Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

7:00

Platki owsiane 70g

3 jaja kurze całe

 

11:35

Serek wiejski 200g

Chleb zytni pelnoziarnisty 100g

 

 

14:30

Ryz 80g

Piers z kurczaka 80g

Oliwa z oliwek 15ml

 

 

17:00

Chleb żytni pełnoziarnisty 100g

Pierś z kurczaka 100g

 

 

20:00

Tunczyk w wodzie 100g

Chleb zytni pelnoziarnisty 100g

 

 

22:00

Twarog chudy 100g

Oliwa z oliwek 10g

 

Czym mogę zastapić serek wiejski i tunczyka? Bo za drogo mnie to wyniesie.

 

Myślicie, że z taką dietą i domowymi ćwiczeniami(teraz robię trening 100 pompek, podciąganie na drążku i może hantelke 5kg dorzuce) idzie coś osiagnąć? Dużych ambicji nie mam, ot chciałbym przestać być 70kg szczurem na strzała

Edytowane przez ghost1500
Odnośnik do komentarza

Ja zanim poszedłem na siłkę,przez 5 lat podciągałem się w domu i pompowałem,na starcie ważyłem 65 kg a wyciskałem 80 kg na klatę,także coś to da,ale nie miałem nawet podstaw diety.Kazeina z twarogu jest przyswajana tylko w 50%,więc to wcale nie jest tanie źródło białka,myślę że jajka wyjdą lepiej a i tuńczyk rozdrobniony na wodzie idzie wyrwać za 3 zeta-zresztą za często go jeść się nie powinno ze względu na rtęć.

Odnośnik do komentarza

To jest dieta z kfd na masówke dla osób ważacych 60kg, ja waże 8kg więcej ale jak obliczyłem wzorem moje zapotrzebowanie kaloryczne(niska aktywnosc fizyczna podczas dnia) to wyszło mi 2500 czyli tyle ile daje ta dieta. A ta dieta na 70kg to racze dla osób ćwiczących regularnie więc myślę, że pompkami tego nie spalę i tylko się tłuszczem zaleje. I tak mam problemy z bebzonem bo jak przytyje 2-3kg to idzie wszystko w brzuch

Odnośnik do komentarza

Krowie mleko jest nie zdrowe dla człowieka, handlujcie z tym. 

czyli przez 28 lat zatruwałem swój organizm mlekiem, mam jakieś utajone choroby o których nie wiem ? nie licząc poważnego wypaku drogowego , to w życiu sobie nic nie złamałem ani nie zwichnąłem i nie skręciłem. na siłowni nie miałem żadnej znaczącej kontuzji. 

 

za dzieciaka pijełem tylko surowe mleko, teraz pasteryzowane, ale spokojnie mógł bym dopłacać, jak bym miał dostęp do surowego

Odnośnik do komentarza

 

Krowie mleko jest nie zdrowe dla człowieka, handlujcie z tym. 

czyli przez 28 lat zatruwałem swój organizm mlekiem, mam jakieś utajone choroby o których nie wiem ? nie licząc poważnego wypaku drogowego , to w życiu sobie nic nie złamałem ani nie zwichnąłem i nie skręciłem. na siłowni nie miałem żadnej znaczącej kontuzji. 

 

za dzieciaka pijełem tylko surowe mleko, teraz pasteryzowane, ale spokojnie mógł bym dopłacać, jak bym miał dostęp do surowego

 

