Skocz do zawartości

PSX Extreme #163


Rekomendowane odpowiedzi

okładka pe163b.jpg

 

okładka pe163a.jpg

 

 

 



Numer dostępny od 22.02 (wtorek)

 

 

Na Killzone 3 i Bulletstorm czekaliśmy kilka lat, a wynik starcia może być dla wielu z Was zaskakujący - nie będę psuł Wam niespodzianki, więc zapraszam do najgorętszych recenzji numeru. Wraz z trzecią z nich, dotyczącą "wyścigowego MMO", ze zdziwieniem możecie odkryć powrót HIV-a. Lucek tymczasem dorwał i przemłócił grywalny kod nowego Shifta od EA, a Kali położył łapska na kultowym starciu dwóch uniwersów - jak wypadł trzeci pojedynek Capcomu z Marvelem, opowie Wam w swoim tradycyjnym, kwiecistym stylu. A to dopiero początek nadchodzących w najbliższych tygodniach atrakcji, czego dowodem jest m.in. wypad Rozbo do Monachium na pokazy Electronic Arts. Była okazja naocznie i własnoręcznie przekonać się, jak prezentują się nadchodzące nowe odsłony znanych serii w postaci Crysis 2, Dragon Age II i Portala 2. Podczas PlayStation Experience w Londynie Sony pokazało mediom nowe fragmenty rozgrywki oraz zdradziło świeże informacje m.in. na temat Resistance 3 oraz InFamous 2. A specjalnie dla fanów RPG, Zax prześledził też ostatnie doniesienia Square Enix odnośnie tasiemca zwanego Final Fantasy.

 

Dział Gry Bez Tektury pęka w szwach od nowych, fajnych gier. Natomiast w Pockecie zajmujemy się NGP i 3DS - KILu jako nasz redakcyjny "inspektor Gadżet" dzieli się z Wami osobistymi przemyśleniami w tych kwestiach. Kontynuujemy nasz cykl Zgrentgenów z udziałem czytelników - tym razem pod lupę trafiło Gran Turismo 5. Także wszyscy oczekujący ciekawej publicystyki dostaną tradycyjnie swoją strawę, i to wielką porcję - szczególnie polecamy przegląd mitów dotyczących naszego hobby. [butcher@psxextreme.pl]

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

RECENZJE

 

 

PS3

Bulletstorm

DC Universe Online

Killzone 3

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

Mindjack

Test Drive Unlimited 2

 

X360

Bulletstorm

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

Mindjack

Test Drive Unlimited 2

 

Wii

Raving Rabbids: Travel in Time

 

POCKET

Ghost Trick: Phantom Detective

Inazuma Eleven

Invizimals: Następny wymiar

EyePet

Kingdom Hearts Re:coded

Split/Second: Velocity

 

BEZ TEKTURY

Alien Breed 2: Assault

Angry Birds

Bionic Commando Rearmed 2

ilomilo

Spare Parts

Stacking

 

 

CO NOWEGO?

 

Dark Souls

Final Fantasy Versus XIII

Final Fantasy XIII-2

inFamous 2

Resistance 3

Rodea the Sky Soldier

Tekken Tag Tournament 2

 

PLAYTESTY

Crysis 2

Dragon Age II

Portal 2

Shift 2: Unleashed

 

 

POZOSTAŁE

 

HARDKOR

10 stereotypów dot. gier wideo

Graczpospolita

Od gracza dla graczy

Okiem maniaka

Powrót do przeszłości - GBA

To było grane

 

WARTE UWAGI

3DS w Europie

Czarne konie 2011 roku

Gry jako forma lansu

Komiksy

LBP2 Zone

NGP - następca Sony PSP

Poligon eksperymentalnych pomysłów

Region filmowy

Zgrentgen - Gran Turismo 5

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

 

PS. Dlaczego zapowiedz pojawila sie najpierw w sklepie PE? Na prosbe osob, ktore zasypywaly mnie pytaniami "gdzie jest zapowiedz nowego numeru". Byla, tylko w nietypowym miejscu :P Moze w przyszlym miesiacu bedzie podobnie.

