Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam diete "na mase" i zjadam 3 paczki bialego ryzu dziennie. W dni trenningowe 4. Do tego omlet, banany miecho itp.

Ryz bialy to 1.60 zł za paczke, a brązowy już 3 zł. 

Czy zdrowo jest zjadać tyle białego? Kiedy mogę, to próbuje własnie ziemniakami czy kaszą zastąpywac ryz, ale tak wychdozi najtaniej i najszybciej.

Ryż wg mnie smaczniejszy i kupuję w Kauflandzie za 2,29 za 400 gram. Za 1.coś masz tam kaszę (10min gotowania). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dzieki!

 

szybkie pytanie: po trenningu wegle + dzem/banan dojrzaly i po tym bialko - dobre rozwiazanie? 

 

Zaraz po treningu mozesz np ten biały ryz tez szamac

 

Co do wegli, to nie staraj sie jesc w kolko jednego bo ci szybko zbrzydnie. U mnie na pólce zawsze jest ryz biały, basmati, brązowy, kasza jaglana, kasza gryczana, makaron brązowy i ziemniory. Tylko przy ziemniakach trzeba pamietac ze sa mniej kaloryczne od reszty.

Odnośnik do komentarza

 

dzieki!

 

szybkie pytanie: po trenningu wegle + dzem/banan dojrzaly i po tym bialko - dobre rozwiazanie? 

Zaraz po,oczywiście w zależności jak ciężki to był trening od 0,5 do 1 gr węgli prostych na 1 kg masy ciała i ok. 15-20 gr szybko wchłanialnego białka(WPC,WPI lub WPH)

 

 

ok, wiec np paczka ryzu rozgotowanego 100g bedzie ok, bo on przeciez ma tam nie wiem, 70 okolo? :) 

 

Kazub - po tym posilku  co wyzej napisalem,  tak po 30-40 min, zawsze jem normalny, wiec bez obaw.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem typowym ekto który na starość postanowił przybrać troche na masie (metabolizm coś nie chce mi zwalniać ;)) i jak czytam ile potraficie zjeść to brzuch z automatu zaczyna mnie boleć. Ryż starasznie mnie zapycha. Jakieś ćwiczenia na rozciągnięcie żołądka? ;)

 

bez obaw. Jak przeczytalem 4x dziennie ryz kurczak warzywa to mialem odruch wymiotny. Ale dzien po dniu, dostosowałem się - to nic strasznego :)

Odnośnik do komentarza

Jedzenie to tam uj. Jak się zrobi takie akuratne porcje, można jeść i jeść. Dla mnie najgorsze jest przygotowywanie tego. Po raz kolejny próbuje wrzucić mięcha trochę, ale większość zdecydowana idzie w tłuszcz, definicja spada (no siła chociaż do przodu). 

 

Macie jakiś patent, że raz na 3 dni robicie jedzenie, czy codziennie poświęcanie trochę, żeby na następny dzień mieć?

Odnośnik do komentarza

Co dodac do diety by podbić kcal?

 

wychodzi mi niecałe 3000 dziennie:

 

5 jajek,oliwa, 100g owisanych, banan

4x kasza+700g kuraka w sumie +warzywka

przekaska: masło orzechowe

 

kolacja? twaróg/serek wiejski z bananem i sucharami na smaczek

 

moze zainteresować sie gainerem? Chcialbym dobic do 3500 kcal.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...