Jump to content

PSX Extreme #172


Recommended Posts

PSX Extreme #172

psx172.jpg

Grudniowy numer dostępny od 23.11 (środa)

Prenumerata - wysyłka 18.11 (piątek) 

Co ma wspólnego Activision z Nintendo? Wiele oczywiście, choćby wydawanie gier na Wii – ale dla nas coś jeszcze. Otóż mimo starań polskich działów PR obu firm, Polska nigdy nie dostaje przed premierą zarówno kodów gier z serii Call of Duty, jak i jakichkolwiek gier na Wii. Chcąc napisać recenzje, w obu przypadkach skazani jesteśmy więc na wersje dostępne z dniem premiery. Dlatego o ile termin startu Modern Warfare 3 (8.11) pozwolił na rzetelny tekst, o tyle Legend of Zelda: Skyward Sword nie dała choćby cienia szansy, ukazując się, gdy trzymany przez Was numer był już w drukarni. Obiecuję jednak godne potraktowanie tematu w kolejnym PE... Podobny los spotkał remake Halo: Combat Evolved Anniversary Edition, które po prostu nie zdążyło na czas – przygotowaliśmy nawet na jego nadejście specjalny Przez Pryzmat Serii, ale cóż... taka persona jak Master Chief chadza własnymi ścieżkami.

 

Mimo powyższych nieobecnych, podobnie jak w ostatnich miesiącach nie możemy jednak narzekać na brak produkcji z górnej półki, które gwarantują nam – graczom – najwyższej jakości doznania, nam – redaktorom – możliwość napisania ciekawych recenzji, a mnie – naczelnemu – ból głowy, jak to wszystko pomieścić na 100 stronach. Chociaż wielu z Was czekało zapewne na starcie Call of Duty: MW3 i Battlefielda 3 (i doczekało się), to nowy-stary Asasyn jest głównym daniem. No właśnie – bardziej stary, czy bardziej nowy? Czy formuła Assassin's Creed wciąż daje radę, czy to danie już lekko nieświeże? Dżujo jako długoletni fan serii podejmuje się odpowiedzi na to pytanie. Zax zanurzył się po uszy w świecie Skyrim i ani myśli wychodzić – już wiem o czym będę czytał w Kącikach RPG przez najbliższe miesiące. Konami zdecydowało wreszcie „co z tą Polską”, dzięki czemu dostajecie oczekiwany werdykt dotyczący PES 2012. Komodo zachwycił się Raymanem, Kali przeżył filmową przygodę w NFS The Run, po czym postanowił pobiegać po mieście z fioletowym wibratorem... To tylko część atrakcji – a zanim do nich dojdziecie, polecam test FF XIII-2 Mazziego – prosto z Japonii.

 

Zapraszając do lektury, życzę Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w imieniu całego grona redakcyjnego, albowiem... nie będzie już ku temu okazji. Do zobaczenia i przeczytania 4 stycznia 2012 r. • [Grzegorz 'Butcher' Drabik]PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

CO NOWEGOAfterfall: InSanity

Heavy Fire: Afghanistan

Wywiad z twórcami Final Fantasy XIII-2

 

PLAYTESTY

Darkness II, The

Final Fantasy XIII-2

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Mass Effect 3

SSX

Syndicate

 

RECENZJE

Assassin's Creed Revelations (PS3, X360)

Battlefield 3 (PS3, X360)

Black Eyed Peas Exp., The (X360)

Carnival Island (PS3)

CoD: Modern Warfare 3 (PS3, X360)

Cursed Crusade (PS3, X360)

Dance Central 2 (X360)

Dancestar Party (PS3)

Disney Universe (PS3, X360, Wii)

GoldenEye 007: Reloaded (PS3, X360)

House of the Dead: Overkill EC, THE (PS3)

Just Dance 3 (X360)

Kinect Sports: Season Two (X360)

Need For Speed The Run (PS3, X360)

Pro Evolution Soccer 2012 (PS3, X360)

Przygody Tintina (PS3, X360)

Rabbids: Na żywo i w kolorze (X360)

Rayman Origins (PS3, X360)

Saints Row: The Third (PS3, X360)

Sims 3: Zwierzaki, The (PS3, X360)

Skylanders: Spyro's Adventure (PS3, X360, Wii)

Sonic Generations (PS3, X360)

Spider-Man: Edge of Time (PS3, X360)

The Elder Scrolls V: Skyrim (PS3, X360)

Władca Pierścieni: Wojna na Północy (PS3, X360)

WRC 2 (PS3, X360)

 

GRY BEZ TEKTURY

Crysis (PS3, X360)

Deus Ex: Bunt Ludzkości Brakujące Ogniwo (PS3, X360)

