Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przyszlo mi cos do glowy, nie wiem czy temat byl juz poruszany ale zastanawiam sie jak nintendo wyobraza sobie trzymanie tego kloca podczas uzywania ekranu dotykowego, czy kciukiem? Wtedy mamy dostep do brzegow ekranu, zeby porobic cos wiecej trzeba puscic jedna reka i w dodaku wziac stylusa, wtf? Stylus, trzymanie kloca jedna reka, juz widze jaka to wygoda

 

W ogole kpiną jest ze N nadal nie potrafi wprowadzic ekranu dotykowego tylko caly czas uzywa naciskowego z stylusem

 

Ogolnie caly ten pad wydaje mi sie jedna wielka porazka, co nie musi oznaczac zlej sprzedazy bo stare wii to tez porazka a sie sprzedalo

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wlasnie przyszlo mi cos do glowy, nie wiem czy temat byl juz poruszany ale zastanawiam sie jak nintendo wyobraza sobie trzymanie tego kloca podczas uzywania ekranu dotykowego, czy kciukiem? Wtedy mamy dostep do brzegow ekranu, zeby porobic cos wiecej trzeba puscic jedna reka i w dodaku wziac stylusa, wtf? Stylus, trzymanie kloca jedna reka, juz widze jaka to wygoda

 

W ogole kpiną jest ze N nadal nie potrafi wprowadzic ekranu dotykowego tylko caly czas uzywa naciskowego z stylusem

 

Ogolnie caly ten pad wydaje mi sie jedna wielka porazka, co nie musi oznaczac zlej sprzedazy bo stare wii to tez porazka a sie sprzedalo

 

Nie wiem o co Ci chodzi z tym, że granie za pomocą tego kontrolera będzie niewygodne. Przecież nie musisz tego pada trzymać w łapach. Podczas funkcji dotykowych możesz położyć pada na stoliku czy nawet podłodze. Jeśli chodzi o ergonomię to Ninny zawsze wychodziło obronną ręką. A stylus jest bardzo użyteczny i ekranik się nie brudzi, więc też nie wiem do czego pijesz ;(.

 

Poza tym developerzy tak to rozwiążą, żeby sytuacje takiej jaką tutaj opisałeś nie miały miejsca podczas grania, właśnie ze względu na wygodę. A co do Wii, cóż, właśnie sobie sprawiłem tą konsolę ze względu na śmiesznie niską cenę i przyznam, że to całkiem miła odskocznia od PS3. Jest też kilka gier, w które warto zagrać. Cieszę, że przy Wii U japoński gigant stawia na konkretne gry (BF3, Batman: Arkham City, Aliens: Colonial Marines, Ninja Gaiden III i reszta).

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

DonSterydo - ale ameryke odkryłeś. Kinecta też można kupić o 150 zł taniej a przecież sprzedał się w tylu milionach. Kinect jest o wiele tańszym sprzętem - jak nam to wytłumaczysz znawco rynku?

 

 

A orientujesz się chociaż jak bardzo sprzedaż Kinecta zwolniła ? Nie ? No właśnie...

Odnośnik do komentarza

DonSterydo - ale ameryke odkryłeś. Kinecta też można kupić o 150 zł taniej a przecież sprzedał się w tylu milionach. Kinect jest o wiele tańszym sprzętem - jak nam to wytłumaczysz znawco rynku?

 

 

A orientujesz się chociaż jak bardzo sprzedaż Kinecta zwolniła ? Nie ? No właśnie...

 

"Kolego" a sprzedaż 3DSa niby przyśpieszyła? Nie? No właśnie...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najważniejszą kwestią dla Nintendo jest teraz to ile użytkowników Wii nabędzie ich nową konsolę. Biorąc pod uwagę, że granie na Wii było przelotną modą ja bym obstawiał właśnie jakieś 50%, jak David Jaffe. Wii sprzedawało się w zatrważających rekordowych ilościach właśnie dzięki takim osobom. Jedna z ankiet przeprowadzonych w Stanach w okresie największych sprzedaży wykazała, że na każdą konsolę Wii przypada 0,5 kupionych gier tzn. że niektórzy użytkownicy nie kupili żadnej dodatkowej gry. Grali tylko Wii Sport, który był dołączony do konsoli.