 

http://pracownia4.wordpress.com/2011/04/26/dlaczego-mleko-jest-takie-zle/

 

mleko ponoć zakwasza krew i wypłukuje wapń z organizmu

Odnośnik do komentarza

Warto poznać mechanizmy.Zakwasza kazeina,gdyż jest słabo trawiona(szczególnie białe twarogi)i zalega w jelitach,kwasi się,może lepić się do jelit zmniejszając z wiekiem światło jelita,a z wapniem jest taka sprawa jak opisywałem,aby on się wchłonął,potrzeba magnezu,czyli jak wypijemy litr mleka,dostarczamy ok. 1000 mg wapnia,do niego potrzebne jest 500 mg magnezu,z mleka dostarczamy jakieś 100 mg,jeżeli nie uzupełnimy reszty to organizm pobierze go z kości(gdyż kości to magazyn magnezu w organizmie)przy okazji wywalając też z nich wapń.Dla mocnych kości ważniejszy jest magnez niż wapń,ponieważ wapń jest ogólnodostępny,z dobrym magnezem jest słabo,bo na ogół jest z błonnikiem,który upośledza jego wchłanianie,także jak dostarczamy zbyt mało magnezu to skurcze to tylko jeden z objawów,następne to osłabienie struktury kości.

 

 

Linki to ciekawych artów:

 

http://www.biosila.pl/content/view/419/302/

http://www.eioba.pl/a/1oaf/temat-kontrowersyjny-mleko

http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/nietolerancja-mleka

http://motyl.wordpress.com/2008/04/27/czy-mleko-szkodzi-dorosli-i-dzieci/

http://pracownia4.wordpress.com/2011/04/26/dlaczego-mleko-jest-takie-zle/

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

a nie jest tak, że do metabolizowania wapnia jest potrzebna witamina e z której mleko pasteryzowane jest wyprane ? gdzieś chyba słyszałem, że producenci mleka dodają ją sztuczną zsyntetyzowaną. ciekawe którzy i czy u nas.

 

na temat zła jakim jest mleko jest od zayebania artykułów. już mi się nie chce ich czytać. z mleka na pewno nie zrezygnuje, chuy najwyżej umre niedługo. w ogóle bruce lee pił mleko, może dlatego się przekręcił. arnold też, ale ten skubany jeszcze żyje.

no i mój dziadek codziennie pił mleko, żył 90 lat i mase szlugów przy tym wypalił i wódy wyłoił. ale niepasteryzowane z bakteriami  dżumą i cholerą. za pare lat mogą się ukazać "najnowsze badania" i wyjdzie że mleko jest jednak super a w tej kazeinie na jelitach rosną bakterie dragon balla dające nieśmiertelność i nieskończoną amunicję

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym przyswajaniu 50% z twarogu albo jakimś linkiem zarzucić?

Ja zanim poszedłem na siłkę,przez 5 lat podciągałem się w domu i pompowałem,na starcie ważyłem 65 kg a wyciskałem 80 kg na klatę,także coś to da,ale nie miałem nawet podstaw diety.Kazeina z twarogu jest przyswajana tylko w 50%,więc to wcale nie jest tanie źródło białka,myślę że jajka wyjdą lepiej a i tuńczyk rozdrobniony na wodzie idzie wyrwać za 3 zeta-zresztą za często go jeść się nie powinno ze względu na rtęć.

Odnośnik do komentarza

Ja zanim poszedłem na siłkę,przez 5 lat podciągałem się w domu i pompowałem,na starcie ważyłem 65 kg a wyciskałem 80 kg na klatę,także coś to da,ale nie miałem nawet podstaw diety.Kazeina z twarogu jest przyswajana tylko w 50%,więc to wcale nie jest tanie źródło białka,myślę że jajka wyjdą lepiej a i tuńczyk rozdrobniony na wodzie idzie wyrwać za 3 zeta-zresztą za często go jeść się nie powinno ze względu na rtęć.

 

Kazeina jest przyswajalna w 70-80% więc nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza

Nie jak już coś tylko kazeina z twarogu ma CO NAJMNIEJ 70% wchłanialność a ten link który zapodałeś to pier.dolenie sponsorowanych wielkogłowych którzy napisali to tylko dlatego żeby schodził proch. Nie ma, nie będzie i nie było nic lepszego na noc niż twaróg z łyżką oliwy.

W twarogu nie ma kazeiny tylko kazeinian wapnia,poczytaj o procesie produkcji twarogów.Nie wiem po co pisali źle o kazeinianie wapnia,skoro do nie dawna mieli go w ofercie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...