NBA Jam On Fire Edition (PS3, X360)

Rochard (PS3)

Rocketbirds: Hardboiled Chicken (PS3)

 

POCKET

Aliens Infestation (DS)

Prof. Layton and the Spectre's Call (DS)

 

HARDKOR

Powrót do przeszłości – Atari Lynx

O co chodzi jakby? – Assassin's Creed

Graczpospolita

Od gracza dla graczy

Okiem maniaka

Przez pryzmat serii – Halo

To było grane – WipEout

Kącik Sportowy

Cosplay

Kącik RPG

Kącik Wyścigowy

Kącik Bijatyk

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Z dziennika gracza

Hydepark

Listy

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA została rozesłana do prenumeratorów w piątek 18.11 (także numer powinien dojść do Was dzisiaj lub jutro; mamy już sygnały, że niektórzy już się zaczytują :)). W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

 

Zapowiedź nowego numeru niebawem na PPE. Informacje o grudniowym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Link to comment

A ja spytam, czemu od razu "coraz gorzej"? :). Nie ma tutaj żadnych tajemnic ani niespodzianek.

 

Numer bieżący - nie mógł się ukazać ani 20 listopada (niedziela), ani 21 listopada (poniedziałek; byłby problem z transportem na linii drukarnia-kolporterzy). Teoretycznie mógł wejść do sprzedaży jutro, ale żeby Kolporter mógł spokojnie wprowadzić numer, muszą mieć go do 10.00-11.00 na dzień wcześniej. Wystarczy opóźnienie w dostawie i wtedy byłaby sytuacja jak ostatnio - punkty Ruchu miały wcześniej, Kolporter później.

 

Numer styczniowy - jest to jednorazowe przesunięcie, które wynika po prostu ze zmiany harmonogramu - to ten konkretny powód. Potem kolejne numery będą ukazywały się z początkiem miesiąca (czyli styczniowy na początku stycznia, lutowy z początkiem lutego itd.).

Link to comment

Oj Mendrek, Mendrek :P. W środę premierę ma numer grudniowy, który będzie ostatni w tym roku. A potem już bardzo jasno - z początkiem stycznia numer styczniowy, z początkiem lutego lutowy itd. Od stycznia będziemy starali się informować co miesiąc, kiedy kolejny numer trafi do sprzedaży (mniej więcej tak jak ma to miejsce teraz vide info w spisie treści).

Link to comment

"Co ma wspólnego Activision z Nintendo? Wiele oczywiście, choćby wydawanie gier na Wii – ale dla nas coś jeszcze. Otóż mimo starań polskich działów PR obu firm, Polska nigdy nie dostaje przed premierą zarówno kodów gier z serii Call of Duty, jak i jakichkolwiek gier na Wii. Chcąc napisać recenzje, w obu przypadkach skazani jesteśmy więc na wersje dostępne z dniem premiery. Dlatego o ile termin startu Modern Warfare 3 (8.11) pozwolił na rzetelny tekst, o tyle Legend of Zelda: Skyward Sword nie dała choćby cienia szansy, ukazując się, gdy trzymany przez Was numer był już w drukarni. Obiecuję jednak godne potraktowanie tematu w kolejnym PE... Podobny los spotkał remake Halo: Combat Evolved Anniversary Edition, które po prostu nie zdążyło na czas – przygotowaliśmy nawet na jego nadejście specjalny Przez Pryzmat Serii, ale cóż... taka persona jak Master Chief chadza własnymi ścieżkami."

Link to comment

Ok, dzięki. Mam cichą nadzieję, na okładkę Linka w nastepnym PE :)

Nom, to by było coś. Jakiś ładny art na okładce to byłby wypas. Choć szanse na to są raczej nikłe, za dużo czasu upłynie od rynkowej premiery IMO, aby gra dostała okładkę. Ta jest raczej zarezerwowana dla "świeżynek" i tematu numeru.

Link to comment

Ok, dzięki. Mam cichą nadzieję, na okładkę Linka w nastepnym PE :)

Nom, to by było coś. Jakiś ładny art na okładce to byłby wypas. Choć szanse na to są raczej nikłe, za dużo czasu upłynie od rynkowej premiery IMO, aby gra dostała okładkę. Ta jest raczej zarezerwowana dla "świeżynek" i tematu numeru.

 

 

Najlepiej pozłacana,podobna do limitki Zeldy,panowie nie olewajcie tak posiadaczy Wii,bo ostatnio dopisy przy reckach typy ,,dostępne również na Wii" pomału denerwują ,przynajmniej napiszcie obok X360 i PS3,pomyślcie nad tym(szczególnie nad okładką),jeden gest a cieszy.

