Skocz do zawartości

Dead Island


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ograłem niecałą godzinkę DI ale za to dzisiaj nadrobiłem to z nawiązką kończąc większośc zadań pobocznych z pierwszego aktu oraz kilku z miasta i mogę stwierdzić jedno ---> Must Have, zwłaszcza dla fanów zombie bo jest to obecnie najlepsza gra w tym temacie. Ja osobiście jestem nią zauroczony, dawno się tak świetnie nie bawiłem a klimat wyspy co raz bardziej mnie wciąga. Każda misja oferuje zupełnie nowe doznania pomimo tego, że ich szkielet czasami jest podobny. Jako fan Resident Evil po prostu zakochałem się w tej produkcji, czasami nawet wystraszyłem. Uwielbiam lizać każdą ścianę a w tym tytule jest mi to wynagradzane i wraz z kolejnym zaliczonym sub questem brnę dalej nie zwracając uwagi ile przy tej grze już spędziłem. Esencją jak dla mnie jest ścieżka dźwiękowa, specyficzny klimat (zawsze marzyłem o takim sandboxie z zombie i to w takim stylu), świetna grafika oraz ciekawe i wciągające misje + możliwości.

 

Dead Rising 2 w moich oczach nie okazał się zbyt dobry a w porównaniu do Martwej Wyspy wręcz wygląda na gre z poprzedniej generacji. Polacy stworzyli lepszą grę a na dodatek najlepszą jeżeli chodzi o zombie. Brutalność i różnorodność w walce cieszy moje oczy i pomimo faktu, że praktycznie w drugim akcie zdobywamy dopiero broń palną nie narzekałem używając rozmaitych narzędzi mordu. Opcji kustomizacji broni również mamy mnóstwo a w połączeniu ze znakomitym wachlarzem umiejętności mamy solidną dawkę grywalności. Grę porównałbym do Dead Rising, Far Cry'a, Fallout'a 3 bo panowie z Techland czerpią od nich pomysły ale to akurat pozytywny aspekt tak jak i inni wspomnieli z nutką filmowych akcji (powrót żywych trupów, świt żywych trupów, RE: Afterlife). Sterowanie można ustawić na analogowe co tworzy podobieństwo do SKATE jeżeli chodzi o walkę. W Co-op'ie też zaczyna się zabawa i dodatkowa beczka miodu. Najlepszą recenzją gry wykazali się redaktorzy Playbox'a dając 9/10 i w pełni się z nimi zgadzam a jako fan zombie dałbym nawet 9+/10. Pozycja obowiązkowa i z wieloma smaczkami ala Resident Evil.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A mnie ta gra zaczyna pomału wku.rwiać, przez te z(pipi)an.ne autosejwy.

Za kazdym razem gdy wyłączam grę i na drugi dzień ja włączam znika mi kilka godzin rozgrywki.

Wczoraj wykonałem kilkanaści zadań i zdobyłem ok. 11 lv ,

a dzisiaj gdy uruchomiłem grę okazalo sie że mam 3 lv i kilka zadań zaliczonych.

Na jakiej zasadzie gra wykonuje autostjwy ?

Odnośnik do komentarza

Szczerze to nawet nie wiem, nie raz po zabiciu zombiaka a nie raz po wykonanym zadaniu. A grałeś w Co-op? Może tam ci level w jakiś sposób spadł ;/

 

 

Nie gralem online z innymi graczami więc chyba nie w tym problem.

 

Dziwne bo gra nieustannie zapisuje aktualny stan rozgrywki, więc nie mam pojęcia skąd pojawiają się u Ciebie takie problemy. Praktycznie po zabiciu każdego przeciwnika w prawym górnym rogu pojawia się ikonka autosave (znak biohazard) bo wtedy zapisują się każde zdobyte punkty PD.

 

No wlasnie u mnie się nie zapisuje po zabiciu zombiaka czy też po wykonanym zadaniu.

Dziwne jest to że gdy wyjde do menu głównego gry i wybiorę kontynuuj, to zaczynam tam gdzie skończyłem,

a gdy wyłączę i włączę konsole to kilka godzin gry idzie na marne.

