Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

też już mam i gram :) Boże co oni zrobili z mordą głównego bohatera. Na screenach to nie wygląda aż tak źle. W ruchu jego animacje twarzy wyglądają jakby miał kilka nieudanych operacji plastycznych.  Sama gra super uruchomiłem komparison z wersja oryginalną i naprawdę widać różnice. Chociaż na 50 calach niektóre rzeczy i tak mocno odstają to jak na 12 letnią grę jest bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza

:D jak dojdę za rok czasu do tego momentu to dam ci znać :)

 

2 minus edycji HD :

 

1.Voice Acting ale to wiedziałem wcześniej heh kiedyś to się aktorzy naprawdę nie starali o boże ale to jest tragicznie zagrane. Kiedyś to nie raziło w oczy bo wszystkie gry tak miały ale teraz :)

2. Ładowanie nowych lokacji .... na xbox 360 wszystkie gry się instalują czemu na ps3 tego nie wprowadzą. Za każdym przejściem do nowej lokacji jest loading. Nawet wchodząc do domku co ma 2 m kwadratowe trzeba zobaczyć plansze loading i do tego mój napęd w ps3 tak głośno działa.

Odnośnik do komentarza

:D jak dojdę za rok czasu do tego momentu to dam ci znać :)

 

2 minus edycji HD :

 

1.Voice Acting ale to wiedziałem wcześniej heh kiedyś to się aktorzy naprawdę nie starali o boże ale to jest tragicznie zagrane. Kiedyś to nie raziło w oczy bo wszystkie gry tak miały ale teraz :)

2. Ładowanie nowych lokacji .... na xbox 360 wszystkie gry się instalują czemu na ps3 tego nie wprowadzą. Za każdym przejściem do nowej lokacji jest loading. Nawet wchodząc do domku co ma 2 m kwadratowe trzeba zobaczyć plansze loading i do tego mój napęd w ps3 tak głośno działa.

Zdajesz sobie sprawe ,ze to gra z PS2, a zmiana dotyczyła grafiki a nie mechaniki?

Odnośnik do komentarza

Ok ale ekrany ładowania by skrocila instalacja wiem bo na xbox gralem w hd wersje mgs 2 i 3.

 

to ładowanie jest lipne,ale najgorsze w wersji na ps3 jest to że resetując gre l-ki+ r-ki + start i select nie wraca ci do menu gry w która już grasz tylko do wyboru gier i zanim znowu ci się wczyta idzie się ładnie naczekać

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dobra, mam ochotę na jRPGa na VIcie. Miałem brać Personę 4, ale przypomniałem sobie o wersji HD dziesiątki. I teraz tak, internet obrzydził mi tą grę, kreując w mojej głowie coś takiego:

 

-beznadziejny głóny bohater

-MEWY MEWY MEWY

-klimat infantylnego anime

 

no ale że ludzie w internecie dużo głupot piszą, więc nie jestem pewien, czy jest sens ich słuchać. To jak, zjadliwi są ci bohaterowie w dziesiątce? Jak fabuła? Obleci? Jedynym fajnalem w którego grałem jest FFVI, który będzie zawsze w moim serduszku. Jak wypada X przy VI? Jest szansa, że gra mi się spodoba? Aha, nienawidzę grindu w tym gatunku.

 

FInal Fantasy: Theatherythm bardzo podobała mi się ta piosenka, jeżeli to w czymś pomoże (xD):

 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wersja długa "dlaczego nie lubię FFX", do lektury jeśli masz za dużo wolnego czasu - http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=724057&n=19

 

Wersja tl;dr - grindu nie ma, bo gra jest tak do bólu liniowa, że praktycznie idzie się po linii prostej przez większość czasu. Bohaterów podzieliłbym na trzy kategorie - wyjątkowo irytujących (Tidus, Yuna, Rikku), na upartego znośnych (Lulu, Wakka) i kompletnie mi obojętnych (Auron, Khimari). Większość z nich zapada w pamięci na długo, ale niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Postacie są po prostu głupie, zachowują się nielogicznie, dialogi są bezsensowne, a kolejne wydarzenia są naciągane i do bólu przewidywalne. Główny wątek fabularny jest względnie ciekawy, jak i ogólny koncept świata, ale cała reszta oraz ogólny przebieg akcji pozostawia wiele do życzenia, a chwilami jest po prostu żałosny.

 

Nie jest to gra zła, i może faktycznie jest to "ostatni prawdziwy" Final Fantasy, ale w moich oczach jest to mimo wszystko kiepski Final Fantasy oraz przereklamowana ponadprzeciętna gra. Może byłbym w stanie więcej zdzierżyć, gdyby nie horrendalny voice-acting, a co za tym idzie niepotrzebnie dłużące się cut-scenki.

 

W poprzednich Finalach przynajmniej te głupie dialogi można było czytać wyrywkowo i przewijać, by przejść do właściwego mięsa, czyli rozgrywki. Mnie jednak ta w dziesiątce irytowała, głównie za sprawą niepotrzebnie przekombinowanego systemu levelowania, sprawiającego tylko pozory wyboru w swej domyślnej wersji, a także nieszczególnie porywających walk.

 

No ale 99% tego forum się ze mną nie zgodzi i zaraz zaczną minusować. :P

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja nie oceniam FF X , z dzisiejszego punktu widzenia. W chili swojej premiery na PS2 , była za(pipi)ista gra. Miała wszystko (mimo, że teraz ocenia sie to jako wade).

Tak był pozornie bardziej liniowy niż poprzednie (Ale w sumie każdy jest liniowy)

 

Ja gram w niego ze wzgledu na sentyment. I poprostu przymykam oko na hujowy voice , infantylna i naciagana fabułe (A czego wy własciwie oczekujecie od jrpg jesli nie własnie takiego stylu? ) Mozna kochac lub nienawidziec

Dla mnie jest to za(pipi)ista gre i chetnie wyjme z niej Platynke (I ja ukryje jak kazda inna bo robie to nie dla pucharków ale dla własnej satysfakcji)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gram teraz w cudowną Personę 4: Golden na Vitę, ale potem biorę się za wersję HD FF X - czas sobie przypomnieć gierę po tych ponad 10-ciu latach ;) Nawet pognieciony Poradnik PE z rozłożoną grą na czynniki pierwsze mi został ;) Greg, jak będziesz chciał opylić grę na Vitę za jakiś czas, to daj znać.

Odnośnik do komentarza

jakis poradnik co mozna ominac i juz potem nie mozna wrocic do tego? mam zamiar podejsc do platynowania za pierwszym podejsciem wiec nie chce sobie zepsuc rozgrywki czyms o czym zapomnialem. Jak mnie pamiec nie myli byly chyba z 2 lub 3 ksiazki z literkami tego alfabetu, ktore mozna przegapic(choc nie wiem czy jest za to pucharek) i warto zdobywac destruction sphere od razu bo potem np dark aeon stoi na przeszkodzie by wrocic do swiatyni. Cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...