Skocz do zawartości

PSX Extreme #169


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o opinię obecnego numeru, jak najbardziej na plus. W porównaniu do poprzednich dwóch widać progres, chociaż z drugiej strony to może kwestia przyzwyczajenia się do zmian. Osobiście według mnie okładka jest za cienka, co powoduje częste zawijanie się jej na rogach. Recenzje, jak najbardziej na plus, chociaż za mało jest trzech groszówek. Z racji wychodzenia dużej ilości gier FPP w dzisiejszych czasach byłbym za utworzeniem jakiegoś kącika poświęconego tym grom. Jeśli chodzi o klimat to wiadomo, że jest inny niż rok, dwa lub trzy lata temu, ale traktuję to za normalną tendencję. Jedni redaktorzy odchodzą, inni przychodzą wprowadzając powiew świeżości.

Odnośnik do komentarza

Kolejne z moich marnych pomysłów :

-powrót Mixera,

-więcej 3 groszówek,

-omówienie różnych mniej używanych funkcji w konolach (facebook ,divix internet browser),

-opis nowych firmwarów ,

-tutoriale techniczne-np. jak zmienić dysk w konsolach, jak podłączyć konsolę do monitora głośników, odpowiedzi na problemy czytelników

-test headsetów ,nowych akcesoriów

-ranking gier na PSN ,XLive ;

-małe recenzje (piguły crapów )- z dziennikarskiego obowiązku w ramach ostrzeżenia { wiem że męka}

-jeśli nie będzie już poradnika to może jakieś opisy dużych hitów takich jak L.A. Noir, RDR z mapką i questami

-powrót kącika włamywacza (było coś takiego o easter eggach)

-może ranking konsol (ring ) po latach

-powrót rankingu gier(dawniej przy hyde parku )

- jeśli Koso ,Myszaq nie mogą pisać/ nie chcą to wprowadzenie więcej nowych autorów tekstów - nie ma ludzi niezastąpionych

-może zamiast dużych komiksów ,cosplayów- plakat

-może kącik smartfonów i tabletów (sony wchodzi na rynek)

-kącik FPS - opisy taktyk ,map, prawdziwych historycznych potyczek , militariów

- więcej wywiadów branżowych

-podoba mi się powrót zestawienia premier gier oraz felietonów graczy

- w kąciku Dvd można dodać ciekawe premiery filmowe ,zapowiedzi

- przydałyby się jakieś konkursy (kreatywne) dla czytelników nagrodą może nawet być sławetny Flamaster (wysłany lata temu do czytelnika:)

O masz, to żeś się rozkręcił! Odniosę się do tego, o czym mam pojęcie :).

- 3 gr - my też jesteśmy jak najbardziej "za", tutaj jednak decyduje dany tytuł. Jeśli jest szansa, żeby ograło go kilka osób - to jak najbardziej. Czasami jednak (ot, choćby Deus Ex), jedynie recenzent ma czas, aby ograć i ocenić. O takie 3 gr łatwiej, gdy gra już wyszła, a nie koliduje to z wyjściem numeru lub - jak choćby z L.A. Noire - premiera gry wypada zaraz/przy premierze pisma i jest czas na ogarnie (ale wtedy robi się opóźnienie).

- firmware, nowe funkcje - to jest do zrobienia, chociaż z tym jest trochę jak z newsami - możemy opisać, a 2-3 dni później znowu coś wypuszczą i nie ma opcji zmiany, więc w piśmie wyjdzie coś nieaktualnego. W zależności od tematu.

- tutoriale techniczne - do przemyślenia i zrealizowania

- testy - to jak najbardziej do zrealizowania (ot, choćby w najblizszym numerze będzie test :))

- rankingi gier - może, w zależności od miejsca w piśmie

- małe recenzje - j.w. Można w to się bawić w sezonie ogórkowym, ale gdy naprawdę jest czym zapełnić strony, to szkoda na to czasu (naszego i waszego)

- poradnik - na pewno nie przy opcji rozbijania tego na miesiące; moooże z tym coś sie uda w przyszłości

- autorzy - na razie chyba nie ma powodów do narzekań? :)

- plakat - tutaj znaczenie ma też kwestia techniczna (klejenie pisma); może, kiedyś, nie wiem :)

- smartfony, tablety - też w zależności od miesiąca; można, gdy nie ma innych materiałów, bliższych konsolowej braci

- kącik FPS - do przemyślenia

- wywiady - to jak najbardziej, chociaż aż tylu osób do przepytywania nie ma (mówiąc w kontekście naszego kraju)

- konkursy - były, są i będą, ale raczej nie w ramach comiesięcznej tradycji

 

Co do reszty - cena, jak sami widzicie, ma się dobrze. Skład, grafika - cieszymy się, że się podobają :). Aczkolwiek w tym elemencie cały czas wprowadzamy mniejsze/większe zmiany.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem prawie cały numer i w moim odczuciu jest lepszy od poprzedniego.

