Skocz do zawartości

PSX Extreme #169


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za 2 stronami dla kącika filmowego.Recenzje najświeższych premier DVD/BD plus premiery kinowe. Do tego pasek z najgorętszymi newsami. Lubię filmy, ale nie mam ochoty przebijać się przez dziesiątki wiadomości na portalach stricte filmowych, czy też prasy tematycznej - nie jest to moje główne hobby, a chciałbym być w miarę na bieżąco. Zresztą świat filmu i świat gamingu coraz bardziej zaczynają się przenikać.

"Lubię muzykę i sport i nie lubię przebijać się przez dziesiątki wiadomości na portalach..." Sorry za ironię, ale to tak trochę działa. Mając pod ręką multum opcji, ciągle szukamy jeszcze wygodniejszych, byle tylko ograniczyć swoje zaangażowanie. Uważasz, że 4-5 opisów w ciągu miesiąca (przy najmniej kilkunastu premierach) to wystarczająca liczba? Czy te 4-5 opisów sprawi, że będziesz na bieżąco? Wydaje mi się, że wtedy trzeba byłoby oddać pod Kącik filmowy chociaż ze 3-4 strony (opisać wartościowe premiery miesiąca i jeszcze DVD/Blu-ray). A to przenikanie - przesada. Ile mamy tych przenikający się produkcji? W 90 proc. przypadków mamy kooperację "dobry film - słaba gra" lub "dobra gra - beznadziejny film". Ile np. w sierpniu mieliśmy tych "przenikających się" światów lub ile mamy ich w październiku, żeby zachęcić gracza...

Odnośnik do komentarza

Perez masz trochę racji z tym, że i 2 strony byłoby za mało, żeby ogarnąć całość, ale absolutny top by się zmieścił. Co do przenikania się, to wziąłem bardziej pod uwagę sytuację, w której sposób narracji w grach coraz bardziej zaczyna przypominać prowadzenie fabuły w filmach, niż czystą korelację pomiędzy mediami - gra na podstawie filmu, film na podstawie gry. Z muzyką jest trochę inaczej, bo tu liczyłaby się wyłącznie ta ilustrująca gry, tak jak to było ongiś w Muzyce Gracza Mazziego. Nie wiem czy dobrze przyswoiłem to co napisałeś, ale wynika z tego, że całkowite skasowanie Kącika Filmowego nie byłoby żadną stratą, a jak już jest to niech będzie.

Odnośnik do komentarza

Perez masz trochę racji z tym, że i 2 strony byłoby za mało, żeby ogarnąć całość, ale absolutny top by się zmieścił. Co do przenikania się, to wziąłem bardziej pod uwagę sytuację, w której sposób narracji w grach coraz bardziej zaczyna przypominać prowadzenie fabuły w filmach, niż czystą korelację pomiędzy mediami - gra na podstawie filmu, film na podstawie gry. Z muzyką jest trochę inaczej, bo tu liczyłaby się wyłącznie ta ilustrująca gry, tak jak to było ongiś w Muzyce Gracza Mazziego. Nie wiem czy dobrze przyswoiłem to co napisałeś, ale wynika z tego, że całkowite skasowanie Kącika Filmowego nie byłoby żadną stratą, a jak już jest to niech będzie.

Ale co jest tym topem? Czy nieźle oceniane "O północy w Paryżu" Alenna nadaje się do zajawiania w magazynie dla graczy? Jasne, jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może czyta tylko pisma gamingowe, to i też chciałby mieć info o filmach, ale idąc tym tokiem, należałoby odpalić kilka kącików. Bo w czym film jest lepszy od muzyki, książki, a może gotowania, które bije rekordy popularności... Oczywiście przesadzam, ale ogólnie chodzi mi o to, że są odpowiednie miejsca do tego, aby dany kącik znalazł swoje miejsce.

 

Co do bolda - tak, takie moje osobiste zdanie. Podkreślam - osobiste :). Kupując tygodnik opinii, nie szukam tam przepisów kulinarnych. Kupując magazyn motoryzacyjny, nie oczekuję tam recenzji gier (a jeśli już, to na zasadzie - jest gra, w której mamy takie i takie auto; i analogicznie - jest film, który powstał na bazie tej czy tej gry lub odwrotnie - to jeszcze potrafię zrozumieć). Czytając PE wolę kolejną stronę listów, nowy kącik (nie wiem, strzelam, sportowy), recenzję średniej gry czy felieton.