Edited by dark gamer
Link to comment

Numer pod względem recenzji i playtestów prezentuje się bardzo porządnie, ale...

 

Ejże, nie będzie tradycyjnego czytania świeżutkiego PE przy świątecznym dochodzeniu do siebie po przedawkowaniu barszczu i karpia?? Oj nieładnie, wiedziałem, że z tej wyprowadzki do Warszawki nie wyjdzie nic dobrego... ;)

Edited by Wielki K
Link to comment

Numer pod względem recenzji i playtestów prezentuje się bardzo porządnie, ale...

 

Ejże, nie będzie tradycyjnego czytania świeżutkiego PE przy świątecznym dochodzeniu do siebie po przedawkowaniu barszczu i karpia?? Oj nieładnie, wiedziałem, że z tej wyprowadzki do Warszawki nie wyjdzie nic dobrego... ;)

Wiesz, kwestia podejścia ;). Równie dobrze można rozpocząć nową tradycję i zaczytywać się PE, dochodząc do siebie po sylwestrowej imprezie (wyobraź sobie dobrze ogarniętego Sylwestra, wracasz właśnie koło środy, 4 stycznia i po drodze kupujesz numer, potem jakoś przetrwać 5 stycznia no i zaraz Trzech Króli i dłuższy weekend :)).

Link to comment

Spostrzeżenia:

-mniej dużych artów

- więcej mniejszych zdjęć i to wszędobylskie białe tło ,chociaż lepsze to niż szachownice a la recka F1 .

Miotacie się od skrajności w skrajność.

-minus za okladkę- tyle hiciorów a tu znów Zabójca; to chyba 3 lub 4 okładka z nim w PE. Nawet nie chcecie się odróżnić od konkurencji.

Próbujecie być nieszablonowi (brak okładki LA Noir ,Red Dead R, MGS4,SKYRIM,GTA 4,) a tu taki niesmaczny klops.Zero inwencji? Brak artów?

Mogliście dać Raymana. Gdy wyjdzię GTA 5 dacie pewnie na okładkę Ghotic któryś tam.

Gdzie Koso myślałem że recki AC nie opuści :) Pewnie czeka na nowego Prof Laytona:)

  • Upvote 1
Link to comment

Może Rayman na okładkę to lekka przesada bo aż tak popularny nie jest a o to głównie przecież chodzi - okładka ma przyciągnąć jak najwięcej chętnych do kupna gazetki, a szczególnie takich co natkną się na nią przez przypadek bo stali czytelnicy i tak kupią. Według mnie z tym Assassinem to jednak lekka przesada, podobnie jak z innymi hitami, które goszczą na okładkach dosłownie wszystkich i powtarza się to co roku. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest się wyróżniać, szczególnie jeśli ma się czym. W tym miesiącu Final Fantasy XIII-2 mógłby być świetnym wyborem.

Link to comment

A ja czekałem na minimalistyczny artwork z logiem Skyrim, byłoby idealnie. Asasyna faktycznie mamy na okładce przy premierze każdej kolejnej części - nuuuuda. Zwłaszcza, że ACR to raczej ani grzeje, ani ziębi teraz ;-)

Edited by K@t
  • Upvote 1
Link to comment

Według mnie z tym Assassinem to jednak lekka przesada, podobnie jak z innymi hitami, które goszczą na okładkach dosłownie wszystkich i powtarza się to co roku. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest się wyróżniać, szczególnie jeśli ma się czym. W tym miesiącu Final Fantasy XIII-2 mógłby być świetnym wyborem.

 

Mysle, ze z medialnym Asasynem lepiej sie sprzeda niz z FF, aczkolwiek logo Skyrim zamiata du.pe wiec mozna bylo o tym pomyslec. Tak jak kiedys dwie okladki Avatara (z kilkumiesiecznym odstepem), gry ktora okazala sie slaba, ale medialna. A i dobrze niech sie sprzedaje hen! Wazna tresc a nie okladka.

Link to comment
Guest Orson

Panowie tu liczy się popularność , AC jest dużo bardziej rozpoznawalny niż Skyrim. Gdyby sugerować się tym co ładne , można by dać piersi Moniki Belluci. Choć to akurat by pewnie chwyciło, zły przykład

Link to comment

Ja tam nie wiem czy faktycznie bardziej rozpoznawalny. Skyrim obecnie króluje na wszelkich demotywatorach, kwejkach, 9gagach i innych cudach. Ba, aż się jak elyta czuję, kiedy na absolutnie każdym podobnym serwisie rozumiem co drugi, Skyrimowy insajd dżołk :D O premierze Skyrim to nawet Pudelek pisał, bo się Miko na niej lansowała.

Edited by K@t
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.