Skocz do zawartości

PSX Extreme #163


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, faktycznie. Byłem tak zaaferowany, że nawet nie zauważyłem kto jest autorem recki

 

Tzn. ze recenzja Hiva zlewa sie w jedno z innymi recenzjami w numerze? Zaden autor nie wyroznie sie swoim stylem?? Wszystkie recenzje w PSX-E sa na 1 kopyto? Z 2 strony ciekawe jakby nikt nie wiedzial, ze hiv wraca do numeru i recka nie byla podpisana... Hehehe.

 

Nie, po prostu byłem pod wpływem ekstazy, po przeczytaniu rubryki LISTY i nie zwracałem uwagi na takie rzeczy

 

Nie mówię, że autorzy piszą na jedno kopyto każdą recenzję, bo każdy ma wyrobiony własny styl pisania.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurde, faktycznie. Byłem tak zaaferowany, że nawet nie zauważyłem kto jest autorem recki

 

Tzn. ze recenzja Hiva zlewa sie w jedno z innymi recenzjami w numerze? Zaden autor nie wyroznie sie swoim stylem?? Wszystkie recenzje w PSX-E sa na 1 kopyto? Z 2 strony ciekawe jakby nikt nie wiedzial, ze hiv wraca do numeru i recka nie byla podpisana... Hehehe.

 

Nie, po prostu byłem pod wpływem ekstazy, po przeczytaniu rubryki LISTY i nie zwracałem uwagi na takie rzeczy

 

Nie mówię, że autorzy piszą na jedno kopyto każdą recenzję, bo każdy ma wyrobiony własny styl pisania.

Akurat styl Hiva trudno pomylić z jakimś innym.

Dobrze, że wrócił.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Świetny numer, właśnie go sobie kupiłem i czytam przy ciepłej herbacie :turned: Przeleciałem na razie ogólnie cały numer i zatrzymałem się na listach by po chwili oblać się wspomnianą wyżej herbatą i zauważyć, że mój list został wydrukowany! :blink: Tak zaskoczony to jeszcze nie byłem :) Może nie pokazałem się z jakiejś epickiej strony, nawet nie pozdrowiłem mamy no ale udało się :) Pozdrawiam jeszcze raz redakcję i dziękuje.

Edytowane przez EvilGucio
Odnośnik do komentarza

Właśnie ogarnąłem recenzje Bulletstorma. Rozumiem, że te wulgaryzmy, to tak dla lepszego oddania klimatu miały być, ale mimo wszystko nie mogło mnie opuścić wrażenie jakbym czytał tekst napisany przez jakiegoś rozwydrzonego dwunastolatka. Poza tym numer raczej średni, newsy które zna każdy odwiedzający regularnie PPE, mało zajmująca publicystyka i żenujące już komiksy Kleja. Plus za zgrentgen GT5 z udziałem czytelników.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie ogarnąłem recenzje Bulletstorma. Rozumiem, że te wulgaryzmy, to tak dla lepszego oddania klimatu miały być, ale mimo wszystko nie mogło mnie opuścić wrażenie jakbym czytał tekst napisany przez jakiegoś rozwydrzonego dwunastolatka.

A ja miałem wrażenia całkiem odmienne. Idealnie to pasowała do naszej gry :D

Odnośnik do komentarza

Ogarnalem wreszcie recenzje Bulletstorm autorstwa Butchera, bluzgi i mlodziezowe okreslenia zaczerpniete z gry mialy pewnie budowac klimat recenzji ale nie wyszlo delikatnie mowiac. Recenzja dostala 6 stron, wiekszosc jej tresci to jakies porownania z kosmosu i lanie wody, ze nie wspomne o tych epickich, wugarnych cytatach. Sorras Butch - nedza.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Właśnie ogarnąłem recenzje Bulletstorma. Rozumiem, że te wulgaryzmy, to tak dla lepszego oddania klimatu miały być, ale mimo wszystko nie mogło mnie opuścić wrażenie jakbym czytał tekst napisany przez jakiegoś rozwydrzonego dwunastolatka. Poza tym numer raczej średni, newsy które zna każdy odwiedzający regularnie PPE, mało zajmująca publicystyka i żenujące już komiksy Kleja. Plus za zgrentgen GT5 z udziałem czytelników.

 

Nic dodać, nic ująć. Ostatnio mam wrażenie, że cały magazyn merytorycznie, "klimatycznie" i w ogólności zsuwa się po równi pochyłej.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1298818610' post='2350595']

Nic dodać, nic ująć. Ostatnio mam wrażenie, że cały magazyn merytorycznie, "klimatycznie" i w ogólności zsuwa się po równi pochyłej.

