Skocz do zawartości

Dead Island


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

pograłem i ja te 15 min :)

 

- brakuje finisherów (może potem?)

- widać, że robili to ludzie odpowiedzialni za Call of Juarez - podobnie zrobione gęby postaci i piękna roślinność; fajny efekt żaru słońca. tragiczny aliasing, częste 'przycinki' podczas szlachtowania zombie (jakby gra coś liczyła pauzując w każdym takim momencie)

- klimat far cry połączony z falloutem. wyspa cholernie zachęca do zwiedzania. obrazki jak z widokówki (tylko te zgniłe laski tu nie pasują :)

- gra bankowo zrobi się nudna grając w pojedynkę i pewnie blisko jej w tej materii do borderlands (w singlu zmuła, w multi czad)

- ilość tabelek, skillów, punkcików, questów, itemów przeraża (lub podnieca jak ktoś takie rzeczy lubi hehe jest nawet drzewko skillów jak w jakimś 'diabolo; )

 

ogólnie bardzo ciekawie się zapowiada ale różnie może być z monotonią. jeżeli jednak miejscówki oraz questy będą zaskakiwać to może być polski hit

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie zombiaki sa na minus, gameplay na plus! Ja przeszedłem Bordelanda na singlu 2 razy i jakos mi się nie nudziło ;P, tylko te lokalizacje były monotonne. W przypadku DI są lepsze klimaty w mojej ocenie ;) w sensie Palmy itp... trochę tak Far Cry ;). Zombiaki mnie odstraszają ale momo wszystko zagram ;)

Odnośnik do komentarza

Za mną pierwsze półtorej godziny grania. To wszakże nie jest zbyt dużo ale wystarczyło, żeby zapoznać się z systemem rozgrywki. Z pewnością Dead Island nie każdemu przypadnie do gustu, ponieważ zasadniczo gra nie oferuje więcej niż szlachtowanie zombie, levelowanie, wypełnianie pobocznych i głównych questów. Teren wyspy jest naprawdę duży, póki co na mapie mogę poruszać się tylko w zaznaczonym obszarze ale całość powierzchni robi wrażenie. Graficznie jest dobrze, i choć po zbliżeniu się do obiektów widać aliasing i momentami dość niską jakość tekstur to w ruchu gra prezentuje się bardzo dobrze. Zombiaki czasem potrafią zaskoczyć od tyłu, atakują pojedynczo ale czasem też trafi się większa zadyma.

 

Na mapce mamy klasycznie oznaczone punkty w postaci warsztatów, w których możemy naprawić uszkodzoną broń (obecnie arsenał stanowią wiosła, kije, łomy czy noże kuchenne ale to dosłownie sam początek rozgrywki), misji pobocznych i tych związanych z głównym wątkiem. Do wyboru jest czterech bohaterów i każdy ma obok siebie przedstawioną biografię. Imponująco wygląda inwentarz, są statystyki rozwoju umiejętności bohatera, itd. A sama walka z zombiakami jest wciągająca i choć nie ma tutaj mowy o jakimś horrorze to klimacik jest. Powiewa wiatr, są piękne widoki, plaże, palmy, domki dla turystów a to wszystko skąpane w krwi i zombie. Tutaj design jest jednym z najmocniejszych atutów Martwej Wyspy.

 

Jeśli ktoś lubi zombie, tropikalne klimaty (Farcry+Dead Rising jak nic), nabijanie leveli i podbijanie skillów bohatera to Dead Island jest właśnie taką gra. To także moim skromnym zdaniem ukłon w stronę filmów klasy B, wszędzie zombiaki, nie wiadomo o co chodzi i walczymy o przetrwanie. Nie wiem jak z tym będzie w dalszej części gry ale zwiedzając plażę dwa razy natknąłem się na przypadkowych NPC potrzebujących pomocy, uratowanie ich przed zdechlakami skutkuje dodatkowymi XP i kasą. W grze jest także masa wszelakiego contentu do zebrania oraz system podpowiedzi, który można w każdej chwili wyłączyć podobnie jak wyświetlanie się ilości zdobytych XP czy paska "życia" zombie. Tak więc jest dobrze a mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

.... wnerwiają mnie niezapętlające się sample spadającego deszczu. Jest dźwięk, ułamek sekundy przerwy, dźwięk, ułamek sekundy, itd.

 

Jak ktoś doszedł juz do

miasteczka

to niech napisze, czy u niego też się tak rwie.

 

 

BTW, wczoraj była oficjalna premiera. Wkładam płytę i na start dostaję po mordzie patchem....ehh.

Odnośnik do komentarza

Ograłem ze dwie godzinki single player . Generalnie dla mnie mega hit .Krwawa jatka i wszechogarniająca śmierć :)

Można olać drobne niedoróbki techniczne, bo to w końcu pół-sandbox :)

Nie testowałem jeszcze co-op , zmawiamy się na wieczór (chętnych proszę o dopisanie się do moich friend) .

Wyspa rozległa, piękna, pachnie tropikami i zgniłym mięchem . Bronie zużywają się stopniowo , na razie najmocniejszą bronią jest tasak , ścina głowy aż miło . Samo zwiedzanie wyspy nieźle wciąga , zaglądasz do koszy na śmieci ,zbierasz szpargały ,żeby tworzyć z nich ciekawe rzeczy .Możliwe ,że gra znudzi po kilku godzinkach ,ale póki co początek gicior .

Orientuje się ktoś,czy jak się rozpocznie grę jako ta kobitka ,co robi z broni palnej , to do dyspozycji od razu jest piostolet ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wystarczyło, że dotarłem tylko do głównego punktu medycznego w tej części mapy i otworem stanęły zadania główne i poboczne, wcale nie tak schematyczne jak to wypisywali w recenzjach. Patrząc na Wasze opinie dobitnie widać, że Dead Island jest grą na swój sposób kontrowersyjną, u jednych wzbudza podziw a u innych wręcz przeciwnie.

 

Cieszy, że czasem trupy potrafią zaskakiwać jak na bezmyślne armatnie mięso. Szedłem sobie spokojnie plażą i z każdej strony słychać było darcie zarażonych, nagle czterech zombie-sprinterów zaatakowało mnie z każdej strony, adrenalina skoczyła jak nic. Uwielbiam takie akcje. Mój ulubiony patent z Dead Rising 2, który polega na modyfikowaniu i ulepszaniu broni jest bardzo przystępny i fajnie zrobić sobie kastety czy charakterystyczny kija baseballowy z gwoździami. Wrzesień upłynie mi na Banoi. 8)

Odnośnik do komentarza

 

Szedłem sobie spokojnie plażą i z każdej strony słychać było darcie zarażonych, nagle czterech zombie-sprinterów zaatakowało mnie z każdej strony, adrenalina skoczyła jak nic.

 

Poczekaj aż zrobisz misję z pancernym samochodem, następna miejscówka to dopiero odgłosy i klimat. Będziesz wracał na plażę, żeby odetchnąć ;) Swoją drogą, to te biegające skurczybyki mają zbyt dobry wzrok, bo potrafią wyczaić postać z linii horyzontu.

 

 

Dla mnie gra-marzenie. Ostatnio wessał mnie tak Fallout: NV.

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...