Skocz do zawartości

PSX Extreme #163


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

cwel funkcjonuje na dwóch płaszczyznach: więziennej i potocznej

 

w więziennej to facet, który tyłek służy do pewnych czynności, w potocznej zaś cwelem nazywamy wiejskiego głupko-cwaniaczka

 

xd

 

 

(aż ide sprawdzic jak to butcher zinterpretował)

-------------------------------------------------------------------------

 

chciałbym odnieś sie do felietonu z POPRZEDNIEGO nr, który dopiero teraz przeczytałem, tego o ZOMBI (sory ,z e tutak ale nie chce odkopywac starego tematu)

 

Otórż dawno nie czytałem tak dobrego felietonu!!! autor, praktykant, :

 

1 napracował sie

 

2 ma lekkie pióro

 

3 udanie miksuje znajomosc gier, pop kultury a domyka to ciekawymi socjologicznymi wtrętami

 

czyli ma duży potencjał, o ile bedzie potrafił pisac na tym samym poziomie w przyszłosci. Sciera daj mu szanse

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

super jest w nowy psxie tekst w kaciku wyscigowym "warto wiedziec" do gt5

na pierwszy ogien idzie jak dla mnie hit "jak przejsc B-spec?"

i tak dowiadujemy sie zeby w miare szybko poszlo trzeba dac kierwocy mocny samochod. normalnie szokujaca porada, kurde a ja sie tak meczylem. wyglada ze macie swoich czytelnikow za jakis gamoni

dobry tez jest sposob na specjalne puchary. to nic ze to suche przepisanie angielskich trofikow ktore mozna w wiekszosci (bez paru ukrytych) zobaczyc w menu trofea na swojej ps3 i to wersji PL (nazwa +opis).

mamy tam takie "porady" - high roller - kup drogie auto. wypadaloby napisac ze chodzi a samochod o wartosci co najmniej 100.000 bo taka podpowiedz to nic nie daje

to samo z - sky-high roller- kup wyjatkowo drogie auto czyli trzeba napisac ze chodzi o takie co kosztuje co najmniej 1 milon

 

Muszę się zgodzić, to co się dzieje w kąciku sportowym, a zwłaszcza w wyścigowym przechodzi wszelkie pojęcie. Aż mnie skręca jak myślę że ludzie to piszący otrzymują pieniądze.

Co do sportowego to trochę lepiej niż w numerach poprzednich (np. totalny bełkot opisujący menu) dzięki materiałom czytelników, ale po co te triki wypisane to ja nie wiem - wszystko jest wyjaśnione w samej grze w postaci filmików.

 

Natomiast to co się dzieje w kąciku sportowym wyścigowym to już po prostu zwykłe chamstwo. Nazwy trofeów po angielsku(copy&paste z zagranicznych stron?) z biednymi opisami, podczas gdy to samo (a nawet więcej) i do tego w rodzimym języku mamy w XMB. Do tego wybrano trofea chyba na chybił trafił, bo więcej się nie zmieściło a czymś trzeba było kącik zapchać. Porady też do dupy, zwłaszcza sposób na zarabianie kredytów - autor chyba nie grał w tę grę :/ W opisach ustawień samochodów "waga" zamiast "masa" :(

 

Razi mnie też ciągłe pisanie "tą" podczas gdy powinno się użyć "tę". Na pewno nieustannie błąd ten popełniają Rozbo i Butcher (korekta?).

 

Na szczęście jak zwykle nie zawodzą Kilu i Zax.

 

EDIT: Ach, no i zgrentgen kompletnie w takiej formie mi nie pasuje. Żeby daleko nie szukać dwa cytaty z początku: "obecność zaledwie garstki dokładnie odwzorowanych modeli", "część tras żywcem przeniesiono z GT4". Sorry, ale to jest kompletny brak ważenia słów. Jak chcę poczytać nieprzemyślane słowa niepodparte jakąkolwiek odpowiedzialnością to mam od tego Internet, nie potrzebuję kolejnych buraków w gazecie. Albo to filtrujcie jakoś, albo niech autorzy się podpisują imieniem i nazwiskiem.

