Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

No ale ja nie chce wklejac do wiadomosci tylko to ma byc osobno jako zalacznik a mi sie to wkleja do srodka. W srodku to ma byc tekst bez html. Zreszta to jakby nie dyskusja o tym, czy sa lepsze klienty pocztowe bo jest wiele lepszych programow niz standardowe w ios. Jezeli ten surface pro odpali to co mam aktualnie na laptopie, to wole to i Live Maila albo The Bata a nie cos co z zalozenia jest robione pod tablet. Mi iOS nie wystarcza a do androida jakos nie moge sie przyzwyczaic i chetnie wyproboje zabawke od MS, no chyba, ze gsmarena napisze, ze to badziewie to nie biore tego.

Odnośnik do komentarza

Na The Verge Topolsky już taki przychylny temu Surface'owi nie jest.

 

IMO Windows 8 to porażka na całej linii. Bawiłem się tym chwile na swoim lapku i ło matko bosko, to się w ogóle na duże komputery nie nadaje. Na tablety niby się nadaje, ale... odsyłam Was do tej recenzji, dobrze oddaje moje odczucia w tej sprawie.

 

http://www.theverge.com/2012/10/23/3540550/microsoft-surface-review

Odnośnik do komentarza

waldus, powiedz mi, jakie to osiągnięcie, że iPad Mini odpali wszystkie aplikacje na iOS? Jaki jest logiczny powód, dla którego miałby NIE odpalać jakiejkolwiek z nich? W jaki sposób to w ogóle zmienia obecną sytuację na rynku?

 

to był akurat przytyk w stronę Androida - tutaj jak wypuszczą nową wielkość ekranu to część aplikacji będzie "not compatible". W przypadku Apple nie ma z tym problemów. Poza tym uważam iPada MINI za zonka. @WściekłyPiers podsumował syćko odpowiednio - gdyby Apple szedł dalej jak kiedyś taki zonk nigdy by nie powstał.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

to był akurat przytyk w stronę Androida - tutaj jak wypuszczą nową wielkość ekranu to część aplikacji będzie "not compatible". W przypadku Apple nie ma z tym problemów. Poza tym uważam iPada MINI za zonka. @WściekłyPiers podsumował syćko odpowiednio - gdyby Apple szedł dalej jak kiedyś taki zonk nigdy by nie powstał.

 

Zonk? Raczej odpowiedź na to, co się dzieje na rynku. 7 cali to praktycznie osobny segment rynku i nie mogą pozwolić, by Android go w całości zajął. A po niezwykle udanym i całkiem popularnym Nexusie 7 już w ogóle.

 

A z tą kompatybilnością aplikacji na Androidzie to żeś doje,bał. Wybacz, ale masz zerowe pojęcie o tym, jak powstają i działają aplikacje na tym systemie. To właśnie iOS i aplikacje na niego są zagrożone tym, że jakby teraz Apple wydało urządzenie z niestandardową rozdzielczością (tj. inną niż 1024x768 i jego wielokrotności), to czeka Cię czekanie miesiącami, aż zostaną one dostosowane do nowego wyświetlacza. Hah, przykładu nie trzeba szukać daleko. Do dzisiaj dużo aplikacji nie wykorzystuje pełnego ekranu na iPhonie 5 :). Android obsłuży każdą rozdzielczość jaką mu zapodasz, przyjmie na klatę dosłownie wszystko, od 240x320 po rozdzielczości wyższe od Full HD.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to był akurat przytyk w stronę Androida - tutaj jak wypuszczą nową wielkość ekranu to część aplikacji będzie "not compatible". W przypadku Apple nie ma z tym problemów. Poza tym uważam iPada MINI za zonka. @WściekłyPiers podsumował syćko odpowiednio - gdyby Apple szedł dalej jak kiedyś taki zonk nigdy by nie powstał.

 

Zonk? Raczej odpowiedź na to, co się dzieje na rynku. 7 cali to praktycznie osobny segment rynku i nie mogą pozwolić, by Android go w całości zajął. A po niezwykle udanym i całkiem popularnym Nexusie 7 już w ogóle.

 

A z tą kompatybilnością aplikacji na Androidzie to żeś doje,bał. Wybacz, ale masz zerowe pojęcie o tym, jak powstają i działają aplikacje na tym systemie. To właśnie iOS i aplikacje na niego są zagrożone tym, że jakby teraz Apple wydało urządzenie z niestandardową rozdzielczością (tj. inną niż 1024x768 i jego wielokrotności), to czeka Cię czekanie miesiącami, aż zostaną one dostosowane do nowego wyświetlacza. Hah, przykładu nie trzeba szukać daleko. Do dzisiaj dużo aplikacji nie wykorzystuje pełnego ekranu na iPhonie 5 :). Android obsłuży każdą rozdzielczość jaką mu zapodasz, przyjmie na klatę dosłownie wszystko, od 240x320 po rozdzielczości wyższe od Full HD.