Odnośnik do komentarza

Proponuje podnieść cenę o 2 zł i dorzucić trochę stron, po kłopocie :) 10 zł to żadne pieniądze w dzisiejszych czasach, ot chipsy i butelka Pepsi, a myślę że dużo osób ucieszyłoby się z dodatkowej zawartości. Oczywiście jestem świadomy tego, że cena na poziomie 8 zł to poważny atut PE dla niektórych osób - bodajże najtańsze pismo branżowe w Polsce. Mnie te 2 zł nie robią żadnej różnicy, ale zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia o rynku prasy i kształtowaniu cen periodyków. Fajnie by było gdybyś Perez wypisał jak wygląda tak opcja, jakie są minusy i plusy tego z perspektywy wydawcy.

Odnośnik do komentarza

Proponuje podnieść cenę o 2 zł i dorzucić trochę stron, po kłopocie :) 10 zł to żadne pieniądze w dzisiejszych czasach, ot chipsy i butelka Pepsi, a myślę że dużo osób ucieszyłoby się z dodatkowej zawartości. Oczywiście jestem świadomy tego, że cena na poziomie 8 zł to poważny atut PE dla niektórych osób - bodajże najtańsze pismo branżowe w Polsce. Mnie te 2 zł nie robią żadnej różnicy, ale zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia o rynku prasy i kształtowaniu cen periodyków. Fajnie by było gdybyś Perez wypisał jak wygląda tak opcja, jakie są minusy i plusy tego z perspektywy wydawcy.

Dla wielu kluczowa jest cena. Dla Ciebie to "tylko" 2 zł, a dla niektórych to "aż" dwa złote, i w ogóle po co podnosić, skoro było dobrze. Dużo zależy również od contentu - dodać, załóżmy 16 stron (kwestie technicznie, np. 6 stron nie dodasz, bo nie da się tego wydrukować), to trzeba też je czymś zapełnić. Reklamy? Na pewno nie na całość, bo wtedy to by dopiero był - "cenę podnieśli, a nic nie dali" :). Ogólnie jest to jakaś opcja, ale na pewno nie na "już", "teraz". Aczkolwiek chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami na ten temat :).

Odnośnik do komentarza

A mi sie to cosplayowe zdjecie na cala strone akurat bardzo spodobalo :)

Mi osobiście też.

 

Wolę coś takiego zamiast np. komiksu na całą stronę.

Wpis. btw, biorąc pod uwagę tradycyjną jakość większości komiksów w PE, to zamiast jednego z nich na całą stronę lepsze jest w zasadzie wszystko, nawet zdjęcie Stara czy Ściery w stroju kąpielowym ;).

Odnośnik do komentarza

Proponuje podnieść cenę o 2 zł i dorzucić trochę stron, po kłopocie :) 10 zł to żadne pieniądze w dzisiejszych czasach, ot chipsy i butelka Pepsi, a myślę że dużo osób ucieszyłoby się z dodatkowej zawartości. Oczywiście jestem świadomy tego, że cena na poziomie 8 zł to poważny atut PE dla niektórych osób - bodajże najtańsze pismo branżowe w Polsce. Mnie te 2 zł nie robią żadnej różnicy, ale zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia o rynku prasy i kształtowaniu cen periodyków. Fajnie by było gdybyś Perez wypisał jak wygląda tak opcja, jakie są minusy i plusy tego z perspektywy wydawcy.

Dla wielu kluczowa jest cena. Dla Ciebie to "tylko" 2 zł, a dla niektórych to "aż" dwa złote, i w ogóle po co podnosić, skoro było dobrze. Dużo zależy również od contentu - dodać, załóżmy 16 stron (kwestie technicznie, np. 6 stron nie dodasz, bo nie da się tego wydrukować), to trzeba też je czymś zapełnić. Reklamy? Na pewno nie na całość, bo wtedy to by dopiero był - "cenę podnieśli, a nic nie dali" :). Ogólnie jest to jakaś opcja, ale na pewno nie na "już", "teraz". Aczkolwiek chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami na ten temat :).

 

 

Perez nie wierzę. Jak ktoś gra na konsoli gdzie nówki chodza po 200 zł na premierę, gdzie nawet używki to koszt kilkudziesięciu złotych to nie uwierzę, nie uwierzę za nic nie uwierzę, że 2zł w skali MIESIĄCA zrobiłoby różnicę.

 

A sprzydałoby sie wiecej stron- PE ma ich tyle co kilka dobrych lat temu, w tym aspekcie zero ewolucji.