 

 

Czy ja wiem, wejdź sobie na VGchartz, okazuje się że na Wii jest znacząco więcej sprzedanych gier niż na X360 i PS3:

 

List najlepiej sprzedających się 500 tytułów(dane z VGchartz):

 

643.81 - Wii

393.92 - PS3

488.58 - X360

 

Oczywiście mowa tu o milionach sztuk, co jednak nie zmienia faktu że wiele gier stricte growych sprzedało się bardzo słabo w porównaniu do innych ex'ów(Metroid Other M, Muramasa, Fragile i wiele wiele innych).

 

Co do Wii U, ja bardziej od kontrolera obawiam się że twórcy będą często w grach multi po splicie znowu wymyślać cuda na kiju związane z Wii lotem a bardzo wielu się wypaliło i nie sądzę żeby multi po splicie był częstym przypadkiem(może to i lepiej może dzięki temu skupią się na multi po sieci) no i co właśnie mnie boli to brak większego zainteresowania Nintendo w usprawnieniu swoich mizernych usług sieciowych, 3DS dalej daje dupy tak jak Wii i DS, nawet nie można własnych matchy hostować jeżeli nie grasz ze znajomymi no dla mnie to absurd. I pewnie z Wii U wcale lepiej nie będzie(obym się mylił)niby najważniejsze są gry ale żeby gry pokroju Battlefielda miały prawo bytu na ich konsoli to usługa sieciowa musi być przynajmniej taka jak na PS3.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może nie na temat, ale od 12 Sierpnia mają drastycznie spaść oficjalnie ceny 3DSa. To świadczy o tym, że Nintendo jednak bada rynek i widzi, że nie jest dobrze. 3DS nie wypalił. Sam bym się jednak nie przyczepił do ceny tylko do co prawda dobrych gier na niego, ale to już było (DreamCast tak umarł?) Mam nadzieję, że przy starcie Wii U dobrze przeanalizują co jest najważniejsze dla graczy, bo może causalom online nie w głowie ale bez tego ich platforma się po prostu nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wątpię by to były jakieś informacje zwalające z nóg. Jeśli takowe w ogóle są musimy poczekać na E3.

A czy przypadkiem WiiU nie miało wyjść w pierwszej połowie roku (czyli przed E3)?

Ale fakt, że jakiś zaskakujących informacji pewnie nie podadzą i jak już to będziemy musieli czekać do jakieś (pewnie gdzieś tak końcem zimy/początkiem wiosny) konferencji Nintendo poświęconej tylko WiiU.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Co każdy chce usłyszeć:

 

"Dobra, przegięliśmy z tym kontrolerem z wyświetlaczem, nie jest to gadżet na którym warto opierać kolejne pięć lat naszych gier, robimy Wii HD z ulepszonym Wiimotem"

 

Czego nie chce usłyszeć:

 

"Wii U to zaje'bisty pomysł, nareszcie będziecie mogli zobaczyć Super Mario Galaxy 3 na swoim kontrolerze. Nie chcecie tego przegapić, bo to ostatnia gra, jaką wydamy przez zbankrutowaniem".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

WiiU jednak zadebiutuje na rynku jednak po E3 2012:

 

Parę z ust puścił sam Satoru Iwata, przy okazji publikacji raportu finansowego Nintendo. Prezes firmy zdradził, że następca Wii zostanie pokazany w ostatecznej formie na przyszłorocznych, czerwcowych targach E3 i trafi na rynek po ich zakończeniu. Czy to oznacza, że debiut Wii U nastąpi jeszcze w czerwcu? Raczej bym na to nie liczył - wydawanie konsoli w okresie wakacyjnym nie jest najlepszym pomysłem. Z drugiej strony, Nintendo 64 miało światową premierę właśnie w czerwcu, więc kto wie...

 

Tak czy siak, mam nadzieję, że Nintendo postanowi zaprezentować swoje nowe dziecko również przed E3, na przykład na imprezie Nintendo World w styczniu 2012 r.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wii U Logo Shows Up on Project Cars Screenshot

Well, they haven’t taken it off by now, so this one is most probably true. Take a look at the screenshot:

LuraK.jpg

 

 

Mozliwe, że za 4 dni, 26 stycznia, na konferencji pokażą NINTENDO NETWORK, czyli cos w stylu PSN czy Xbox Live dla 3DSa i Wii U.

Beda dema, bedzie dobry (jezeli brac pod uwage jakosc tegoż w MK7) online, bedzie DLC, voice chat i inne w tym jakis ficzer o ktorym jedno ze zrodel mowi: “What I can add to all this is that there is in fact one feature that is significantly ahead of one of the competitors, and I’m not talking about the well know ability to video chat. A few users on another console will be quite upset.”"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...