Skocz do zawartości

Bravely Default: Flying Fairy


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

jakies dalsze wrazenia?taki hicior, taka tu 3ds bojowka na forum, a w temacie cicho? szczegolnie jestem ciekaw fabuly,qestow pobocznych i poziomu trudnosci? Design i muza są przegenialne, jestem ciekaw czy reszta też prezentuje się jak z czasów świetności jrpg

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Człowieku, ja mam tyle grania na na 3DS'ie, że niestety mimo że bym chciał, to nie dam rady ograć BD "od ręki".

 

Przejdę Ace Attorney 5, zacznę BD i z przyjemnością opiszę swoje wrażenia ;). Odpaliłem tylko na 30 minut i zachwycił mnie baśniowy klimat. Prerenderowane tła nieźle robią. Jakbym grał w jakiegoś klasyka na PS1.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nie mam czasu pisac bo gram chyba nie? :D

 

Muzyka 10/10 to wiadomo, Design tez to wiadomo, grafika nie jest taka zla na klasycznym 3DS jak wszyscy narzekaja. Poziom trudnosci super, musialem nie raz troche popakowac bo bossowie walili statusami jak szaleni i o ile wygrywalem walki z trudem to zawsze mi ktos na koniec padal bo konczyly sie phoenix downy. Teraz troche przesadzilem z pakowaniem bo nastepny boss nie sprawil mi trudnosci, ale moze poprostu byl latwiejszy bo to akurat side quest.

 

Questow pobocznych narazie znalazlem 1 ale widze ze powoli zaczynaja sie pojawiac. Sa bardzo fajne bo nawiazuja do glownej fabuly + mozna zlapac nowego "joba" za wykonanie ich. System walki mi sie bardzo podoba, na poczatku moze sie wydawac prosty ale z bardziej wymagajacymi przeciwnikami planowanie BP super sprawa.

 

Ogolnie odpalajac gre w niedziele rano poczulem sie jakbym przeniosl sie 10 lat w czasie i odpalil swojego PSX oraz gre....Final Fantasy 9.

 

Troche moze budzic nie smak mikro-transakcja w sensie "boss za trudny? zaplac $ i po sprawie", ale jak ktos gra na legalu i z tego nie korzysta to nawet sobie tylk nie zawraca takimi sprawami.

 

Moja ocena WSTEPNA:

 

w 1998 roku ta gra dostalaby 8+/9-

W roku 2013 patrzac na te wszystkie za latwe, badziewskie jrpgi daje narazie 9+, czekam zeby zobaczyc jak sie fabula rozkreci bo powoli zaczyna byc coraz lepiej (na poczatku cienko).

Odnośnik do komentarza

Maja imiona, maja tozsamosc. Jest voice acting prawie caly czas (poza jednym wyjatkiem, o tym za chwile). Swietny dubbing angielski oraz japonski, zalezy kto to preferuje, ja zostalem przy japonskim bo brzmi SUPER. Dodatkowo wzorem serii tales of... sa tak zwane "Skits", czyli wciskamy guzik i bohaterowie ze soba przeprowdzaja konwersacje poboczna na temat wydarzen ktore wlasnie mialy miejsce. Niestety bez voice actingu ale mozna ich wtedy lepiej poznac i sie troche usmiac.

Odnośnik do komentarza

ten tytuł robiło squareenix czy tylko go wydaje? Bo za square dobre gry ostatnimi czasy nie chodzą, a jedyne znane i dobre nazwiska jakie u nich zostały dłubią nad versusem/xv

 

Czy to wazne kto to zrobil i wydal? Czlowieku po co tracic czas na jakies pierdoły. Ta gra to mesjasz :D 12 lat czekalem na takiego jrpga, nie moge sie wrecz oderwac od konsoli, gdy tylko musze odlozyc konsole na bok bo mam jakies zajecia to ciagle myslami wracam do swiata Luxendarc. Tu jest wszystko to co kochalem w starych jrpg typu FF9 itp.

 

I cofam to co pisalem, wlasnie znowu mimo pakowanka boss sprawil mi trudnosc i znowu mi padla jedna postac na koniec bo phoenix downy sie skonczyly. Jak ja sie ciesze ze nie musze wciskac auto attack jak w obecnych jrpach tylko myslec. I wkoncu itemy typu Antidote, Eye drops, Echo Screen sa wrecz niezbedne w kazdej walce.

Odnośnik do komentarza

Normal. Ogolnie wszystko mozna sobie dostosowac. Tryby Easy, Normal, Hard. Pozatym mozesz do kazdego trybu dostosowac czy dostajesz exp za walke, jak czesto walki itp. Boje sie pomysle co jest na hard skoro wczoraj poswiecilem okolo 20 minut na pakowanie ekipy na world map zeby dungeon przejsc bez wiekszego stresu...pod koniec dungeona bylem bez healingow, hp na criticalu i modlilem sie zeby udalo sie wyjsc do miasta bo skonczyly sie teleport stone'y :P

 

Moze tez byc tak ze to tylko moj pech, boss akurat sie uwzial na jedna postac i co chwila ja zabijal az phoenix downy sie skonczyly;/

Odnośnik do komentarza

ten tytuł robiło squareenix czy tylko go wydaje? Bo za square dobre gry ostatnimi czasy nie chodzą, a jedyne znane i dobre nazwiska jakie u nich zostały dłubią nad versusem/xv

Robi team od kolesia ktory pomagal tworzyc FFIX i inne klasyki (stad tez podobny klimat i niektore rozwiazania np. te poboczne eventy z bohaterami).

 

Co zabawne, koles niedawno odszedl w S-E wiec teraz to juz zostaly same Nomury i inne beztalencia (no, jeszcze team od Drakengarda) hehe. Na szczescie powiedzial, ze bedzie pracowal jako kontraktor przy drugiej czesci BD.

Odnośnik do komentarza

 

 

Moze tez byc tak ze to tylko moj pech, boss akurat sie uwzial na jedna postac i co chwila ja zabijal az phoenix downy sie skonczyly;/

 Może to być wina że nie robisz questów - one dają nowe joby. Mając je nowe bardzo łatwo pokonuje się kolejnych przeciwników.

Napisz gdzie już jesteś?

Odnośnik do komentarza

 

ten tytuł robiło squareenix czy tylko go wydaje? Bo za square dobre gry ostatnimi czasy nie chodzą, a jedyne znane i dobre nazwiska jakie u nich zostały dłubią nad versusem/xv

Robi team od kolesia ktory pomagal tworzyc FFIX i inne klasyki (stad tez podobny klimat i niektore rozwiazania np. te poboczne eventy z bohaterami).

 

Co zabawne, koles niedawno odszedl w S-E wiec teraz to juz zostaly same Nomury i inne beztalencia (no, jeszcze team od Drakengarda) hehe. Na szczescie powiedzial, ze bedzie pracowal jako kontraktor przy drugiej czesci BD.

 

 

 

Masz na myśli Akihiko Yoshidę i Silicon Studio? Bo z tego co czytałem to oni odpowiadali za developing tego jakże wspaniałego tytułu (którym muszę się obejść smakiem na najbliższe pół roku... - życie czasami daje niezłego kopa w ryj).

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...