Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

No ale mówimy o cyfrowej dystrybucji - brak fizycznego nośnika. Nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę nie mam ochoty na zakładanie konta w tuzinach różnych serwisów tylko dlatego, że któryś z nich dał pojedynczą promocję za śmieszne pieniądze. Potem mam taki zbiór gierek porozrzucanych po 50 miejscach, a niech potem któreś zaliczy hacka (wypływ danych, jakkolwiek nieistotnych), albo sami zapomnimy hasła, to będzie płacz.

 

Już nie wspominając nawet o tym, czy i kiedy faktycznie w dany tytuł zagramy. Bo jeśli mam być szczery, na takim Steam około 3/4 wszystkich moich gierek to tytuły, których nawet nie zainstalowałem, a kupiłem w jakiejś promocji...

 

Ja mam prostą zasadę - Steam do cyfrowej dystrybucji, aspektu "socjalnego" (parsk) i ogólnej wygody, oraz GOG.com do starych gierek (w dodatku DRM Free z extrasami). Jeśli gdziekolwiek indziej zakładam konta, to tylko dlatego, że właśnie sprzedają klucze na steam, jak chociażby greenmangaming. Nie mam ochoty instalować żadnych kolejnych steamopodobnych dupereli. I prawdę mówiąc, to już wolę dopłacić i mieć tę samą gierkę wygodnie na steamie, albo w wydaniu pudełkowym, niż na jakimś pomniejszym serwisie od cyfrowej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza

Pamieta ktos jak jechali po Steamie, ze zaniza wartosc gier robiac promocje?

 

 

No wlasnie.

Wait, what?

Pewnie chodzi o ten wywiad: http://www.rockpaper...w-death-of-drm/

 

Heavy discounts are bad for gamers,” Rambourg explained. “If a gamer buys a game he or she doesn’t want just because it’s on sale, they’re being trained to make bad purchases, and they’re also learning that games aren’t valuable. We all know gamers who spend more every month on games than they want to, just because there were too many games that were discounted too deeply. That’s not good for anyone.”

 

Tylko, ze django zapomnial o pozostalej czesci.

 

Our average sale tends to be around 40% – 50% off; that’s plenty of incentive to pick up a game if you’re interested or if you just think you might like to try it because you’re not sure about the game, but not some crazy 75% or 85% discount that damages the long-term value of a game.”

 

 

A nikt nie zauważył, że na gog.com za darmo 2 gry:

Worlds of Ultima 1 & 2

Suavek zauwazyl -> http://www.psxextrem...ost__p__2638659

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamieta ktos jak jechali po Steamie, ze zaniza wartosc gier robiac promocje?

 

 

No wlasnie.

Wait, what?

Pewnie chodzi o ten wywiad: http://www.rockpaper...w-death-of-drm/

 

Heavy discounts are bad for gamers,” Rambourg explained. “If a gamer buys a game he or she doesn’t want just because it’s on sale, they’re being trained to make bad purchases, and they’re also learning that games aren’t valuable. We all know gamers who spend more every month on games than they want to, just because there were too many games that were discounted too deeply. That’s not good for anyone.”

 

Tylko, ze django zapomnial o pozostalej czesci.

 

Our average sale tends to be around 40% – 50% off; that’s plenty of incentive to pick up a game if you’re interested or if you just think you might like to try it because you’re not sure about the game, but not some crazy 75% or 85% discount that damages the long-term value of a game.”

 

Czyli wedlug GOG mozna gry sprzedawac -60% albo rozdawac za darmo. Inaczej sie krzywdzi branżę.

 

 

Okeeeej.

Odnośnik do komentarza

Pieeeerdolą głupoty.

Znam nie jedną osobę która widząc grę która ma np te -75% na Steam zdecyduje się ją kupić, niż jak by miała kupić legalnie. Lepiej chyba zapłacić 25% ceny niż nic i gre mieć z torrenta.

 

A jak ktoś kupuje grę bo jest na przecenie to ma coś nie tak z głową, a nie że to wina branży.

Kobity tak robią z ciuchami i butami i czyja to wina - ich czy danego sklepu, że zrobił SALE?

 

 

 

 

 

 

*sigh*

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...