Edytowane przez Pajac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

super jest w nowy psxie tekst w kaciku wyscigowym "warto wiedziec" do gt5

na pierwszy ogien idzie jak dla mnie hit "jak przejsc B-spec?"

i tak dowiadujemy sie zeby w miare szybko poszlo trzeba dac kierwocy mocny samochod. normalnie szokujaca porada, kurde a ja sie tak meczylem. wyglada ze macie swoich czytelnikow za jakis gamoni

dobry tez jest sposob na specjalne puchary. to nic ze to suche przepisanie angielskich trofikow ktore mozna w wiekszosci (bez paru ukrytych) zobaczyc w menu trofea na swojej ps3 i to wersji PL (nazwa +opis).

mamy tam takie "porady" - high roller - kup drogie auto. wypadaloby napisac ze chodzi a samochod o wartosci co najmniej 100.000 bo taka podpowiedz to nic nie daje

to samo z - sky-high roller- kup wyjatkowo drogie auto czyli trzeba napisac ze chodzi o takie co kosztuje co najmniej 1 milon

 

Muszę się zgodzić, to co się dzieje w kąciku sportowym, a zwłaszcza w wyścigowym przechodzi wszelkie pojęcie. Aż mnie skręca jak myślę że ludzie to piszący otrzymują pieniądze.

Co do sportowego to trochę lepiej niż w numerach poprzednich (np. totalny bełkot opisujący menu) dzięki materiałom czytelników, ale po co te triki wypisane to ja nie wiem - wszystko jest wyjaśnione w samej grze w postaci filmików.

 

To co się dzieje w kąciku sportowym to już po prostu zwykłe chamstwo. Nazwy trofeów po angielsku(copy&paste z zagranicznych stron?) z biednymi opisami, podczas gdy to samo (a nawet więcej) i do tego w rodzimym języku mamy w XMB. Do tego wybrano trofea chyba na chybił trafił, bo więcej się nie zmieściło a czymś trzeba było kącik zapchać. Porady też do dupy, zwłaszcza sposób na zarabianie kredytów - autor chyba nie grał w tę grę :/ W opisach ustawień samochodów "waga" zamiast "masa" :(

 

Razi mnie też ciągłe pisanie "tą" podczas gdy powinno się użyć "tę". Na pewno nieustannie błąd ten popełniają Rozbo i Butcher (korekta?).

 

Na szczęście jak zwykle nie zawodzą Kilu i Zax.

 

EDIT: Ach, no i zgrentgen kompletnie w takiej formie mi nie pasuje. Żeby daleko nie szukać dwa cytaty z początku: "obecność zaledwie garstki dokładnie odwzorowanych modeli", "część tras żywcem przeniesiono z GT4". Sorry, ale to jest kompletny brak ważenia słów. Jak chcę poczytać nieprzemyślane słowa niepodparte jakąkolwiek odpowiedzialnością to mam od tego Internet, nie potrzebuję kolejnych buraków w gazecie. Albo to filtrujcie jakoś, albo niech autorzy się podpisują imieniem i nazwiskiem.

 

To chodzi ci w końcu o kącik sportowy czy wyścigowy ?

 

Z tego co się orientuje to Bucher robi korektę.

 

Z twoim zdaniem n/t zgrentgenem zgadzam się całkowicie.

Odnośnik do komentarza

A ja mam dowody na to, że w nowym PSXE nastąpił cud tego świata: podróż w czasie, Powrót Do Przeszłości!

 

Otóż czytam sobie list "hejtera" - "Kubusia Szklaneczki" w dziale z listami. I śmieję się, i oczami przewracam nad porażającą głupotą tegoż hejtera, lecz coś mnie tknęło. Rany! Toż ja to już gdzieś czytałem. Ten list, lata temu!

 

Zaglądam do kolekcji starych czasopism i co znajduję?

 

"Top Secret", numer 2/1994, strona 32, dział z listami:

 

33ehdme.png

 

A w wersji tekstowej, na wypadek, gdyby obrazek się popsuł:

 

"Jesteście niedorobioną gazetką. (...) W ogóle spadliście na psy i żygać mi się chce na ten wasz TS. Przestaję was czytać! (...) Jesteście DOWNAMI i na niczym się nie znacie. Waszymi bezpodstawnymi tekstami nie zatrójecie życia Atarowcom, commodorowskie dupki!!! (Zachowano pisownię oryginału -red.)

