Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak z automatycznym zastępowaniem ale napewno opyla sie dalej fultonować i słabiaków dawać do poczekalni (sam mam już 250 ludzi, ale 20-30 słabiaków z samymi E, jak mi sie kończy miejsce to przerzucam ich tam gdzie jeszcze nie jest pełno a jak bedzie pełno to do poczekalni)

i wogole budowanie nowych platform zwiększa maxymalną ilość ludzi możliwych do pomieszczenia - główne platformy daje +5 do wszystkich dziedzin, a konkretne platformy +10 do danej działki

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Misja 31

 

No (pipi)a mać, już 3 razy próbowałem go zayebać. Przed chwilą miał 1mm życia i zeskoczyłem ze skały i (pipi), zgon. Eh, może jutro będzie lepiej, ewentualnie mozecie jakieś tipy podać, bo walę z wyrzutni na oślep.

 

 

Jeśli chodzi o ogólnie odczucia co do gry, to jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, jeśli chodzi o gameplay. Nic dodać, nic ująć. Genialne.

Odnośnik do komentarza

Misja 31

 

No (pipi)a mać, już 3 razy próbowałem go zayebać. Przed chwilą miał 1mm życia i zeskoczyłem ze skały i (pipi), zgon. Eh, może jutro będzie lepiej, ewentualnie mozecie jakieś tipy podać, bo walę z wyrzutni na oślep.

 

 

Jeśli chodzi o ogólnie odczucia co do gry, to jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, jeśli chodzi o gameplay. Nic dodać, nic ująć. Genialne[.

 

Na początku obejdź go i rozwal 4 zbiorniki na jego plecach. To chyba jego jedyne wrażliwsze punkty. No i uwaga na railgun jump shoty pod koniec walki.

 

Odnośnik do komentarza

Misja numer 8 o ja pie,rdolę :fsg:

 

 

infiltracja wioski, znalezienie kasety z The Final Countdown, położenie ładunków c4 na drodze i rozwalenie nimi nadjeżdzajacego czołgu, następnie naku,rwianie bazooką do drugiego i chowanie się przed nim w górach, a na końcu pościg na koniu za jeepem z dowódcą i nakur,wianie z bazooki na koniu. NA KONIU.

 

 

Gra roku.

Odnośnik do komentarza

Ano, piękna misja. Z tej kasety cieszyłem się jak głupi. Gra roku.

 

 

Nareszcie koniec! Pokonałem finałowego bossa (rewelacja), obejrzałem cutscenkę (też rewelka), no a potem weszły napisy i się okazało...

 

(lekki spojler)

 

 

że to tylko koniec pierwszego sezonu, hehe. Piszę sezonu nie chapteru, bo Kojima nawrzucał do gry serialowe rozwiązania. Zastanawiałem się podczas gry gdzie się podziały niektóre cutscenki z trailerów. No i teraz wiem że one będą w dalszej części.

 

 

Szacun dla Kojimy/Konami że jest tu tyle godzin zabawy. I to na razie sam single player, jestem pod wrażeniem. Będzie co omawiać przez najbliższe miesiące, strasznie mnie ciekawi które misje uznacie za najlepsze, co sądzicie o niektórych wątkach, postaciach itd.

Odnośnik do komentarza

Misja 31

 

No (pipi)a mać, już 3 razy próbowałem go zayebać. Przed chwilą miał 1mm życia i zeskoczyłem ze skały i (pipi), zgon. Eh, może jutro będzie lepiej, ewentualnie mozecie jakieś tipy podać, bo walę z wyrzutni na oślep.

 

 

Jeśli chodzi o ogólnie odczucia co do gry, to jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, jeśli chodzi o gameplay. Nic dodać, nic ująć. Genialne.

 

Ja po ograniu Ground Zero (PS4) bylem lekko rozczarowany, jesli chodzi o grafike, animacje postaci, oraz wlasnie gameplay. Niby mamy wieksze tereny, ten popularny sandbox, ale czuc ta pi$%dolona archaicznosc, tak jak w serii COD czy Tekken. Kupic czy nie kupic, oto jest pytanie! Jak historia, nietuzinkowe postacie. daramturgia, zapadajace w pamiec walki z boss'ami sa najwyzszej klasy, dorownujace MGS3, to sie skusze. CZekam na wasze opinie. Ortodoksyjnym fanem serii nie jestem, ale wspomnianej wczesniej czesci nr.3, zdecydowanie tak. :)

Odnośnik do komentarza

ale czuc ta pi$%dolona archaicznosc, tak jak w serii COD czy Tekken. Kupic czy nie kupic, oto jest pytanie!

 

jaką archaiczność? archaiczność to była kiedyś, teraz gameplay jest mega dobry. oczywiście że kupić!

zresztą nie czytałeś opinii że piszesz takie rzeczy? gra odchodzi w dużej mierze od poprzedników (tak mocno że niektórzy na to marudzą) - pozbyła sie archaizmów i schematyczności. nie ma też takiego natłoku scenek - w końcu jest to gra, i to świetna gra a nie tak jak wcześniej interaktywny film przerywany krótkimi fragmentami archaicznego gameplayu (oczywiście bardzo lubie poprzednie mgsy i nie chce im ubliżać ale w porównaniu z 5 to naprawde miały mocno schematyczny gameplay)

 

pojawiają sie też wady bo żadna gra nie jest idealna, ale jak dla mnie (i chyba dla większości) te drobne wady to jedynie kropla dziegciu w morzu pysznego miodu

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie do tych co doszli do misji 23

czy to młody liquid? Ta czarna mamba jakas taka znajoma:)

 

 

Wczoraj zrobiłem kilka misji fabularnych pod rząd i dzieje się. Może narzekanie na fabułę spowodowane jest rozcieńczaniem gry side opsami?. Po 45 h z grą stwierdzam że to prawie najlepsza gra tego roku. Gdyby nie wiedźmin 3 to by było goty. Jednak w metalu następuje w pewnym momencie lekkie zmęczenie side opsami i powtarzalnością coś czego w wiedźminie nie doświadczyłem. Szkoda że to metal zbierze nagrody roku bo kojima;).

Odnośnik do komentarza

A właśnie, Mamba i te sprawy (do tych co przeszli 23 misję)

 

 

Jak wam się podobała walka z Elim i znany tekst którym rzuca? Mnie zamurowało. Świetna postać, irytująca i fascynująca zarazem. Dobrze że dostał kilka cutscenek. Natomiast szkoda i to wielka że z gry wyleciała urywają tyłek misja z nim związana. Na szczęście można ją obejrzeć w necie (miks artworków i nie gotowych cutscenek).

 

No a child soldiers? Mózg rozwalony. Misja ratowania bachorów z kopalni rewelacyjna. Później walka z nimi w drodze po Mambę. Strzeliłem do jednego by zobaczyć co się stanie. Dostałem scenkę z małym trupkiem i opierdziel z bazy. Podoba mi się że Kojima wrzucił do gry tak ciężki temat. Świat może nie będzie lepszy, ale chociaż przez chwilę ludzie zwrócą uwagę co się wyprawia z dziećmi w niektórych rejonach świata.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...