Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatni kontakt z fifą to 10 mam pytanie bo nie chce mi się szukać.

Dawniej mogłem grać drużyną i być menażerem jednocześnie zatrudniać ludzi rozbudowywać stadion, znikło to teraz ? Czy nie wiem która to opcja

Wybierz opcję Grający Trener.

 

 

Grający Trener daje więcej opcji trenerskich, niż Trener? Jak mogłem się tego nie domyślić.

Odnośnik do komentarza

ehe typowo jestem ogrywany, w defensywie czuję sie jak Pajgi;-)

 

nie wiem, czuje, że ta fifa mnie przerosła jednak, choc przyznam że przyjemna jest

 

no ale jako maniak piłki angielskiej zauważyłem coś co mnie zasmuciło" zdecydowanie oplaca sie bardziej kiwac, kręcic, mieszac niż wrzucac piłki w pole karne, niż dośrodkowywac na głowe- ot po prostu jest DUŻO większa szansa , że oponent sie machnie niż przegra w powietrzu,. To mi sie nie podoba i to bardzo.

 

cho zdaję sobie sprawę, ze problem dotyczy tylko niektórych osób, które popełniają błędy w defensywie.

 

ps załuję że wziąłem polska wersję- grając z Realem bez reklam mam uczucie jakby oni grali w piżamach ;-)

Odnośnik do komentarza

A ja mam taką trochę inną sprawę. Grałem dużo w Fifę 09 i to właśnie przy niej najlepiej się bawiłem. W 10 grałem mało u kolegi i też w sumie była fajna, dosyć podobna do 09. Po roku przerwy zakupiłem 11, ale strasznie mi nie podeszła. Jakoś tak wszystko trudno mi w niej wchodziło.

 

I tutaj rodzi się moje pytanie: Czy 12 część jest przystępna dla osoby, która chce sobie niezobowiązująco pograć od czasu do czasu w dobrą piłeczkę? Tak jak mówię, najbardziej podeszła mi 09 i byłbym wdzięczny, jakby ktoś był w stanie przyrównać tegoroczną Fifę do tej właśnie części.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wczoraj head to head seasons zacząłem od porażki ale potem 5 zwycięstw z rzędu. Dziś 4 porażki z rzędu. No oci.pieć można, znowu jest boost dla jednego z graczy, czy to sie kiedykolwiek zmieni :/ Co więcej znów mam wrażenie że obrońcy bez problemu dościgają napastników. Jasne, wszystko zależy od ustawienia ale jak czasem biegne Krasiciem to ledwo mi wystaje przed obrońcą i ledwo mogę dośrodkować.

 

Ale co jest najgorsze, to offline. Potwierdzam że z żywym przeciwnikiem łatwiej wygrać niż z konsolą. To co czasem odwala SI woła o pomstę do nieba, super ustawianie się, utrzymywanie przy piłce itd. Przez to usprawniony tryb kariery staje się prawie niegrywalny bo w każdej chwili konsoli może włączyć sie cyborg. To pewnie również w tej generacji się nie zmieni :/

 

Gra się bardzo fajnie, ale gdyby nie te mankamenty to byłoby wspaniale.

Odnośnik do komentarza

Można włączyć stary system obrony, nie próbowałem, ale chyba będzie sporo łatwiej dla osób mających problemy w obronie.

Ja póki co mecze na szczycie - poziom professional, Atletico vs Bielsko-Biała (1,5 gwiazdki) i ledwo-ledwo wygrywam. SI mocne, bo Bielsku zdarzają się akcje jak Realowi. W obronie przewidują wszelkie podania i strzały. Online jeszcze nie grałem i nie mam zamiaru się pokazywać aż nie ogarnę systemu obrony (i kontroli na semi-auto, bo poprzednią w większości grałem na full auto). Póki co wpada sporo kartek, w sumie wślizgi są sporo bezpieczniejsze, jeśli się je dobrze używa - a dla mnie od czasów PESa agresywna obrona to podstawa. Za to ilość słupków i poprzeczek przebija poprzednią część, trochę opanuję i będą doskonałe strzały z dystansu. Cieszy przerywanie gry przez sędziego jak ktoś leży i potem oddawanie (automatyczne) piłki przeciwnikowi. Wie ktoś czy poprawiono zagrania ręką? Bo póki co mam wyłączone, w poprzedniej części wpadały co chwila.

