Skocz do zawartości

Podsumowanie 2010


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

O Twojej starej zapomniałem. Arcade Fire to piękna muzyka, wzruszająca, lubię sobie puścić jak gdzieś jadę. "Funeral" to jedna z najpiękniejszych płyt dekady, a "The Subrbs" to zbliżony poziom. To, że ty wolisz słuchać piły motorowej napie'rdalającej po starych rurach, niż pięknych melodii na skrzypcach, nie znaczy, że każdy tak musi. Jak nie widzisz różnicy między Arcade Fire a Kings of Leon, to cóż, może idź do jakiejś wieczorowej szkoły muzycznej, jak dostaniesz stypendium to nawet nie będzie za droga, a zaczniesz patrzeć na świat w zupełnie nowy sposób.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie w tym roku nie bylo prawie nic ciekawego, Arcade Fire wydawalo sie fajne na poczatku, ale po kilku przesluchaniach znudzila mnie ta plyta. Tam sa okolo 4 dobre kawalki, reszta brzmi jakby zostala zrobiona na sile.

Mimo wszystko najbardziej podobal mi sie chyba nowy Tricky, choc nie jest to poziom chociazby poprzedniego Knowle West Boy... ale jakos przyjemnie sie slucha.

Dobry byl tez solowy album Jonsiego z Sigur Ros, jak ktos nie slyszal to polecam - kawal fajnej muzy.

Odnośnik do komentarza

O Twojej starej zapomniałem. Arcade Fire to piękna muzyka, wzruszająca, lubię sobie puścić jak gdzieś jadę. "Funeral" to jedna z najpiękniejszych płyt dekady, a "The Subrbs" to zbliżony poziom. To, że ty wolisz słuchać piły motorowej napie'rdalającej po starych rurach, niż pięknych melodii na skrzypcach, nie znaczy, że każdy tak musi. Jak nie widzisz różnicy między Arcade Fire a Kings of Leon, to cóż, może idź do jakiejś wieczorowej szkoły muzycznej, jak dostaniesz stypendium to nawet nie będzie za droga, a zaczniesz patrzeć na świat w zupełnie nowy sposób.

 

Nie zawiodles mnie swoja odpowiedzia.

Odnośnik do komentarza

Płyta roku 2010: chyba Arcade Fire, nic ciekawego raczej nie wyszło w tym roku

Rozczarowanie roku 2010: Dillinger Escape Plan - Option Paralysis, ta płyta to autoparodia, tak pretensjonalni jeszcze nie byli

Wyróżnienia - Kanye West raczej na nie zasługuje, ale płyta jest nudna w porównaniu do wcześniejszych (zwłaszcza Late Registration), wydaje mi się że ta podnieta rymowych hipsterów wynika z nieznajomości innych płyt HH, The Roots w tym roku trzyma też podobny poziom

Odnośnik do komentarza

Olewam metodologie zaprezentowaną w pierwszym poście bo na siłę płyt do odpowiednich kategorii szukał nie będę.

 

1. Blindead - Affliction XXIX II MXMV( to już jest liga światowa, kapela wskoczyła do mojego top 5 zespołów)

2. Agalloch - Marrow Of The Spirit

3. Mar De Grises - Streams Inwards

4. Misery Index - Heirs to Thievery

5. Immolation - Majesty and Decay

Edytowane przez zwolak6
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Kvelertak za(pipi)isty, taki rock'n'roll ze skandynawską duszą. Electric Six przyjemne, wesoła muzyczka z jajem.

 

Natomiast Arcade Fire jest przyjemne, ale jak dla mnie to nic specjalnego. Taka "muzyka z radia" (tak, słyszałem Funeral).

 

Punkowych płyt z tej listy nie słuchałem. Reszta do pieca.

Odnośnik do komentarza

IMO jakaś lipa w tym roku. Nie znalazłem płyty, która by mną konkretnie sponiewierała, a kapele którymi jeszcze się niedawno jarałem już mnie nudzą(np.Immolation)

Klasyfikacje wygrywa: Burzum - Belus, właśnie czegoś takiego oczekiwałem po nowym dziele Varga.

Drugie miejsce zajmuje Ufomammut - Eve.

Rozczarowanie roku 2010 : High on Fire, poprzedni album niszczył, a ten jest ok. Nie jest zły, jest zwyczajnie ok. Liczyłem na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

zlewam na kategorie, sorry ;]

najlepsze albumy roku bez żadnej szczególnej kolejności

 

Deathspell Omega - "Paracletus"

Solefald - "Norron Livskunst"

Misery Index - "Heirs to Thievery"

Carach Angren - "Death Came Through A Phantom Ship"

Tristwood - "Dystopia et Disturbia"

Watain - "Lawless darkness"

Ghost - "Opus Eponymous"

Shining - "Blackjazz"

Morowe - "Pieklo.Labirynty.Diably"

Rotting Christ - "AEALO"

Sargeist - "Let the Devil In"

Fukpig - "Belief is the Death of Intelligence"

Edytowane przez Specu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Najlepszy rok od 2007. Ciezko wybrac zelazna 25 albumow (i tak sporo dobrych musialo poleciec przy rozkminie do rankingu)

 

 

 

TOP 25 1/2 (ciezko nazwac plyte Slices pelnoprawnym albumem, bo jest zbyt krotka, ale konkretnie tresciwa i nie mialem serca jej wypie,rdalac). Kolejnosc przypadkowa

 

Dangers - Messy, Isn't It

 

Cover.jpg

 

 

 

Jaruzelski's Dream - Jazz Gawronski

 

okl_okl_24840.jpg

 

 

 

Peter Brotzmann Chicago Tentet - 3 Nights In Oslo

 

okl_okl_22526.jpg

 

 

 

Parker/Guy/Lytton & Peter Evans - Scenes In The House Of Music

 

okl_okl_24837.jpg

 

 

 

The Good Damn - I Can Walk With My Broken Leg

 

2zqsvtc.jpg

 

 

Slices - Cruising

 

cover37623_130791.jpg

 

 

Lisa Mezzacappa's Bait & Switch - What Is Known

 

mzi.buuloufq.170x170-75.jpg

 

 

 

Dual Identity - s/t

 

dualidentity200.jpg

 

 

 

Angles - Epileptical West/Live In Coimbra

 

Angles_Epileptical_West.jpg

 

 

 

Burning Love - Songs For Burning Lovers

 

1279644899_burning-love-songs-for-burning-lovers-2010.jpg

 

 

 

White Lung- It''s The Evil

 

white-lung-its-the-evil-cover.png

 

 

The Secret - Solve Et Coagula

 

4534-secret%20coagula.jpg

 

 

 

Druid Perfume – Tin Boat to Tuna Town

 

9952.jpg

 

 

 

Dax Riggs - Say Goodnight To The World

 

DaxRiggs_SayGoodnight.img_assist_custom-200x200.jpg

 

 

 

Lucertulas – The Brawl

 

Lucertulas_The_Brawl_200.JPG

 

 

 

Big Black Cloud - Dark Age

 

175.jpg

 

 

 

Daughters - s/t

 

600px-DaughtersSelfTitled.jpg

 

 

 

Max Richter - Infra

 

61644.png

 

 

 

Marc Edwards / Weasel Walter Group - Blood Of The Earth

 

blood-earth-marc-edwards-weasel-walter-cd-cover-art.jpg

 

 

 

Five in Orbit - Freaks

 

1787776.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...