Krzyś Kubeczko"

 

Z tego wniosek, że ś.p. Krzyś Kubeczko, swego czasu słynna postać, powrócił na Ziemię i zmienił swe sympatie growe, lecz nowych listów wymyślać mu się nie chciało...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Porównywanie Bulettstorm'a do Kilzonne 3 to dla mnie porażka szczerze to ani jedna ani druga gra nie zachwycają ale Bullet to gra na 6+ w porywach.Do tego nie lubię jak ktoś w wstępniaku promuje swój sklepik.

 

A już brzmiało tak fajnie,dopóki nie dałeś Bulletowi 6+,teraz jak bede pisał o tym zagadnieniu,w najlepszym wypadku bede postrzegany jako fanboy

Odnośnik do komentarza

Jaka tam niezła. Akurat wypocin ś.p. Krzysia nie sposób nie zapamiętać. Jest powód, dla którego był on postacią kultową.

Miałem dokładnie to samo spostrzeżenie ;)

Niestety o ile Krzyś Kubeczko był oryginalny i na swój sposób uroczy, tak Kubuś Szklaneczko jest jego słabą kopią

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

numer przeczytany w połowie (zakończony na recenzji Bulletstorma) , dwa spostrzeżenia:

 

- spodobała mi sie zapowiedź Crysisa 2 autorstwa Rozba

 

- recenzja KZ 3 w porównaniu do Bulletstorma to pomyłka- mam na mysli objetosc oraz zainteresowanie tytułem 9w sensie, ze CHYBA- jak mniemam- wiecej osób mimo exclusivea - czekało na KZ3)

 

- recenzja Bulletstorma. Butcher sorry ale dałeś po jajkach. Recenzja wyszła fajna ale (chociaż rozumie twój zamysł) to szpikując ją wulgaryzmami wyszło szczeniacko i zniweczyłes swój trud. I nie zrozummy sie źle, bo mamy tu do czynienia z paradoksem. Generalnie magazyny o grach cierpią na kompleks "jesteśmy dla dzieci"

, dlatego nie wolno było przez lata napisac nawet "du.pa" , dla kontrastu podam , ze w newsweek'u z przed dwóch tygodni widnieje felieton o stokłosie (tym senatorze z zarzutami ) z nagłówkiem "może i suki.insyn ale nasz" I zero cenzury. A to taka kulturalna "gazeta" i "taka powazna"...

 

do czego zmierzam? otóż wulgaryzm wulgaryzmowi nie równy, liczy sie ko0nteks i zasadność użycia. Czas pozbyc sie kompleksów "piszemy dla dzieciuf to nie możemy pokazać krzty cycka ani zakląc". Nie , to nie miesiecznik dla bigotów. ale z drugiej strony to co zrobił Butcher jest strzałem w klejnoty, tj poniżej pasa. A oceny za grafike dla KZ3 i Bulletstorma (obie dostaja 9) to jakas pomyłka, Butcher bez jaj, przeciez jest tu róznica klas , oczywiscie róznica klas mozliwa w ramach danej generacji konsol....

 

aha, mi tez wypadła strona z recka TDU...własnie , dobra recenzja Hiv, udany come back. Hiv przezywa chyba drugą młodosc (grową ) , na swej stronce chwali sie, ze scalakował KZ 3 , w recce mówił , ze mu po głowie chodziło calakowanie TDU...tak trzymac!

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

A oceny za grafike dla KZ3 i Bulletstorma (obie dostaja 9) to jakas pomyłka, Butcher bez jaj, przeciez jest tu róznica klas , oczywiscie róznica klas mozliwa w ramach danej generacji konsol

 

A najdziwniejsze jest to że ogólnie butch zachwyca się 3D w K3 i grafika,a później daje 9.Ja bym jeszcze dorzucił porównanie Bulleta do Killzone i zaczęcie recenzji K3 od wychwalania Bulleta.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze rozwiazaniem byloby rozdzielanie tzw. recenzji nr pomiedzy redaktorow. Rozumiem, ze fpsy to dzialka Butcha, ale nie powinno to doprowadzac do tak kuriozalnych sytuacji, jak ta ktora ma miejsce teraz. Chyba, ze PE celuje w kontrowersyjny image niczym angielski Edge.

