Skocz do zawartości

PSX Extreme #172


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba Ciebie. Chcecie powrotu starego klimatu?

 

 

Rozi nie tak dawno pisałeś, że obchodziłeś 18 urodziny. Gdy PE miało 'stary klimat" to ty miałeś lat około 5. Nie sądzę byś wtedy czytał PE :)

 

________________________

 

 

przeczytałem właśnie recenzję Władcy Pierścieni autorstwa Rozba. Recenzja ok , jednak gdybym zakrył sobie ocenę i miałbym odgadną z samego tekstu jaka autor wystawił ocenę to byłbym pewien, że będzie tam 5-6 . tekst ewidentnie opisuję grę PRZECIĘTNĄ a tu 7 czyli gra BARDZO DOBRA.

 

dewaluacja ocen jest tragiczna, nie dziwi , że dla firm oceny w pismach/sieci poniżej 80 to porażka skoro mamy taką ocenową inflację

 

A dziękować, dziękować. Krytyka jak najbardziej trafna i masz do niej prawo. Jeśli z tekstu wg. Ciebie nie wynika że to gra na 7, tzn. że nie zdołałem Cię o tym przekonać. Czyli argumenty nie wystarczające wg. Ciebie choć mi osobiście wydaje się, że przedstawiłłem je odpowiednio. Tak czy inaczej o tej kwestii będę pamiętał na przyszłość. Tymczasem Władca to naprawdę gra na siódemkę, czyli dobra - ni mniej, ni więcej. Bawiłem się przy niej dobrze, choć początkowe godziny z nią spędzone wcale tego nie zapowiadały.

 

Pozdro

Edytowane przez Rozbo
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Rozbo ale czy to aby na pewno nie 5/10? popatrz jaka konkurencja: Skyrim (100 godz gry, dla mnie pół roku xd ), BF ( innna gra ale...),  MW 3, AC ....polecasz to za 200 zł?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Rozbo ale czy to aby na pewno nie 5/10? popatrz jaka konkurencja: Skyrim (100 godz gry, dla mnie pół roku xd ), BF ( innna gra ale...), MW 3, AC ....polecasz to za 200 zł?

 

Szczerze? Tak, polecam. Oczywiście pod warunkiem, że już zaliczyłeś szpile wyżej oceniane. I taki jest, chyba dość logiczny moim zdaniem, wykładnik tej oceny. To oczywiste, że w pierwszej kolejności wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze na gry, które w mediach zyskały oceny wyższe, co nie oznacza że gra na "siódemkę" musi byc automatycznie spisana na straty. Po prostu powinna mnieć mniejszy priorytet niż hity z pólki 8,9. Natomiast krzywdzące byłoby wystawienie władcy "piątki", bo to po prostu dobra gra i na taką ocenę nie zasługuje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Hello, kupilem Saints Row the Third, gra wymaga wpisania kodu do gry online.

Oczywiscie kod posiadam, ale miałem wczesniej kupić używkę...

Jestem za wprowadzeniem dodatkowej informacji w tabelce, w recenzji, o zawartości online pass. Bo w recce bodajże Kaliego, nie pojawia się żadne info o tym.

Będziemy wiedzieć czy kupować używkę (gdzie sprzedawcy nie zawsze o tym informują), czy nówkę.

No i takie ładne screeny u Was były:

http://www.gamefaqs....es/gs_screen-55

A w ruchu gra wyglada tak:

http://www.gamefaqs....es/gs_screen-20

Troche inaczej niż screeny od wydawcy.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

racja , panowie- nie dawajcie screenów od producenta, popatrzcie tylko na "zdjątka" z BF3- to co dał producent to już nawet nie jest retusz a science fiction, na taką skalę różni sie stan faktyczny gry od materiałow od EA.

 

Dziś nie ma już problemów, łapcie sami wiec screeny :)

Odnośnik do komentarza

I te shoty prosto z gier sprawiają własnie o wiele lepsze wrażenie. Wiem od razu, że spoglądam na tekst recenzji, a nie zapowiedzi. Kilka podrasowych screenów się przydaje, ale co za dużo to nie zdrowo, a że styl graficzny recek w najnowszym numerze w ogóle mi nie leży, to już pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza

no z 40 kobiet dziennikarzy co daje w skomplikowanym przeliczeniu....40 kobiet :) taka liczba mogłaby zaszokować Wyspy Salomona ale nie 40 mln kraj :)

 

Bez jaj - samych dziennikarzy i redaktorów można by naliczyć setki (ile jest portali?), a branża to także przecież i studia deweloperskie, i wydawcy, i agencje PR (i wiele innych), z których każde zatrudnia po kilkadziesiąt, jak nie kilkaset osób. Na dobrą sprawę, samymi kobietami po takim filtrowaniu można byłoby te Wyspy Salomona w całości zaludnić;).... a gdyby tak się stało, to zmieniam ojczyznę;)

 

Hello, kupilem Saints Row the Third, gra wymaga wpisania kodu do gry online.