Odnośnik do komentarza

Masa pobocznych zadań zarówno obok głównego trybu fabularnego jak i zupełnie przypadkowych + sporo terenu do zwiedzenia. Jeżeli chodzi o sandbox to jest więcej zadań niż w GTA czy też red dead redemption. A co do save'ów to fakt, dziś miałem ten sam problem ;/ spadek o 3 rangi w dół i 3 h poszło się kochać, dziwne ;/. Poszukam na innych forach w czym tkwi problem bo zaczyna mnie to drażnić.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

ja juz chyba wiem, to zalezy za jakie zadania sie bierzecie. jesli ruszycie główny wątek, cos tam porobicie I WEZMIECIE SIE z dupy za poboczne, nie bedzie wam ich zaliczać ( zauważcie ze wtedy tych zadań nie da sie sledzić),po prostu imo nie mozna zostawic niedokonczonego questa bo go save nie zaliczy

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

A mnie ta gra zaczyna pomału wku.rwiać, przez te z(pipi)an.ne autosejwy.

Za kazdym razem gdy wyłączam grę i na drugi dzień ja włączam znika mi kilka godzin rozgrywki.

Wczoraj wykonałem kilkanaści zadań i zdobyłem ok. 11 lv ,

a dzisiaj gdy uruchomiłem grę okazalo sie że mam 3 lv i kilka zadań zaliczonych.

Na jakiej zasadzie gra wykonuje autostjwy ?

 

 

Potwierdzam problem. W drugim akcie mnie tak załatwiło. Miałem unikalny przedmiot :( Sierp. Biały kruk. Poszło się trącać. Zadania nie pozaliczane i 3 godziny w plecy! Mało tego. Odblokowałem 3 trofea. Gra poinformowała o zdobyciu osiągnięć, a PSN nie! Zbugowany jest ten produkt strasznie. Co do grywalności to nie mam nic do zarzucenia. Gra super, ale wstrzymuje się z graniem do czasu wydania patcha, bo szkoda moich nerwów.

Odnośnik do komentarza

ja juz chyba wiem, to zalezy za jakie zadania sie bierzecie. jesli ruszycie główny wątek, cos tam porobicie I WEZMIECIE SIE z dupy za poboczne, nie bedzie wam ich zaliczać ( zauważcie ze wtedy tych zadań nie da sie sledzić),po prostu imo nie mozna zostawic niedokonczonego questa bo go save nie zaliczy

 

Ja też z początku myślałem że może o to chodzić, dlatego przed wyłączeniem gry zrobiłem ze 2 zadania główne, a gra nadal mi ich nie zaliczyła i ucieła ok. godziny rozgrywki.

 

 

Potwierdzam problem. W drugim akcie mnie tak załatwiło. Miałem unikalny przedmiot :( Sierp. Biały kruk. Poszło się trącać. Zadania nie pozaliczane i 3 godziny w plecy! Mało tego. Odblokowałem 3 trofea. Gra poinformowała o zdobyciu osiągnięć, a PSN nie! Zbugowany jest ten produkt strasznie. Co do grywalności to nie mam nic do zarzucenia. Gra super, ale wstrzymuje się z graniem do czasu wydania patcha, bo szkoda moich nerwów.

 

 

Mnie gra też sie bardzo podoba, ale takie niedociągnięcia skutecznie psuja zabawę z rozgrywki.

Gdyby poprostu dodali możliwość normalnego zapisu postępów w grze to nie było by żanych problemów.

Odnośnik do komentarza

No faktycznie jest bug dotyczący sejwowania. Gra jest wyposażona w funkcję autosejwa, po każdym zaliczonym zadaniu, dojściu do punktu kontrolnego oraz co "jakiś czas" w prawym górnym rogu pojawia się ikonka biohazardu (sejwu). Jeśli zauważysz że ten znaczek nie pojawia się , oznacza to iż złapałeś glitcha, nie będą też wpadały trofiki !!! mimo iż wewnętrzny system gry zlicza wszystko - ale nie zapisuje. Wtedy wystarczy wyjść do dasha i wgrać grę od nowa (wczyta Ci się moment, ostatnio zapisany), u mnie działa to za każdym razem i gra się "naprawia", nie usuwałem żadnych sejwów czy danych gry. Ja już wyrobiłem sobie taki nawyk zerkania, czy pojawia mi się ten znaczek biohazardu, jeśli go nie ma, to ciach reset i od nowa. Mam nadzieję iż w niedługim czasie wydadzą łatkę z poprawką tego błędu.