Odnośnik do komentarza

Proponuje podnieść cenę o 2 zł i dorzucić trochę stron, po kłopocie :) 10 zł to żadne pieniądze w dzisiejszych czasach, ot chipsy i butelka Pepsi, a myślę że dużo osób ucieszyłoby się z dodatkowej zawartości. Oczywiście jestem świadomy tego, że cena na poziomie 8 zł to poważny atut PE dla niektórych osób - bodajże najtańsze pismo branżowe w Polsce. Mnie te 2 zł nie robią żadnej różnicy, ale zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia o rynku prasy i kształtowaniu cen periodyków. Fajnie by było gdybyś Perez wypisał jak wygląda tak opcja, jakie są minusy i plusy tego z perspektywy wydawcy.

Dla wielu kluczowa jest cena. Dla Ciebie to "tylko" 2 zł, a dla niektórych to "aż" dwa złote, i w ogóle po co podnosić, skoro było dobrze. Dużo zależy również od contentu - dodać, załóżmy 16 stron (kwestie technicznie, np. 6 stron nie dodasz, bo nie da się tego wydrukować), to trzeba też je czymś zapełnić. Reklamy? Na pewno nie na całość, bo wtedy to by dopiero był - "cenę podnieśli, a nic nie dali" :). Ogólnie jest to jakaś opcja, ale na pewno nie na "już", "teraz". Aczkolwiek chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami na ten temat :).

Bez przesady - 2zł to naprawdę nie pieniądze w dzisiejszych czasach. Osoby zarabiające w ogóle nie odczułyby podniesienia ceny, natomiast gimbusy najwyżej kupią sobie parę szlug/piwko/dopalacza mniej. Dzięki czemu podniesienie ceny miałoby również wymiar edukacyjny ;)

 

Robi różnicę. Sam jak byłem dzieciakiem to liczyło się każdą zetę. Dla dorosłego człowieka 2pln to kpina, dla dzieciaka już nie.

sdflw.jpg

 

I wszystko jasne... :P

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Robi różnicę. Sam jak byłem dzieciakiem to liczyło się każdą zetę. Dla dorosłego człowieka 2pln to kpina, dla dzieciaka już nie.

 

jak bylismy dziecmi (bo my już konie stare...ale za to ducehm młode, co nie Stonek) to było w Polsce dużo biedniej , ludzie zarabiali po 700 zł (połowa lat 90) , było rzeczywiscie srednio-miło.

 

Dzis 2 zł to jeden chleb, najtansze piwo, nawet dwóch snikersów nie kupisz. Serio- jesli nawet mowa o dziecku - to jesli starzy kupili mu konsolę , dają czasem chocby na jakąś grę , opłacają livea (X - Box 360, cos ok 150 zł rok, nie wiem) to zaprawde- na ulubione pismo dołożą 2 zł.

Odnośnik do komentarza

Panowie, ale mnie przekonywać nie trzeba :). Ja to rozumiem i dla mnie też żadna zmiana, ale wiem, że cena dla wielu ma duże znaczenie. To trochę na zasadzie, że szlugi, browar czy karta do telefonu może kosztować tyle i tyle, bo bez tego jak bez ręki, ale żeby pismo miało zdrożeć - no nie ma takiej opcji. Ile przecież jest narzekań, że gry drogie, że płyty z muzyką drogie, ale wydać kilka stówek w miesiącu na fajki/browar to nie problem.

 

Żeby była jasność - temat był i jest omawiany. Trzeba po prostu wziąć pod uwagę wiele rzeczy i tak jak wspominałem - przemyśleć, co na takich dodatkowych stronach powinno się znaleźć, aby czytelnik wiedział, iż wzrost ceny pociągnął za sobą wartościowe zmiany.

Odnośnik do komentarza

ja w ogole bym podniosl o 10zl, przeciez i tak pewnie nikt nie odczuje roznicy skoro kupuja gry za 200zl/ stac ich na konsole. Tak mozna mowic w nieskonczonosc, gdyby jednak zebrac wszystkie podwyzki do kupy to wychodzi z tego spora sumka - 2 zl tu, i tu i tam. Ja osobiscie za gazete 10zl nie dam, szczegolnie, ze praktycznie wszystko jest w internecie.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Perez nie wierzę. Jak ktoś gra na konsoli gdzie nówki chodza po 200 zł na premierę, gdzie nawet używki to koszt kilkudziesięciu złotych to nie uwierzę, nie uwierzę za nic nie uwierzę, że 2zł w skali MIESIĄCA zrobiłoby różnicę.

 

No tak, bo oczywiście żyjemy w wyidealizowanym kraju, gdzie każdego stać na nówki, gdzie każdy na swoją konsolę od razu wyłożył parę stów, taaa. Chyba tylko ja jestem z jakiejś Ugandy, czy coś, bo ja na konsolę odkładałem ponad pół roku odmawiając sobie wielu rzeczy, gry wymieniam albo zazwyczaj kupuję używki. Gry nowe kupuję raz na ruski rok, a i tak najczęściej to jest na zasadzie "Wymienie 1-2 gry, dołożę 20 zł i mam nówkę". Ale chwila... Nie, ja nie pochodzę z Ugandy. Ja pochodzę ze Śląska.

