Skocz do zawartości

Bravely Default: Flying Fairy


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez moze byc, wreszcie sie cos zaczelo dziac, oby zakonczenie nie zawiodlo.

 

Narazie zamiast leciec dalej w Chapter 5 postanowilem przeczytac caly pamietnik D'.

 

Oraz... (info dla ludzi ktorzy zaczeli Chapter 5)

 

 

Oraz w calosci drugi pamietanik i mozna przeczytac kilka ciekawych i niespodziewanych rzeczy. Zwlaszcza okolo strony 130 w drugim i okolo 200+ w pierwszym ktore zaczyna sie od "i am alive somehow". Pozniej pan X pokazuje kartke z ciekawym napisem, warto zobaczyc;)

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem w 60h i miałem chyba zbyt wielkie oczekiwania. Gdyby gra wyszła z 10 lat temu to tak max 7/10 bym dał, teraz niestety taka posucha w gatunku że mocne 8/10 mogę wystawić. Za dużo jrpg w życiu przeszedłem żeby mnie ten tytuł zachwycił, solidna gra, ale nie bede do nie wracal ani jakos szczegolnie wspominał

 

Plusy

-system klas

-muzyka

-rozbudowa wioski

-dziennik, dobry patent z tymi wszystkimi notatkami

-dodatkowe dialogi między bohaterami

-możliwość wyłączenia losowych walk, możemy expić kiedy mamy ochotę, a potem lecieć sobie z fabuła i nie przejmować się losowymi starciami.

-poziom trudności - trzy do wyboru, można zmienić w każdej chwili, lubię wyzwania, na hardzie kilka razy miałem problemy z bossami, szczególnie przed zdobyciem lepszych jobów

-małe wprowadzenie do drugiej części, fajne rozwiązanie z kamerą, ale to już trzeba samemu obejrzeć

 

Minusy

-sztampowa do bólu fabuła, z małym twistem pod koniec który nie ratuje całości

-lokacje - niestety strasznie ubogie, można zapomnieć o zwiedzaniu miast, szperaniu ludziom po domach, przy dobry wiatrach w mieście można odwiedzić tawerne

-dungeony - kopiuj wklej, lecisz korytarzem do schodów, tak przez kilka pięter, wszystkie wyglądają podobnie

-dość ubogi bestariusz, sporo mobów różni sie kolorem albo bronią w łapie

-statyczne walki, kamera w miejscu, ludziki z jednej strony, przeciwnicy z drugiej, zero dynamiki.

 

 

 

Jeszcze mój końcowy team, musiałem przemodelować mocno bo dostawałem oklep od ostatniego bossa

 

Tiz dark knight/spell fencer
Edea dark knight/spell fencer
Agnes Spiritmaster/white mage

Ringabel Time mage/freelancer  meteor,mimic,mimic,mimic ftw

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Jak tak patrze to nic dziwnego ze inaczej odbieramy ta gre. Dla mnie cos co jest plusem u Ciebie laduje az w 3 miejsach jako minus O_O! Jak dla mnie skonczyly sie czasy wielkich miast, zwiedzania i tracenia czasu na pogaduchy z bezdusznymi NPC, tutaj jest konkretnie i do celu wiec dla mnie plus.

Dungeony im prostrze i krotsze tym lepsze, jakbym chcial dungeon crawlera to bym odpalil gre przeznaczona ku temu.

Walki jak w FF + troche wstawek dla mnie w sam raz.

 

Co do fabuly sie nie wypowiem dopoki nie przejde, jak mnie zawiedzie to szkoda.

 

Najbardziej mnie wciagnal system jobow, bossowie, niektore wymagajace walki i przedewszystkim zacna muzyka. Dobrne do konca to sie wypowiem o fabule.

Odnośnik do komentarza

Bravely Default producer wants to turn franchise into an annualized series

Bravely Default producer Tomoya Asano aims to turn Square Enix's role-playing game franchise into an annualized series, he told Dengeki Online in a recent interview.

 
"Personally, I'm aiming to release a game for the Bravely series at least once a year," says Asano. "So, we'd like to release Bravely Second for sometime in 2014."
 
Bravely Second, the sequel to Square Enix's role-playing game Bravely Default, is headed to Japan for Nintendo 3DS, featuring a heroine called Magnolia.
 
"We've completed the scenario outline, and we just about figured out how many things we'll be required to make for it," Asano said of the game's current development status. "We're currently working on the artwork, while throwing what gets finished into the game."
 
Originally released late last year in Japan, a revamped version of Bravely Default will arrive in North America Feb. 7, 2014. It features overhauled battle sequences gameplay and more than 100 improvements over the original version, according to Asano.
 
Nintendo is expected to release a free Nintendo 3DS demo for the game on Jan. 2. The Square Enix RPG will also be offered as a Collector's Edition in North America, featuring the game, an art-book, 34 Augmented Reality cards and a soundtrack.

http://www.polygon.com/2013/12/24/5241228/bravely-default-producer-wants-to-turn-franchise-into-an-annualized

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie skonczylem Bravely Default. 76h na liczniku, wszystko odkryte. Generalnie gra BARDZO DOBRA. Naprawde, dawno nie gralem w tak dobrego jrpga. Poziom trudnosci byl calkiem wysoki, szczegolnie z przedostatnim bossem. Muzyka bardzo dobra, grafika sliczna, fabula ciekawa. Gra porwala mnie od pierwszej minuty. Byly dni, ze po 10h siedzialem przed konsola, co nie zdarza mi sie juz czesto (w ogole?). Piekna gra. Nie zaluje ani zlotowki wydanej na kolekcjonerke. Polecam kazdemu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Na dzisiaj planowany jest livestream z pokazu drugiej część BD:

 

 

Square Enix are going to be live-streaming a presentation for Bravely Second today in Japan. You can watch the live-stream using the embed above.

 

The presentation is part of the first episode of their recently announced “Square Enix Presents Japan” series, which will focus on various Square Enix video games, similar to the programs seen during E3 for the past couple years.

 

Siliconera will provide updates on the livestream when it goes live at 21:00 JST (5am PST/8am EST).


Read more at http://www.siliconera.com/2014/08/25/watch-square-enix-presents-japans-bravely-second-livestream/#EQlrAEoHSJxau8iD.99

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...