 

oczywiście że nie mam pojęcia, nie jestem programistą, nie wiem jak powstają. Nigdy tego nie ukrywałem ze na tym się nie znam i nigdy nie robiłem z siebie specjalisty w tej dziedzinie. Jestem tylko użytkownikiem i piszę tylko to co widzę - Android przyjmie wszystko to prawda, ale pod warunkiem że apka w ogóle będzie kompatybilna z Twoim telefonem. Co do apek na IP5 to prawda że niektóre działają w starych rozdzielczościach , ale DZIAŁAJĄ. Rozumiesz? Miałeś IP4, kupiłeś aplikacji za 2 koła po czym przesiadasz się na IP5 i jedyne co Ci grozi po przeniesieniu wszystkich kupionych aplikacji to problem z tym, że apka nie zajmie całego ekranu.

 

W przypadku Androida jest deczko inaczej - masz już kupione apki, przesiadasz się na inny telefon i nagle okaże się, że część z nich jest niekompatybilna albo się wysypuje. Czujesz tą różnicę?

 

co do iPada 7" również uważam, że za czasów Jobsa i jego ciśnienia na głównych projektantów taki produkt nigdy by się nie ukazał. Apple pewnie oj.ebałby coś innego aby znów przenieść konkurencję na rynek który sami kreują a nie gonić konkurencję. Ale to już nie te czasy i zgadzam się, Apple ty,m ruchem chce wepchnąć dobrą markę pt iPad na rynek małych tabletów. Biznesowo ok, ale nie za takie ruchy cenię tę markę.

 

ps. może przenieśmy się do iOS kontra reszta świata bo jednak trochę zaśmiecamy temat tym, którzy chcą cieszyć z wygody w życiu (czytaj korzystają z iPada)

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

No właśnie co sądzicie o iPadzie mini. Poza tym, że ogołocili go z retiny (co to w ogóle za pomysł - pewnie za pół roku wydadzą dwójkę z retiną...) to może być całkiem fajny tablecik, zwłaszcza do gier. Ja sam korzystając z iPada 2 po jakimś czasie mam dosyć, niewygodnie się to trzyma, ciężkie i w ogóle, a tutaj takie leciutkie, mniejsze, sprytniejsze, szkoda że cena jak zawsze przy jabłuszkach odstrasza. Swoją drogą ostatnio myślałem o tablecie i słysząc jakieś ploty o tym iPadzie, serio liczyłem na full wypas bebechów włącznie z retiną... Za tą cenę chociaż o to by się mogli postarać.

Odnośnik do komentarza

I nie bez przyczyny pewnie otworzą za niedługi czas Apple Store w Wawie? :)

Ok czyli jestesmy dla nich na tyle wazni aby moc kupic ich sprzet w oficjalnym sklepie ale niestety nie na tyle aby chociaz udawali, ze interesujemy ich ? :(

 

 

ps gdzie w warszawie one są ? Na stronie nie moge ich znalezc.

jak daje apple shops to znajduje mi tylko MM.

?

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie co polecacie. Zastanawiam się miedzy iPadem 3 (używany od kumpla - niespełna 2 miesiące) za 1500 zł (w tym smart-cover), a nowym iPadem mini (1400 zł). W sumie korzystałbym z niego pewnie do czytania pdfów, neta, filmików i na pewno grania. Sam pracuję w gamedevie, więc urządzenie mogłoby mi służyć za devkit także. Wasze opinie? Wydaje mi się że duży iPad nie jest zbyt wygodny do grania, może się mylę?

Odnośnik do komentarza

Książki i przeglądanie netu wystarczają, żeby wybór padł na iPad 3. Rozumiem, że chodzi o wersję 16GB Wifi? Ja bym proponował dopłacić 7 stówek i mieć ponad 2 razy mocniejszego iPada 4 gen. z nowym złączem i dłuższym wsparciem. To byłby bardziej przyszłościowy wybór. No ale wiadomo, że zależy to też od funduszy, jakie jesteś w stanie przeznaczyć na tablet :)

 

Ale jeśli chodzi o wybór pomiędzy Mini i 3 gen. to wybieraj tego drugiego.

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zależy z czego będzie korzystać, ale wydaje mi się, że bez problemu powinno wystarczyć, dzieląc ipada (16GB) z dziećmi moje aplikację zajmują może 20%, reszta jest dzieciaków. Filmy streamuję przez xbmc z PC, muzyki nie mam, zdjęcia wrzucam sporadycznie jak muszę komuś pokazać.

Odnośnik do komentarza

Czy warto teraz kupować iPada2? W miedzyczasie pojawiły sie chyba 3 wyższe modele i nie wiem czy nie dołożyć tych 400-500zł i nie wziąć iPada3. Chce kupić tablet żonie, która będzie go w 99% przypadków wykorzystywała jako notatnik/kalendarz do umawiania pacjentów + słuchanie muzyki/oglądanie filmów w podróży, więc nie wiem czy warto dokładac do czegoś co i tak nie będzie wykorzystywane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...