Oczywiscie kod posiadam, ale miałem wczesniej kupić używkę...

Jestem za wprowadzeniem dodatkowej informacji w tabelce, w recenzji, o zawartości online pass. Bo w recce bodajże Kaliego, nie pojawia się żadne info o tym.

 

Niestety, najczęściej jest to wręcz niemożliwe. Wydawcy zazwyczaj zwlekają do ostatniej chwili z ujawnianiem obecności online passów (i co konkretnie odblokowują - bo z tym bywa różnie, nie zawsze jest to tylko multek online), a przedpremierowe wersje recenzenckie w ogóle ich nie posiadają - zresztą takie gry działają w odrębnej sieci. Przyznam szczerze, że o online passie w SR III nie miałem zielonego pojęcia - i to aż do tej pory.

Odnośnik do komentarza

Na Kanarach, wczasy, te sprawy ;). A tak poważnie, to cały czas pracujemy nad numerem. To że będzie troszkę później, nie znaczy, że nagle mamy 2 tygodnie więcej czasu :). No a święta jeszcze w zapasie.

 

A że tyle stron topicu - bardzo mnie to cieszy :). Zaglądam codziennie, tak że jeśli są jakieś pytania, to śmiało.

Odnośnik do komentarza

Butcher: może to przeczytasz akurat. Piszę tutaj, bo nie pamiętam hasła na ppe.pl, a tu mam wpisane w operę.

Chodzi o Twój weekendowy Hyde Park, czy kupiłeś 3DTV z okularami zwykłymi czy może na kabel z własnym zasilaniem. I czy wybór padł na Sony ? :) Cholera, chcę kupić 3DTV, ale raz w sklepie widzę shit, a raz świetny efekt.

Co masz na myśli z "okularami na kabel"? :) Tak, kupiłem okulary z własnym zasilaniem - bo tylko takie mają sens (aktywne=fullHD). Jeśli myślisz o okularach/3DTV pokroju LG, to lepiej zafunduj sobie dobre wczasy latem, a nie wywalaj kasy na śmieci... Więcej w HP, w PE173.

pzdr

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wreszcie dorwałem numer (lepiej późno niż wcale). Magazyn aż pęka w szwach od ilości recenzji, szkoda jedynie, że nieliczne z recenzowanych gier znajdują się w moim kręgu zainteresowań (Rayman I Layton ftw!). Przed oceną lektury, która niebawem, skupię się na trzech elementach, które od razu rzucają się w oczy:

 

- kosplej, widać przy tym zjawisku dość silną pozycję Zaxa. Jak to jest, że nastolatki przebierające się za postacie z japońskich gier mają wyższy priorytet niż np. kącik filmowy? Ba, swojego czasu była mowa o rozszerzeniu Pocketa, to skończyło się na tym, że "mało kto interesuje się kieszonsolkami". Sugerujecie, że fanów przebieranek jest więcej i należy im się caaała strona magazynu o grach?

 

- kolejny zarzut do Zaxa aka szlagmajstra (Na ilość szlagów (...) gdy wcześniej zbiera szlagi (...) ciąg dalszych szlagów (...) łańcuch szlagów etc. Wszystkie te... "szlagi" padają w obrębie jednej, niecałej strony! A niech to... szlag! Choć w sumie ja nie o tym ;) Po co marnować stronę na "Porady wujaka Zaxa - jak grać w Dark Souls", skoro większość tych (arcy forteli) gracz pozna sam podczas gry, i nawet o to tu wszystko chodzi - uczyć się na własnych błędach, za to kochamy Demon's/Dark Souls. Poza tym w necie, czy nawet w stosownym temacie na forum, można znaleźć dużo cenniejsze informacje. Już niesławne tabelki Stara byłyby lepsze :P

 

- na koniec mój ulubieniec, HIV. Wątek maglowany od pierwszej strony tematu, także nie mam zamiaru jątrzyć, po prostu widać jak na dłoni z kim mamy do czynienia - żonaty koleś jara się jakąś blondi robiącą szpagaty, oraz wykazuje dość perwersyjne podejście do pedantycznego porządku na zdjęciach "HC Roomów" (świadomie w nawiasie, gdyż prawdziwe HC Roomy kwitowane są tekstem: schowaj te pudła, to wiocha jest). Kryzys wieku średniego?