W ogóle zapomniałem wspomnieć, że ten numer to był chyba nastawiony na to, żeby czytelnikowi wmówić, że musi kupić sobie Deus Exa - na okładce Adam Jensen, z tyłu okładki reklama gry Deus Ex: HR, w środku duża recenzja gry z dobrą oceną, jeśli nie bardzo dobrą, a nawet reklama sklepu Norbita jest w stylu tej gry. No i przyznaje, że zabieg się udał, bo ja wczoraj kupiłem tę grę ^^'

Odnośnik do komentarza

O masz, to żeś się rozkręcił! Odniosę się do tego, o czym mam pojęcie :).

- 3 gr - my też jesteśmy jak najbardziej "za", tutaj jednak decyduje dany tytuł. Jeśli jest szansa, żeby ograło go kilka osób - to jak najbardziej. Czasami jednak (ot, choćby Deus Ex), jedynie recenzent ma czas, aby ograć i ocenić. O takie 3 gr łatwiej, gdy gra już wyszła, a nie koliduje to z wyjściem numeru lub - jak choćby z L.A. Noire - premiera gry wypada zaraz/przy premierze pisma i jest czas na ogarnie (ale wtedy robi się opóźnienie).

- firmware, nowe funkcje - to jest do zrobienia, chociaż z tym jest trochę jak z newsami - możemy opisać, a 2-3 dni później znowu coś wypuszczą i nie ma opcji zmiany, więc w piśmie wyjdzie coś nieaktualnego. W zależności od tematu.

- tutoriale techniczne - do przemyślenia i zrealizowania

- testy - to jak najbardziej do zrealizowania (ot, choćby w najblizszym numerze będzie test :))

- rankingi gier - może, w zależności od miejsca w piśmie

- małe recenzje - j.w. Można w to się bawić w sezonie ogórkowym, ale gdy naprawdę jest czym zapełnić strony, to szkoda na to czasu (naszego i waszego)

- poradnik - na pewno nie przy opcji rozbijania tego na miesiące; moooże z tym coś sie uda w przyszłości

- autorzy - na razie chyba nie ma powodów do narzekań? :)

- plakat - tutaj znaczenie ma też kwestia techniczna (klejenie pisma); może, kiedyś, nie wiem :)

- smartfony, tablety - też w zależności od miesiąca; można, gdy nie ma innych materiałów, bliższych konsolowej braci

- kącik FPS - do przemyślenia

- wywiady - to jak najbardziej, chociaż aż tylu osób do przepytywania nie ma (mówiąc w kontekście naszego kraju)

- konkursy - były, są i będą, ale raczej nie w ramach comiesięcznej tradycji

 

Co do reszty - cena, jak sami widzicie, ma się dobrze. Skład, grafika - cieszymy się, że się podobają :). Aczkolwiek w tym elemencie cały czas wprowadzamy mniejsze/większe zmiany.

Dzięki za merytoryczne odpowiedzi.

Na razie nie zamierzam się ponownie rozkręcać więc bez obaw :)

Rozumiem praca nad nr 170 wrze - Carry on !

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem prawie cały numer i w moim odczuciu jest lepszy od poprzedniego.

W ogóle zapomniałem wspomnieć, że ten numer to był chyba nastawiony na to, żeby czytelnikowi wmówić, że musi kupić sobie Deus Exa - na okładce Adam Jensen, z tyłu okładki reklama gry Deus Ex: HR, w środku duża recenzja gry z dobrą oceną, jeśli nie bardzo dobrą, a nawet reklama sklepu Norbita jest w stylu tej gry. No i przyznaje, że zabieg się udał, bo ja wczoraj kupiłem tę grę ^^'

My się na takie co nie nastawiamy :). Okładka - trudno, aby była inna, w przypadku, gdy recenzujemy taki tytuł i to przed premiera. Ale przyznam, że zastanawialiśmy się, czy nie dać może Fantastic Pets ;). Reklama - nie ma się co dziwić, że dystrybutor chce odpowiednio grę zareklamować. Recenzja - tutaj akurat Kali dał ocenę taką, jak uznał za zasadną. A że Deus Ex zbiera praktycznie wszędzie świetne recenzje - cóż, to po prostu bardzo dobra gra, na tyle, że nawet Norbit postanowił zrobić swoja reklamę w takim klimacie :).