Dla ciebie cena pisma nie robi różnicy, ale dla mnie podniesienie ceny PSX Extreme do 10 zł robi różnicę i to wielką. I jakby podniesiono cenę to poważnie bym się zastanowił nad tym, czy dalej to kupować i czytać, bo prawda jest taka, że dla mnie kącik filmowy to nudny jest, bo po prostu nie interesują mnie filmy. Jak czytam PE to staram się przeczytać jak najwięcej, to do kącika filmowego wręcz się zmuszam. I miałbym dopłacać 2 zł tylko dlatego, żeby w gazecie stricte konsolowym jakiś gostek mógł przeczytać o paru filmach więcej? To ja w takim razie dziękuję za taki interes.

 

Dzis 2 zł to jeden chleb, najtansze piwo, nawet dwóch snikersów nie kupisz. Serio- jesli nawet mowa o dziecku - to jesli starzy kupili mu konsolę , dają czasem chocby na jakąś grę , opłacają livea (X - Box 360, cos ok 150 zł rok, nie wiem) to zaprawde- na ulubione pismo dołożą 2 zł.

Chyba przeprowadzę się do Nowego Sącza, skoro tam mają chleb po 2 zł, bo u mnie to chleb kosztuje 3,50. Argument z Livem - no cóż, z jednej strony racja, ale tak bogatych rodzin wiele nie ma w kraju. Ja wybierając konsolę zdawałem sobie sprawę, że xBox360 ma większą bibliotekę, ale zdawałem sobie też sprawę z tego, że będę czasem grać na necie, a np. mnie nie stać na opłacanie Live'a w konsoli. I niestety taka jest rzeczywistość - ja znam wiele osób w podobnej sytuacji, wśród moich znajomych to chyba tylko 2 opłaca ten abonament. Wybacz Orson, ale głupi jesteś twierdząc, że skoro ty tak możesz sobie super żyć, to że każdy inny tak samo.

 

Chodzi mi o to, że PSX Extreme jest magazynem, który czyta kilkadziesiąt tysięcy ludzi, z których jednak większość nie gra w bijatyki (chyba się nie mylę?) i IMO kąciki powinny być bardziej 'mainstreamowe'.

Ktoś kto nie gra w RPGi fajny okołogrowy tekst, w stylu np. (rzucam z pamięci) 'Opowieści z Pustkowii', przeczyta z przyjemnością, ale już ktoś kto nie gra w bijatyki, bądź gra okazyjnie, raczej te dwie strony zadrukowane tekstem typu 'Hłoarang: low kick 1p+d, plus trzy klatki- dp22 +tp (itd)' obleci wzrokiem i przerzuci dalej. A tak od dawien dawna wygląda 85% zawartości Kącika Bijatyk.

 

Popieram. I dla mnie Kącik Bijatyk to marnowanie miejsca w gazecie. O ile do Kącika Filmowego się zmuszam, żeby przeczytać, tak Kącik Bijatyk po prostu omijam. Zawsze. Pomysł Kącika FPSów mi się nie specjalnie podoba, ale biorąc pod uwagę, że teraz w branży wychodzą głównie strzelaniny i to, że większość czytelników PE gra w takie gry uważam, że taki Kącik FPS byłby sto razy lepszy od Kącika Filmowego, czy Bijatyk.

 

 

EDIT: W ogóle rozbawiają mnie takie osoby, które krytykują PE za to, że w gazecie stricte konsolowym opisują gry w wersji na pieca (pamiętna afera z Battlefieldem 3), ale jednocześnie nie przeszkadza im to, że w gazecie stricte konsolowym opisywane są filmy. Przecież to gry na pieca są bliższe grom konsolowym niż filmy.

 

EDIT 2: Zawsze jest marudzenie, że jest mało miejsca na HC Roomy. To może stronę z kącika filmowego przeznaczyć np. w połowie na HC Roomy, a w drugiej połowie na grające damy, albo w całości na HC Roomy?

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Tyski to sie przeprowadź do NS bo ja za chleb 900 gram płacę 2,10 :blum2: a z nazywaniem kogoś głupim to zbastuj trochę

 

moja logika była prosta- gdybym miał problemy finansowe to nie grałbym w gierki bo to drogie w sumie hobby, kase przeznaczałbym na przeczy pierwszej potrzeby jak jedzenie, ubranie itp.