Odnośnik do komentarza

Czas najwyższy rzucić już w oceniaczce dychę za grafę, inaczej znowu wyjdzie lipa,że cała generacja dostała max 9 ; )

 

Znacie już możliwości sprzętu, i wprost NALEŻY którejś wypaśnej graficznie grze dać 10.

 

 

Sądzicie ,że na obecną generację będzie ładniejsza gra FPP niż K3? Przykładów mogę mnożyć. Jeszcze rozumiem,że byliście ostrożni na początku, co dana konsola pokaże itp. Ale teraz już wszystko wiadome.

 

Na co czekacie? Może to i szczegół ale diabeł tkwi w szczegółach ; )

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

A oceny za grafike dla KZ3 i Bulletstorma (obie dostaja 9) to jakas pomyłka, Butcher bez jaj, przeciez jest tu róznica klas , oczywiscie róznica klas mozliwa w ramach danej generacji konsol

 

A najdziwniejsze jest to że ogólnie butch zachwyca się 3D w K3 i grafika,a później daje 9.Ja bym jeszcze dorzucił porównanie Bulleta do Killzone i zaczęcie recenzji K3 od wychwalania Bulleta.

Mi się wydaje że ocena za grafikę dotyczyła chyba tej standardowej strony 2d.3d to na razie excluziv dla nielicznych i póki nie stanie się standardem nie powinno być brane pod uwagę w ocenie końcowej za grafę.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
A oceny za grafike dla KZ3 i Bulletstorma (obie dostaja 9) to jakas pomyłka, Butcher bez jaj, przeciez jest tu róznica klas , oczywiscie róznica klas mozliwa w ramach danej generacji konsol
A najdziwniejsze jest to że ogólnie butch zachwyca się 3D w K3 i grafika,a później daje 9.Ja bym jeszcze dorzucił porównanie Bulleta do Killzone i zaczęcie recenzji K3 od wychwalania Bulleta.
Mi się wydaje że ocena za grafikę dotyczyła chyba tej standardowej strony 2d.3d to na razie excluziv dla nielicznych i póki nie stanie się standardem nie powinno być brane pod uwagę w ocenie końcowej za grafę.

 

Zawsze jak gra czegoś nie ma,to są minusy,pierwsze słyszę by nie oceniać na plus czegoś co jest dobre i robi duża różnicę :P Zgadzam się że 3D ma na razie garstka osób,co nie znaczy że nie należy uwzględnić tego w ocenie,załóżmy ze jakaś inna gra będzie miała np. dodatek zapachowy,to zaczniemy go oceniać jak wszyscy będą mieli,czy 60% użytkowników?

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Jaka tam niezła. Akurat wypocin ś.p. Krzysia nie sposób nie zapamiętać. Jest powód, dla którego był on postacią kultową.

Miałem dokładnie to samo spostrzeżenie ;)

Niestety o ile Krzyś Kubeczko był oryginalny i na swój sposób uroczy, tak Kubuś Szklaneczko jest jego słabą kopią

I do tego istniał nie tylko w Internecie. Największy hejter wszechczasów. Wspomnienia...

 

Numer całkiem ciekawy, ocena K3 całkiem sprawiedliwa jak na moją osobistą skalę(nie ustalił jej producent Bulleta, a zwykłe przejedzenie konwencją).

Sebastian Ś.- gry na tą generację już niejednokrotnie dostawały 10 za grafikę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

W czasach jak CoD królował, aż tylu FPSów nie było na rynku, a teraz wychodzi tylko to, stąd przejedzenie, które widać i Butcherowi doskwiera. Bullet chociaż delikatnie zbacza z utartej ścieżki i to mogło zadecydować o wyższej ocenie. Fakt, że jeżeli K3 dostał 9 za grafę, to nie sposób dać tej samej oceny konkurencji.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

@up: Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

Właśnie na kibelku przeczytałem reckę o nowym Test Drive i zastanawia mnie dlaczego ta gra dostała 7+. Czytając miałem wrażenie, że to gra na nie więcej jak 6-. Gra wyścigowa w której model jazdy ssie dostaje 7+, hmm...

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...