Z komentarzem Szpaka dałem sobie spokój, bo o ile w poprzedniej części był całkiem śmieszkowaty, tak teraz znam już ich kawały i mnie nudzą. Wrzucam na zmianę komentarze angielskie i jest przyjemnie.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu grać z AI w tej części - za bardzo "oszukuje". Piłeczkę rozgrywa idealnie jak po sznurku, w obronie bez błędu. Nie ma jak online, gdzie każdemu zdarzają się błędy w ustawieniu i w ataku. Do tego feeling z gry nieporównywalny i emocje do ostatniego gwizdka.

Właśnie rzutem na taśmę awansowałem do 8. ligi, ale już szykuję się na srogi wpier.dol i spadek ;) W tym sezonie remis za remisem i wygrana na koniec, która dała mi awans.

 

Natomiast gierka już 2 razy zawiesiła mi się właśnie po meczu onlineowym, w momencie powrotu na arenę. Freeze i trzeba wyłączyć i włączyć grę ponownie :/

Odnośnik do komentarza

Ja z zasady nie gram nigdy online, więc gram tylko z kompem. Trochę się męczę. Przede wszystkim trudno zabrać piłkę rywalowi, zwłaszcza jeśli nie chce się zajechać piłkarzy po jednym meczu. W ataku jest podobna trudność jak w poprzedniej edycji.

 

 

Warstwa menadżerska jak zawsze prosta i niezbyt realistyczna. To, że każdy się zabija o Lewandowskiego, to jeszcze ujdzie, ale że Inter kupuje Kompany'ego za 44 mln, a ja dostaję od Malagi ofertę 71 mln za Matsa Hummelsa, to trochę przesada.

Odnośnik do komentarza

Dobra, muszę przyznać, że jednak poziom trudności komputera jest totalnie przegięty. Właśnie przegrałem z Hoffenheim... 1-8 (poprzednie mecze miałem w okolicach remisu). Nie jest to kwestia żadnego systemu, po prostu, kurde, każdy mój zawodnik ma statsy powyżej 80, ale i tak Ryan Babel czy inny Sigurosson im ucieka. Mogę nawet zacząć z przodu, bez znaczenia, uciekną mi. Jedyna szansa to od razu, gdy dostaną piłkę, zrobić wślizg. Jeśli nie trafię (bo Ryan Babel kręci tu kółeczka lepiej niż Zidane), to kolesie mają już 10 m miejsca dokoła i muszą się już tylko spytać bramkarza, w który róg. A jak trafię... to jest jakaś tam szansa, że piłka trafi pod nogi jakiegoś mojego gracza. Ale wtedy różnica prędkości staje się jeszcze większa, więc muszę się naprawdę nakombinować, żeby zrobić jakąś sensowną akcję. Nawet przy wybijaniu piątki się stresuję, bo Hoffenheim wygra mi każdy pojedynek i w 5 sekund zrobi taką kontrę, że mogę tylko modlić się, żeby bramkarz wybronił. Co za wredna gra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Polecam spróbować zagrać nie używając Contain(domyślnie pod X na PS3). Ja się bronie tylko pressingiem drugim graczem (zmieniłem żeby był pod [ ]) i niskim ustawieniem na nogach L2. Czasami wcisnę odbiór piłki (domyślnie pod [ ]), ale samo L2 super działa. Wystarczy zazwyczaj wbiec w kogoś z L2 :) Tylko z tą pomocą kolegi to trzeba pamiętać, że z umiarem, bo luki się mogą duże porobić.

