którym mogę dosłownie wszystko. I wszystko gra tylko niektórzy tutaj trochę szaleją i robią z tabletu cos czym nie jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

421228_10150573134131436_76925706435_9423508_154870683_n.jpg

 

-wyświetlacz Retina

-rozdzielczość 2048 x 1536 i wyświetla 3.1 miliona pikseli

-iPad jest w stanie wyświetlić ponad milion pikseli więcej niż obraz Full HD w 1080p

-Nowy iPad to też 40% więcej nasycenia obrazu

-procesor A5X i karta graficzna z czterema rdzeniami

-dwa razy szybszy od układu graficznego Tegra 3 i cztery razy bardziej wydajny

-kamerę iSight, 5 megapikseli (ta sama co w Iphone 4S)

-IPad będzie też mógł nagrywać wideo w 1080p

-obsługa za pomocą SIRI

- iPad będzie obsługiwać technologię LTE

 

 

Premiera nowego iPada już 16 marca! W Polsce już 23 marca!

 

 

z11303988X.jpg

 

 

u nas pewnie się zaczną od 3,5k pln.

Edytowane przez Ofsajd
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przesada :D Mi na tą chwilę zdecydowanie wystarcza iPad 2. Ale pewnie zainteresuję się trójką gdzieś po wakacjach 2013. To jest niemożliwe jak w coś tak cienkiego potrafią napchać tyle bajerów... a myślałem że przy dwójce ich możliwości się na jakiś dłuuuższy czas skończą. Chyba najbardziej cieszy mnie lepsza kamera bo ta w dwójce jest beznadziejna. Reszta tych nowości aż tak ważna dla mnie nie jest bo iPad 2 oprócz kamery to i tak idealny sprzęt imo :)

Odnośnik do komentarza

Ok biorę raczej 3 i tak: można się spodziewać ceny około 2500-2700 (pobożne życzenie) za wersję 16 GB z 3G? Gdzie to będzie można kupić, może da radę już jakiś pre-order złożyć? Obawiam się, że Polska dostanie jakiś śmieszny rzut, który zostanie wykupiony na pniu pierwszego dnia...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Ok biorę raczej 3 i tak: można się spodziewać ceny około 2500-2700 (pobożne życzenie) za wersję 16 GB z 3G? Gdzie to będzie można kupić, może da radę już jakiś pre-order złożyć? Obawiam się, że Polska dostanie jakiś śmieszny rzut, który zostanie wykupiony na pniu pierwszego dnia...

 

na allegro już są < 3000zł można dorwać 32GB z 4G na premierę :P

 

 

Najtańszy model iPada (16GB, WiFi) został wyceniony na 2099 złotych

.

Wersja 32GB kosztuje 2599 złotych, a wersja 64GB - 2999 złotych.

Droższe są oczywiście modele

WiFi + 4G

. W tym przypadku przyjdzie nam zapłacić

2699 złotych (16GB), 3099 złotych (32GB) lub 3499 złotych (64GB)

.

 

http://www.ispot.com.pl/iPad_c4697.html

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza

Kupilbym wifi, mialem wersje z 3G i srednie to troche. Mialem micro sim Orange i srednio wyglada opcja doladowan i dla kogos kto sporo jest poza domem. Glownie bym uzywal w domu wiec wifi styknie. Poza domem najczesciej spr bank,meil czy jakas oferta w sklepie. Do tego iphone starczy.

Ipada 2 16 wifi mozna kupic w cortlandzie za 1699zl.

Ale ekran warty dolozenia i kupna nowszej wersji.

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Orange jest po prostu (pipi)owy. Kupowanie tego urzadzenia bez 3G mija sie z celem. Place chyba 25 zl/m za 1,5Mega i 2GB downloadu w TMobile i bardzo sobie cenie to, ze internet jest ze mna wszedzie.

 

tak samo ja mogę napisać - kupowanie tego urządzenia z 3G mija się z celem - 75% smartphonów ma opcję Personal AccessPoint i wtedy można do już posiadanego abonamentu dokupić sobie za 10 zł 2-3GB danych - odpalasz hotspot w iphone, parujesz z ipadem i już korzystasz wpociągu. jedna karta, jeden abonament

 

co do new iPad - niekt nie odpowiedział jeszcze na pytanie czy 4G będzie działać w Polsce.

 

i sam nie wiem co robić, mam iPada2 z lekko pękniętą szybą i myślę czy ipad czy vita. bo tak po prawdzie, to ten new iPad poza doskonałym ekranem nie powalił na kolana

Odnośnik do komentarza

Ja narazie zostaje przy 2, kreci mnie nowy ekran, ale bez przesady ;-)

Moze mi cos odbije za jakis czas.

Orange nie jest (pipi)owe, ale trzeba mięc orange free na karte. Rok waznosci konta, doladowanie za 100 daje chyba 9 gb transferu. Slabo?

Jesli kupie ipada nowego, to raczej juz bez 3g z tego powowdu, ze jak jestem w polsce to wszedzie mam wifi a jak jestem za granica to roaming jest tak drogi ze i tak musze szukac wifi. Dopoki w polsce nie bedzie oferty neta z roamingiem w przywoitej cenie nie potrzebuje 3g:-(

Odnośnik do komentarza

Warto złożyć pre-order? Nie wiem, czy mam się szykować na sytuację z brakiem sprzętu w sklepach.

Tak, bo sprzetu prawie na pewno nie bedzie od reki :-)

Jak juz to tylko na apple store, najszybciej beda miec. Nie licz na media markty cortlandy i inne takie. Tam zawsze w premiere jest ciezko. Sytuacja pewnie sie unormuje dopiero pod koniec kwietnia. Zawsze tak jest. No chyba ze chcesz jakis import z usa na allegro.

Poczytaj sobie temat na myapple premiera ipada2. Ludzie w ispotach porobili preordery i mieli miesiac pozniej. Jak mowilem czatuj na applestore pl i klikaj jak tylko bedzie dostepny ;)

Odnośnik do komentarza

Łyknę na ispocie, jak tylko ruszą zamówienia. 2699 za 4g 16 GB.

 

ja nie wiem czy nie zrobić podejścia do USA - 2800zł z transportem by wyszła najdroższa wersja 64GB + 4G. Wziąwszy pod uwagę że ja nie chcę 3g mógłbym zapłacić sporo taniej. znów Europa jest ruchana w doopę

Odnośnik do komentarza

Cena dwojeczki jest dobra, mozna sie polasic :] Ale retina robi wrazenie, pytanie czy w tablecie do neta to takie istotne ?! Metelik w glowie.

Olewam wersje 3G, kupilem okazjonalne 1 gen ipada z 3G. Doladowanie w orange ssie, przez strone- z poziomu ipada niemozliwe- nie ma klawiszy i opcji telefonu. Trzeba pajacowac przez str orange zeby doladowac. Net wykorzystalem RAZ, doslownie JEDEN RAZ. Dlatego 3G zlewam, sprawdzic moge w ajfonie poczte czy konto w banku, to najczesciej robie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...