Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miała by być wersja na Vitę, to byłaby też na PS3. Jeśli nie miałoby być wersja na Vitę i PS3, to zostałoby samo PS4, gdzie raz, że się nie opłaci, dwa, że musieliby naprawdę się przyłożyć by nikt ich nie zbeształ za to, że na "nadkonsoli" wydali grę sprzed dwóch generacji w HD i nic więcej. Tak więc IMO pytanie powinno brzmieć: czy zestaw platform docelowych to byłby PS3/Vita czy PS3/Vita/PS4.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie ruszałem blitzballa bardziej sie nakrecilem na arene to mi odpowiadalo kiedys wlasnie, blitzball tez zrobie juz pozniej jak bede mogl wracac do lokacji szybko.

 

Wlaczales juz X-2 zeby zobaczyc jak tam wyszlo to hd?

Odnośnik do komentarza

A nie wkurzaja was te archaizmy typu random battle co 5 krokow, system turowy pozbawiony dynamiki itd? Fabula i postacie to odbior gustu, chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial o mechanice tej gry.

 

Prowadze ze soba powazny monolog, poniewaz nie wiem czy kupic Dragon's Crown, czy FFX na Vite. Moze byscie mogli cos doradzic?

Odnośnik do komentarza

Grałem dwa albo trzy razy i nigdy mi nie przeszkadzały losowe walki ani w pełni turowy statyczny system walki. Mało tego, w czasach kiedy każdy jRPG mocno udziwnia walki to FFX pamiętam jako ostatnią ostoję naprawdę klasycznego systemu.

Odnośnik do komentarza

A nie wkurzaja was te archaizmy typu random battle co 5 krokow, system turowy pozbawiony dynamiki itd? Fabula i postacie to odbior gustu, chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial o mechanice tej gry.

 

Prowadze ze soba powazny monolog, poniewaz nie wiem czy kupic Dragon's Crown, czy FFX na Vite. Moze byscie mogli cos doradzic?

Akurat w porównaniu do np. FF6 do walki nie są aż tak częste :)Szczerze powiedziawszy to mechanika wg mnie nie zestarzała się absolutnie.W zasadzie to grając, wcale nie mam wrażenia,że ta gra ma 12 lat.

I powtórze to co już powiedział Ficuś-w chwili obecnej gra mi się nawet lepiej niż w czasie premiery.

No, ale wiadomo, wtedy byliśmy tak rozpieszczeni JRPG,że cokolwiek by nie wyszło to nie miało szansy zabłysnąć.

Tu nie chodzi o to,że gra jest świetna, bo nie ma obecnie tak dużej konkurencji, jak 12 lat temu-ta gra jest po prostu bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza

Gdzie farmilo sie kase i Luck Sphere ? 

 

Kasa:

1) mimic'ki w omega ruins z bronią gillionaire

2) kottos MA (kupujemy w kilice tetra armor, idziemy na MA walczyć z kottosem, z jego dropu wrzucamy w kupioną zbroję SOS Regen i sprzedajemy), jeśli uda się z overkillem to zysk z jednej walki to ponad 110k.

 

Luck Sphere eee? MA znów = greather sphere.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A nie wkurzaja was te archaizmy typu random battle co 5 krokow, system turowy pozbawiony dynamiki itd? Fabula i postacie to odbior gustu, chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial o mechanice tej gry.

 

Prowadze ze soba powazny monolog, poniewaz nie wiem czy kupic Dragon's Crown, czy FFX na Vite. Moze byscie mogli cos doradzic?

random battle troche wkurza, wole rozwiazanie z tym z chrono crossa,person czy xenosag gdzie widac randomow na lokacjach ale juz sam system walki jest wspanialy - turówka w najlepszej formie. System bez dynamiki to miał FFIX - tam to ATB nawet na trybie fast napelnialo sie pol dnia.

 

Co do pytania co wybrac - ja bym bral ffx/x-2 hd - w to moge grac przy jednym posiedzeniu godzinami, nawet w sam blitzball. Dragon Crown jest wspanialy ale jak wiele razy wspominalem - mi on sie kapitalnie sprawdza do speed runów jak mam np 20min wolnego czasu w ciagu dnia - oczyszczam dwie miejscowki, wpada exp i itemy i wylaczam vitke. Nie wyobrazam sobie w to grac dluzej albo tak jak Ukyo - zarywac nocki i tluc do upadlego

Odnośnik do komentarza

Mi sie w X zawsze podobalo przedstawienie systemu turowego w sensie ze widzimy postaci ktora kiedy atakuje z uwzglednieniem delay, slow i haste. Swietna sprawa.

 

IX to jedyna czesc ktorej nie ogralem do konca z tych starych klasykow no i FF x-2 nie skonczylem ale nadrobie jak skoncze X hd

Odnośnik do komentarza

A nie wkurzaja was te archaizmy typu random battle co 5 krokow, system turowy pozbawiony dynamiki itd? Fabula i postacie to odbior gustu, chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial o mechanice tej gry.

 

Prowadze ze soba powazny monolog, poniewaz nie wiem czy kupic Dragon's Crown, czy FFX na Vite. Moze byscie mogli cos doradzic?

 

Moim zdaniem pomimo tylu lat na karku, mechanika nadal wypada bardzo dobrze. Pewnie duża w tym zasługa tego że w czasach FFX systemy w jRPGach były już mocno rozbudowane. Nie to co teraz odpalić takiego FFVII który przy całej swojej za(pipi)istości, ma system prymitywny jak budowa cepa. Generowane losowo walki też nie są takie upierdliwe. W międzyczasie zdarza mi się wracać do wciąż nieskończonego Bravely Default i w sumie nie widzę jakiejś większej różnicy w tym temacie (chociaż w BD akurat częstotliwość random encounters da się zmienić w menu). A że turowy system walki... w końcu nie jest to gra akcji więc o co kaman? Jak chce coś bardziej dynamicznego to odpalam Soul Sacrifice czy innego Toukidena ;-)

 

Generalnie jest miód - jeden z najlepszych jRPGów w kieszeni, kupa grania i X-2 którego jeszcze nawet nie ściągnąłem. Mam nadzieję że SE jednak zdecyduje się odświeżyć XII - koniecznie w wersji na handhelda.

Odnośnik do komentarza

ja tak samo jak ficuś dopiero teraz w pełni doceniam ff X i faktycznie to co mnie kiedyś irytowało w tej części typu brak ogólnej mapy świata itp, to po przejściu trylogi nova crystalis doceniam to że wogóle moge wszędzie wrócić :) no nic ja już mam 70 godzin i grinduje sobie w inside sin i mam nadzieje że jeszcze w tym tygodniu ubije penanca

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wszystkie slowniki al bhed ktorych nie mozna pozniej juz odnalezc pobralem i pedze do calm lands. Swietnie mi sie gra ale duzo szybciej chyba mi idzie niz kiedys tez macie takie odczucie? No ale zobaczymy jak finalnie bedzie o ile mi sie bedzie chcialo wbijac platyne w co watpie chyba bo niektore rzeczy tam to masakra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...