 

Za to z 2 strony portal PPE.pl rosnie w sile, atrakcje i styl co skutkuje mocnym zaniedbaniem wersji papierowej.

 

Pytanie do Sciery - tekstowi Butchera dales "zielone swiatlo" z racji jego stanowiska w PSX-E czy ty nawet nie masz juz wgladu w drukowane teksty? No, dramat panie Przemyslawie. Na tle recenzji nowego numeru magazynu wyroznia sie Hiv, ktory po powrocie wciaz pisze w stylu "pi.e.r.dzacego oszoloma" ale w sposob tak wywazony i nienachalny, ze spokojnie mozna w tym odnalezc okruchy starego, dobrego klimatu PSX-E. Dzieki ci za to, Tomku.

 

O publicystyke jestem pewien, poczytam dalej to sie wypowiem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Przy okazji - jak mniemam większość czytelników PE posiada zapewne na chacie internet, więc tak się tylko zastanawiam, jaki jest w ogóle sens istnienia działu z newsami, skoro w wielu przypadkach dokładnie to samo (słowo w słowo) można przeczytać na portalu? Nie szkoda trochę miejsca, które można przeznaczyć na ciekawsze rzeczy, np. bardziej rozbudowane kąciki? Druga kwestia - razi mnie trochę dział RPG prowadzony przez Zaxa, a dokładnie faworyzowanie przez niego zachodnich erpegów, które praktycznie non stop dostają całą powierzchnię kącika. Rozumiem, że dzisiejsze jRPG, to już nie to samo co kiedyś, ale mimo wszystko dobrze byłoby od czasu do czasu o nich też trochę poczytać (ale nie same krytyczne teksty jak o FFXIII), a nie tylko o produkcjach Bethesdy i Obsidianu. Czasem odnoszę wrażenie, że ten kącik jest bardziej dla samego prowadzącego niż dla czytelników.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Patrząc inaczej , niech kąciki zagoszczą na PPE a nie w PSX EXTREME. Jak widzisz równowaga to podstawa.

 

Najważniejsze zapowiedzi , playtesty to podstawa w piśmie, jak i mniej znanie opisane w skrócie np w pigule.

 

I naprawdę niektórzy nie czytają PPE lub pobieżnie przeglądają ( nie ma to jak poczytać na papierze w kibelku czy łóżeczku ) i dlaczego nagle po tylu latach kupowania miesięcznika mają stracić newsy ?

 

Póki co równowaga między PPE a PSX jest w porządku. Można się czegoś tam przyczepić ale najgorzej nie jest i tak newsy chyba zostały trochę ograniczone ale do końca pewny nie jestem ; )

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

- fajny akcent w postaci powrotu HIV'a, nie obraziłbym się za jego gościnne występy co miesiąc

- jak to zwykle ostatnimi czasy bywa, tragiczne komiksy, naprawdę lepiej przeznaczyć stronę na jakąś łądną reklamę, w sumie cokolwiek niż na kolejnego kotleta Kleja

- gdzie jest Crash z 'Okiem maniaka' :o ??

- mnie recenzja Butch'a nie bulwersuje- taka konwencja współgra z klimatem recenzowanej gry, jest to jednorazowa sprawa więc spoko

- powtórzę po raz kolejny- miejsce łopatologicznych poradników, z których w 99% składają się kąciki sportowy i wyścigowy jest w internecie a nie w magazynie

- jak zwykle bardzo porządne teksty 'okołosprzętowe' KILa

- kącik filmowy, z całym szacunkiem dla Myszaqa, powinien być domeną -tylko i wyłącznie- Walkiewicza

- IMO 3groszówki jakichś gości z jakiejś strony o PS3 czy wystepy czytelników w rentgenie zupełnie nieptrzebne

edit: literówki

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza
[..]większość czytelników PE posiada zapewne na chacie internet, więc tak się tylko zastanawiam, jaki jest w ogóle sens istnienia działu z newsami, skoro w wielu przypadkach dokładnie to samo (słowo w słowo) można przeczytać na portalu?

 

Większość to nie całość. Są jeszcze w tych czasach ludzie bez stałego dostępu do sieci i oni też by chcieli poczytać o nowościach.

Zresztą są też ludzie (jak na przykład ja), którzy ponad czytanie z ekranu monitora przedkładają tradycyjne, z kartki papieru.

