Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, w przyszłym tygodniu zrobie sobie pierwsze roztrenowanie od czasu kiedy zacząłem cwiczyc (marzec). Przez te 9 miesięcy opuściłem raptem 3 treningi z powodu przeziębienia ;).

Zgodnie z radą Kazuba odpuszcze treningi zupełnie, bo czuje dzisiaj że naprawde by mi sie to przydało. Jak w takim tygodniu mam ustawic sobie jedzenie? Obecnie jem około 4000kcal i waga znowu lekko stanęła w miejscu :P.

Powinieneś teraz robić 2 a nawet 3 przerwe w cwiczeniach a nie 1.

Odnośnik do komentarza

Nie musisz wogole rezygnowac z cwiczen. Wystarczy ze bedziesz robil nieco wiecej powtorzen z zapasem.

 

Trening w okresie regeneracyjnym - Cykl ten stosujemy po każdym ciężkim cyklu, np. budowania siły. Jest to czas, w którym dajemy mięśniom trochę potrzebnego im luzu. Czas jego trwania jest ściśle zależny od stopnia intensywności treningów w cyklu poprzedzającym i wynosi od 2 do 4 tygodni. Obciążenia, jakie stosujemy pozwalać mają na swobodne wykonanie 12-15 ruchów w każdej serii( z zapasem 2-3 powtórzeń, których oczywiście nie wykonujemy).Ilość serii na poszczególne grupy zbliżona do okresu budowania masy. Długość przerw pomiędzy seriami ok.2 minut-przy ćwiczeniach typowo siłowych(jak np. wyciskania, przysiady)-do 3-3,5 minuty. Każdą grupę trenujemy raz na 5-6 dni. Dobór ćwiczeń jest sprawa indywidualną-jest to także czas leczenia ewentualnych kontuzji(takich, które pozwalają na kontynuowanie treningów)i pod tym kątem można układać plan ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy to trzeba spelniac powyzsze warunki by miec prawo treningu regeneracyjnego? Ja np taki stosowalem bo psychicznie sie lepiej czulem, ze mimo wszystko bylem na silowni i cos jednak zrobilem, nawet na pol gwizdka. No i ogolnie twoj argument uwazam za slaby imo. No ale zeby nie bylo, to calkowita przerwa tez mu nie zaszkodzi, choc wg mnie, jest ona do zastapienia lekkim treningiem a efekt bedzie tez dobry jak nie lepszy.

Odnośnik do komentarza

Pany, chce kupić patelnie tylko sie na tym nie znam. Bo ta moja jest ch.uja warta. Co polecacie? Ma mi służyć głównie do placków i kuraka na oleju pam. Tylko nie wyjeżdżac mi z pateniami za 2 stówy od razu

Bierz tefal. Bardzo dobra patelnia z teflonem na powierchni (ich patent). Mam kilka z tej firmy i na żadnej się jeszcze nie zawiodlem. Cena też niezla (np w kauflandzie często mają na nie promocje)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co spartakusy jadaja na sniadanie i w pracy/ szkole? Podrzuccie jakies przepisy na jedzonko, ktore niekoniecznie wymaga jakiegos ogromnego skilla w kuchni i najlepiej, zeby nie zajmowalo duzo czasu.

1. jajecznica, 3 kromki chleba z wędliną

2. placek, czyli jajka, owsiane, łyżka miodu, smaruje masłem orzechowym albo dżemem

3. owsiane, łyżka kawy, łyżka miodu, cynamon, wszystko zalewą gorącą wodą, dodaje do tego 5 jajek, samo białko (oczywiście wcześniej usmażone)

 

Trzy różne warianty na pełnowartościowe śniadanie.

Odnośnik do komentarza

Jak nie mam ochoty na drugiego kurczaka w ten sam dzień, to robie sobie jajecznice z 6 jajek, 100g łososia wędzonego, cebuli, czasem dodaje boczku a do tego pomidorek i chleb żytni. Zaje.bioza  :)

 

Ostatnio na prawde dosc mam tych dwóch podobnych posiłków dziennie (makaron/kasza/ryż + kurczak/ryba + warzywa/sałata) i zastanawiam sie czym mógłbym to zastąpic (ten pierwszy, który jem poza domem, zazwyczaj zimny :confused:). Odżywki białkowe nie wchodzą w grę.

Jakaś dobra szynka z drobiu, ewentualnie kurczak + bułka żytnia + ogórek/pomidor byłaby ok? Zimnego ryżu i makaronu mam po dziurki w nosie.

Potrzebuje mniej więcej 180g białka (89kg na wadze), obecnie mam około 125g z kurczaka, 20g z jajek i 25g z serka wiejskiego.

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...