 

Ponieważ jestem z Łodzi to podjechałem sobie wczoraj na eliminacje do MP, ale na PC niestety (na chillstreamach sie gralo :confused:), bo dzisiaj nie mam czasu, a są na PS3. W 3 rundzie gościu mnie kręcił Ozilem i Ronaldo z precyzyjnym dryblingiem i nawet moje L2 nie pomogło :D Niepotrzebnie kombinowałem i zamiast grać dalej Chelsea to wziąłem Barcę.

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

A ja w końcu zacząłem wygrywać i mimo, że wczorajszy dzień zaczął się od łomotów po 6:2 (m.in. od adam16505) i bilansu 2-10, to wyszedłem pod koniec dnia na zero i nawet awansowałem do 7 ligi. To co mnie drażni, to karne z dupy. Spoko, jak faktycznie spóźnię się z kwadratem, ale jak ewidentnie wybijam piłkę, a sędzia wskazuje na wapno, to się robię blady i szlag mnie trafia. IE czasami też daje o sobie znać pod polem karnym, kiedy jest ciasno, a ja próbuję pozbyć się piłki, piłkarze wpadają na siebie, potykają się itd. a piłeczka spokojnie turla się przeciwnikowi pod nogi. Też tak macie, że jak na linii waszego podania stoi sędzia, to wyszukujecie innej drogi dla piłki? Ci goście czasami lepiej blokują, niż moja defensywa, a jak jeszcze wychodzi z tego kontra po której pada zwycięski gol, to mam trudności ze znalezieniem odpowiedniego określenia jak mnie ta gra w(pipi)ia ;). Największe przegięcie to główki. Nigdy nie strzelałem/nie traciłem tylu bramek po rożnych i dośrodkowaniach. Umiecie się przed tym bronić? Jak jeszcze ktoś bierze Milan, to już wtedy mamy losowanie "gdzie uderzy Zlatan". Tak z 80% procent tego o czym pisałem na 100% da się wyeliminować lepszym skillem, bo jak trafiam na gościa któremu piłka nie plącze się pod nogami, ja mam trudność, żeby choćby zobaczyć jego bramkarza, to sędzia, karne, przewracający się piłkarze nie istnieją dla niego. Obawiam się jednak, że ja jestem na to za dużą dupą wołową i nadal jak dostanę bramkę z niczego, to się będę rozklejał i w 5 kolejnych minut będę tracił 5 kolejnych bramek. Tak z tego co obczaiłem to Real Madryt jest najbardziej przegiętym teamem, bo i o ile małych geniuszy w Barce nie brakuje, to w każdej grze piłkarskiej najważniejsza jest siła i szybkość, a dopiero później technika. Nawet Alves nie jest w stanie dogonić Krystyny z piłką przy nodze, o środku defensywy nie wspominając, kto wymyślił, że Puyol biega tak wolno?

Odnośnik do komentarza

Nowa obrona- fajnie. Kolizje zawodnikow- ok (zobaczymy za jakis czas). Grafika nawet poprawiona, powtorki wydaja sie plynniejsze i w ogole rozgrywka super realistyczna. Tylko niestety ciagle to tylko gra :blum2: bo:

 

- gralem dzis z kolega Orsonem 2 meczyki ja Man Utd on Juve. Pierwszy mecz wyrownany przegralem 0-1, bo stracilem bramke z rzutu roznego w przesmieszny sposob, tzn. pilka wrzucona w pole karne leciala prosto na czache Ferdinanda, ale nagle mu sie po.je.ba.lo, potknal sie no i oczywiscie nawet jej nie dotknal tylko pobiegl dalej a potem zlapal sie za glowe :)

 

- czemu w dalszym ciagu tak latwo zlapac spalonego?! Czasami wrecz w absurdalny sposob, jakby napastnikom nie chcialo sie wracac. Ide na bramke przeciwnika, 2 na 2, jednym drybluje i juz szykuje sie do podania, ale widze, ze poszedl na spalony to ja zawracam i czekam az z niego wroci. Zanim to zrobi trace pile...

