Skocz do zawartości

PSX Extreme #169


Rekomendowane odpowiedzi

We wczorajszej Wyborczej, na stronach o nowych technologiach wywiad i artykuł o zjawisku 'grywalizacji' (oj, krzywo to słowo pobrzmiewa). Jako stały czytelnik obydwu tytułów obiektywnie stwierdzam, że ten autorstwa Soqa z ostatniego PE znacznie lepszy ;)

 

Dzięki :) Tekstu z GW nie czytałem, ale postaram się go sprawdzić :) Apropo polskiego tłumaczenia terminu gamefication, to faktycznie mnie też on nie bardzo brzmi, ale został już przyjęty, więc trudno to zmienić. Myślę myślę i nic mądrego do głowy mi nie przychodzi innego, może z czasem uda się komuś nazwać to zjawisko nieco fortunniej.

Odnośnik do komentarza

Co do poruszonego tematu okładek stronę czy dwie wcześniej - są naprawdę tragiczne, zginając magazyn możemy liczyć na lakier odpadający płatami, okładki nowych magazynów po miesiącu czytania wyglądają gorzej niż okładki numerów 70-tych, z którymi zaczynałem przygodę z waszym pismem i czytałem wielokrotnie. Będąc z wami tyle lat jestem naprawdę niezadowolony.

 

Co do jakości papieru, jest zauważalnie gorszy, ale nie jem go, nie podcieram się nim, więc jestem w stanie przymknąć oko, jeśli robi wam to jakąś różnicę.

 

Natomiast co do wysyłki ekonomicznym zamiast priorytetu, ostatni numer prenumeraty doszedł na czas z tego co pamiętam, ale jak kolejne będą się spóźniać to na pewno nie omieszkam ponarzekać.

 

Zawsze chwaliłem, tym razem przyszedł czas na nieco krytyki.

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

We wczorajszej Wyborczej, na stronach o nowych technologiach wywiad i artykuł o zjawisku 'grywalizacji' (oj, krzywo to słowo pobrzmiewa). Jako stały czytelnik obydwu tytułów obiektywnie stwierdzam, że ten autorstwa Soqa z ostatniego PE znacznie lepszy ;)

 

Dzięki :) Tekstu z GW nie czytałem, ale postaram się go sprawdzić :) Apropo polskiego tłumaczenia terminu gamefication, to faktycznie mnie też on nie bardzo brzmi, ale został już przyjęty, więc trudno to zmienić. Myślę myślę i nic mądrego do głowy mi nie przychodzi innego, może z czasem uda się komuś nazwać to zjawisko nieco fortunniej.

 

Na początku miałem się przyczepić do paru rzeczy z tego tekstu, ale już mi się nie chce ;) Napiszę więc tylko, że tytuł "Gra w życie" jest trochę nieszczęśliwy, ponieważ ten termin jest już znany jako zupełnie co innego - http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_w_Życie Właściwie pewności nie mam, ale wydaje mi się, że autorowi ten automat komórkowy Conwaya jest obcy. A szkoda, bo tematyka ciekawa i wręcz nie wypada nie znać, gdy ma się aspiracje pisać o grach w szerszej perspektywie.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze jedna rzecz, ktora dopiero co zauwazylem a ktora rowniez wplywa na to ze magazyn jest wymemlany po niedlugim czasie.

Okladka jest odrobine krotsza od stron w gazecie, przez co pierwsze i ostatnie strony na swoich krancach i rogach straszliwie sie wywijaja.

Bez solidnej okladnie, tak slabej jakosci papier dlugo nie wytrzyma nie pogiety.

Odnośnik do komentarza

Jedna sprawa, może już poruszana : o tym, czy artów i screenów jest za dużo w stosunku do tekstu, można dyskutować. Ale wrzucenie na całą stronę TYLKO grafiki i tytułu z gry (Deus Ex) to według mnie lekki bezsens, bo na dobrą sprawę kilka zmian i nie różni się to od reklamy, a ktoś by z tego miał chociaż korzyść.

Całostronny cosplay też trochę przesadzony, ale tu przynajmniej większe wartości estetyczne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.