Odnośnik do komentarza

To może i ja skrobnę coś na szybko, odnośnie do ostatniego numeru:

Odczucia naprawdę na plus, najpierw nie byłem przekonany do nowego layoutu, ale tylko krowa nie zmienia poglądów- jest schludnie, prosto i profesjonalnie, kupuję taki styl. Nawet arty na całą stonę ujdą, jeśli będzie ich nie więcej niż ze dwa w numerze i będą się ciekawie prezentować, vide ten z Catherine. Poza tym:

 

- słownik gracza? cóż, tracę czas na gierki od prawie dwóch dekad, więc mi on się nie przydał, nowicjuszom w dobie internetu chyba również, ale jako jednorazowa inicjatywa może być.

- naprawdę fajny tekst Soq'a- coś świeżego i na czasie.

- trzygroszówki by się przydały, szczególnie w przypadku ocen i autorów troszkę 'kontrowersyjnych'- np. recka Rogera, świetnie napisana (naprawdę zachęciła mnie do kupna 'Katarzynki'), ale opinia kogoś podchodzącego chłodniej do gier rodem z KKW by nie zaszkodziła.

- braku Myszaqa szkoda

- ,że kącik bijatyk w obecnej formie to strata papieru piszę regularnie i regulanie jestem zlewany, więc chyba jest to tylko moje odczucie :mellow:

- przyjemne dla oka zdjęcia cosplayowe? Oj, jestem jak najbardziej za :D

 

btw, kącik FPS? zdecydowanie nie, i tak ci.powate FPSy już za bardzo zdominowały tak branżę, jak i magazyn.

Odnośnik do komentarza

Takie gry, jak Deus Ex, reklamują się same - choć i wydawca postanowił wykupić tylną okładkę:). A recenzja? Cóż, to zaszczyt móc zabrać się za dzieła tego typu... Istna frajda, jak już złapie się rytm, to aż przeza(pipi)iście pracuje się i wręcz dyryguje klawiaturą:). Inna sprawa, że największe teksty potrafią zabrać więcej niż dobę samego pisania... co u mnie z nawyku leci jednym ciągiem, z króciutką drzemką:). Ale zakończenie i zamknięcie takiego tekstu, ostatnie czytanie przed wysyłką do korekty... i nic, tylko cygaro, i Marsz Radetzkiego puszczany na ostatnie akapity przed końcem, brzmiący najlepiej zwłaszcza o poranku :D

Odnośnik do komentarza

- ,że kącik bijatyk w obecnej formie to strata papieru piszę regularnie i regulanie jestem zlewany, więc chyba jest to tylko moje odczucie :mellow:

A w jakiej formie według Ciebie nie byłby stratą papieru?

Kiedy jego zawartość stanowiłyby np. relacje z turniejów (owszem, w ostatnim jest) i szeroko pojęta publicystyka (jeśli w ogóle da się takową o gatunek bijatyk oprzeć), a nie ciągnące się w nieskończoność opisy ciosów, czy tam taktyk do każdego z 37253 wojowników danej gry, IMO miejsce czegoś takiego jest w internecie.

Wzorem może być kącik RPG, który przeszedł drogę od królestwa tabelek/questów/osiągnięć do miejsca fajnej publicystyki, merytorycznych listów czytelników itp

Odnośnik do komentarza

Kiedy jego zawartość stanowiłyby np. relacje z turniejów (owszem, w ostatnim jest) i szeroko pojęta publicystyka (jeśli w ogóle da się takową o gatunek bijatyk oprzeć), a nie ciągnące się w nieskończoność opisy ciosów, czy tam taktyk do każdego z 37253 wojowników danej gry, IMO miejsce czegoś takiego jest w internecie.

Wzorem może być kącik RPG, który przeszedł drogę od królestwa tabelek/questów/osiągnięć do miejsca fajnej publicystyki, merytorycznych listów czytelników itp

Relacje z turniejów pojawiają się wtedy, kiedy są turnieje (tak też będzie w przypadku kolejnego numeru).

Publicystyka - zajrzyj dwa numery wstecz.

Listy - z pustego i Salomon... ;).

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, że PSX Extreme jest magazynem, który czyta kilkadziesiąt tysięcy ludzi, z których jednak większość nie gra w bijatyki (chyba się nie mylę?) i IMO kąciki powinny być bardziej 'mainstreamowe'.

