Skocz do zawartości

The Elder Scrolls V: Skyrim


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że jak zawsze po czasie ale wiecie - od groma obowiązków (jedna praca, praca nad grą itd.) + zdrowie średnio.

 

Kilka informacji:

 

- Na całą EUROPĘ jest jeden dysk, więc gdzie nie kupicie tam PL

- Day One Patch waży niecałe 700MB

- Gra jest z pełnym dubbingiem, jednakże nie ma opcji ustawienia English Audio + Polskie Napisy. Chcecie grać z oryginalnymi głosami to musicie konsole przestawić na angielski, ale wtedy nie tylko głosy ale i cała reszta będzie w języku Szekspira. 

- Gra wygląda mocno przeciętnie, na pewno gorzej niż PC'etowa wersja po najlepszych modach, aczkolwiek nie ma odruchu wymiotnego :-) Po prostu nie są to standardy dzisiejsze i nic dziwnego, że na PRO poleci w 4K. Większych bugów i problemów nie widziałem póki co.

 

Poza tym to grę chyba wszyscy znają :-) 

 

Pierwsze 15 minut do oceny dubbingu i grafiki jako takiej:

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

kusi ten skyrim bo jak falloutów od biedesdy nienawidzę tak ich serie elder scrolls zawsze calakuje. Skyrim już raz przeszedłem ponad 100 h w podstawce na x360. Pytanie teraz czy dla dlc (żadnego nie ograłem)warto. Są tam jakieś fajne historie, fajne miejsca do zwiedzania?  Oczywiście kupie na wyprzedaży za 2-3 miesiące ale tak pytam :D

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o porównanie do wersji z PS3 to:

 

"Thus far, Skyrim Special Edition looks pretty solid - it can be viewed as an enhanced PC port for the current-gen platforms and in comparison to the PS3 and Xbox 360 versions, there's a night and day improvement in terms of performance and stability, not to mention resolution, art quality and overall levels of detail."

 

Wychodzi więc na to, ze usprawnienia są bardzo widoczne i powinno się grac dużo bardziej komfortowo. Sam spedziłem 110h w wersji PS3 i momentami bywało ciężko przez bugi i ogólną beznadziejną wydajność.

 

źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-vs-skyrim-remastered

Odnośnik do komentarza

Pograłem dość sporo i powiem tak: usprawnień jest sporo, dla kogoś kto nie ograł DLC warto. Graficznie ogólnie (technicznie) to jest padaka w dzisiejszych czasach, ale też nie ma co przesadzać :) Na pewno w większości miejsc widać znaczące różnice w porównaniu do wersji PS3, a taką sobie odpaliłem na drugim HDMI i robiłem teścik.

 

Do tego kamienny frame-rate o co na poprzedniej generacji było momentami bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza

Ja kilka dni temu na neogafie czytałem, że zbugowane questy i różne glitche niestety zostały. Nie wiem na ile jest to prawdą, ale tego typu stwierdzenia widziałem w temacie remastera kilka razy, więc coś w tym chyba musi być.
W sumie wystarczy luknąć w Google i YT
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=222111447&postcount=1306

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Gry od Bethesdy tylko na PC moim zdaniem. Ile lat by nie minęło to wiecznie problem z jakimiś bugami, puchnącymi save'ami, cachem i cholera wie czym jeszcze. Bez dostępu do konsoli i plików zapisu jak na PC bałbym się podchodzić wiedząc, że coś może mi zepsuć cały postęp albo questa i nic z tym nie zrobię. Swego czasu natrzaskałem ze 40h w wersji na X360, ale drugi raz bym się nie podjął. Sama świadomość, że jest dość spore prawdopodobieństwo trafienia na problem by mnie odstraszała.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie. Przykład falouta pokazuje szkoda że nie kupiłem tego na konsoli.  Mógłbym (pipi) sprzedać a tak mam kupione na steam od roku nie ruszone. Za cene prawie 200 zł... ehhh 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Tylko w tym przypadku po prostu nie wiem po co się rzucałeś na premierę na grę, której nawet nie chciałeś ruszyć ;). Nadal to nic nie zmienia w tym, jak działają gry Bethesdy na konsolach i że wygodnie mieć dostęp do narzędzi, by sobie ręcznie coś ponaprawiać w razie czego. Nie mówię, że to są niegrywalne produkcje, ale ja osobiście czułbym dyskomfort i podświadomie za bardzo się nie wkręcał obawiając się, że coś może się stać.

Odnośnik do komentarza

raven ale ja chciałem w f4 pograć. Miałem hype i uwierzyłem w kłamstwa :)  Mój błąd i od teraz gry bethesdy na premierę nie kupię. Taki doom kupiłem po 2 tygodniach jak ludzie z forumka zachwallali. Dishonored też kupię dopiero po reckach ludzi. 

 

 

Wracając do skyrima to wstyd że bugi przenieśli 1 do 1 z wersji past gen oraz dodali swoje dodatkowe bugi :D

Odnośnik do komentarza

Myślałem dzisiaj nad zakupem skyrima ale zrezygnowałem bo 200 zł za grę sprzed 5 lat nie zamierzam dawać. Wchodzę na steama aby ściągnąć dragons dogma (humble monthly) a tu że dodało mi gre skyrim special edition z wszystkimi dlc i językiem polskim :D Ja miałem skyrima kiedyś kupionego w packu ze wszystkimi elder scrolls ale bez dlc i bez polskiego języka.  Czemu tak na konsoli nie ma? Fajnie sobie ogram w święta Skyrima po polsku (grałem na 360 i pc w wersje po angielsku)  aby mieć nowe doświadczenie z tą produkcją :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.