Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku marca trafił do mnie mój egzemplarz playstaion vita, przez ten okres czasu miałem możliwość przyjrzeć się jej funkcją z bliska i wyrobić pewną opinię. Posiadam wersję 3g, co według mnie jest jedynym słusznym wyborem. Dlaczego? Otóż jeśli stać cię na ps vita to nie warto oszczędzać na samej konsoli by kupić sobie kilka pierdółek więcej. Nawet jeśli nie będziesz używał 3g/GPS w każdym miejscu to prędzej czy później pojawi się gra/aplikacja która może tego wymagać i co zrobisz wtedy?

 

Kilka dni temu nabyłem pełną wersje gry Mass Effect 3 - rzecz w tym, że uruchomienie oryginalnej gry było niemożliwe. Przez 3 godziny próbowałem różnych rzeczy i udało się dopiero po wgraniu cracka. Czysty bezsens? Owszem. Dlaczego o tym wspominam? Otóż sony tworząc swoją platformę poszło tym samym tropem. Tak bardzo obawiając się piratów którzy prędzej czy później i tak złamią zabezpieczenia utrudnia życie zwykłym graczom. Dedykowane karty? Co to ma być? Jak karta o pojemności 32gb może kosztować 500zł ? Ba! Jak karta 4gb może kosztować 90zł ? Dlaczego do karty przypisane jest konto psn? Po co regionalne sklepy? Te i inne dziwne rozwiązania bardzo mnie irytują.

 

Kupiłem tą konsolę bo liczyłem na ekscytujący produkt i tak jest ale mam kilka zastrzeżeń. Line-up dostępnych gier jest: Niezadowalający oraz niesatysfakcjonujący. Niezadowalający bo nie ma w nim tytułów o których mógłbym bym powiedzieć, że mają bujną i piękną fabułę która nie pozwala mi się oderwać od ekranu. Niesatysfakcjonujący bo grafika nawet uncharted nie jest tak piękna jak mogła by być, zwłaszcza animacja ognia w 11 misji po rozwaleniu ciężarówki.

 

Po 4-rdzeniowej konsoli oczekuję naprawdę pięknej grafiki a póki co dostajemy tylko buble.

 

Lecimy dalej: Cross-Gaming. Miało być tego wiele, jest dwa tytuły. CIeżko jest nazwać grami bo dla mnie to mini gierki. Mowa o motorstormie oraz hustle king. Do tego zapowiadany Dust który dla mnie był bardzo ciekawą propozycją nie będzie pełnoprawnym tytułem a jedynie jakąś kolejną popierdółką.

 

Jest jeszcze wiele rzeczy o których nie napisałem jak brak kabla tv ( ale to się prędzej czy później i tak pokaże ) ale przejdę już do podsumowania. Konsola z dużymi możliwościami ale kompletnie pozbawiona tytułów jej wartych.

  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

To jak odpalisz aplikacje wymagająca gps bez gps?

No według mnie głównym powodem montowania w ps vita gps-u i 3g jest aplikacja near, żebyś mógł wszędzie sobie sprawdzić czy ktoś coś nie zostawił i czy kogoś nie ma w pobliżu, bo nie ukrywajmy że raczej użytkownik będzie używał normalnej nawigacji niż ps vity.

Odnośnik do komentarza
Na początku marca trafił do mnie mój egzemplarz playstaion vita, przez ten okres czasu miałem możliwość przyjrzeć się jej funkcją z bliska i wyrobić pewną opinię. Posiadam wersję 3g, co według mnie jest jedynym słusznym wyborem. Dlaczego? Otóż jeśli stać cię na ps vita to nie warto oszczędzać na samej konsoli by kupić sobie kilka pierdółek więcej. Nawet jeśli nie będziesz używał 3g/GPS w każdym miejscu to prędzej czy później pojawi się gra/aplikacja która może tego wymagać i co zrobisz wtedy? Kilka dni temu nabyłem pełną wersje gry Mass Effect 3 - rzecz w tym, że uruchomienie oryginalnej gry było niemożliwe. Przez 3 godziny próbowałem różnych rzeczy i udało się dopiero po wgraniu cracka. Czysty bezsens? Owszem. Dlaczego o tym wspominam? Otóż sony tworząc swoją platformę poszło tym samym tropem. Tak bardzo obawiając się piratów którzy prędzej czy później i tak złamią zabezpieczenia utrudnia życie zwykłym graczom. Dedykowane karty? Co to ma być? Jak karta o pojemności 32gb może kosztować 500zł ? Ba! Jak karta 4gb może kosztować 90zł ? Dlaczego do karty przypisane jest konto psn? Po co regionalne sklepy? Te i inne dziwne rozwiązania bardzo mnie irytują. Kupiłem tą konsolę bo liczyłem na ekscytujący produkt i tak jest ale mam kilka zastrzeżeń. Line-up dostępnych gier jest: Niezadowalający oraz niesatysfakcjonujący. Niezadowalający bo nie ma w nim tytułów o których mógłbym bym powiedzieć, że mają bujną i piękną fabułę która nie pozwala mi się oderwać od ekranu. Niesatysfakcjonujący bo grafika nawet uncharted nie jest tak piękna jak mogła by być, zwłaszcza animacja ognia w 11 misji po rozwaleniu ciężarówki. Po 4-rdzeniowej konsoli oczekuję naprawdę pięknej grafiki a póki co dostajemy tylko buble. Lecimy dalej: Cross-Gaming. Miało być tego wiele, jest dwa tytuły. CIeżko jest nazwać grami bo dla mnie to mini gierki. Mowa o motorstormie oraz hustle king. Do tego zapowiadany Dust który dla mnie był bardzo ciekawą propozycją nie będzie pełnoprawnym tytułem a jedynie jakąś kolejną popierdółką. Jest jeszcze wiele rzeczy o których nie napisałem jak brak kabla tv ( ale to się prędzej czy później i tak pokaże ) ale przejdę już do podsumowania. Konsola z dużymi możliwościami ale kompletnie pozbawiona tytułów jej wartych.
LOL,