 

- jak grac w kariere to tylko dla zajawki. Mecze z kompem sa smieszne, malo realistyczne. Wychodze na Chelsea i potrafie wygrac 5-0 po czym gram puchar ligi z jakims Nottingham Forest i remisuje ledwo co

Odnośnik do komentarza

Polecam spróbować zagrać nie używając Contain(domyślnie pod X na PS3). Ja się bronie tylko pressingiem drugim graczem (zmieniłem żeby był pod [ ]) i niskim ustawieniem na nogach L2. Czasami wcisnę odbiór piłki (domyślnie pod [ ]), ale samo L2 super działa. Wystarczy zazwyczaj wbiec w kogoś z L2 :) Tylko z tą pomocą kolegi to trzeba pamiętać, że z umiarem, bo luki się mogą duże porobić.

 

Ponieważ jestem z Łodzi to podjechałem sobie wczoraj na eliminacje do MP, ale na PC niestety (na chillstreamach sie gralo :confused:), bo dzisiaj nie mam czasu, a są na PS3. W 3 rundzie gościu mnie kręcił Ozilem i Ronaldo z precyzyjnym dryblingiem i nawet moje L2 nie pomogło :D Niepotrzebnie kombinowałem i zamiast grać dalej Chelsea to wziąłem Barcę.

racja falcone ja takze uzywam L2, x uzywam tylko w sytuacji kiedy przeciwnik biegnie na mnie srodkiem pola w sytuacji 1 na 1, wtedy nasz zawodnik trzyma sie tak zeby zawsze umozliwic strzal, miniecie itd, jak przeciwnik atakuje bokami to wole uzywac L2, wszystko zalezy od sytuacji, czasami sie gubie bo ciezko sie odzwyczaic po tylu meczach w poprzednich czesciach, duzo osob krytykuja nowa obrone, tylko dlatego ze im nie wychodzi to - trzeba trenowac i pamietac ze przeciwnik tez ma ustawiona nowa obrone

Odnośnik do komentarza

Nowa obrona- fajnie. Kolizje zawodnikow- ok (zobaczymy za jakis czas). Grafika nawet poprawiona, powtorki wydaja sie plynniejsze i w ogole rozgrywka super realistyczna. Tylko niestety ciagle to tylko gra :blum2: bo:

 

- gralem dzis z kolega Orsonem 2 meczyki ja Man Utd on Juve. Pierwszy mecz wyrownany przegralem 0-1, bo stracilem bramke z rzutu roznego w przesmieszny sposob, tzn. pilka wrzucona w pole karne leciala prosto na czache Ferdinanda, ale nagle mu sie po.je.ba.lo, potknal sie no i oczywiscie nawet jej nie dotknal tylko pobiegl dalej a potem zlapal sie za glowe :)

 

 

mój mózg zarejestrował to w sposób odmienny: otóż piłka leciała w prost na czachę Chieliniego :blum1:

 

 

ale dobre meczyki;-)

 

_________________________

 

 

ogqozo- na jaki m poziomie trudnosci grasz z cpu? jak ci ciezko to nie napinaj sie i po prostu zmniejsz sobie. No i w opchjach masz mase "suwaczków" - tj możesz zmniejszyc skutecznośc poszczególnych zagran cpu, jesli ci za często btonią itp to ustaw inaczej parametry

 

 

Olszmitz- kup Fife a kobieta cie z domu wywali, przestrzegam :blum1:

 

( a serio ta za cenę składkową to sie ni zastanawiaj)

Odnośnik do komentarza

A propos składek - chcę kupić Fifkę12 z PSS i tutaj pojawiają się pytania.

 

1. Czy nie będzie blokady 24-godzinnej (tak jak kiedyś było z większymi tytułami)?

2. Jak będzie wyglądała gra online (jeśli w ogóle będzie możliwa)?

3. Jakieś inne problemy?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

PS: Nie czytałem poprzednich stron, bo brak mi czasu :(

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...