 

 

 

IMGP3698.JPGIMAG0268.jpg

Edytowane przez Fenix
Odnośnik do komentarza

Wszystko ok,tylko wystarczyło napisać,a nie dodać kolejne w oczekiwaniu dni na PPE.Ocena K3 to dla mnie porażka,bo postawienie jej w jednej linii oceniania z MOH i COD:BO to jakiś żart,do tego jak mi się przypomni "dyszka"dla Halo,to pozwala wszczynać myśli spiskowe.Nie bede porównywał Bulleta do K3 bo to różne gry,ale danie oby 9 za grafe to chyba przegięcie,no chyba ze takie zmiany zaszły od dema.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Wszystko ok,tylko wystarczyło napisać,a nie dodać kolejne w oczekiwaniu dni na PPE.Ocena K3 to dla mnie porażka,bo postawienie jej w jednej linii oceniania z MOH i COD:BO to jakiś żart,do tego jak mi się przypomni "dyszka"dla Halo,to pozwala wszczynać myśli spiskowe.Nie bede porównywał Bulleta do K3 bo to różne gry,ale danie oby 9 za grafe to chyba przegięcie,no chyba ze takie zmiany zaszły od dema.

 

Nie rozumiem cie, Halo 3 to genialna gra, chyba najlepszy FPS tej generacji, tak samo jak Halo CE bylo najlepszym FPSem poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

jak zobaczyłem kącik sportowy w takiej formie to az zawyłem z zachwytu. Powrót do gdybania nad taktykami, od maniaków dla maniaków. Tak trzymać!

 

Na minus- znów nie ma Myszaqa w kąciku filmowym, preferuje zwyrola nad walkiewicza

 

 

a recka KZ3 rozpeta piekło pewnie, heh. Ocena dziwi podwójnie bo Butcher zajawial sie KZ2 (jak dla mnie dwójka była przehajpowana np)

 

down@ juz sie zaczyna hehe

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

9 za grafe dla Killzone 3 i Bulletstorma??? Robisz sobie jakieś kpiny Butcher? Najładniejszy FPS tej generacji dostaje 9 w porównaniu z grafą w Bulletstormie? Rozumiem że to polska produkcja i przelewa sie przez Ciebie patriotyzm ale w demku nawet grafa nie zachwycała w BS a tu dostaje 9... Jeżeli Crysis 2 dostanie 10 to przestane wierzyć w wiarygodność tego magazynu zresztą pewnie nie ja tylko :confused:

 

aa i numer oczywiście bardzo dobry, wszystko przeczytane jak narazie do Crisisa 2 :)

Edytowane przez Merson
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer kupilem dzisiaj bez problemow w RUCHU, okladka z Bulletstorm rownie tragiczna co zajawka na forum, lipa. Gry tego kalibru i taka kicha. Obczailem wnetrze i jest co czytac, troche nie pasuja mi 3 strony na zgrentgen i GT5 no ale trudno. Niezla "afera" z ocenami KZ3 i BS - fanboje beda mieli co robic w wolnym czasie, muehehehehe. Widze nawet komiksy, przeczytalem szybko ten w 3D i tendencja jest ta sama co w kinie - 90% filmow w 3D to kicha majaca na celu przyciagnac wieksza ilosc widzow, z komiksem w PSX-E jest podobnie...

 

Odezwe sie jak wiecej poczytam. Szkoda, ze nie pokusiliscie sie na plakat z KZ3 badz BS; byla okazja ku temu.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie rozumiem czemu ludzie sie tak podniecają ocenami, oceny nic nie mówią o grze, skoro skala ocen w grach, nie tylko w psx, to 6-9, z czego ponad połowa gier dostaje 8 albo 9.

 

 

Dokladnie, temat wraca jak bumerang. 8+ to za slaba ocena(juz pomijam, ze nikt w fulla raczej tu nie gral)? Wyglada na to, ze teraz jak cos niedostanie 9 albo 10 to jest crapem, ale to niestety nie jest wina czytelnikow tylko tych, którzy te gry oceniaja. Nie ma co sie rozpisywac. Polecam obczaic Kinomaniaka na TV4 i zobaczyć jak się wystawia rozsadne oceny.

