Skocz do zawartości

Far Cry 3


Słupek

Rekomendowane odpowiedzi

Sandbox sandboxowi nierówny. W RDR też mnie drażniło to całe zbieractwo, ale sam feeling gry i Dzikiego Zachodu sprawdziły się jak w żadnej grze od RockStar. Ubisoft dało to wszystko tylko w rzucie FPP i to wszystko. Poza tym dynamika rozgrywki w takich Prototype 1-2 czy w obu inFamous'ach jest o niebo żwawsza, a przecież to też sandboxy. Ja wiem, że tam mamy do czynienia ze zmutowanymi madafakami, ale grało się w to lepiej i bez ziewnięcia. Polowania, robienie portfelów, doszywanie kieszeni do plecaka czy inne zupełnie niepotrzebne rozgrywce pierdoły powinny być wykonywane przez tubylców, dostarczone do sklepu gdzie bym mógł je kupić za kasę zebraną ze ścierwa pirata.

System skillpointów jednak mi się podoba. Szkoda, że trzeba robić te wszystkie bzdury, żeby zdobyć XP, ale jakoś to przeboleję.

Odnośnik do komentarza

Rzuciłeś że wolisz grę z liniową fabułą więc zrozumiałem że kupiłeś to licząc że taką dostaniesz. Po prostu nie trafia w twoje gusta, może i wyszywanie portfela ze skór rekina jest dziwne - ale np mi sprawia to frajde (RDR imo w temacie polowań jest niedoścignionym wzorcem) a o to przecież chodzi w sandboxach. FC3 pod względem zbieractwa i zabijania zwierząt jest wg mnie znacznie lepiej skontruowaną grą od takiego np AC3, tam to dopiero nudziło.

Odnośnik do komentarza

Yap@ Sam stwierdziłeś że podszedł ci feeling RDR'a , niestety nie tyczy się to FC 3 w twoim przypadku dla tego cała otoczka jaką serwuje ci ta gra (polowania by powiększyć ekwipunek itp.) są dla ciebie nużące.Dla ciebie to bzdety dla innych będzie to "esencja" tego tytułu dająca im masę radochy.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Biegałem po wyspie szukając wszystkich zwierząt potrzebnych do upgrade'ów kuźwa torebek, portmonetek i innego badziewia i jestem teraz na dobrym kursie. Jedyną rzeczą, którą muszę teraz zbierać to kwiatki, ale to już po drodze do questów czy misji więc nie jest tak źle.

Powoli zaczynam się do wszystkiego przyzwyczajać. Gra ma urok.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za PPP, ale muszę się wyrazić - ta gra jest zayebista. Po wcześniejszym psioczeniu na zbieractwo (cały czas uważam, że powiększanie portfeli i plecaków za pomocą określonych trofeów zwierzęcych to głupota), ale ogrom drągali do ubicia, stealth, misje w klaustrofobicznych przestrzeniach, headshoty i takedown'y skutecznie mnie przestawiły na inny tok myślenia.

Myślę, że polowania powinny być ograniczone do schwytania określonej zwierzyny w klatkę i sprzedaż bądź wymianę na upgrade'y stuff'u, ale mimo wszystko eksploracja wysp nie nudzi przez chwilkę. Chyba wbiję platynę kurka wodna. Wysoka ocena się należy :) .

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja również spodziewałem się liniowej gierki a tu całkiem co innego.

Na początku mnie się to nie podobało ale szybko przywykłem.

Słuchajcie wyzwoliłem juz wszystkie posterunki,wszystkie hunty wykonane,wszystkie wieże nadawcze - i nie mogę sie nauczyć jednej i ostatniej umiejętności w Rekinie którą u mnie jest ten ostatni dodatkowy pasek zycia.Jak to odblokuję to będę miał już all skills ale całyczas mi pokazuje tam,że mam spełnić warunki aby odblokować - pokazuje mi,że mam 9/10 leczniczych mixtur.WTF?Fabularnie jestem coś koło 28/39.

Odnośnik do komentarza

Masakra - muszę powiedzieć, że zupełnie nie zgadzam się z kupą hejtu jaki jest rzucany na tą grę. Myślałem że będzie średnio, ale za te 120 zł i tak się opłaca. A tu totalne zaskoczenie, fabuła naiwna i banalna ale o dziwo bardzo wciągająca i pasująca do całej gry. A cała reszta jeszcze bardziej mnie wciągnęła, biegałem potem jak głupi po wyspie aktywując wieże, zabijając zwierzaki na powiększenie ekwipunku i zbierałem jakieś pierdułki. I to wszystko mnie bawiło, nie mówiąc o uwalnianiu potem Outpostów ! Mam już grubo ponad 18 godzin i wcale się nie nudziłem, także w mojej opinii hejt zupełnie nie uzasadniony bo grę polecam ;)

Odnośnik do komentarza

Pogralem juz troche w nowego Far Cry i jest fajny, nawet super, ale ma tez swoje minusy:
 

- Schizowe akcje sa ok, ale tutaj jest ich jednak za duzo i sa meczace.

- Muzyka w grze (nie wszystko, tylko ta rabanka) jakos mi nie pasuje - to nie moje klimaty, puszczanie w kolko tego samego, krotkiego kawalka utworu moze przyprawic o bol glowy (misja z paleniem pol trawy), a dodatkowym minusem jest to, ze nie da sie jej chociaz troche wyciszyc - regulacja glosnosci w grze to podstawa.

