Skocz do zawartości

Battlefield 3 - online


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, zrobiłem przegląd broni dla supporta, i jest tak:

1. Podstawowe bronie - obie takie sobie, takie niby RKM a bardziej bronie z assaulta. I nie są specjalnie silne czy celne, korzysta się z nich do momentu odblokowania czegoś lepszego. Acz widziałem jednego gościa co miał 37 level i wymiatał RKM-em ruskich.

2. M249 - broń poezja. Jedyna wada to mały damage, ale nadrabia szybkostrzelnością. Broń raczej nie do kampienia, a raczej do wpadania w tłum i wystrzelania do nogi. Warto więc wyposażyć w chwyt zamiast dwójnoga, i powiększony magazynek. Dobrym rozwiązaniem jest też latarka, bo można wpadać w tłum i oślepiać, ale osobiście jednak wolę nie musieć przeładowywać, a broń szybko zużywa amunicję. Celownik - holo od ruskich świetnie się sprawdza na średni i mały dystans, czyli do czego ta broń powinna służyć. W bliskich konfrontacjach można spokojnie strzelać z biodra, nie rzuca nią aż tak bardzo jak mogłoby się wydawać. Moja ulubiona giwera, nie tylko z sentymentu.

2. PKP - tą broń można określić mianem "raw power", ale tak poza tym nie jest zbyt dobra do starć z powodu rozrzutu. Ma za to w miarę dobrą celność na bipodzie, choć chyba ją od czasów bety osłabili. Nie należy też do szybkostrzelnych, dlatego nie zabija masowo jak M249 czy M240B. Powolny, ciężki, silny karabin w łapie. Ot, takie ruskie M60. Polecam z dwójnogiem i z 3.4 lunetą, może też być ruskie holo. Co do dodatku - wedle woli, choć większość wybiera magazynek lub latarynę. Tak czy siak mało popularna broń.

3. M240B - broń początkowo wydała mi się "średniakiem" ale okazuje się, że ma pewien potencjał. Nie jest tak szybkie jak M249, i nie jest tak silne jak PKP. A mimo to świetnie nadaje się do walki na średni dystans. Na dwójnogu praktycznie zero odrzutu, a i ten standardowy da się opanować. I wtedy naprawdę broń wymiata. Polecam laser lub magazynek jako dodatek i bipod. Chyba najlepsza broń do tworzenia ognia zaporowego.

4. M60E4 - jedyne co mi się podoba to ciężar, feeling i dźwięk jaki wydaje. A tak poza tym jest strasznie mało celna, odrzuca strasznie wysoko i to na pewno nie jest to M60 z BC 2. Jest owszem bardzo silne, silniejsze od PKP, ale co z tego skoro z bliska trudno kogoś ubić. Nie nadaje się też na średni dystans, bo serie wypuszcza zbyt krótkie i zbyt mało celne. Jak dla mnie wielki zawód, co zresztą widać wśród wybieranych broni. M60E4 jest rzadsze w rękach graczy niż PKP. Jedynie na dwójnogu jakoś tam się broni. Do giwery polecam grip, latarkę (lub laser) i pakowanie się między wroga lub wyłapywanie pojedynczych. Trzy-cztery celne trafienia i gość powinien nakryć się nogami.

Co do perka, to polecam sprint, a jak się zdobędzie odpowiedni poziom, to przygważdzanie.

No i support poza tym, że powinien rozstawiać amunicję w miejscach zaognionych, to musi lawirować między moździerzem, c4 i minami przeciwpiechotnymi. Wszystko zależy od planszy. Tam gdzie jest dużo pojazdów polecam C4 i wbijanie się na jihad pod pojazd. Punkty za zniszczenie pojazdu i zabicie wroga przy tym są warte tego samobójstwa. Moździerze są dobre jak jest otwarta plansza, ale mniej pojazdów, szczególnie latających. To trudna do walki broń, każdy strzał zdradza położenie, a i rzadko trafienie z moździerza zabija od razu czy niszczy pojazd (z tego co wiem). Teoretycznie powinno się ich używać drużynowo, ale BF to przeważnie randomowi ludzie kontra randomowi ludzie. Co do min, to na planszach gdzie są budynki, zwłaszcza magazyn lub nie ma pojazdów. Najlepiej postawić dwie miny obok siebie, bo jedna może nie zabić. Pamiętać należy, że można maks dwie miny postawić (z czego przy sobie można mieć jedną, potem trzeba uzupełnić przy skrzynce z amunicją). Stawiając trzecią, znika pierwsza.

I jeszcze wzmianka o nożach. Fakt że bezsensownie, że działają tylko jak się podejdzie kogoś od tyłu, ale z drugiej strony nie trzeba na styk. Animacja włącza się nawet dwa kroki od wroga. Ostrożnie jednak, bo support ma wolne recovery, gdyż podnosi swoją broń powoli ;)

Odnośnik do komentarza

 

Yano jak możesz się cieszyć ze nie grasz na polskiej wersji,skoro jej nie masz i nie możesz sprawdzić czy jest dobra?

ja juz nie wiem jak mam mowić żebyś zrozumiał...

