Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasias

Sympatycznie, że dobrze się z Vitą bawisz, bo o to w końcu tutaj chodzi, ale muszę odnieść się do kilku kwestii odnośnie gier, a właściwie to do wszystkich...

 

- grać w klasyki z PSone można było już na PSP, które teraz lata za półtorej stówy na aukcjach, więc to słaby "pro-growy" argument Vity, tak samo zresztą jak gry - no właśnie - z PSP...

 

- Remote Play to ciekawostka - wiem, bo sam próbowałem się bawić. Granie w bardziej złożone gry (sterowanie) z PS4 na Vicie to droga przez mękę. No i nie można w żadnym wypadku podpinać biblioteki gier PS4 pod Vitę

 

- zostają więc exy na Vitę, ale i tutaj widzę kolejne "problemy": 1) jest ich mało, 2) są portowane na inne konsole (Tearaway, AC III Liberation, na 99% Gravity Rush), 3) część jest mega japońska i ciężka do przetrawienia IMO (Freedom Wars, Soul Sacrifice), 4) niektóre to porty ze starszych sprzętów (Persona 4 - chyba najwyżej oceniana gra na Vitę... z PS2, niektóre porty są fatalne - Jak and Daxter - WTF?!), 5) mają swoje odpowiedniki, najczęściej lepsze na stacjonarkach (Uncharted, LBP, Resistance).

 

Wiadomo, że wszystko razem wymieszane + niszowa japońszczyzna + indyki (dostępne też na PS4 i PC) dają w efekcie całkiem fajną biblioteczkę gier jak na handhelda, ale jeśli spojrzeć na całość analitycznie, to NIESTETY sprawa z Vitą przedstawia się tak, jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Nie wiem, co chcesz od PS4, bo jak na konsolę z 1,5-letnim stażem ma fajną bibiliotekę - stała gadka o każdej stacjonarce 2 lata po premierze generacja w generację... Ale to temat o Vicie raczej.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Odniose się tylko do kwestii grania w klasyki psone na PSP- to chyba nie możliwe było z tego co kojarzę. No chyba że na przerobionej PSP. Ale skoro piraciles to teraz masz okazję trochę odkupić winy ;-)

Było możliwe, SONY to zaimplementowało w którymś FW z serii 3.xx.

Jako że początkowo bilbioteka gier z PS1 do kupienia na PSS była mała, to scena szybko to obeszła.

 

Odnośnik do komentarza

Dwa lata temu napisałem tekst o porażce Vity. Wrzuciłem go na PPE.pl, co wywołało burzę, ludzie myśleli jeszcze wtedy, że sprzęt się rozkręci:

http://www.ppe.pl/blog-13509-1863-porazka_vity_.html

Końcówka z tą szklaną kulą, to trochę poleciałem:), ale reszta się zgadza. Już wtedy czułem, to co dzisiejsi klienci. Dzisiaj nie mam Vity, siedziałem na tablecie, doszedł mi 3DS i z niego jestem zadowolony.

ListuniO, polecam Ci wrzucić ten tekst broniący Vity, na bloga PPE. Zawsze to miło patrzeć na takie wojenki :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dwa lata temu napisałem tekst o porażce Vity. Wrzuciłem go na PPE.pl, co wywołało burzę, ludzie myśleli jeszcze wtedy, że sprzęt się rozkręci:

http://www.ppe.pl/blog-13509-1863-porazka_vity_.html

Końcówka z tą szklaną kulą, to trochę poleciałem:), ale reszta się zgadza. Już wtedy czułem, to co dzisiejsi klienci. Dzisiaj nie mam Vity, siedziałem na tablecie, doszedł mi 3DS i z niego jestem zadowolony.

ListuniO, polecam Ci wrzucić ten tekst broniący Vity, na bloga PPE. Zawsze to miło patrzeć na takie wojenki :)

Próbowałem na bloga wrzucić ale chyb a nie ogarnąłem. Nie wiem czy tekst o takiej wątpliwej jakości narracyjnej się nadaje.

Odnośnik do komentarza

Vita to mega za(pipi)isty handheld z genialnym ekranem i lepsza ergonomia niz PSP (pomijam tylny ekran dotykowy). Osobiście podobnie jak kolega wyżej wykupiłem multum gier z PS One i powoli uzupełniam biblioteke gier z PSP których na PSP nie warto było ogrywać ze wzgledu na brak drugiego analoga (np. MGS PO czy Syphon Filter). Osobiście ogrywam na Vicie też wszystkie indyki bo na duzym ekranie prezentują się po prostu źle (oczywiście są wyjątki).

 

Jak chodzi o exy to jest słabiej niż myślałem. Na poczatku strasznie jarałem się tym, że wychodza spin-offy najlepszych IP ale gracze zagłosowali portfelami i kolejne tego typu gry przestały się ukazywać. Cieszy mnie że wychodzi coraz więcej japońszczyzny bo powoli wraca ona u mnie do łask (miałem kilka lat odruch wymiotny po gów.nie zwanym FF XIII) a handheld to najlepsza dla mnie opcja ogrywania jRPG.

 

Nie żałuję kasy wydanej na Vite i wolę grac na niej niż na 3DS który niestety poza VC (bardzo skromnym) i kilkoma duzymi grami mnie rozczarował a technicznie jest mega niedo(pipi)any.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Dostałem na urodzinki Vite i w zestawie była karta 8Gb plus kod na Mega Pack z 5 grami. : Batman, Injustice, All-Stars Battle Royale, Killzone i God of Wa. Problem w tym, że karta pamięci jest za mała, żeby zainstalować te 5 gier;/

Głupie pytanie, ale czy mogę instalować jedną grę usunąć i zainstalować kolejną i tak skorzystać z tych 5 gier ? bo dostrzegłem w okienku gdzie wszystkie te gry się ściągają lub oczekują na pobranie nie ma jednej pozycji tj. God of War.

Czy też zostaje mi jedyne rozwiązanie. ? Kupić większą kartę pamięci ?

 

pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...