- Wszystkie bronie maja male magazynki i nawet po dokupieniu dodatkowego aminucja szybko sie konczy, do tego zmiana broni jest beznadziejna (L2 + prawy analog) - dziala zbyt wolno i czasami podczas goracej wymiany ognia nie da sie szybko przelaczyc broni.

- Totalnym nieporozumieniem jest dla mnie przymus trzymania przycisku trojkat zeby uzupelnic energie - przy zadymach mozna szybko pasc zanim gra zorientuje sie ze od jakiegos czasu trzymamy trojkat.

- Co do mobilnosci glownego bohatera to fajnie, ze moze biegac sprintem bez zmeczenia, ale juz nieraz zginal po tym jak spadl z niewielkiej wysokosci.

 

Graficznie calosc prezentuje sie ladnie, ale widac ze obecna generacja jest juz u schylku i sprzet nie wyrabia bo gra bardzo klatkuje i  na pierwszy rzut oka widac, ze nie chodzi plynnie - nie tylko przy zadymach, ale normalnej eksploracji terenu.

Co do gameplayu to poczatkowo jest duzo rzeczy do zrobienia, ale po jakims czasie okazuje sie, ze jednak nie az tyle -  troche brakuje wiekszej ilosci misji pobocznych - misji, a nie polowan czy kuriera.

 

Niby gra roku i taki pewniak, ale o minusach niestety raczej nie pisano. Ogolem Far Cry 3 to bardzo fajna gra, ale ma swoje minusy - i to nawet kilka, to takie niedociagniecia, ktore sprawiaja, ze nie gra sie wcale tak fajnie jak powinno.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

U mnie początkowo nastąpiła euforia, później zniesmaczenie spowodowane koniecznością powiększania portfela i plecaka po czym wsiąknąłem w rozgrywkę kompletnie zapominając o bożym świecie. Strasznie rajcuje zdobycie każdego trudniejszego reliktu i to charakterystyczne "Hammm!" przy podnoszeniu. Fabuła spoko, rozwałka outpostów metodą stealth-nóż-w-plecy również robi, a reszta tylko uzupełnia zajefajność. Mierzi fakt, że osoba Vaas'a, tak wyrazista i charakterystyczna, jest rozmyta przez jego rzadkie występy. Świetna gierka.

Odnośnik do komentarza

Fakt poczatkowo tez bylem zachwycony mozliwociami jakie daje gra, ale po jakims czasie zauwazylem tez minusy, gralem w inne, podobne tytuly, dlatego jest sie do czego odniesc.

Nie chce przez to napisac, ze gra jest slaba, ale mogli troche bardziej popracowac nad niektorymi elementami. Poza tym jakos malo tam tego Vaas'a,

 

 

myslalem, ze bedzie go troche wiecej, tak szybko go "zalatwiono" ze nawet nie wiadomo kiedy - moim zdaniem powinni to jakos inaczej zrobic. Chyba, ze okaze sie, ze on jeszcze wroci bo jeszcze nie przeszedlem calej gry - dopiero go zalatwilem.

 

 

Vaas jako zly charakter na prawde daje rade.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Zbliza mi sie okres urlopowy w ktorym zamierzam sie zaszuflatkowac we wlasnym HC'Roomie, by oddac sie w rece nieznanej mi dotad dziczy.

Ale za nim to nastapi chcialbym sie was poradzic, jak podejsc do rozrywki, by czerpac z niej jedynie przyjemnosci. Nie chce by mi sie powtorzyla sytuacja z poprzedniej strony, gdzie jasno i wyraznie widac, ze nawet pretendent do gry roku potrafi przytloczyc.

Doradzcie mi prosze z wlasnego doswiadczenia, jak nalezaloby ja rozpoczac - tak, jakby dano wam druga szanse ponownie zagoscic w swiecie FC3 ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Najpierw zapoluj i powiększ torebki, portmonetki i kosmetyczki. Następnie zajmij się outpostami (koniecznie stealth, o ile będzie to możliwe). Rzucaj dużo kamieni odciągając pojedynczych delikwentów i rozwalaj ich po cichu. Dalej sobie poradzisz bez problemów. Gra nie jest zbytnio wymagająca na

pierwszej wyspie.

 

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza

musze powiedziec, ze FC3 urwal mi kopmletnie du.pe!

grafa jest piekna, tak bogata w detale, ze po glupich miejscowkach chodze po 25 min. jak np. statek na plazy - miazdzy.

troche na poczatku jest uganiania za zwierzyna, ale to wszystko i tak wynagradza nam ekwipunek i caly ten feeling z polowan jest rewelacyjny.

 

na razie bez rozczarowan :)

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

wlasnie skonczylem watek fabularny i musze przyznac, ze mylilem sie, co do mojej oceny. z 9/10 daje 10/10 :)

ostatnie godziny spedzilem tylko i wylacznie na zakoczenie glownego watku fabularnego w ktory sie totalnie wkrecilem, a ktory rozyebal mnie doszczetnie, dobijajac zayebistym zakonczeniem . na prawde mega produkcja -  nie wiem, jak moglem przejsc obojetnie, kolo tego tytulu w dniu premiery,

:stupid: i guess..

 

zapomnialem dodac, ze Sneaking w tejze sandbox'owej produkcji to piekna sprawa, ktora daje tyle radosci, co sposobnosci w likwidowaniu wroga   :wub: 

FC3 to taki przedsmak przez MGS5 :D (cos w tym jest).

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...