Skocz do zawartości

Tak zwane indie


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem, ale ile ci zajelo zanim poznales podstawy? 30h gry?

Bez przesady. Podstawy gry nie są takie ciezkie do ogarnięcia, szczególnie z modami ktore poprawiają interfejs i dodają obsługe myszki i tilesety. Poza tym nie ma na rynku drugiej gry ktora oferuje choć połowe możliwości DF'a. 

 

A Paliodor wymiótł z tym Darkest Dungeons .... już sie slinie po (pipi)u.

Odnośnik do komentarza

szczególnie z modami ktore poprawiają interfejs i dodają obsługe myszki i tilesety. Poza tym nie ma na rynku drugiej gry ktora oferuje choć połowe możliwości DF'a.

 

A ty jak grasz? To nie jest tak, że granie z tilesetami i myszką jest bluźnierstwem? :D No i warto sobie pomagać książką "Getting started with dwarf fortress" Petera Tysona?

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

 

szczególnie z modami ktore poprawiają interfejs i dodają obsługe myszki i tilesety. Poza tym nie ma na rynku drugiej gry ktora oferuje choć połowe możliwości DF'a.

 

A ty jak grasz? To nie jest tak, że granie z tilesetami i myszką jest bluźnierstwem? :D No i warto sobie pomagać książką "Getting started with dwarf fortress" Petera Tysona?

 

 

Ja gram w Masterwork moda - http://dffd.wimbli.com/file.php?id=5315. Tam masz kupe tilesetów, support myszki i całkiem fajne manuale plus gotowe światy w tym taki dla początkujących ( bez "złych" biom, z kupą surowców itp. ). 

A na bluźnierstwa czniam :P Ksiązki nie czytałem ale mam wrazenie ze wiekszość manuali szybko sie dezaktualizuje szczególnie przy modach  ;)

Edytowane przez Canaris
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak trochę z du.py napiszę, ale plusem gierek indie, to na pewno muzyka. Nie licencjonowane kawałki, które lecą w radio/tv, a utwory robione przez kilku/jednego zapaleńca. Zupełnie tak jak dawniej, kiedy twórców nie było stać na licencjonowane kawałki. Dziś prym wiedzie EA ze swoimi soundtrackami do Need for Speedów, czy FIF. No nic, idę grać dalej w Capsized, ze swoją klimatyczną muzą.:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak trochę z du.py napiszę, ale plusem gierek indie, to na pewno muzyka. Nie licencjonowane kawałki, które lecą w radio/tv, a utwory robione przez kilku/jednego zapaleńca. Zupełnie tak jak dawniej, kiedy twórców nie było stać na licencjonowane kawałki. Dziś prym wiedzie EA ze swoimi soundtrackami do Need for Speedów, czy FIF. No nic, idę grać dalej w Capsized, ze swoją klimatyczną muzą. :)

podpisuje się w pełni. A na potwierdzenie wkleiłam kawałek z gry Snapshot.

 

 

 World of Goo

 

 

i Knytt Underground

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z9c68mes46o

 

Coś pięknego i co najważniejsze, żadna komercyjna papka.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Grał ktoś w gierkę The Forest?

Ostatnio przeglądałem torrenty (nie bijcie), a tam jakaś gierka The Forest, która miała baardzo dużo seedów. 600MB i gra Forest (we wczesnej wersji beta, premiera w listopadzie) wylądowała na moim dysku.

Katastrofa samolotu, rozbijamy się na wyspie i musimy przeżyć, w tle oczywiście jakiś motyw z potworami. Niezły klimat survivalu, przypomina nieco Lost in Blue dla dorosłych. A zresztą ile procent czytających ograło ten tytuł na NDSie? :)

502882170.jpg

502881531.jpg

Odnośnik do komentarza

Chłopaki polećcie jakieś fajne Indie, bo mam już dość tej Fify ;/ Trzeba czymś przegryzać. Chciałbym coś bardziej złożonego a'la Transistor, bo takie mega proste gry jakoś mnie nie jarają. Dodam tylko, że zawiodłem się, bo Transistor na moim lapku jest niegrywalny ( I5, 4 Gb Ramu, jakiś GeForce mobilny) no kurde, gierka Indie, 2d i tnie się jak pieron ;/ Dlatego zależy mi też żeby wymagania nie były jakieś wysokie. Będę wdzięczny za propozycję. 

Odnośnik do komentarza

Z takich, które wyszły na peceta, to z ostatniego czasu:

 

- Nidhogg

- Battleblocks Theather

- Luftrausers

- Kentucky Route Zero

- FTL Faster Than Light (gram cały czas)

- Outlast

- Fract OSC

- Jazzpunk

- Always Sometimes Monsters

- Kerbal Space Program

- Starseed Pilgrim

- MirrorMoon EP

 

 

Dzisiaj Destructoid wystawił 9,5 gierce pt. Astebreed, będę musiał obczaić co to.

 

Ogólnie warto wejść na Destructoida właśnie, włączyć recenzje z filtrem PC i patrzeć, oni tam wynajdują sporo takich gierek, o których mało kto słyszał, ale jednak z pewną selekcją ziarna od plew obcą stronkom indie.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...