Skocz do zawartości

God of War: Wstąpienie


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Kratos jest najbardziej rozpoznawalnym bohaterem na PS3 i dlatego tak męczą tę serię. Zresztą nie tylko tą.

 

IMO 5 części z tym samym bohaterem i gameplayem to przesada.

 

Ninja Theory tez tak myśleli w przypadku DMC, a teraz cały czas są za to jebani.

Odnośnik do komentarza

Później się okaże, że po tej drugiej stronie Kratos nie da spokoju bogom i tam też będzie ich napierdalał.

 

Bo może być coś w stylu próby zemsty Bogów na Kratosie w zaświatach (tych prawdziwych). Mi się strasznie podoba :)

 

IMO 5 części z tym samym bohaterem i gameplayem to przesada.

 

No tylko trzeba dodać że te gry ukazały się na 3 różnych systemach, a nie tak jak aktualne mega tytuły po kilka części na jednej generacji.

No i z jakim bohaterem, Kratos jest jedyny w swoim rodzaju, a co do gameplayu to nie wiem co mieli by zmienić abyś był zadowolony. dla mnie to każda zmiana w rozgrywce byłaby błędem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mnie to mogli by zmienić a raczej dodać więcej elementów platformowych np. wzorem jedynki (belki, ruchome ostrza etc.), dodać jakieś fajne elementy zręcznościowe (np. rozwinąć latanie na Pegazie), zmienić drzewko rozwoju bohatera na bardziej zróżnicowane i dodać jakieś ciekawe bronie (Ostrza zawsze mogą "dojść" później).

Każdą większą zmianą ryzykują podniesienie lamentu fanów.

E: Jak już ktoś wspominał fajnie jak by wreszcie finishery były zależne od rodzaju broni a nie w kółko te same.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

O! Fajnie, fajnie aż ciekawe co wymyślili w trzecim prequelu ;) Mam nadzieje, że gameplayem na E3 zabiją i powalą wszystkie gry na kolana (jedynie TLoU szykuje się na godnego konkurenta pod tym względem). Z usprawnień/życzeń chciałbym lepsze animacje bohatera bo te z "trójki" pamiętają jeszcze PS2 (coś a la Ezio czy Drake), lepiej opracowane bronie "poboczne", no i więcej adventure oraz jeszcze bardziej epickiego action.

 

Już zaczynam się nakręcać...

:banana:

 

 

E:@up, Cory Barlog to mój ulubiony dir w serii.

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie zmiany czy to bohatera czy systemu walki. Żadna z wszystkich dotychczasowych odsłon mi się nie nudziła pod tymi względemi. Więcej, byłem głównie na taką sieczkę nastawiony. Kosmetyczne zmiany w serii wyszły jej, moim zdaniem, tylko na dobre więc jeśli będą kontynuować myśl z poprzedniczek to jestem spokojny o jakość.

 

Wiele można spekulować na temat tego co się będzie działo w Ascention, ale jedno chciałbym dostać ponad wszystko - egzekucję żony i córy.

Odnośnik do komentarza

Po prostu nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Kratos jest najbardziej rozpoznawalnym bohaterem na PS3 i dlatego tak męczą tę serię. Zresztą nie tylko tą.

 

IMO 5 części z tym samym bohaterem i gameplayem to przesada.

 

Ninja Theory tez tak myśleli w przypadku DMC, a teraz cały czas są za to jebani.

Nijak się ma ten przykład, bo w DMC jest ciągle ten sam bohater i gameplay, a ludzie pier.dolą, bo fryzurkę ma inną.
Odnośnik do komentarza

ja od siebie dodam,że mam wielką nadzieję, że tym razem nie powtórzy się sytuacja z GOW3 i Wstąpienie będzie tytułem skończonym od początku do końca.

 

Kocham każdą część z tej serii ale kończąc GOW3 nie mogłem oprzeć się wrażeniu,że w pewnej fazie developingu nastąpiły mocne cięcia i tytuł był kończony na szybko. Nie miałem tak przy żadnej innej części czy to na ps2 czy psp. Nie interesuje mnie co było tego powodem - czy kasa, czy presja centrali by wydać tytuł jeszcze w starym roku fiskalnym by poprawić wynik finansowy SCE.

 

Nie chodzi mi tu już nawet o fabułę, a raczej stosunek Kratosa do Pandory, który jest wg mnie najbardziej z(pipi)anym fragmentem tej historii, bo taki jak widać był wymysł Stiga co do fabuły tej części. Chodzi mi o fakt, że cała końcówka gry jest po prostu s(pipi)a - totalny backtracing, brak epickości i w końcu ostatnie finałowe starcie podsumowujące całą cudowną trylogię, które nie ma nawet grama mocy, a jego końcowa faza odbywa się w śmiesznej lokacji.