Ktoś kto nie gra w RPGi fajny okołogrowy tekst, w stylu np. (rzucam z pamięci) 'Opowieści z Pustkowii', przeczyta z przyjemnością, ale już ktoś kto nie gra w bijatyki, bądź gra okazyjnie, raczej te dwie strony zadrukowane tekstem typu 'Hłoarang: low kick 1p+d, plus trzy klatki- dp22 +tp (itd)' obleci wzrokiem i przerzuci dalej. A tak od dawien dawna wygląda 85% zawartości Kącika Bijatyk.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

ale jednak kogoś interesują- nie bądźcie egoistami. Bynajmniej nie mnie, nie znam sie na bijatykach ale np kącik sportowy to już inna bajka;-)

 

 

a zdjęcie cosplayu- jesli już to nie na całą stronę! jakies małe- to ok

Odnośnik do komentarza

Apropo opisów postaci w kąciku bijatyk, to mnie bardziej pasuje forma opisu na zasadzie proponowanego przez autora/autorów stylu gry, opisania mocnych i słabych stron danego charaktera, umieszczenie w tym ewentualnych matchupów. Oczywiście przydatne zagrania wraz z opisem też powinny być, ale bardziej jako wplecione w cały tekst, niż suche wymienianie poszczególnych. No i sorry "nie fani", ale notacje typu 1,2,3,4 dla Tekkena czy A,B,K dla Soul Calibur to uniwersalny standard i zastąpienie tego iks, kółko, kwadrat, trójkąt było by nie praktyczne.

 

Dwie rzeczy mnie trapią, nie będę oryginalny :

1.Brakuje Myszaka jak cholera.

2. Trzy groszówek też.

Naprawcie to.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Co do jakości papieru to ogólnie nie mam zastrzeżeń (na razie), ale okładka mnie się strasznie. Nie jestem też zwolennikiem klejenia, ogranicza to mimo wszystko trochę "otwarcie" strony, no i pismo samo się zamyka. No ale trudno, decyzja podjęta.

 

Co do treści, to uważam, że kącik filmowy powinien mieć zawsze dwie strony, w tym nowości kinowe i pudełkowe. Myślę, że na 100 stronicowe pismo nie jest to dużo, a filmy to jednak uniwersalna dziedzina (czy pismo o konsolach, czy o PC, czy o polityce, można to wcisnąć).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do jakości papieru to ogólnie nie mam zastrzeżeń (na razie), ale okładka mnie się strasznie. Nie jestem też zwolennikiem klejenia, ogranicza to mimo wszystko trochę "otwarcie" strony, no i pismo samo się zamyka. No ale trudno, decyzja podjęta.

 

Co do treści, to uważam, że kącik filmowy powinien mieć zawsze dwie strony, w tym nowości kinowe i pudełkowe. Myślę, że na 100 stronicowe pismo nie jest to dużo, a filmy to jednak uniwersalna dziedzina (czy pismo o konsolach, czy o PC, czy o polityce, można to wcisnąć).

Tak prywatnie, to zupełnie się nie zgadzam. Kącik filmowy jest tak samo uniwersalny, jak kącik muzyczny czy sportowy. Osobiście nie widzę sensu upychania recenzji filmów w piśmie stricte konsolowym. Rozumiem jeszcze filmy na bazie gier, ale tak? Przecież takie recenzje są wszędzie, dosłownie wszędzie - od bezpłatnego "Metra" po "Film" czy wiele innych pism, gdzie przewijają się cykle "W tym miesiącu polecamy". Równie dobrze można dorzucić "kącik muzyczny" czy "kącik filmowy".

Odnośnik do komentarza

Jestem za 2 stronami dla kącika filmowego.Recenzje najświeższych premier DVD/BD plus premiery kinowe. Do tego pasek z najgorętszymi newsami. Lubię filmy, ale nie mam ochoty przebijać się przez dziesiątki wiadomości na portalach stricte filmowych, czy też w prasie tematycznej - nie jest to moje główne hobby, a chciałbym być w miarę na bieżąco. Zresztą świat filmu i świat gamingu coraz bardziej zaczynają się przenikać.

 

Sama kwestia papieru nie stanowi IMO żadnego problemu, ale faktem jest, że przydałaby się grubsza okładka, bo pismo lubi łatwo się "wymiętolić."

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To zróbcie ankietę w stylu "Czy chcecie, aby kącik filmowy zajmował w magazynie 2 strony". Jestem przekonany, że chcą. Zresztą kącik w PSXE ma swój feeling (który jednak budował głównie Myszak), nie to sztywniactwo co w branżowych pismach (Film).

A może ankieta w stylu "Kącik filmowy czy dodatkowa strona na recenzję" lub "Kącik filmowy czy dodatkowa strona listów"... Spokojnie, jedna strona w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...