Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciwieństwie do PW, gdzie Side Ops odblokowywały się wraz z robieniem misji fabularnych, dodatkowe misje w TPP trzeba będzie sobie odblokować spełniając specjalne do tego warunki.

 

Originally Posted by normalmode

Originally Posted by 
raven777

so you don't need to do anything extra to see those sorted columns? They are provided on your mission list right away?

They're all in neatly sorted tabs. The challenge is getting those missions to unlock to begin with. Some side missions won't appear unless you complete optional mystery objectives in prior missions.

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=176093828&postcount=3802

 

Koleś pisze recenzje gry, nie pamiętam na który portal.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Ale jakich wad miał sporo? Prócz loadingów jak dla mnie zagrało wszystko. Rozgrywka utrzymana w starym stylu, fajne rozwinięcie fabuły i ten ending...

oprocz NANOMASZYN, skopanej otoczki fabularnej, opery mydlanej, bałaganu i bigosu (chociaz tutaj kwiestia gustu) to dla mnie duza wada mgs4 byly technikalia. takie mgs3 HD.

 

A przeciez czworka moglaby wygladac spokojnie tak jak GZ

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Jak można stawiać 3 nad pierwsza częścią :dafuq: ?

Rozumiem, że jako gra mogła być lepsza (rozwój techniki), ale chyba mało który z was zastanowił się ile wniosła jedynka do rozwoju branży w tamtym okresie. 

 

 

Może gdybym urodził się z 5 lat wcześniej to pewnie wieliłbym jedyneczkę, ale los chciał, że zaczynałem od 3, a dopiero później 1,2 i 4. Przynajmniej chronologicznie dobrze  :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Pod względem fabuły powiedziałbym że są na równi. Pod względem gameplayu 3 jest taką jedynką do kwadratu. Pomijając oprawę i udzwiekowienie to wg mnie 3 jest odrobinę lepsza ze względu na gameplay właśnie. Dla ugody można powiedzieć że obydwie części lubię bardzo w takim samym stopniu.

Odnośnik do komentarza

3jka ma wszystko, swietną historie, swietny pacing (zrownowazenie scenka - gameplay bylo w tej grze idealne dla mnie), swietny gameplay + nowe ciekawe mechaniki [kamuflaz, leczenie ran, CQC kurtyzano], swietne walki z bossami (wiele sposobow na ich ubicie, walka z The End, walka z The Boss, no zaorane po calosci), piekna grafika, gra ma nawet jedną z najlepiej napisanych zenskich postaci w grach video ever, taka przed ktora czuje sie respekt a nie mysli - "ciekawe jakby w bikini wygladala" - dlugo by mozna wymieniac, ale nie wiem po co, 3 uber alles.

 

1nka (od ktorej zaczynalem przygode z mgsem, wiec nostalgia jest we mnie silna) byla genialna, ale nie tak jak 3jka, ta gra po prostu rozyebala mnie na atomy jak ja przechodzilem.

 

Ci którzy tego nie zrobili świadomie stawiają 3 część przed tym cudem, no cóż Panowie :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:

 

KYLND4.gif

 

 

NOWA RECENZJA - http://imgur.com/a/raiYb

 

Ocena 97/100, ten sam magazyn dal Bloodborne 93/100 a Wieskowi 95/100

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

W 1998 rok, wyszedł pierwszy MGS najcudowniejszy MGS jaki powstał, dzieło sztuki i maks możliwości jakie siedziały w Hideo, do dziś ich nie przebił i wątpię żeby V to zmieniał, totalny master piece! Zabawne, że taka konsola jak PSX dała radę z takim cudem, ta gra była jest kompletna, gameplay na tamte czasy był daleko przed konkurencją, muzyka i klimat to totalna roz(pipi)ka, bossowie najlepsi z serii, najlepsze walki, najbardziej klimatycznie przeciwnicy ever !

(Gray Fox, ten korytarz :banderas:  :obama: ) Rozumiem, że ktoś przespał tą część i może głosić herezje typu 3 jest lepsze 1, ale Ci którzy tego nie zrobili świadomie stawiają 3 część przed tym cudem, no cóż Panowie :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tym, że jedynka rozyebaua system i w żadnej części nie było takiej innowacji na swoje czasy nawet mgs3 ich tyle nie wprowadził a powiela schematy z jedynki

 

w 98' dostaliśmy grę ze świetnymi ujęciami filmowymi (zawsze lubiłem się przykleić do ściany żeby zobaczyć jak ustawi się kamera)

najlepszy voice acting na PSX

najlepsza muzyka (czasami tylko dla posłuchania encountera włączałem alarm)

tortury

wysadzanie ścian C4

karty zmieniające temperatury

psycho mantis

śmierć sniper wolf

korytarz prowadzący do gray foxa (tu akurat zajechało mi residentem jak to przechodziłem, ale robiło wrażenie)

w chvj misji VR

2 zakończenia

 

 

po prostu grając w MGS kiedy był nowością miało się serce i głowę rozwalone na atomy

grając w MGS3 też oczywiście poczułem pustkę kiedy ukończyłem grę bo było świetna jednak nie to co MGS1

Edytowane przez zielakpl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Metal-Gear-Solid-5-The-Phantom-Pain-revi

Jakiś Hiszpański magazyn.

 

 

The magazine awards The Phantom Pain a score of 97 out of 100. While the Spanish translation isn’t too good in the game, the magazine also claims it’s “Not as moving as other MGS titles.” Then again, the reviewer also states that the plot twists will “destroy all expectations and will be a big conversation subject in the community.” He then goes on to call this the “best stealth game yet” though the fact that he’s a big MGS fan could be a factor here.
Read more at http://gamingbolt.com/metal-gear-solid-5-the-phantom-pain-review-hobby-consolas-awards-it-97100-best-stealth-game-yet#HHmmjTrDb9QvLrw6.99
Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...