 

Twój post ledwo trzyma się kupy i musiałem sie naprawdę wysilić żeby zrozumieć o czym piszesz.

Konto przypisane jest do karty po to żeby ludzie nie udostępniali sobie gier a tym samym nie okradali developerów, ale jak stać cie na kupno konsoli to nie powinno być to problemem bo chyba na gry też bedzie Cie stać.

Kupiłeś oryginal i musiałeś wgrać cracka?!?!?! Proponuję sprawdzić źródło zakupów a nie jechać na sony! Zresztą co oni mają do ME3 anyway?!

Line up gier nie pasuje tobie ale większość ludzi na świecie coś dla siebie znalazła, poza tym lista tytułów startowych była dostępna przed premierą więc nie rozumiem czemu jej nie sprawdziłeś!

Z tym GPS bedzie pewnie dokładnie tak jak na pierwszym PSP, niby będą gry i w ogóle a okazało się że to jeden z większych FAIL-i ostatnich czasów by sony.

 

 

tak w ogólw to wygląda na to że wpier***** sie z kupnem tego PSV, mam pomysł, sprzedaj albo oddaj konsolke i skończ spamować bo z tego co napisałes wynika że jestes absolutnie zawiedziony!

Edytowane przez Beck
Odnośnik do komentarza

nie, on sie poprostu spodziewal ze kazda gra bedzie miala tryb fabularny na minimum 20godzin , fabula bedzie taka ze dupe mu urwie, grafika bedzie lepsza od tej na ps3 a GPS pozamiata wszystkie nawigacje na rynku i najlepiej pewnie jakby kosztowala 500zl, az dziw bieze ze nic nie napisal o kamerach, przeciez sa takie lipne wzgledem tych jakie sa w dzisiejszych telefonach.

 

Nie zapominajmy ze to jest konsola przenosna i nie mozna oczekiwac po niej cudow

Edytowane przez Wolomin
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Disgaea 3 wychodzi w EU 1 kwietnia oO :D Będzie w co grać! A ściągnięcie ze stanów wyjdzie ze 130-40zł :))

 

 

BTW który najładniejszy?:) :

1. http://gelaskins.pl/audrey-kawasaki-dishonest-heart-p-7866.html

2. http://gelaskins.pl/camilla-derrico-neo-new-york-p-7845.html

3. http://gelaskins.pl/audrey-kawasaki-she-who-dares-p-7840.html

4. http://gelaskins.pl/luke-chueh-the-soundtrack-to-my-life-p-7823.html

? :D bo stwierdziłem, że opłaca się kupić taka folie, jako że plastik zbiera straszne odciski palców oraz kurz.

Odnośnik do komentarza

Jak już okleisz konsole, to poproszę jakieś foty. Sam się zastanawiam nad takim tuningiem konsoli. Ale z drugiej strony tak jak napisał Beck, nie wiem czy by mnie to nie rozpraszało. Chyba, że jakiś "ciemny" skin dopasować.