Odnośnik do komentarza

No lipa z tym sejwowaniem straszna, znalazłem na innym forum następujacego posta niby od supportu:

"

I had the same problem and it happened to me twice. Overall I lost 7 hours worth of game progress. I contacted Dead Island support regarding the issue and this was their response.

*****

Dear Customer,

 

thank you for your inquiry.

 

It seems at the moment that if you have your online settings set to co-op,

your data will not save at all.

 

Here's a little workaround for this problem:

- Quit your game and restart your PS3

- Log out from PSN

- Change your settings to single player at the main menu without loading a

save game

- Launch the game again and see if that works better. It seems to be the only

thing improving the situation - at least for some players.

If this works for you, don't forget to log out from PSN before your next

gaming session, otherwise you'll be haunted again by the glitch.

Also don't forget to switch PS3 autoplay off if it is switched on, otherwise

you won't get a chance to log out from PSN before the game starts, which is

important for the workaround.

 

We are working day and night to fix this autosave bug. The second patch, which

will be released later this week, will finally resolve this problem.

We sincerely apologize for the inconveniences caused.

 

 

 

Note: If you reply to this Email please do not edit the subject line. Thank

you!

 

Best regards

******

 

This workaround seems to work because I haven't lost any progress yet.

"

 

Ja sprawdzę czy to działa dopiero wieczorem, jak ktoś będzie miał wyniki wcześniej dajcie znać.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj też mnie cofnęło o 2 rozdziały. Dzieję się to tylko wtedy kiedy gra się u kogoś na co-op. Po grze w co-opie wychodzę do singla i tam robi auto-save i ten już działa bez problemu. Bynajmniej tak mi się zdaje. Jestem teraz w 7 rozdziale i od tego felernego razu przy 3 rozdziale ani razu mi się to nie zdarzyło. Jeśli ktoś jest chętny do gry to zapraszam, bo ciężko czasem o dobrych graczy. Z chęcią pogram w 4 osobowej drużynie i po robię trofea. A co do gry to jest całkiem całkiem. Łatwa nie jest, trzeba kombinować, fajnie się tnie ich na kawałki:) Animacja często chrupie, doczytywanie tekstur chwilami woła o pomstę do nieba, ale jest to gra w otwartym świecie, więc trzeba się z tym liczyć. Dla mnie gra na 8-, ale i tak jak tylko dostane w łapy Deus Ex to wiadomo co będzie się kręciło w moim napędzie:)

 

Na pewno masz ustawione w opcjach gry Playstation Network a nie przypadkiem LAN?

Na pewno ma na LAN, bo jest z kim grać. Czasami jest problem z połączeniem albo pingiem, ale max 2-3 próby i jazda. Tylko szkoda, że wszyscy robią tylko główny wątek. Przez to połowa sub-questów mi przepada, ale to się zrobi za drugim podejściem:)

Odnośnik do komentarza

Zapoznałem się głębiej w temacie cofania leveli i nie sejwowania i niestety mam złą wiadomość ;/. Patch, który miał to naprawić niestety w 100% nie poskutkował i nieraz a głównie od drugiego rozdziału może zdarzyć się sytuacja, że nie będzie nam gra robić auto save ani naliczać pucharków, wtedy musimy jak najszybciej wyjść z gry i ponownie odpalić. Najlepszym rozwiązaniem jest granie offline wtedy na 100% nic się dziwnego nie będzie działo, natomiast granie w co-op to nieraz loteria, czekamy na kolejne poprawki, no cóż, żadna gra idealna nie jest ;/.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...