Sens więc jest.

 

[...]razi mnie trochę dział RPG prowadzony przez Zaxa, a dokładnie faworyzowanie przez niego zachodnich erpegów, które praktycznie non stop dostają całą powierzchnię kącika. Rozumiem, że dzisiejsze jRPG, to już nie to samo co kiedyś, ale mimo wszystko dobrze byłoby od czasu do czasu o nich też trochę poczytać [...]

 

A nie wziąłeś pod uwagę tego, że Zax nie pisze tak dużo o jRPG, jakbyś tego pragnął, bo po prostu nie ma o czym pisać? :whistling:

 

Trochę szerszego spojrzenia na pewne sprawy życzę.

 

[...]tragiczne komiksy, naprawdę lepiej przeznaczyć stronę na jakąś łądną reklamę, w sumie cokolwiek niż na kolejnego kotleta Kleja

 

Się tego Kleja czepili, a on tylko rysuje. Jak Wam się film nie podoba, to też mieszacie z błotem kamerzystę? <_<

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

super jest w nowy psxie tekst w kaciku wyscigowym "warto wiedziec" do gt5

na pierwszy ogien idzie jak dla mnie hit "jak przejsc B-spec?"

i tak dowiadujemy sie zeby w miare szybko poszlo trzeba dac kierwocy mocny samochod. normalnie szokujaca porada, kurde a ja sie tak meczylem. wyglada ze macie swoich czytelnikow za jakis gamoni

dobry tez jest sposob na specjalne puchary. to nic ze to suche przepisanie angielskich trofikow ktore mozna w wiekszosci (bez paru ukrytych) zobaczyc w menu trofea na swojej ps3 i to wersji PL (nazwa +opis).

mamy tam takie "porady" - high roller - kup drogie auto. wypadaloby napisac ze chodzi a samochod o wartosci co najmniej 100.000 bo taka podpowiedz to nic nie daje

to samo z - sky-high roller- kup wyjatkowo drogie auto czyli trzeba napisac ze chodzi o takie co kosztuje co najmniej 1 milon

Odnośnik do komentarza

(ciach)

Się tego Kleja czepili, a on tylko rysuje. Jak Wam się film nie podoba, to też mieszacie z błotem kamerzystę? dry.gif

Ot, skrót myślowy- nie analizuję podpisów pod komiksem, typu kto za co odpowiada. Ale żeby było sprawiedliwie i żeby Kleju się za bardzo nie smucił to, moim skromnym zdaniem, jego komiksy są jeszcze gorsze pod względem scenariuszowym niż 'rysunkowym', choć w sumie w tej kwestii zawsze było słabo- vide standardowe kiedyś przeróbki dowci.pów, różne suchary wzbogacone o parę wulgaryzmów itp.

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza
A nie wziąłeś pod uwagę tego, że Zax nie pisze tak dużo o jRPG, jakbyś tego pragnął, bo po prostu nie ma o czym pisać? :whistling:

 

Trochę szerszego spojrzenia na pewne sprawy życzę.

Zanim kolejny raz wyjedziesz z takim tekstem polecam wcześniej obadać sytuację erpegów kieszonsolkach. Co jakiś czas wychodzą naprawdę ciekawe pozycje, o których przy odrobinie chęci i kreatywności można naskrobać coś ciekawego. Osobiście wolałbym przeczytać jakiś fajny materiał odnośnie serii Shin Megami Tensei (która na takim DeeSie ma się bardzo dobrze) czy nawet coś w klimatach oldschoolowych, niż opis perków z Fallout: New Vegas na dwie strony.

 

JRPG w każdym razie na dużych konsolach się kończy. Trochę szerszego spojrzenia na pewne sprawy życzę.

 

 

Się tego Kleja czepili, a on tylko rysuje. Jak Wam się film nie podoba, to też mieszacie z błotem kamerzystę? <_<

No w sumie racja, W tym miejscu ochrzan bardziej należy się "scenarzystom" (w ty między innymi Tobie, Luna) za takie głupkowate, daremne pomysły.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji - jak mniemam większość czytelników PE posiada zapewne na chacie internet, więc tak się tylko zastanawiam, jaki jest w ogóle sens istnienia działu z newsami, skoro w wielu przypadkach dokładnie to samo (słowo w słowo) można przeczytać na portalu?

 

Mam net i to całkiem szybki,ale czytanie niusa sprawia mi przyjemność,wystarczy że coraz mniej ludzi pisze listy na rzecz meili.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...