Skocz do zawartości

Nowy Dashboard - jesień 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko rozpocznie się w grudniu.

Po grudniowej aktualizacji usługa Xbox LIVE uzyska pełną integrację z technologią Kinect. Skorzystaj z nowych funkcji i kontroluj aplikacje interfejsu głównego za pomocą głosu lub ruchu ręką dzięki technologii Kinect dla konsoli Xbox 360.

 

Dziś po aktualizacji zauważyłem' date=' iż żadnej kontroli za pomocą głosu na POLSKIM XBL nie uświadczymy.

To oczywiście nie jedyne braki, bo nie ma także:

- [b']SKYPE[/b] (MIAŁ BYĆ!!!)

- YouTube (na POLSKIM XBL żadnego info, że będzie w przyszłości - w przeciwieństwie do dash'ów z zachodnich regionów gdzie taka informacja się pojawia)

- Okładek dla niektórych gier na POLSKIM XBL (naprawdę wierzyłem, że wraz ze zmianą dasha zostanie naprawiona i ta usterka - rok temu obiecano to poprawić)

 

No i mój osobisty mały minus dla braku podziału gier na dysku na "Gry Xbox 360" i "Gry Arcade". Teraz wszystko nasrane jest w jednej kategorii.

Edytowane przez Maniaczek
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie może się zalogować to musi zaakceptować regulamin, YT ma być pod koniec grudnia, podobno Polacy dostaną jeszcze mlb.tv i dailymotion.

 

nowy dash:

+ szybkość działania, zwróćcie uwagę jak po odpaleniu konsoli szybko się załaduje :woot: tak samo inne opcje/zakładki błyskawicznie się wygrywają w porównaniu do starego dasha

+ wygląd, bardziej dojrzały, estetyczny no i awatar jest schowany, poruszanie się po dashu to kwestia przyzwyczajenia do czegoś nowego, tak samo było z NXE.

+ zapisy w chmurze

+ wyszukiwarka bing super sprawa

+ podgląd video gier

+ system powiadomień aktywności i sygnałów

 

- reklamy w zakładkach

- w ''szybkie uruchamianie'' powinni dać wszystkie posiadane gry a nie tylko do 10 ostatnio używanych

- w game marketplace nie można teraz wybrać listy wszystkich gier (ALL)

- brak YT i innych aplikacji na starcie

- kilka słówek nie jest przetłumaczonych

- mając zune video nie można odpalić filmików z game marketplace przez konsolowy player jak wcześniej, trzeba wejść do zune

Cały nowy dash na plus.

 

maniaczek są kategorie gier, game marketplace>w lewo na games>game type

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

O co chodzi z tymi grami zapisanymi w chmurze?

 

chodzi o to że save'y będą zapisywane na serwerach MS, jak Ci się z(pipi)ie coś na dysku/padnie Ci to później będziesz mógł je bez problemu ściągnąć/odzyskać. Sony wprowadziło coś takiego wraz z usługą PS Plus.

 

btw. fajny ten dash :D

Odnośnik do komentarza

Co tam nowy dashboard, który i tak daje rade, Splinter Cell Conviction za niecale 1400M$P w obecnej promocji z UK. :dance2:

 

Bez szału, na polskim LIVE jest za 1020 MSP ;p

 

EDIT: Drażni mnie na razie ten nowy dashboard poza oczywistymi plusami (szybkość) mam wrażenie że postawili efektowność nad efektywnością (tysiące kafelek w których ciężko się połapać)

Edytowane przez JoZi
Odnośnik do komentarza

Kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie jest tak samo intuicyjny, jak stary. Podobaja mi sie nowe zakladki, osiagnoecia, biblioteka gier, ktora teraz wyglada rewelacyjnie, becony, itp.

Gry zapisane w chmurze trzeba aktywowac i teraz moje pytanie-zapisuja sie w obu miejscach, na dysku i serwerach?

Nie do konca czaje powiazania z facebookiem, bo co niby sie tam zmienilo?

 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Gry zapisane w chmurze trzeba aktywowac i teraz moje pytanie-zapisuja sie w obu miejscach, na dysku i serwerach?

 

Też mnie to interesuje. Jeżeli nie działa to na zasadzie backup'u save'ów zapisanych na dysku to mam taką chmurę w pupie.

Odnośnik do komentarza

w grach masz wybor z osobna jest podzielone na arcade, games on demand, indie games i xbox originals

 

a dokladnie to zakladka game --> game marketplace ---> zakladka games ----> game type ;)

 

powinien byc latwiejszy dostep do tego tak samo jak do filmikow z seri inside xbox, ign, itp

 

 

moze ktos powiedziec mi jak dziala to cale save'owanie w chumerze ? bo z tego co mi sie wydaje to system nie zapisuje rownoczesnie na dysku i w chmurze tylko trzeba sobie wybrac ze albo dysk albo chumra ;/

 

jak probowalem skopiowac profil lub save'y z forza4, gow 3 to byla informacja ze tego nie mozna kopiowac, natomiast przeniesc mozna bylo bez problemu

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

w grach masz wybor z osobna jest podzielone na arcade, games on demand, indie games i xbox originals

 

a dokladnie to zakladka game --> game marketplace ---> zakladka games ----> game type ;)

 

O tym to ja juz od miesiąca wiem. Tylko mowie ze głupio teraz to wyglada. Powiedzmy szukasz jakiejs gry arcade na "S" wiec aby ją odszukać to musisz w "arcade" sortowac wg. tytulu. Ew. szukać "A-Z" wśrod wszystkich gier co tez mnie sie do konca nie podoba bo wszystko jest tam nawalone (arcade,GOD,Indie) a wolałbym by dla wszystkich oddzielnie byl przegląd "A-Z".

Odnośnik do komentarza

Pytanie do ludzi co mieli bete. Czy po akceptacji regulaminu zniknęła wam zakładka "preview" ? Bo wciąż mam ją u siebie i mnie wkurza.

Też brałem udział w becie i niestety zakładka "preview" nadal widnieje w dashu.

 

Nie jest czasem tak, ze nadal bierzecie udzial w becie bo bedziecie jeszcze sprawdzac Youtube oraz inne rzeczy, ktore maja byc pozniej dodane ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Gry zapisane w chmurze trzeba aktywowac i teraz moje pytanie-zapisuja sie w obu miejscach, na dysku i serwerach?

 

Też mnie to interesuje. Jeżeli nie działa to na zasadzie backup'u save'ów zapisanych na dysku to mam taką chmurę w pupie.

Nie dziala, ale savy z chmury mozna kopiowac przenosic na dysk i na odwrot, wiec jest okejos!

Odnośnik do komentarza

Skrobnąłem na Gram.pl opis i test tego nowego Dasha

 

Aktualizacja Dashboardu - salonowe rewolucje Microsoftu

 

Ja się mocno jaram, potencjał "Aplikacji" jest ogromny, aczkolwiek polaczki dostaną pewno jakieś skrawki tego, co dekadencki Zachód. No i serio, kanał o bejsbolu? Przecież zasady tej gry zna kilka osób w Polsce i to pewnie dokładnie tyle ile pracuje w ambasadzie USA :potter:

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sprawa że na PL koncie komendy głosowe są zablokowane a na koncie US w większości mamy polskie komendy jak: sieci społecznościowe, moje gry, usuń, szczegóły, galeria, itd. :blink: Kolejny plus że nie robiłem migracji głównego konta na PL...

 

Obsługa dasha i xbl marketplace za pomocą kinecta jest znacznie lepsza niż poprzednio, teraz cały dash (poza zakładką settings) można obsługiwać głosowo lub ruchowo, wszytko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...