Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek87

kto subskrybuje kanał psvita, dziś otzrymał w mailem zapytanie o dostęp do bet różnych gier, trzeba wypełnić ankietę i prawdopodobnie będziemy brać udział w betach. do tego jest kod na "ekskluzywne motywy" unit13 i innych balasków dp ps3

Edytowane przez Orzeszek87
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam wlaśnie przed sobą wyłożoną kasę na VITE, za 900 w Empiku nóweczke. I.... siedze i zastanawiam się czy iść, czy nie :)

 

Swietny gadżet, ktory bedzie sie rozwijał, kilka interesujących mnie gier (Uncharted, Escape Plan, WipeOut) + masa kolejnych w przyszłości. Z drugiej strony nie lubię grać w aucie/pociągu, ale wieczorkiem w łóżku, gdy dziewczyna okupuje PS3 i Podróż, bądź przy okazji wyjazdów można szarpnąć.

 

Hmmm siedzę i nie wiem co zrobić :)

Odnośnik do komentarza

No 3ds ci jednak nie podpasował a też mogłeś grać w łóżku czy podróży. Wiem, że niny ma specyficzne gry ale bardziej jednak zmartwię Ciebie kieszokonsolka to kieszokonsolka i zapewne nigdy do końca jej nie polubisz. Ja od zawsze lubiłem ten rodzaj konsolek (mimo, że wolę stacjonarki). Może przez sentyment do kultowych jajeczek ?

 

Miałem po nich game boya, psp, ds, teraz mam Vitę i 3ds. Obecnie rzadko je odpalam ale wiem, że będą miały jeszcze swoje 5 min.

 

Moim zdaniem jak kupisz to sprzedasz po ograniu Uncharted :)

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie nie. Ostatnio gdy się po kilkunastu latach odssałem od stacjonarnych konsol bardzo zacząłem szanować swój czas przeznaczony na różnego rodzaju rozgrywki. Handheldy mają tą przewagę nad stacjonarkami, że posiadają coś co się nazywa: sleep mode. Rąbiesz przeciwników w Ninja Gaiden Sigma Plus, wyłączasz w połowie. Wieczorkiem wchodzisz do gorącego łóżeczka ( bo ktoś już je rozgrzał ;) ) i w ciągu pół sekundy wskakujesz w to samo miejsce rozgrywki co wcześniej. Straszna oszczędność czasu... i miejsca, bo kieszonsolkę można wrzucić do półeczki i zapomnieć. Na prawdę nie wiem nad czym się tu zastanawiać. Handheldy zaczęły prezentować poziom nie tylko grafiki ale i rozbudowania jak na dużych konsolach, a kwestia ich użytkowania to po prostu w skrócie: zupka instant.

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem :) Szarpnąłem się na 8GB + Uncharted i oczywiście konsolka. Pierwszy raz widzialem na zywo PSV i wrazenie robi swietne. Jak nie podejdzie to sprzedam, jak podejdzie zostawie, wszak miłość do produktów SONY być moze zrobi swoje. Narazie jestem oczarowany. Powiedzcie mi dwie rzeczy: 1> czy baterię również należy 2-3 razy rozładować do zera, aby trzymała później rozsądnie? 2> czy znajomi, trofea, które wbije lub dodam na PSV zostają mi na PS3 w cardzie?

Odnośnik do komentarza

Doszedł Skin od Gela i nie powiem jest wykonany porządnie, tył chroniony w całości. Szkoda tylko że boczne przyciski już nie. W dotyku przyjemny, palce już się taki nie "lepią" do tyłu konsolki. Później zrobię zdjęcia i wrzucę, albo jutro z rana.

Jedynym minusem jaki zauważyłem są "ch" zresztą przyciski start/select, które po naklejeniu foli praktycznie nie wystają.

Odnośnik do komentarza

Dzis dotarly do mnie sluchawki http://www.gram.pl/p...ki_PS_VITA.html i powiem szczeze ze graja bardzo dobrze ale niestety nie z Vita..., myslalem ze to wina sluchawek ze graja tak jakos bez sopranu, maja taki przytlumiony dzwiek, ale okazuje sie ze po podlaczeniu do netbooka, PSP czy nawet do starego SE k750i dzwiek jest o niebo lepszy. Dziwi mnie to czemu Sony tak skrzywdzilo Vite jesli chodzi o dzwiek, czy to przez glosniki czy tez przez sluchawki dzwiek jest bardzo slaby. Jest to zdecydowanie najslabszy punkt nowej konsoli, wystarczy wlaczyc ten sam utwor na Vicie i PSP

 

Tak wiec sluchawki polecam jak najbardziej bo mozna je wyrwac za 76zl z przesylka , cena jest niewygurowana a dzwiek naprawde dobry, po podlaczeniu do Vity nie zrazajcie sie ze kupiliscie bubel bo to niestety wina konsoli...