 

Wyszedłem z założenia , ze jak ktos spełnia swe zachcianki wyższego rzędu z Piramidy Masłowa to go na to stac raczej

 

 

____________________________

 

panowie ale nie mówcie "wszystko jest w internecie" bo to taki truizm jest. Wiadome, ze net ma wszystko i szybciej. Kupując pE płacisz za

 

- danych ludzi i ich styl pisania

 

- za papier, który pachnie i ci karteczki wiatr przewraca w ogródku

 

- za możliwośc włożenia do szafy i wyciągniecia za rok ;-) <ja tak robie>

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Pieprzenie takie - ile kryzysów było i podwyżek VAT, a PE zawsze wiodło prym, mając najniższą cenę na rynku. Choćby z szacunku dla tych wszystkich ludzi którzy co miesiąc składają dla Nas ten zacny "szmatławiec", podarowalibyście te 2 zeta miesięcznie więcej. Ale nie, choćby się paliło i waliło, a redakcja musiałby z własnej kieszeni dokładać do interesu, to i tak PE ma kosztować 7,99zł, dusigrosze jedne :P

Odnośnik do komentarza

Pieprzenie takie - ile kryzysów było i podwyżek VAT, a PE zawsze wiodło prym, mając najniższą cenę na rynku. Choćby z szacunku dla tych wszystkich ludzi którzy co miesiąc składają dla Nas ten zacny "szmatławiec", podarowalibyście te 2 zeta miesięcznie więcej. Ale nie, choćby się paliło i waliło, a redakcja musiałby z własnej kieszeni dokładać do interesu, to i tak PE ma kosztować 7,99zł, dusigrosze jedne :P

 

Ktoś z nowego wydawnictwa się wypowiadał, że PE i tak więcej zysku osiąga z samej sprzedaży niż Teraz Rock. Za to PE jest do tyłu pod względem zysku z reklam, co mają zresztą poprawić :ph34r: Także ja nie odczuwam potrzeby dodatkowego wspomagania firmy z własnej kieszeni. Biedy na pewno nie klepią, zwłaszcza po ostatnich cięciach w jakości papieru i rezygnacji z wysyłki prenumeraty listem priorytetowym.

 

I tak obecne 8zł to jest bardzo dużo jak na taką zawartość (raczej mierną). Porównajcie sobie to do różnych poważniejszych tygodników czy gazet - oczywiście inna skala sprzedaży, ale jednak kasy szkoda.

Edytowane przez Pajac
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Także ja nie odczuwam potrzeby dodatkowego wspomagania firmy z własnej kieszeni. Biedy na pewno nie klepią, zwłaszcza po ostatnich cięciach w jakości papieru i rezygnacji z wysyłki prenumeraty listem priorytetowym.

 

Nie zapędzaj się, nie masz do czynienia z jakąś korporacją:). Rzuć no Kierowniku te ze dwa zyla, bo chciałbym przedyskutować jakąś pierwszą podwyżkę w XXI w.;))).

Odnośnik do komentarza

Rzuć no Kierowniku te ze dwa zyla, bo chciałbym przedyskutować jakąś pierwszą podwyżkę w XXI w. ;))).

 

Załóżcie związek zawodowy ;) Jeśli na serio nie było podwyżki w tym wieku no to lipa rzeczywiście. Wydawnictwo robi was tak samo jak czytelników - zwiększając zyski kosztem czytelników (papier, prenumerata) i redaktorów (brak podwyżek). Trzeba było wywalczyć coś przy okazji przejęcia, a nie teraz prosić po forach ;)

Odnośnik do komentarza

Rzuć no Kierowniku te ze dwa zyla, bo chciałbym przedyskutować jakąś pierwszą podwyżkę w XXI w. ;))).

 

Załóżcie związek zawodowy ;) Jeśli na serio nie było podwyżki w tym wieku no to lipa rzeczywiście. Wydawnictwo robi was tak samo jak czytelników - zwiększając zyski kosztem czytelników (papier, prenumerata) i redaktorów (brak podwyżek). Trzeba było wywalczyć coś przy okazji przejęcia, a nie teraz prosić po forach ;)

wetknął ci ktoś kij w rzyc czy jesteś tak z natury sztywny? :/ Kali zartował :/

 

 

a piszesz też o "powaznych pismach" i ich zawartości. Czytam : Newswek a, Wprost (ale już chyba przestanę) , Film, oraz "Rzepę" (czasem)

 

i co one wiecej oferują niż PE? wiem, to całkiem inne pisma ale wymieniam je bo Pajac powołuje sie na "poważne pisma"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...