Odnośnik do komentarza

Wyglada na to, ze teraz jak cos niedostanie 9 albo 10 to jest crapem, ale to niestety nie jest wina czytelnikow tylko tych, którzy te gry oceniaja. Nie ma co sie rozpisywac. Polecam obczaic Kinomaniaka na TV4 i zobaczyć jak się wystawia rozsadne oceny.

 

Też to zauważyłam. Od jakiegoś czasu "oceniaczka" w PE ma praktycznie 5 oczek - od 6 do 10 (plusów i minusów pod uwagę nie biorę). Niby ocena 5 ma być tą najbardziej średnią, a tu gry dostają 6 i nazywane są crapami - gdzie ocena 1, 2 czy choćby 3?

Może więc wrócić do pierwotnej oceniaczki ze skalą od 1 do 5 i będzie dobrze?

 

Wracając do tematu, numer oceniam na 8... a nie, sorry, na 5. Średniak taki (okładki mało stylowe, niewiele konkretnych tytułów, średnie felietony, w "Co Nowego" też mało tego nowego).

Może w marcu będzie lepiej. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

takie sie wam to wydaje dziwne?

 

sobie poczytajcie o "aferze" w którym TopWare Interactive (oddział z wbr) kruszy kopie z serwisami internetowymi. W skrócie: serwisy wystawiły Two Worlds II ocene 5, na co rzekomo (rzekomo bo firma zaprzecza) reakcja TopWare była ostra- oznaczał zerwanie kontaktów z tymi serwisami.

 

I stara akcja jak swiat- gra na 5 mimo , ze skala wynosi 1-10 NIE JEST ŚREDNIĄ gra, jak to sugeruje arytmetyka.

 

Bo co obchodzi wydawce czy gra dostanie 5, 6 , 4 czy może 3, skoro sprzedają sie gry z przedziału 8-10, to już nawet pogardza sie "siódemkami".

 

Taka prawda, tak pisali o grach recenzenci odkąd pamiętam, tj 1996 rok (może wtedy mniej, to sie nasiliło) , pisali o grach na 7 jakoby były stratą kasy. I tak jest do dzis, tylko jak mówie- trend jest już bardzo wyraźny.

 

Czy ocena KZ3 jest porażka? Tak, jest. Bo nie pakuje sie tyle kasy w gre, nie ładuje sie ton szmalu w jej promocje (by uczynić ją system-sellerem )by dostała note..taką jaką dostała.

 

 

Black Mamba- racja, temat był swego czasu poruszany. Tak to własnie wygląda z punktu biznesowego , wydawcy analizując dane , doszli do takich wniosków...

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Znowu o ocenach? Tak, jak kiedys ktos tam wystawil Metal Gear Solid 2 ocene chyba 8 i wielki dym. Najwaszniejszy jest tekst i moral jaki z niego plynie - grac czy nie? Warto czy nie? Ocena powinna ludziom IMO zwisac i powiewac, daje jako taki poglad ale burac sie bo gra "X" dostaje ocene 11 a gra "Y" 12 i nie czytac uprzednio obydwu recenzji to IMO nie na miejscu jest. Poczytalem recenzje obydwu, jedna i druga pisal Butch, widze rozsadna argumentacje dlaczego cos jest na minus, a cos na plus i czuje ogromne cisnienie zeby zagrac w jedna i druga. Na co mi ocena? Czemu do dzisiaj budza takie kontrowersje? Nie pojmuje. Najlepiej byloby bez ocen... ;]

Odnośnik do komentarza

Orson dobrze pisze, ale mimo wszystko gra na 7 to wciąż dobra gra której zakup można rozważyć a z tej skali wynika że grami poniżej 9 nie warto sobie zawracać głowy.9+ równe jest "realy good" ? No bez jaj.Muszę skoczyć do kiosku bo przegapiłem dwa ostatnie numery, ale ten wygląda ciekawie : powrót Hiva, kontrowersyjna ocena K3, fajne zapowiedzi i jak zawsze publicystyka na poziomie.

Apropo Killzone 3.Butcher miał okazję skończyć pełną wersję i ocenić CAŁĄ grę, ludzie spuszczają się nad demem a nie jest powiedziane że cała gra trzyma taki poziom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...