Edytowane przez Wolomin
Odnośnik do komentarza

ja własnie mam inne spostrzeżenia... układ muzyczny w PSV wydaje mi sie o niebo lepszy niż w PSP (testowałem na jaysach four i CAL!'ach mod-starquad).

 

ale fakt standardowe EQ wydaje się nieco przymulone i zimne.

 

dla mnie dzwiek z Vity jest strasznie przytlumiony, besz sopranu , jak to sie mowi nie ma tego ,,cykania'', jak podlaczylem sluchawki pod piecioletniego SE 750i i wlaczylem ten sam utwor co na Vicie (utwor tej samej jakosci) no to na SE dzwiek jest duzo bardziej czysty , juz nawet nie wspomne o tym ze glosniejszy bo nie o to tu chodzi. I niema praktycznie zadnego znaczenia ustawienie kreatora na jedna z opcji ,,ciezkie'' , ,,pop'' , ,,jazz'' , ,,unikalne''.

Odnośnik do komentarza

wiesz, każdy ma 'inne uszy', sa osoby dla których nie ma różnicy pomiędzy chinskim mp3, a Ipodem z iModem + wzmak słuchawkowy :) wrażenia rzadko zbliżają się do obiektywizmu jesli chodzi o o cenę.... ALE jak piszesz, ze PSP generuje lepszy dźwięk niż PSV, to wydaje się to nieco dziwne. wieczorem zrobie jakieś szersze testy, bo moja pierwszą wypowiedź bazuję na szybkim sprawdzeniu dwóch par słuchawek (i kombo psv+forum608+CAL@Starquad) które było raczej miłym zaskoczeniem, a nie zawodem.

 

zawsze może byc tak, że jest teraz trak jak z pierwszym rzutem PSP 1000, gdzie każda konsola inaczej grała

Odnośnik do komentarza

wiesz, każdy ma 'inne uszy', sa osoby dla których nie ma różnicy pomiędzy chinskim mp3, a Ipodem z iModem + wzmak słuchawkowy :) wrażenia rzadko zbliżają się do obiektywizmu jesli chodzi o o cenę.... ALE jak piszesz, ze PSP generuje lepszy dźwięk niż PSV, to wydaje się to nieco dziwne. wieczorem zrobie jakieś szersze testy, bo moja pierwszą wypowiedź bazuję na szybkim sprawdzeniu dwóch par słuchawek (i kombo psv+forum608+CAL@Starquad) które było raczej miłym zaskoczeniem, a nie zawodem.

 

zawsze może byc tak, że jest teraz trak jak z pierwszym rzutem PSP 1000, gdzie każda konsola inaczej grała

 

to sprwdz kolego u siebie i napisz co nieco, bo ja niemam PSP ale kumpel ostatnio wpadl zeby zobaczyc najnowsze dziecko SONY i od razu rzucilo mu sie w uszy ze konsola ma lipny dzwiek, pierwsze co powiedzial to to ze PSP gra duzo lepiej, tez myslalem ze bzdury gada i powiedzialem zeby nastepnym razem zabral ze soba PSP, no i mial racje , jego PSP gra czysciej, duzo glosniej i ma przynajmniej dwa razy wiecej sopranu (mowie teraz o glosnikach, utwory te same i tej samej jakosci).

Odnośnik do komentarza

Wiecie co wam powiem? Moja slimka PSP 3k gra na tych samych słuchawkach - Creative Fatal1ty - głośniej niż PS Vita. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale widać różnicę. Na PSP jest głośno, na Vicie jest troszkę ciszej, ale też wystarczająco mimo wszystko. Jeśli chodzi o jakość to po dobrym ustawieniu eq mogę stwierdzić, że dźwięk na Vicie jest jednak lepszy (bardziej głęboki, a tonacja masz szerszy zakres).

Odnośnik do komentarza

Wiecie co wam powiem? Moja slimka PSP 3k gra na tych samych słuchawkach - Creative Fatal1ty - głośniej niż PS Vita. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale widać różnicę. Na PSP jest głośno, na Vicie jest troszkę ciszej, ale też wystarczająco mimo wszystko. Jeśli chodzi o jakość to po dobrym ustawieniu eq mogę stwierdzić, że dźwięk na Vicie jest jednak lepszy (bardziej głęboki, a tonacja masz szerszy zakres).

 

a gdzie jest ustawienie eq, chodzi Ci o te pop,jazz i te inne?

Odnośnik do komentarza

no ale jak dałem około 30zł za hori z zavvi (z zniżką i wysyłką) to wychodzi to okolo 10zł drożej od zwykłej folijki z allegro (folia + wysyłka). Gorzej jak ktoś nie ma doświadczenia w naklejaniu takich folii, bo jakby nie patrzec to takie "gadżety" łatwo się niszczą :) wtedy zwykla 3M moze okazać się lepszym wyborem.

Jak ktos potrafi spieprzyc naklejanie HORI z ich nowym systemem to gratuluje pomyslowosci!
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...