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Cosplay - może i fajny ale za stary jestem na to. Internet do takich rzeczy wystarczy, ale juz brak kącika filmowego akosztem miejsca na cosplaya to już porażka.

 

Grające damy - jak najbardziej na tak i nie rozumiem oburzenia wielkiego, że laska szpagat zrobiła to już chyba niektórych rozdziewiczyła... Wielkie żale kuźwa do zakonu... Ubaw miałem przy tych zdjęciach i pozdrawiam koleżankę za odwagę.

 

Porady Zaxa są bardzo pomocne, mój kumpel maniak Soulów - nie ma internetu więc te porady ratują mu dupsko. Poza tym Dark Soul to taka gra, w której bez porad naprawdę nieraz nie wiadomo co zrobić i zanim obczaisz o co kaman w niektórych momentach, Może upłynąć wieeele godzin. Cosplay na nie, porady Zaxa na tak.

 

Co mi się najmniej podoba to rozdmuchane recenzje niektórych tytułów kosztem innych. AC Revelations aż tyle stron? mocna marka ale odgrzewany kotlet, zaś świetny Rayman Origins - oceny świetne zbiera, wymierający gatunek - 1 strona!

Nawet jakby nie było o czym pisać to arty z Raymana mogły by być piękne ale po co.... Bodycount - straszny średniak 2 strony, całkiem niezły Warhammer, którego uniwersum ma jednak sporo fanów w Polsce - 1 strona. Masakra, cholernie mnie to irytuje. Ilość stron chyba zalezna od wydawcy jaką gre chce promować...

 

Numer w porządku największy minus wielkość niektórych recek kosztem innych. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza

Jestem wstrząśnięty i zdruzgotany zdjęciami w kąciku z listami. Wstydzę się zostawić czasopismo na pralce w klopie, bo jeszcze mama zobaczy.

 

Uważam, ze sam kącik nie ma prawa bytu. Już dawno ustalono, że grające kobiety to nie znowu taka rzadkość, żeby zasługiwały na jakieś szczególne względy. Nie te czasy, więc przemyślcie jeszcze raz sensowność tego rodzaju kącika. Poza tym, nikt nie daje gwarancji, że dana kobieta rzeczywiście gra i ma o tym jakieś pojęcie, czy pomaca pada raz w tygodniu z partnerem. Takie jakieś wymuszone to wszystko.

HC Room już sensowniejszy, ale rzeczywiście zagubiła się gdzieś idea rubryki - nie chce mi się wierzyć, że brak w przesyłanych zdjęciach jakichś bardziej "staroszkolnych" kącików do grania. Wiecie - z PS2/Xboxem, kineskopowym TV, rozrzuconymi czipsami, kapciami i brakiem dostępu światła dziennego.

Tyle.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co mi się najmniej podoba to rozdmuchane recenzje niektórych tytułów kosztem innych. AC Revelations aż tyle stron? mocna marka ale odgrzewany kotlet, zaś świetny Rayman Origins - oceny świetne zbiera, wymierający gatunek - 1 strona!

Nawet jakby nie było o czym pisać to arty z Raymana mogły by być piękne ale po co.... Bodycount - straszny średniak 2 strony, całkiem niezły Warhammer, którego uniwersum ma jednak sporo fanów w Polsce - 1 strona. Masakra, cholernie mnie to irytuje. Ilość stron chyba zalezna od wydawcy jaką gre chce promować...

 

Nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - cyklu wydawniczego. Kiedy otrzymałem kod Raymana do recenzji numer był już praktycznie złożony. Mieliśmy więc dwie opcje - uderzyć z recką jeszcze przed premierą sklepowej wersji i wcisnąć to gdzieś na 1 stronę, czy zrobić dłuższą recenzję, ale 1,5 miesiąca po tym jak gra wyląduje na półkach. Magazyn nie jest z gumy nad czym ubolewam jako recenzent.

Odnośnik do komentarza

Kali gdzie tobie zaludniać Wyspy Salomona skoro twe serce już okute kajdanami miłości ? :P:P

 

Me serce jest bardzo, bardzo duże - tak wielkie, że mógłbym zostać sułtanem takiej wyspy;).

 

To skoro nie da się wpisać tego w tabelkę (bo potem będzie "nie było nic o online pass, a gra tego wymaga"), to po prostu starajcie się w recenzji o tym napisać.

 

Jeżeli tylko to będzie możliwe - to ok. Ale najczęściej jest tak, że otrzymujemy grę przed premierą, bez żadnych online passów (bo nie są wymagane przez takie wersje gier), tekst leci do druku, a dopiero przy premierze gry okazuje się, że do wersji sklepowej dołożono online passy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...