 

Niedosyt miałem ogromny, tym bardziej gdy Stig tydzień po premierze podzielił się z światem info,że końcówka gry miała być całkowicie inna, wliczając w to fakt,że ostatnia walka z Zeusem miała odbywać się na Gaji i w jej towarzystwie stanowiąc walkę Zeus vs KRatos vs Gaja. Cytuję "nie wyrobiliśmy się z tym" i "może kiedyś wydawamy to w formie dlc"

 

Mam nadzieję, że nowy GoW będzie dopieszczony od A do Z tak jak poprzednie odsłony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po prostu nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Kratos jest najbardziej rozpoznawalnym bohaterem na PS3 i dlatego tak męczą tę serię. Zresztą nie tylko tą.

 

IMO 5 części z tym samym bohaterem i gameplayem to przesada.

 

Ninja Theory tez tak myśleli w przypadku DMC, a teraz cały czas są za to jebani.

Nijak się ma ten przykład, bo w DMC jest ciągle ten sam bohater i gameplay, a ludzie pier.dolą, bo fryzurkę ma inną.

 

GOW przeniesiony np do innej mitologii też prawdopodobnie miałby podobny gameplay i porównania do wersji z Kratosem byłyby nieuniknione. Nie wiem czy chciałbym by to ciągnęli pod tą marką, jest za mocno powiązana z Kratosem. Plusem jest tylko wyrobiona renoma i nie trzeba zaczynać od nowa promować gry.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślę a wręcz wydaje mi się to wysoce prawdopodobne. To, że Czworka to prequel nie oznacza wcale, że nie będzie nawiązania do Trójki, zakończenia Trójki.

 

Połowa gry-3/4 oficjalnie może być prequelem a sama końcówka może przenieść się do zakończenia Trójki. I dokładnie wyjaśnić co się stało z Kratosem, może ten cały prequel będzie po to żeby Kratos w końcu naprawił błędy (true zakończenie z rodziną!?).

 

No nie wiem wydaje mi się, że będzie ciekawie i nie będzie to taki 100% prequel. Że mimo wszystko będzie nawiązanie do Trójki, ciekawą teorie przeczytałem, że Wstąpienie to może być jedna, wielka retrospekcja. A końcówka czy szybciej przenosi nas do wydarzenia/końca Trójki.

 

PS. Gdybając tak sobie obstawiam, że w Czwórce będą epickie bitwy w stylu 300. Z licznymi jednostkami w tle, może nawet jakaś sekcja skryptowana na koniu a'la U3 tylko, że z mayhemem heh.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślę a wręcz wydaje mi się to wysoce prawdopodobne. To, że Czworka to prequel nie oznacza wcale, że nie będzie nawiązania do Trójki, zakończenia Trójki.

 

Połowa gry-3/4 oficjalnie może być prequelem a sama końcówka może przenieść się do zakończenia Trójki. I dokładnie wyjaśnić co się stało z Kratosem, może ten cały prequel będzie po to żeby Kratos w końcu naprawił błędy (true zakończenie z rodziną!?).

 

No nie wiem wydaje mi się, że będzie ciekawie i nie będzie to taki 100% prequel. Że mimo wszystko będzie nawiązanie do Trójki, ciekawą teorie przeczytałem, że Wstąpienie to może być jedna, wielka retrospekcja. A końcówka czy szybciej przenosi nas do wydarzenia/końca Trójki.

 

PS. Gdybając tak sobie obstawiam, że w Czwórce będą epickie bitwy w stylu 300. Z licznymi jednostkami w tle, może nawet jakaś sekcja skryptowana na koniu a'la U3 tylko, że z mayhemem heh.

Przekonałeś mnie i zaintrygowałeś taką teorią. Byłoby świetnie, gdyby gra zaczynała się tam gdzie trójka skończyła i wracała do wydarzeń przed trylogią w formie retrospekcji.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy narzekają, że mają już dość tych GOW'ów, że każda część to "to samo" i najchętniej chcielby nowe IP tego samego developera.

Tylko ja się pytam kto im kazał grać we wszystkie GOWy (5 części!) na PS3, skoro tylko jedna z nich jest dedykowana obecnej generacji, Nie dziwię się, że tacy ludzie mają przesyt.

Ja grałem w GOW 1 i 2 na PS2, potem kilka lat przerwy i GOW 3 na PS3, którego ukończyłem 2 lata temu. A więc jestem głodny Kratosa i jego przygód, czekam z niecierpliwością na Wstąpienie. Niech to będzie najlepsza część serii i zamknie jadaczkę narzekaczom!

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...