 

mam polska wersje, nie widziales jak 100 razy przed premiera pytałem czy polska ma do wyboru angielski bo mi sie nie chce sprowadzać i kupuje normalnie dostępna w polsce wersje?

ale ma do wyboru kilka języków i ja gram po angielksu. sprawdzalem na chwile polski i może i da sie przeżyć, ale nie lubie grac amerykanami ktorzy (pipi)ą po polsku. a po drugie jak widze tłumaczenie "kartacz" to tym bardziej sie ciesze że nie gram po polsku ARRRRRR

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

Yano jak możesz się cieszyć ze nie grasz na polskiej wersji,skoro jej nie masz i nie możesz sprawdzić czy jest dobra?

ja juz nie wiem jak mam mowić żebyś zrozumiał...

 

mam polska wersje, nie widziales jak 100 razy przed premiera pytałem czy polska ma do wyboru angielski bo mi sie nie chce sprowadzać i kupuje normalnie dostępna w polsce wersje?

ale ma do wyboru kilka języków i ja gram po angielksu. sprawdzalem na chwile polski i może i da sie przeżyć, ale nie lubie grac amerykanami ktorzy (pipi)ą po polsku. a po drugie jak widze tłumaczenie "kartacz" to tym bardziej sie ciesze że nie gram po polsku ARRRRRR

No właśnie dlatego się pytam,przed premierą z uporem maniaka się o to wypytywałeś,skoro byłeś podjarany że grasz w wersje usa to skąd możesz wiedzieć jak sprawuje się polska wersja?

Odnośnik do komentarza

Właśnie chciałem to napisać,że to zabiera frajdę z gry.

 

Właśnie chciałem to napisać,że to zabiera frajdę z gry.

 

rany ale bez sens...

 

Szczerze powiem, ze bardzo podoba mi sie ilosc broni dostepna dla KAŻDEJ klasy, nie tylko dla konkretnej. Wczoraj gralem zwiadowcą z DAO+kolimatorem i nie zajmowalem sie niczym innym tylko podrzucaniem radyjka na tylach i pilnowaniem aby go nikt nie zdjął. A jak ktos nie chce shotguna to ma nawet do dyspozycji UMP.

 

Nie lubię snajpić

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

No właśnie dlatego się pytam,przed premierą z uporem maniaka się o to wypytywałeś,skoro byłeś podjarany że grasz w wersje usa to skąd możesz wiedzieć jak sprawuje się polska wersja?

kiedy byłem podjarany że gram w wersje usa skoro gram w wersje PL kupioną w ultimie?

poprostu można tam wybrać język i ja sobie wybralem angielski... czytaj ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza

@Yano, ale zrób to dla nas - pograj w multi z polskim dubbingiem a jestem przekonany, że teksty "uwaga, na(pipi)iam", "straciIiśmy bazę i ch.uj" czy "mamy wszystkie cele, na pohybel skur.wysynom!" przekonają Cię, ze dubbing daje radę. Są fajne tłumaczenia, fajnie czytane - zagraj a potem powiedz nam prosto w twarz: nie było warto :D

Odnośnik do komentarza

No właśnie dlatego się pytam,przed premierą z uporem maniaka się o to wypytywałeś,skoro byłeś podjarany że grasz w wersje usa to skąd możesz wiedzieć jak sprawuje się polska wersja?

kiedy byłem podjarany że gram w wersje usa skoro gram w wersje PL kupioną w ultimie?

poprostu można tam wybrać język i ja sobie wybralem angielski... czytaj ze zrozumieniem

To ty czytaj ze zrozumieniem,wersja usa chodziło o język gry.

Właśnie chciałem to napisać,że to zabiera frajdę z gry.

 

Właśnie chciałem to napisać,że to zabiera frajdę z gry.

 

rany ale bez sens...

 

Ale o co chodzi?

 

Korn jest dobry na dobitkę a nie na zdobywanie tego ribbona,za długo na takim kornie się nie postoi bo jest się wręcz idealnym celem dla snajpera.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Już teraz wiem skąd Lewis ma ratio 3.0. Jeszcze podkreślał że ma 500 punktów na minutę :negative:

Błąd mistrzu, mam ponad 500 pkt/min - wszystko zrobione na takich Nobach jak Ty :rofl2: Litości, co za kretyn.

Co do bostowania, jak dla mnie bomba. Niech idioci tak robią, zamiast uczyć się grać, wtedy będę miał masakryczne WL ratio :good2: a klan pierwsze miejsce, bez żadnego wysiłku. Bo co jak co, ale BF3 wymaga niezłego ogrania. Tej gry trzeba się nauczyć, aby mieć wyniki. Gram z gośćmi, którzy może jakiegoś wysokiego ratio nie posiadają , ale to co wyprawiają w tej grze, to szczena mi czasami opada. A wszystko dzięki temu, że przyłożyli się do gry.Zresztą, to jest jedna z największych zalet BF a.

Edytowane przez Lewis
Odnośnik do komentarza

Dobra, mistrzowie. Pytałem się już o to wcześniej, ale pytam jeszcze raz.

Do BF'a, do dźwięku, używam słuchawek. Osobno, w roli mikrofonu przez bluetootha, używam słuchawki do ucha, którą zawieszam sobie na koszulce. Gdy odpalam z poziomu konsoli czat głosowy do testów, drugą osobę słyszę głośno i wyraźnie. Jednak podczas gry, gdy jest ostra zadyma i w słuchawkach napierdziela ostro muza to już swojego kamrata prawie w ogóle nie słyszę. Czy to jest normalne? Co mogę zrobić, żeby kogoś słyszeć głośniej?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...