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiscie nie zabardzo leza takie kolorowe folie, ale i tak chyba sie zaopatrze w zwykłą przezroczysta.Myslalem ze material z jakiego zrobiony jest przedni panel bedzie jakis bardziej wytrzymaly, moja konsola ma jakies 2 tygodnie , obchodze sie z nia naprwde bardzo ostroznie, a mimo to ostatnio w sloneczny dzien zauwazylem ze na wyswietlaczu sa juz male ryski, i cholera wie skad... a mozna bylo przeciez zrobic panel taki jak np w iPhonie, z hartowanego szkla

 

Myslalem o czyms takim, wiem ze Hori to bardzo dobra japonska firma, ale zeby az taka cena za folie...

 

http://allegro.pl/fo...2215227842.html

 

niby przesylka gratis ,ale to i tak sporo. Ciekawy jestem czy taka folia nie wplywa na jakosc wyswietlacza i precyzje dzialania.pytam bo nigdy nie mialem przenosnej konsoli

Edytowane przez Wolomin
Odnośnik do komentarza

Mam taka folie od hori wlasnie, jest super. Nowy sposob aplikacji sprawia ze nie ma juz problemu z bablami. Wczoraj przyszlo mi do glowy ze nie przecieralem mojego wyswietlacza od prawie miesiaca. Oryginalna folia hori sie w ogole nie "palcuje". Nie zauwazylem problemow W precyzji dzialania.

Aha jeszcze jedna sprawa, na alledrogo cena jest super skandalicznie kosmiczna!!!!

W UK to sprawa niecalych 7 funtow: http://hmv.com/hmvweb/displayProductDetails.do?sku=505836

Edytowane przez Beck
Odnośnik do komentarza

Mam taka folie od hori wlasnie, jest super. Nowy sposob aplikacji sprawia ze nie ma juz problemu z bablami. Wczoraj przyszlo mi do glowy ze nie przecieralem mojego wyswietlacza od prawie miesiaca. Oryginalna folia hori sie w ogole nie "palcuje". Nie zauwazylem problemow W precyzji dzialania.

Aha jeszcze jedna sprawa, na alledrogo cena jest super skandalicznie kosmiczna!!!!

W UK to sprawa niecalych 7 funtow: http://hmv.com/hmvwe...s.do?sku=505836

a gdzie kolego ja kupiles , na tej stronce co podales link???, cholera nie znam angielskiego niestety i nigdy nie zamawialem nic zza granicy :confused:

Odnośnik do komentarza

Mi też się wydawało, że nic nie zmieniła folia, ale po zdjęciu moje oczy przeżyły orgazm :D

 

Co do tematu vity, jaką grę / gry z SEN polecacie do 80zł? Mam motorstorma i 10 tytułów z psp go (dawali za darmo) oraz patapony 3, i szukam czegoś ciekawego nie koniecznie na vitę. Macie jakieś ciekawe propozycje?

Odnośnik do komentarza

jezeli lubiles Stardusta HD na PS3 to i na Vite nie bedziesz zawiedziony, ja osobiscie uwielbiam ta gre, za miodnosc,grywalnoc,dopracowanie,szczegulowosc ,płynność no i na Vicie swietnie sie w to gra ( dwa analogi), gra wykorzystuje w fajny sposób mozliwosci ekranu dotykowego i czujnikow ruchu. Cena jest smieszna wzgledem jakosci wraz z dodatkiem 39zl. ,zreszta masz demko na PSS to sobie obadaj :)

Odnośnik do komentarza

Mam taka folie od hori wlasnie, jest super. Nowy sposob aplikacji sprawia ze nie ma juz problemu z bablami. Wczoraj przyszlo mi do glowy ze nie przecieralem mojego wyswietlacza od prawie miesiaca. Oryginalna folia hori sie w ogole nie "palcuje". Nie zauwazylem problemow W precyzji dzialania.

Aha jeszcze jedna sprawa, na alledrogo cena jest super skandalicznie kosmiczna!!!!

W UK to sprawa niecalych 7 funtow: http://hmv.com/hmvwe...s.do?sku=505836

a gdzie kolego ja kupiles , na tej stronce co podales link???, cholera nie znam angielskiego niestety i nigdy nie zamawialem nic zza granicy :confused:

Siedze w uk wiec poszedlem sobie do sklepu i kupilem ;P

Cześć. Ta folia hori nie "psuje" efektów wizualnych wyświetlacza? Kiedyś nakleiłem na SGSII folię i jak po miesiącu ją zdjąłem to się zakochałem na nowo w telefonie :P Nagle pojawiła się ostrość z kosmosu i idealne kolory :D

Nie zauwazylem zadnej zmiany po naklejeniu folii!

Odnośnik do komentarza

Właśnie przerobili częściowo vite. Kupujesz grę z exploitem i możesz wgrywać iso gier z psp... kuźwa mam nadzieje, że konsola wytrzyma i nie złamią jej całej :( Jeżeli ją złamią to znowu producenci oleją produkt sony jak to było w przypadku psp.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...